Rodzaje raka mózgu

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Nowotwory mózgu klasyfikowane są na podstawie wielu czynników. Te mogą być związane z dokładną lokalizację guz, rodzaj tkanek, które zostały wyłączone złośliwe lub innych czynników.

Klasyfikacja nowotwory mózgu

Nowotwory mózgu klasyfikowane są na podstawie tego, czy są one nowotwory (oskrzeli) lub niegroźne (innych niż oskrzeli).

Konsultant w dziedzinie onkologii opisano różnicę między guzy złośliwe i nieszkodliwe mózgu. Źródła NHS.WIELKA BRYTANIA

Nowotwory mózgu klasyfikowane są również oparte na czy mają pochodzi w tkankach mózgu lub rozłożone od chorób nowotworowych gdzie indziej. Te są odpowiednio znany jako podstawowy mózgu nowotwory lub rozsiana guzy.

Najczęstszą podstawą klasyfikacji opiera się na histopatologia guz. Jest to zasadniczo charakter tkanek, z których raka ma pochodzenie tej pomocy neurologists klasyfikowania guz.

Światowej Organizacji Zdrowia w 1993 określonymi jednolitej klasyfikacji nowotwory mózgu. System klasyfikacji opiera się na zasadzie, że wzrost komórek odbiegających od normy, która prowadzi do Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego zachowuje się w sposób, który jest określana przez komórki pochodzenia, i czasami lokalizacji.

Klasyfikacja stwierdza również, że plan terapii, jak również prognozy guz, zależy od dokładnej klasyfikacji histopatologiczne guz. (1, 2)

Klasyfikacja nowotwory mózgu

Po klasyfikuje się guzów muszą być sortowane. Istnieją liczne systemy klasyfikacji, które są oparte na mikroskopowym wyglądu guz. Jednakże klasyfikacji pojedynczego guza mogą różnić się różne systemy klasyfikacji.

W związku z tym podczas diagnozowania Specyfikacja systemu klasyfikacji ma istotne znaczenie. Zgodnie ze Światową Organizacją Zdrowia St. Anne/Mayo system oceniania najlepiej skorelowane z przewidywalności przetrwania mózgowy, w stosunku do wcześniej używane Kernohan klasyfikacji systemu.

Kernohan klasyfikacji systemu mogą być używane na inwazyjne nowotwory astrocytic guzy. Jest on podobny do który system oceniania. (2)

Po prostu wyjaśniono klasyfikacji mogą być wyświetlane jako: (3)

 1. Klasa I – to jest najniższy stopień. Oznacza to, że guz rośnie wolno. Komórki pod microspope pojawiają się niemal normalnym. Ten rodzaj guza zazwyczaj rozprzestrzenianiu i mogą być usunięte przez chirurgii.
 2. Klasa II – guz rośnie wolno, ale może rozprzestrzeniać się ani powracać po terapii. Te mogą przekształcić do wyższej grupy zaszeregowania guzy.
 3. Klasa III – są to szybko rosnących nowotwory, które mogą rozprzestrzeniać. Komórki nie przypominają normalne komórki.
 4. Klasa IV – te są również szybkie uprawy i rozmieszczanie nowotwory. Nowotwory może być otoczona okręgu martwych nerwów tkanek. Są trudne do traktowania.

Przykłady mózgu guz klasyfikacji

U dorosłych przeważają nowotwory mózgu są gliomas lub meningiomas. Gliomas pochodzi z komórki o nazwie glial komórek. Obejmują one mogą komórek nazywany astrocytes (z nowotwory nomenclatured jako astrocytomas), oligodendrocytes (nazywany nowotwory oligodendral) i ependymal komórek. Zatem istnieją trzy główne rodzaje gliomas (1)

 1. Nowotwory astrocytic, które mogą być dalej klasyfikowane jako –
  1. Gwiaździaki - oskrzeli, który klasy II
  2. Brak inwazyjne astrocytomas, którzy klasa I
   1. hemisferyczne
   2. diencephalic
   3. Optic
   4. Łodyga mózgu
   5. cerebellar
  3. Cancerous (anaplastic astrocytomas) WHO gade III te mogą dalej klasyfikowane jako –
   1. hemisferyczne
   2. diencephalic
   3. Optic
   4. Łodyga mózgu
   5. cerebellar
 2. Glioblastomas wielopostaciowy (który klasy IV) są najbardziej agresywnych form nowotwory. Istnieje wariantów tego formularza o nazwie gliosarcomas.
 3. Nowotwory oligodendroglial, które mogą składać się z kombinacji astrocytes i oligodendrocytes. Nazywa się zatem mieszane gliomas. Mogą one sklasyfikowane jako Skąpodrzewiak, (który klasy II) lub Anaplastic Skąpodrzewiak (nowotwory), (który klasa III).

Inne rodzaje wspólnych nad guzami mózgu u dorosłych są Oponiak i Nerwiakowłókniak. Te wpływają na osób w wieku 40 i 70 lat i są zwykle niegroźne. Meningiomas wpływ na kobiety więcej powszechnie, natomiast schwannomas mogą wpływać na obu płci zarówno.

Nowotwory mogą jednak prowadzić do poważnych komplikacji spowodowane ściskająca symptomy na inne istotne i wrażliwe obszary mózgu, prowadząc do zagrażające życiu lub krytyczny komplikacje. Niektóre z tych nowotwory mogą być również agresywnych i oskrzeli. (1)

Istnieją również inne rodzaje Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego, ale są one rzadszych. Należą do nich:-

 • cranipharyngiomas
 • ependymomas, (który klasy II)
 • anaplastic ependymoa (WHO klasy III) lub Myxopapillary Wyściółczak lub subependymoma
 • lymphomas podstawowego centralny układ nerwowy
 • Przysadka (adenomas, carcinomas, cranipharyngiomas) i Szyszynka nowotwory (Pineocytoma, Pineoblastoma lub mieszane pineocytoma/pineoblastoma)
 • podstawowy tarczka guzów w mózgu

Istnieją również nowotwory, które mogą mieć wpływ na Brodawczak Splot podobny Nerwiak papillomas lub carcinomas, Gangliocytoma, węchu płodowy, Nerwiak płodowy, etc. Siatkówczak (1, 2)

Etap nad guzami mózgu

Po klasyfikacji guz pacjenta etapie raka można określić odpowiednią obróbkę planowania.

Tymczasowej pacjent musi być oceniane klinicznie jak również radiologicaly z testów obrazowania. Te określają zakres stron widzących guz, jak również jego agresji. Określa prognozy także raka i zapewnia jednolitości opieki.

Jednakże tymczasowej, różni się w innych chorób nowotworowych, w porównaniu do tych, które Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego od większości innych nowotwory się szybko w całym organizmie.

Raka i guzów w mózgu z drugiej strony, prawie nigdy nie metastasize. Swoje prognozy, jednak wciąż może być niska ze względu na ich zdolność do rosnąć i pressurize istotne obszary mózgu pogarszać funkcji.

W związku z brakiem rozprzestrzeniania się CNS nowotwory nie są nie formalnymi systemami, które konspektu przemieszczania nowotwory mózgu.

Czynniki, które mogą pomóc w ustaleniu prognozy mózgu guzów w sposób do systemów obejmują wieku pacjenta, poziom ingerencji w mózgu normalnej działalności i funkcje, typ, położenie, wielkość i klasa guz.

Inne czynniki obejmują resectibility guz. Oznacza to, że guz, które mogą być w znacznym stopniu usunięte przez brain surgery prowadzi lepiej prognozy lub wynik. Jeśli guz rozprzestrzenił się do pozostałych części mózgu poprzez płynu rdzeniowo-mózgowego (CSF, który bathes mózgu oraz rdzeń kręgowy zawsze) lub rozprzestrzenił się do innych części ciała prognozy jest zwykle niska. (4)

Edytowane przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Dalsze czytanie

Co to jest raka mózgu?
Objawy raka mózgu
Diagnoza raka mózgu
Leczenia raka mózgu

Źródła:

 1. http://www.NCBI.NLM.NIH.gov/pubmedhealth/PMH0004485/
 2. http://neurosurgery.MGH.Harvard.edu/newwhobt.htm
 3. http://www.NCBI.NLM.NIH.gov/pubmedhealth/PMH0032635/
 4. http://www.Cancer.org/Cancer/BrainCNSTumorsinAdults/DetailedGuide/Brain-and-Spinal-Cord-Tumors-in-adults-Staging

Last Updated: May 22, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post