Atriyal Fibrilasyon (af)

Atriyal Fibrilasyon veya af, en yaygın Aritmi olduğunu. Bir Aritmi, hız ya da kalp ritim sorundur. Kalbin elektriksel sisteminde bozukluk, af ve diger Aritmi neden olur.

Kalbin iki üst Odaları atriyumlar denilen hızlı, düzensiz elektrik sinyalleri çok hızlı ve düzensiz bir şekilde sözleşme neden af oluşur (buna fibrilasyon adı verilir). Bunun sonucunda kan atriyumlar havuzlar ve tamamen ventrikül denilen kalbin iki alt Odaları, pompalı değil. Bu durumda, gerektiği gibi kalbin alt ve üst odalarının birlikte çalışmıyor.

Sık sık af olan kişiler bile belirtiler hissediyorum olmayabilir. Ancak, ne zaman bile farkında değil, af inme riski için yol açabilir. Özellikle ritim son derece hızlı, çok sayıda hastalarda af göğüs ağrısı, kalp krizi ya da kalp yetmezliği neden olabilir. af nadiren ya da arada sırada ortaya çıkabilir ya da yıllardır süren bir kalıcı veya kalıcı kalp ritim hale gelebilir.

Kalbin elektriksel sisteminin anlama

Kalp hızı ve kalp ritmi denetleyen bir dahili elektrik sistemi vardır. Her atışı ile bir elektrik sinyali kalp üstünden altına doğru yayılır. İlerledikçe, sinyal sözleşme ve pompa kalp neden olan kan. Her yeni kalp atışı ile işlem yinelenir.

Her elektrik sinyali sinüs düğümü ya da sinoatrial (sa) düğümü adı verilen Hücreler grubunda başlar. sa düğüm üst sağ odası kalbin sağ atriyum içerisinde yer almaktadır. Bir sağlıklı yetişkin kalbinde içinde kalan, sa düğüm yeni bir kalp atışı dakikada 60-100 kez başlamak için bir elektrik sinyali patlar. (Bu oran çok uygun sporcular daha yavaş olabilir.)

sa düğümden elektrik sinyali sağ ve sol atriyumlar özel yollar geçecek. Bu sözleşme ve pompa atriyumlar kalbin iki alt Odaları, ventrikül kan neden olur. Elektrik sinyali sonra atriyumlar ventrikül arasında bulunan Atriyoventriküler (av) düğümü denilen hücreleri bir grup aşağı taşır. Burada, sinyal sadece küçük bir kan ile dolum bitirmek için ventrikül zaman izin yavaşlar.

Elektrik sinyali AV düğüm bırakır ve onun bir paket olarak adlandırılan bir yol hareket eder. Bu yol, doğru paket şube ve sol paket şube içine böler. Sinyal sözleşme ve pompa için neden ventrikül bu dalları gider akciğerler ve vücudun geri kalanı için kan dışarı. Ventriküller sonra dinlenmek ve sinyal işleme baştan sa düğüm yeniden başlar.

Atriyal fibrilasyonda elektrik sorunu anlama

af, kalbin elektriksel sinyal atriyumlar ya da yakındaki pulmonary veins farklı bir kısmında başlar ve anormal həyata keçirilir. Sinyal normal yolları ile seyahat etmek değildir, ancak atriyumlar hızlı ve düzensiz bir şekilde yayılabilir. Bu kaotik bir moda 300 kereden daha fazla bir dakika dövmek atriyumlar neden olabilir. Atriyumlar 's hızlı, düzensiz ve koordinasyonsuzluk dayak fibrilasyon adı verilir.

Anormal sa düğüm sel--dan AV düğüm elektrik darbeleri ile sinyal. Bunun sonucunda, ventrikül da çok hızlı yenmek başlar. Hızlı olarak atriyumlar dayak değil, bu ventriküller normalden daha hızlı dayak olsa da, bu yüzden ancak AV düğüm ventrikül sinyalleri geldikçe, hızlı kuralları olamaz. Ventrikül ve atriyumlar artık eşgüdümlü bir moda, hızlı ve düzensiz kalp ritm oluşturma yendi. af, ventrikül 100 - 175 kez bir dakika, bir dakika 60-100 atım normal oranı farklı olarak dövmek.

Böyle bir durumda, ventrikül kan pompalanır değil yanı sıra olması gerektiği ve kan miktarını dışarı pompalanır Ventriküller atriyal beats rasgeleliğini dayanır. af, ventrikül sürekli ve düzenli bir miktar kan alma vücut, hızlı, küçük miktarlarda aldığı yerine ve ne kadar kan bağlı ara sıra rastgele, büyük miktarda akıyordu atriyumlar ventrikül ile her dövmek için.

af belirtileri ne kadar hızlı kalp dayak için ilgilidir. Yavaş kalp hızı ilaçlar ya da yaş, düzensiz vuruş etkisi en aza iner.

af gelip belirtiler ile kısa olabilir ve kendi ucunda, ya da kalıcı olabilir ve tedavi gerektirir. Ya da, af kalıcı olabilir durumda normal bir ritim ilaç veya diğer müdahalelerin geri yükleyemezsiniz.

Outlook

af kişiler normal, aktif bir hayat yaşamak. Bazı insanlar için tedavi af tedavi ve onların sinyalinin normal ritmine döndürmek. Sürekli af olan kişiler için tedavi başarıyla belirtileri kontrol edebilir ve komplikasyonları önlemek. Öncelikle farklı çeşit ilaç veya cerrahi tedavi oluşur.

Atriyal fibrilasyonda türleri

Paroksismal Atriyal Fibrilasyon
Paroksismal Atriyal Fibrilasyon (af), anormal elektrik sinyalleri ve hızlı nabız aniden başlar ve sonra kendi üzerinde durur. Belirtiler hafif veya şiddetli ve son saniye, dakika, Saat veya gün olabilir.

Kalıcı Atriyal Fibrilasyon
Sürekli af, tedavi ile durduruluncaya kadar olan anormal kalp ritmi devam ediyor bir durumdur.

Kalıcı Atriyal Fibrilasyon
Sürekli af, normal kalp ritmi ile her zamanki gibi tedaviler yedeklenemedi bir durumdur. Hem kalıcı hem de paroksismal Atriyal Fibrilasyon daha sık olur ve sonunda neden sürekli af.

Ne nedenleri Atriyal Fibrilasyon?

Atriyal Fibrilasyon (af) kalbinden seyahat elektrik sinyalleri anormal olarak yapılmaktadır ve dağınık ve çok hızlı olmak gerçekleşir.

Kalbin elektriksel sisteminin zarar sonucudur. Bu hasar çoğunlukla kalp sağlığını etkileyen diğer koşullar, koroner arter hastalığı ya da yüksek tansiyon gibi sonucudur. Bazen, af nedeni bilinmiyor.


Daha fazla bilgi için

Kaynak: Ulusal kalp, akciğer ve kan Enstitüsü

Last Updated: Jul 15, 2009

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post