DEHB nedenleri ve Risk faktörleri

Dr Ananya tarafından Mandal, md

DEHB (kısa dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu), davranış bozukluğu, hiperaktivite ve dürtüsellik denetlemek için yetersizlik, dikkat ve konsantrasyon eksikliği tarafından karakterize çeşitli kapsar.

DEHB nedenleri

Yeni tanı konmuş alt üst kendileri veya kendi ebeveynlik suçlama, ancak çoğu zaman neden olan koşulu tüm ebeveynlik için ilgili değildir.

Ebeveynlik ve çevre, ancak belirli bir ölçüde, çocuğun davranışsal sorunlar kötüleşen için sorumlu olabilir.

DEHB risk faktörleri

Tetikleyici bir çocuk DEHB belirlenmiştir hiçbir kesin nedeni vardır. Ancak, aşağıdaki etkenler için yükseltilmiş bir risk durumu katkıda bulunabilir:-

 1. Değişmiş Anatomi veya işlev beyin-beyin taramaları beynin bazı alanlarda özellikle ilgili faaliyet ve dikkat açıklıklı arasında çocuklar ve yetişkinler DEHB ile farklı göstermiştir. (1) Bazı çalışmalar (ön beyin yalan) beynin frontal lob DEHB ile insanlar arasında farklı olduğunu ortaya koyuyor. Bu alan, karar için ilişkilidir. Nörotransmitter dopamin ve beyinde noradrenaline gibi derangement da olabilir. Bu nörotransmitter beynin kimyasal haberciler bulunmaktadır. (2)

 2. Genetik-DEHB bazen kalıtsal olabilir. DEHB nedensellik için ilgili çeşitli genlerin bulduk çalışmaları vardır. (1)

 3. Erkek-erkek ve erkek olmanın daha DEHB kız ve kadınların daha yakalanma riski vardır. Bu genetik faktörler ya da hormonal Etkenler nedeniyle olabilir. Çalışmalar öneririz, çünkü DEHB yaygın şiddet ile ilişkili ve hiperaktivite belirtileri, dikkatsiz tür baskın: DEHB teşhis ederken belki kaçırmış olan birçok kız. Bu kızların çoğu kez durum gençler ya da genç yetişkin olarak tezahür büyümek. (2)

 4. Anne tarafından uyuşturucu, alkol kullanımı ve sigara-bazı çalışmalar hamile kadınların sigara, alkol almak ya da eğlence ilaçların kullanımı, DEHB geliştirmek için gitmek için çocuk doğurma riski daha yüksek olduğunu göstermiştir. Bu ilişki arkasında tam patoloji tanınmış değil. Ancak, bu spekülasyonlar bu tür kötüye in utero, veya rahim içinde nöronal etkinliğini azaltır ve sinir haberci kimyasal nörotransmitter değiştirir. Çevresel toksinler maruz kalan hamile kadınlar da DEHB geliştiren bebek doğurma riski vardır. (1)

 5. Pozlama toksinler-bebekler ve çevre zehirleri ve toksinler maruz okulöncesi davranışsal sorunlara daha yüksek risk altında bulunmaktadır. Bunlar arasında önemli kısa dikkat açıklıklı ve bazı çocuklarda şiddet içeren davranış bağlı kurşun boya ve borular eski binalarda olduğu. (1)

 6. Travmatik beyin hasarı-beyin hasarı da bazı çalışmalar için DEHB bağlanmıştır. Ancak böyle beyin yaralanmaları uğrayanlara çocuk sayısı DEHB artan yaygınlığı açıklamak için çok küçük. (3)

 7. Katkı maddeleri-koruyucu ve yapay renklendirici gibi bazı gıda katkı maddeleri, tırmandığı ve DEHB riski bağlantılı. Kesin kanıt olarak bu alanda detaylı araştırma garanti kapsamındadır. (1)

 8. Şeker-çalışmaları ve ortak inanç, aşırı şeker çocuğun beslenme genellikle davranışsal sorunlara yol açar diyor. Ancak, diyet aşırı şeker ve DEHB kaldırdı riski arasında hiçbir ilişki yoktur ya da hatta çocuklarda belirtilerin kötüleşmesine DEHB tanısı detaylı çalışmalar göstermiştir. (3)

 9. Gıda intoleransı – belirli gıda intoleransı gibi süt, buğday ve fındık DEHB kaldırdı riskini de bağlantılı. (2)

 10. Televizyon-orada maruz televizyona genç yaşta aşırı pozlama DEHB riski için neden olabilir endişeleri olmuştur. Aslında bu ilişkiyi kanıtlamak hiçbir çalışmalar olsa da; aşırı televizyon maruz inattentiveness ve DEHB riskini daha sonra hayatında neden olabilir kanıt yoktur. (2)

 11. Diğer risk faktörleri-bu gebelik erken 37 hafta önce doğuyor ve düşük Doğum ağırlığı ile doğuyor içerir. Beyin hasarı in utero ya da yaşam, ya da sahip ilk birkaç yıl içinde de görme işitme bağlı adhd (2)

April Cashin-Garbutt tarafından ba Hons (Cantab) düzenlenen

Daha fazla bilgi

adhd nedir?
DEHB belirtileri
DEHB Tanı
DEHB tedavisi

Kaynaklar:

 1. http://www.mayoclinic.com/Health/ADHD/DS00275/DSECTION=causes
 2. http://www.NHS.uk/Conditions/attention-deficit-hyperactivity-Disorder/pages/causes.aspx
 3. http://www.NiMH.nih.gov/Health/Publications/attention-deficit-hyperactivity-Disorder/Complete-index.shtml

Last Updated: May 28, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post