Chorob Alzhaimera pytania

Q. Co jest chorobą alzhaimera?

A. choroba alzhaimera jest najwięcej wspólnej sprawy demencja wśród starych ludzi. Ja wymaga części które kontrolują myśl, pamięć i języka. mózg Alzheimer uszkadza osoby zdolność, wynosił rutynowych zadania, prostych obliczenia, i. rozumować, pamiętać, mówić, wykonywać Przez czas, pacjenci także zostać niespokojnymi, agresywnymi lub wędrówka zdala od domu mogą. W późniejszych fazach, mogą zapominać dlaczego robić podstawowym zadaniom jak szczotkować ich zęby themselves, opatrunek lub. Ostatecznie, pacjent potrzeby sumy opieka.


Q. Co jest demencją?

A. demencja jest móżdżkowym nieładem który poważnie wpływa pamięć, główkowanie i rozumować umiejętności osoby. Ludzie z demencją często kłopotu mówienie i główkowanie wyraźnie, pamiętający ostatnie wydarzenia i uczący się nowe rzeczy. Przez czas, ja zostać mocno dla one obchodzić się codzienne aktywność i brać opiekę one. Tam  są wiele przyczyny demencja, ale choroba alzhaimera jest najwięcej wspólnej sprawy demencja w starych persons. Drugi - najwięcej pospolitego typ demencja jest infarct demencją który powoduje seriami uderzenia., Demencja może także rozwijać od innych chorob wpływa układ nerwowego wliczając Parkinson choroby i pomocy.


Q. Co jest starczym demencją?

A. Starcza demencja jest przestarzałym terminem once używać odnosić sie jakaś formę która zdarzał się w starych ludziach. demencja


Q. Co jest łagodnym poznawczym nadszarpnięciem?

A. Łagodny poznawczy nadszarpnięcie lub MCI, jesteśmy zmianą w pamięci która jest różna od choroby alzhaimera i odnosić sie pamięci zmiany. Ludzie z MCI trwających pamięć problemy ale no mają odczuwalnych problemów w innych terenach jak zamieszanie, uwaga problemów i trudności z językiem.


Q. cierpi od choroby alzhaimera? Co zaludniają

A. Ja oszacowywa że up to 4,5 milionu ludzi obecnie cierpią od choroby alzhaimera w Stany Zjednoczone.


Q. Co jest wiekiem najwięcej ludzi z chorobą alzhaimera?

A. Ryzyko Alzheimer wzrosty z wiekiem. W najwięcej ludzi z chorobą alzhaimera, objawy najpierw pojawiać się po wieka 65. Wokoło 3 procentu mężczyzna, kobiet wieki i chorobę, ale prawie połówka tamte wiek 85 i stary może mieć chorobę. Ja no jest niecodziennie dla jednostek mieć łagodnych objawy na jakiś czas zanim diagnoza zrobi. Ja jest znacząco zauważać że choroba alzhaimera no jest normalnego części starzenie się.


Q. Jak długo zaludnia z chorobą alzhaimera żywą po rozwijać chorobę?

A. Ludzie z chorobą alzhaimera często żyją dla rok z chorobą, ostatecznie umierający od zapalenia płuc lub innych chorob. Czas od diagnozy końcówka życie zmienia. Ja może być równie mały jak 3 roku jeżeli osoba diagnozuje jest nad 80 gdy. Lub, ja może być dopóki 10 rok lub więcej jeżeli osoba jest młoda.


Q. Co są scenami w rozwoju choroba alzhaimera?

A. Alzheimer rozwija wolno, zaczynając od łagodnych pamięć problemów i ending w śmierci. Kurs choroba bierze i zmienia od osoby osoba. jak szybko zdarzają się zmiany Objawu postęp przez te często reżyseruje: łagodny, umiarkowany i surowy.

Znaki łagodna Alzheimer puszka zawierają:

 • pamięci strata
 • zamieszanie o lokaci znajomi miejsca
 • brać długi osiągać normalnych dzienników zadania
 • kłopot obchodzi się pieniądze i płaci rachunki
 • biedny osądzenie prowadzi złe decyzje
 • strata samorzutność i sens incjatywa
 • nastroju i osobowości zmiany
 • narosły niepokój
 • wzrastająca pamięci strata, zamieszanie i
 • skrócony okres koncentracji
 • problemy rozpoznaje przyjaciół i członków rodziny
 • trudność z językiem, wliczając problemów z czytaniem i writing
 • trudność pracuje z liczbami
 • trudności główkowanie i logicznie
 • niezdolność uczyć się nowe rzeczy lub podołać z sytuacjami nowymi lub niespodziewanymi
 • lekkomyślność, agitacja, niepokój, łzawość
 • wędrować -- szczególnie w późnym popołudniu lub przy nocą
 • powtórkowi oświadczenia lub ruch, okazyjni mięśni drgania
 • halucynacje, złudzenia, podejrzliwość i paranoja, gniewliwość
 • strata impulsowa kontrola
 • silników problemy

Objawy surowy Alzheimer zawierają

 • Niezdolność rozpoznawać rodziny lub nasi bliskich
 • Niezdolność komunikować
 • strata sens jaźń
 • ciężar strata
 • schwytanie, skór infekcje, trudności łykać
 • postękujący, jęczący, lub chrumkać
 • narosły dosypianie
 • brak pęcherzowa i kiszka kontrola
 • sumaryczna zależność na opiekunie

Q. Co objawy jak choroba alzhaimera inni warunki?

A. bolaki, uderzenia, surowa depresja, tarczycowi problemy, lekarstwo efekty uboczni, odżywczy nieład i pewne choroby, mogą mieć skutki które przedrzeźniają tamto choroba alzhaimera. wszystko Wczesna diagnoza wzrasta szansy taktować te warunki pomyślnie.


Q. Jest normalny część starzenie się zawieruszający twój klucze lub mógł być objawem choroba alzhaimera ja?

A. problemy z pamięcią mogą być należni różnorodność czynniki. Ja jest normalny dla ludzi wszystkie wieki zapominać imiona sporadycznie, spotkania, lub dokąd stawiają ich klucze. Taki pamięć problemy mogą wynikać od stresu, zakłócenia spokoju, żal, zmęczenie, biedny wzrok, przesłuchanie, use alkohol, choroba lub próbować pamiętać zbyt wiele szczegóły przy once. Depresja także powodować biedną koncentrację, sen awanturę lub innych objawy które prowadzą zapominalskość w ludziach które no mają choroby alzhaimera. może, Spadek w krótkoterminowej pamięci która czasem towarzyszy starzenie się dzwoni kojarząca pamięci strata. W wiele ludziach, ja no prowadzi choroba alzhaimera. Ludzie z wczesnej fazy choroby alzhaimera często doświadczenia zapominalskością. Pamięta ostatnie wydarzenia, aktywność lub imiona mogą mieć stałego kłopot, znajomi ludzie lub rzeczy. Pamięci strata która kojarzy z chorobą alzhaimera ingeruje z aktywność dzienny utrzymanie.


Q. Znamy co powoduje chorobę alzhaimera?

A. naukowowie mimo to w pełni no rozumieją czego powoduje chorobę alzhaimera. Jakkolwiek, ja jest jasny że choroba alzhaimera rozwija gdy powikłane serie wydarzenia w mózg stopniowo powodują nerw komórki w mózg zatrzymywać pracować i umierać. Wiek jest znacząco znać współczynnikiem ryzyka dla choroby alzhaimera.


Q. Jest jakaś kroki tam  mogę brać zapobiegać Alzheimer?

A. Tam  są traktowania, leki lub pigułki które mogą zapobiegać chorobę alzhaimera, żadny, ale ludzie mogą brać niektóre kroki które mogą zmniejszać ich ryzyko. Te zawierają:

 • obniżania homocysteine i cholesterolu poziomy
 • obniżania wysokiego ciśnienia krwi poziomy
 • kontrolować cukrzyce
 • ćwiczyć regularnie
 • angażować w aktywność które stymulują umysł

Zdrowa dieta jest znacząco. Chociaż żadny odżywczy nadprogramy lub znajdowali zapobiegać chorobę alzhaimera lub odwracać, diety zrównoważone pomoce utrzymują całkowitych dobre zdrowie. Badanie no udowadniał że te kroki obniżają ryzyko dla Alzheimer, i studia projektujący bezpośrednio badać ich zdolność robić w ten sposób są obecnie w toku. Jakkolwiek, wszystko te rzeczy są dobra robić jakkolwiek ponieważ obniżają ryzyko dla innych chorob i pomagają utrzymywać twój całkowitą pomyślność i ulepszać zdrowie i.


Q. Jeżeli członek mój rodzina chorobę alzhaimera, jestem przy narosłym ryzykiem dla rozwijać je?

A. Dwa typ choroba alzhaimera istnieją: początku dziwactwo. Początku dziwactwo jest rzadkim, odziedziczonym formą choroba która zdarza się między wiekiem 30, 60 i., Kilka członkowie ten sam pokolenie rodzina często wpływają. W początek chorobie alzhaimera tam  jest żadny oczywisty rodziny wzór w najwięcej skrzynek., która często zdarza się po wieka 65, Początek choroba alzhaimera rozwija dla powodów który ustalać wciąż próbują naukowowie. Wiek jest znacząco znać współczynnikiem ryzyka dla choroby alzhaimera. Mieć członka rodziny z chorobą alzhaimera wzrasta ryzyko dla rozwijać początek chorobę alzhaimera żadny sposób gwarancjami ale, że ty rozwijasz chorobę.


Q. Co przyczyniać się rozwija choroba alzhaimera mogą inni współczynniki ryzyka obok genetyka?

A. naukowowie wciąż potrzebują uczyć się o wiele więcej o przyczynach i współczynnikach ryzyka. W dodatku do genetyka, studiują edukację, dietę, środowisko i cząsteczkowe zmiany w mózg, uczyć się jaki rola bawić się w rozwoju ten choroba można. Naukowowie znajdują więcej wskazówki które niektóre współczynniki ryzyka dla kierowej choroby i uderzenia -- tak jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki - cholesterol i niscy poziomy witaminy folate, -- może także wzrastać ryzyko Alzheimer. Badacze także prowadzą dochodzenie możliwość że badania lekarskiego, umysłowych i ogólnospołecznych czynniki, mogą ochraniać przeciw Alzheimer.


Q. Mężczyzna lub kobiety mają wysokiego ryzyko rozwijać chorobę alzhaimera?

A. wiek jest znacząco znać współczynnikiem ryzyka dla choroby alzhaimera. To znaczy długich ludzi żywych prawdopodobni są rozwijać chorobę. Ponieważ kobiety długie długości życia niż mężczyzna, wysokiego życia ryzyko rozwijać Alzheimer.


Q. Dlaczego obrażenie głowy wpływa rozwój choroba alzhaimera?

A. Niektóre studia pokazywali że ludzie które cierpieli poprzedzających obrażenia głowy z stratą świadomość od którego odzyskiwali narosłego ryzyko dla choroby alzhaimera. Jakkolwiek, inni studia pokazują żadny połączenie między obrażeniem głowy i ryzykiem rozwijać chorobę alzhaimera.


Q. Robi edukacyjnego pozioma afektowi rozwój choroba alzhaimera?

A. badanie sugeruje że tam  jest związek między więcej rok formalna edukacja osoba w życiu i obniżony prawdopodobieństwo opóźniony choroba alzhaimera. Niektóre studia sugerują że tam  jest związek między utrzymywać aktywnego umysł angażować w aktywność tak jak crossword łamigłówki i utrzymywać umysłową funkcję.


Q. Umysłowo stymulujący aktywności gacenie przeciw chorobie alzhaimera?

A. studia pokazywali że utrzymywać móżdżkowego aktywnego może kojarzący z obniżonym ryzykiem choroba alzhaimera. _ In a study with nuns, priests, and brothers known as the Religious Orders Study, researchers asked more than 700 participants to describe the amount of time they spent in seven mentally stimulating activities. Te aktywność zawrzeć słuchanie radio, czytelnicze gazety bawić się łamigłówek gry i iść muzea.


Q. Co jest związkiem między aluminium i rozwojem choroba alzhaimera?

A. Gdy badacze zakładają ślada ten metal w mózg ludzie z chorobą alzhaimera, niektóre myśleć je można bawić się rola w powodować chorobę. Jakkolwiek, wiele studia od tego czasu no pokazywali aluminium kojarzyć z chorobą alzhaimera.


Q. Dlaczego choroba alzhaimera diagnozuje?

A. Przy specjalizującymi się centrami, lekarki mogą diagnozować "ewentualną" lub "prawdopodobną" chorobę alzhaimera prawidłowo up to 90 procentów czas. Lekarki używają kilka narzędzia diagnozować "prawdopodobną" chorobę alzhaimera. Te narzędzia które mierzą pamięć, rozwiązywanie problemów, uwagę, liczenie i językowe zdolność. zawierają zupełną medyczną historię i testy Badania medyczne tak jak analiza krew, uryna lub dordzeniowy fluid, używają ustalać jeżeli demencja inną przyczynę. Móżdżkowi obrazy cyfrowi pozwolą lekarkę patrzeć obrazek mózg widzieć jeżeli tam  jest cokolwiek niezwykły -- tak jak dowód uderzenia -- to mógł uzasadniał demencję. Jakkolwiek jedyny określony sposób diagnozować chorobę alzhaimera jest znajdować out i czochra w móżdżkowej tkance. czy tam  są plakiety Patrzeć móżdżkową tkankę czekać muszą, lekarki until robią autopsji która jest egzaminem ciało robić, po tym jak osoba umiera.


Q. Dlaczego ścisli są testy dla choroby alzhaimera?

A. lekarki w specjalizujących się choroby alzhaimera traktowania centrach konserwują teraz diagnozują chorobę alzhaimera z up to 90 procentów dokładnością w żywej osobie.


Q. Dlaczego znacząco jest diagnoza choroba alzhaimera?

A. Wczesny ścisła diagnoza choroba alzhaimera zrobi wielki zysk w dyrekcyjnych objawach i pozwolić osoby brał udział w przyszłościowego życia kursu decyzjach.


Q. Dlaczego choroba alzhaimera taktuje?

A. Żadny traktowanie który może zatrzymywać chorobę alzhaimera. jest mimo to dostępny Jakkolwiek dato che niektóre ludzie, wczesnych, środkowych i, choroba leki Aricept®, Exelon® lub Razadyne® w scenach -- także znać jako Reminyl® -- może pomagać zapobiegać niektóre objawy od zostać zły dla limitowanego czasu. Aricept® także zatwierdza dla surowych objawów Alzheimer. Memantine, także znać swój gatunku imieniem Namenda®, zatwierdza dla use w osoba o umiarkowanych poglądach surowe formy choroba. Także, niektóre medycyny mogą pomagać kontrolnym behawioralnym objawom choroba alzhaimera tak jak niespanie, agitacja, błąkanina, niepokój i depresja. Taktować te objawy często robi ich opiece łatwa i.


Q. Krowiankowy jeden dzień zapobiega chorobę alzhaimera?

A szczepionki studia w myszach. Wcześnie pomyślnie zmniejszali skrobiowate plakiety w mózg, ulepszali sposób myszy wykonywać na pamięć testach i. Ale gdy studia prowadzili w istotach ludzkich, musieli zatrzymujący ponieważ niektóre uczestnicy doświadczali efekty ubocznych. Jakkolwiek, naukowowie kontynuują studiować różnicy w krowiankowym podejściu w nadziei że zmniejszają skrobiowatego w mózg podczas gdy bagatelizujący szkodliwych efekty ubocznych.


Q. Jest wydajna przeciw Alzheimer witamina E?

A. badacze fundujący obywatela instytutem na Starzeć się ostatnio uzupełniali próby klinicznej ogniskowanie na use witamina E w ludziach z łagodnym poznawczym nadszarpnięciem lub MCI. MCI jest typ pamięci zmiana która jest różna od Alzheimer i odnosić sie pamięci zmiany. Ludzie z MCI trwających pamięć problemy ale no mają, odczuwalnych problemów w innych terenach jak zamieszanie, uwaga problemów i trudności z językiem. Ten 3-letni próba porównywał leka donepezil E placebo w ludziach z łagodnym poznawczym nadszarpnięciem widzieć witaminę lub jeżeli witamina lub lek można opóźniać rozwój Alzheimer lub zapobiegać. Nauka zakłada to bierze witaminę E no zapobiegał choroby alzhaimera w persons z MCI lub no opóźniał. Ja jest ewentualny że witamina E no może pomagać po tym jak pamięci strata już zaczynał. Jakkolwiek, donepezil, także znać jako Aricept®, wydawali się opóźniać początek Alzheimer podczas pierwszy roku traktowanie ale tylko, providing żadny jasnego przewodnictwo lekarki o przepisywać donepezil dla ludzi z MCI.


Q. Może używać taktować chorobę alzhaimera estrogen?

A. Niektóre studia sugerowali że estrogen używać kobietami taktować objawy przekwitanie także ochrania mózg. Eksperci także zastanawiali się czy używać estrogen mógł zmniejszać ryzyko Alzheimer lub zwalniać chorobę. Próby kliniczne badać estrogen, jakkolwiek no pokazywali, że ono może zwalniać progresję Alzheimer w kobietach które już diagnozowali z chorobą. I jeden nauka zakłada wliczając Alzheimer. że kobiety nad wiekiem 65 byli przy wielkim ryzykiem dla demenci, co używali estrogen z progestin Nauka także pokazywał że stare kobiety które używali tylko estrogen mogli wzrastać ich ryzyko rozwijać demencję. Naukowowie wierzą że więcej badanie potrzebuje znajdować out jeżeli estrogen może bawić się niektóre rola w Alzheimer. Polubili znać czy zaczynać estrogen terapię wokoło czasu przekwitanie, raczej niż przy wiekiem 65 lub stary, ochrania pamięć lub zapobiega chorobę alzhaimera, i NIH próba bada ten możliwość.


Q. Są wydajni przeciw chorobie alzhaimera steroidal podżegający leki jak ibuprofen?

A. Tam  jest dowód który przyczyniać się szkoda powodować chorobą alzhaimera może rozognienie w mózg. Niektóre studia sugerowali że leki tak jak nonsteroidal podżegający leki lub NSAIDs, można pomagać progresi Alzheimer wolny. Do tej pory, jakkolwiek, próby kliniczne no pokazywali korzyści od te leków.


Q. być fizycznie aktywnym pomocą zapobiegać Alzheimer?

A. Chociaż tam  jest żadny dowód który zapobiegać chorobę alzhaimera może ćwiczenie, tam  r dowód który ulepszać umysłową funkcję może być fizycznie aktywny. W jeden niedawnej nauce, badacze używali obrazowanie rezonansem magnetycznym lub MRI mierzyć zmiany w móżdżkowej aktywności zdrowi starzy dorosli przed i po sześciomiesięcznym programem raźnie odprowadzenie. Zakładają że grupa piechurzy był sprawnie płacić uwagę lepszy i skupiać się na celach wyraźnie porównywał grupa która no był fizycznie aktywnego. bez zostać rozpraszający uwagę W innej nauce 6.000 zdrowych kobiet 65 starych i rok zakładają, badacze że kobiety które byli fizycznie aktywnym byli mniej prawdopodobny doświadczać umysłowego spadek niż kobiety które byli nieaktywne.


Q. Jaki opcje są dla ludzi które chcą pomagać próbnym nowym traktowaniom dla choroby alzhaimera? tam 

A. Ludzie z chorobą alzhaimera i łagodni poznawczy ludzie które chcą pomagać naukowów nadszarpnięcia albo nawet zdrowych badają ewentualnych traktowania mogą być sprawnie brali udział w próbach klinicznych. Próby kliniczne są badawczymi studiami znajdować out z ludźmi czy nowy traktowanie lub jesteśmy bezpieczni i wydajni. Nowe terapie badają na ludziach tylko po laboratorium i zwierzęcy studia pokazują obiecywać rezultaty. Food and Drug Administration lub FDA, set surowe reguły upewnialiśmy się że ludzie ewentualni które one zgadzają się być w studiach taktują równie bezpiecznie jak. Robić mię łatwy dla ludzi znajdować out o studiach utrzymujemy chorob alzhaimera prób klinicznych bazę danych obywatela instytut na starzeniu się lub NIA. Ja spisuje klinicznych studia które sponsorują spółka z ograniczona odpowiedzialnością i rzędem federalnym. dla choroby alzhaimera


Dalszy czytanie

Last Updated: Jul 21, 2013

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | Nederlands | Русский | Svenska | Polski
Comments
 1. k vd wetering k vd wetering Netherlands says:

  I was wondering of a person in the spirit world stil has got alzheimer.
  My grandmother had alzheimer and died. If she is in the spirit world now, does she stil have alzheimer? or does she remember there who she was? Did the natural spirit come back?

 2. Elena Mez Elena Mez Italy says:

  Io utilizzo il trusty bip di Endoacustica, un braccialettino che mi permette di conoscere dove si trova la mia nonna, in questo modo siamo molto più tranquilli in famiglia e aiutiamo la nonna a vivere in tranquillità.

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post