Advertisement

Astım

Astım, akciğer etkileyen bir hastalıktır. Bu çocukların en sık uzun süreli hastalığı, ama astım, Erişkinlerin de vardır. Astım, yinelenen bölüm wheezing, nefessizlik, Göğüs sıkışması ve gece veya sabah erken öksürük nedenleri; Bu bölüm de exacerbations ya da saldırılara denir. Exacerbations şiddeti hafif hayat tehdit için değişebilir. İlaç kullanımı ve astım saldırıları çevre Tetikleyiciler maruziyetin azaltılması tarafından astım belirtileri şiddeti ve sıklığı azaltılabilir.

Yaklaşık 20 milyon Amerikalı, astım ve yaklaşık 300 milyon kişi dünya çapında vardır. Yaklaşık 7 milyon çocuk vardır. Birçok çocuk Astım onların teen yıllarda büyümek. Her yıl, astım 5.000 kişi öldü. Astım ailesinde çalıştırmak eğilimindedir.

Astım en önde gelen kronik çocukluk hastalıkları, çocukluk sakatlık, önemli bir nedeni ve etkilenen çocuklar üzerinde büyük bir yük yerleştirir ve öğrenmek için çocuğun yeteneğini sınırlayan aileleri oynayabilir ve hatta uyku. Çocuklar, astım nedeniyle okul Günleri her yıl yaklaşık 13 milyon özledim.

Siyahlar, beyazlar içindeki oranı yüzde 28 büyük oranda astım tanısı. Siyah çocuklar için astım 250 yüzde oranı ve kalıp beyaz çocukların oranı yüzde 500'i hastaneye.

Havayolları astar enflamasyonu astım önemli bir faktördür. Enflamasyon, bağışıklık sisteminiz tarafından üretilir. Vücudun yabancı ve zararlı olarak gördüğü şeyler karşı savunmak için bağışıklık sistemin işidir-bakteri, virüs, toz, kimyasallar. Bunu özel hücreler bunları tarafından etkilenen organlar göndererek yapar. Bu hücreler iltihap ya da yabancı madde veya maddeler ayırmak ve onları yok etrafında şişme üretmek Kimyasalları bırakın.

İltihap Vücudumuzun savunma mekanizması olsa da, eğer o yanlış zamanda oluşur ya da çevresinde artık gerekli değildir sonra kalır zararlı olabilir.

Bizim akciğerlerin tahriş edici ile havada nefes için kullanıldığından, bakteriler, virüsler, polenler ve tozları, Bütün gün her gün gibi yolu bunları başa geliştirdik ve normalde bir enflamatuar yanıt oluşmaz.

Ama Havayolları olan kişilerin astım akciğerlerde daha çok bunlar duyarlı ve bu kişilerde bağışıklık sistemi hücreleri ve diğer kimyasalların havayolları için birçok farklı türde serbest bırakarak overreacts.

Bu hücreler, sizin havayolları için aşağıdaki değişiklikler neden:

  • Sizin Havayolları iç astarları olmak veya şişmiş (enflamasyon) iltihaplı, Havayolları arasında gezinmek havanın daha az Odaya bırakarak.
  • Hangi Havayolları daha fazla daraltır, Havayolları çevreleyen kasların sıkın. (Buna bronchospasm denir.)
  • Havayolları mukus bezlerinin daha airways engeller kalın mukus bir sürü neden olabilir.

Bu değişiklikler, nefes almak güçleşebilir. Onlar da wheeze ve öksürük ve nefes kısa hissediyorum yapmak.

Astım insanlarla Airways ile süper hassas kılan sürekli iltihap gelişebilir. İltihabı tedavi edilmezse, sonuç olarak, Havayolları, astım için maruz kalan her zaman Tetikleyiciler, iltihap artar ve siz belirtiler olması muhtemeldir. (Bu, bronş hyperresponsiveness denir.)

Çünkü inflamasyon astım içinde böyle önemli bir rol oynar, astım olan çoğu insan için tedavi azaltmak ve denetlemek uzun bir süre her gün ilaç alarak içerir.

Astım, diyabet ve yüksek tansiyon gibi kronik bir hastalık olduğunu. Yani bir kez astım geliştirmek, bir ömür boyu olması muhtemel. Bu tedavi edemez. Bile bu belirtiler neden değil, ne zaman sadece iyi, hatta hissediyorsun astım hala orada olduğunu ve herhangi bir anda parlaması.

Graphic1
Astım hastalarına--dan onların bronchioles, sol üst olan örnek gösterilen akciğer, açık airways Havayolları daralma nedeniyle sorun nefes var. Enflamasyon döngüsü tekrarlanan (sol alt) Kronik astım, zarar ve onarım kurşun airway biçimlenme ve fibrozis, kolajen oluşumunu ve bronchioles çevreleyen diğer malzemeler.

Astım gibi kronik bir durum günlük dikkat gerektiriyor. Senin astım ne kadar ciddi olduğunu bağlı olarak, her gün, belirtileri olmadığında bile nefes alarak ilaç izleme içerebilir. Sadece kronik bu koşulların kişilere yönelik izleme ve şeker ya da Tansiyon ilaçları alarak olduğu gibi astım dikkat çekici senin hayatın rutin bir parçası haline gelmelidir.

Doktorlar ne astım geliştirmek bazı insanlar neden hala bilmiyorum. Onlar birçok farklı genetik ve çevresel faktörler rol oynayan düşünüyorum.

Araştırmacılar sorumlu genleri tanımlamak için çalışıyoruz. Onlar da astım gelişimine ya kurşun gibi diğer faktörler tanımlanmasına ilerleme yaptık- ya da belki astım geliştirme karşı korumak.

Astım gelişiminde en önemli faktörü Atopi ağıdır. Bu Alerjik olmak eğilimi kalıtsal olduğunu. Böylece ailenizin diğer kişilerde alerji varsa, Alerjik olmak eğilimi kalıtsal ve astım geliştirme ortalamasından daha yüksektir.

Araştırmacılar Ayrıca başlayan bu belirli irritanlara maruziyetin görmek zaman çok genç astım gelişiminde rol oynayabilir. Eğer bir aile öyküsü astım veya alerji ve annen çıkmıştır tütün duman gibi belirli irritanlara için zaman, hamile olduğunu astım geliştirme olasılıklarının daha fazla olabilir.

Maruz kalma bazı kapalı Allerjenler erken çocukluk çağında da astım gelişiminde önemli bir rol oynayabilir. Birçok yerde, bu etkiyi maruz kalma ev Toz akarları görünüyor. Kedi akarları, hamamböceği pisliği ve kalıp astım gelişiminde önemli bir rol oynayabilir diğer kapalı allerjenler içerir.

Tahriş edici bazı kimyasal madde veya maddeler işyerinizde maruz kalma mesleki astım yakalanma olasılığını artırabilir.

Yaşadığımız ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bugün çalışır şekilde değişiklikler da bizim bu allerjenler ve irritanlara maruziyetin artırabilir. Örneğin, artık kapalı için kullanılan ve bizim evdeki enerji tasarrufu ve havalandırma azalttı daha çok daha fazla zaman harcamak. Bu allerjenler ve irritanlara içinde tuzak.

Araştırmacılar Ayrıca astım ile Obezite arasında bir bağlantı bulduk. Bazı obez olma diğerleri iddia astım kişilerle yeterince etkin olmayabilir ve bunun sonucunda, kilolu olmak, astım, geliştirme şansınızı artırabilir düşünüyorum. Bu şimdi okudu bir konudur.

Madalyonun diğer tarafında tıbbi araştırmalar bize karşı gelişen astım korumak gibi faktörleri tespit etti. Örneğin, bunlar belirli türde enfeksiyonları ve ortamlar için onların ilk yıl ya da iki yaşam maruz kalan çocuklar daha az astım geliştirmek olasılığı olabilir düşünüyorum. Örneğin, üzerinde veya yakınında çiftlikler büyümek ve hayvancılık ve kümes hayvanları maruz birçok çocuk Astım ve Alerji geliştirmek için Araştırmalar göstermiştir. Aynı iki veya daha fazla eski kardeşleri ya da onların ilk 6 ay boyunca bakım katılacak çocukların gerçek gibi görünüyor.

Bu keşif teorisine açmıştır, hijyen ve sanitasyon, vurgu bizim Batılı yaşam tarzı--changes in bizim yaşam koşulları ve erken çocukluk enfeksiyonları genel bir düşüş sonuçlandı. Birçok genç çocuk artık çevre pozlama ve geçtiğimiz yıllarda yaptılar enfeksiyonları aynı tür deneyim. Bu bağışıklık sistemlerini çok erken çocukluk döneminde geliştirmek ve Atopi ve astım geliştirme şanslarını artırmak şekilde etkiler. Bu özellikle kişiler yakın aile üyeleri ile biri veya her ikisi de bu koşullar geçerlidir.

Bu teori "hijyen hipotezi" denir O astım son yıllardaki artışa neden olmuştur açıklamaya yardımcı.


Daha fazla bilgi için

Last Updated: Jul 17, 2009

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Filipino | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post