Down Sendromu yönetimi

Down sendromlu kişiler tedavi koşul belirli tezahürlerini üzerinde bağlıdır. Örneğin, konjenital kalp hastalığı olan kişiler büyük düzeltici ameliyat yakında doğumdan sonra geçmesi gerekebilir. Diğer bireyler hiçbir tedavi gerektiren nispeten küçük sağlık sorunları olabilir.

Doğum muayenesi

Yenidoğanlarda ds ile ilk sınav DS'de daha yaygın olarak bulunan belirli fiziksel belirtileri belirli önem vermelisiniz. Kırmızı refleks değerlendirilmesi, Konjenital katarakt tanımlanmasına yardımcı olur.

Gözlerin hareketinin şaşılık tanımlamak için dikkat edilmesi. Kabızlık endişeleri Hirschsprung'ın hastalığı artırmak ve sorunları besleme sağlamak için yeterli giriş ve beslenme yoğun eğitim istemi gerekir.

Doğumda, konjenital kalp hastalığı (Bu Pediatrik Kardiyoloji deneyimi ile bir kişi tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğini) tanımlamak için hemen bir ultrason (ekokardiyogram) kalbin yapılmalıdır.

Tam kan sayımı, önceden var olan lösemi tanımlamak için yapılmalıdır. Test beyin sapı işitsel evoked yanıt (baers) kullanarak bir işitme testi yapılmalıdır ve başka herhangi bir işitme açıkları ile karakterizedir.

Tiroid fonksiyon Ayrıca sınanmalıdır. Erken çocukluk müdahale yardımcı olmak için doğuştan dahil koordine ve planı gelişim ve öğrenme için etkili stratejiler.

American Academy of Pediatrics, diğer sağlık kuruluşları arasında Down sendromlu kişiler belirli hastalıklar için filtreleme için öneriler bir dizi yayınladı.

Bu kurallar tanımlamak ve önemli yönleri ds önlemek sağlık personeli etkinleştirin. Tüm diğer tipik Yenidoğan, çocukluk ve yetişkin filtreleme ve aşılama programları da gerçekleştirilmelidir.

Plastik cerrahi

Plastik cerrahi bazen savunduğu yapılmış ve bu nedenle sosyal stigma azalan ve bir daha iyi yaşam kalitesi için önde gelen çocuk cerrahi yüz özellikleri Down sendromu ile ilişkili azaltabilir varsayımını temel Down sendromlu gerçekleştirilen.

Plastik cerrahi Down sendromlu çocuklara nadirdir ve tartışmalı olmaya devam ediyor. Araştırmacılar, yüz imar için bulduk ".. .although hastaların çoğu çocuklarının konuşma ve Görünüm bildirdi, bağımsız raters değil kolayca ayırt iyileştirme...."

(Dil azaltma) kısmi glossectomy için bir araştırmacı 1 üzerinden 3 hastalar "sözlü yetki elde" 2 üzerinden konuşma gelişme gösteren 3 ile bulundu. Len Leshin, hekim ve ds-sağlık Web sitesi yazarı belirtti, "yirmi yıldır kullanılıyor olmasına rağmen yok hala sağlam kanıt plastik cerrahi Down sendromlu çocuklarda kullanımı lehine çok."

ABD Ulusal Down Sendromu Derneği bir "pozisyon Statement on kozmetik cerrahi için çocuklar ile aşağı" katılım ve kabul amacı karşılıklı saygı, biz bireysel olarak nasıl bakmak değil kim olan bağlı olduğunu belirten. "Sendromu", yayınladı

Bilişsel Gelişim

Kısa bir süre sonra Doğum erken müdahale programları aracılığıyla belirli her çocuk ideal öğretim en iyi yöntemleri tanımlaması başlar. Down sendromlu çocuklarda bilişsel gelişimi oldukça değişkendir.

Doğum sırasında herhangi bir bireyin yeteneklerini güvenilir bir şekilde tahmin etmek için şu anda mümkün değil, ne sayı ya da fiziksel özellikleri gelecekte yetenek akıllı görünümünü.

Down sendromlu yetenekleri geniş bir yana, okulda başarı büyük ölçüde, hangi çocuk ayrı ayrı değerlendirerek önemini altını çiziyor değişebilir. Down sendromlu çocuklar arasında bulunan bilişsel sorunlara da diğer çocuklar arasında bulunabilir. Bu nedenle, veliler okul veya diğer yollarla sunulan genel programları kullanabilirsiniz.

Down sendromu olan kişiler, dil ve iletişim becerilerini önemli ölçüde farklıdır. Orta kulak sorunları ve işitme kaybı için ekran rutin olduğunu; işitme cihazları düşük kazanç veya diğer amplifikasyon cihazlar dil öğrenme için yararlı olabilir. Erken iletişimi müdahale dilsel becerileri teşvik.

Dil Değerlendirmeler, profil güçlü ve zayıf yönlerini yardımcı olabilir; Örneğin, alıcı dil becerileri ifade becerilerini aşan yaygındır. Bireyselleştirilmiş konuşma terapisi, belirli konuşma hataları hedeflemek, konuşma anlaşılabilirliği artırmak ve bazı durumlarda Gelişmiş dil ve okuma-yazma öneririz.

İşaret, beden dili, nesne veya grafik gibi bağlayabilmenizi ve alternatif iletişim (aac) yöntemleri, iletişim yardım etmek için sık kullanılır. Nispeten küçük araştırma iletişimi müdahale stratejileri etkinliği üzerine odaklanmıştır.

Eğitimde, Down sendromlu çocukların kaynaştırma birçok ülkede daha az tartışmalı hale geliyor. Örneğin, İngiltere'nin birçok yerinde mainstream bir varsayımı bulunmaktadır.

Kaynaştırma öğrenciler farklı yeteneklerini sınıflarda kronolojik akranları ile sayede yerleştirilir işlemidir. Down sendromlu değil yaş duygusal/sosyal olabilir ve entelektüel çocuklar olmadan Down sendromu gibi aynı oranlarda kadar genişletmek zamanla entelektüel ve duygusal boşluğu arasında çocuklar ve Down Sendromu olmadan.

Karmaşık düşünme olarak gereken bilimlerde değil, aynı zamanda Tarih, sanat ve diğer konularda sık sık bazı yeteneklerini olabilir, ya da elde daha sonra daha diğer çocuklarda. Bu nedenle, Down sendromlu bazı ayarlamalar müfredat ile yapılmış olması koşuluyla kaynaştırma faydalanabilirler.

Bazı Avrupa ülkeleri Almanya ve Danimarka gibi sayede çocuklar Engelli sınıf içindeki bir grup ikinci öğretmen öncelikli bir iki öğretmen sistemi öneriyoruz.

Özel okullar ve ana okulları işbirliği popüler bir alternatiftir. İşbirliği, ana konular olan tipik öğrenciler yavaşlatır kendisi Engelli öğrencilerle ihmal ayrı sınıflarda öğretilir. Tüm Kesmeleri ve yemek gibi sosyal faaliyetler, gezileri ve birçok sanat ve spor etkinlikleri birlikte gerçekleştirilir.

Konuşma gecikmesi, konuşma anlatım dili geliştirmek için tedavi gerektirebilir ve alternatif tıp kabul edilir.


Daha fazla bilgi için


Bu makalede, Creative Commons Attribution-ShareAlike lisansıaltında lisanslıdır. It uses material from Wikipedia makale "Vikipedi den kullanılan tüm materyal adapteDown Sendromu" Creative Commons Attribution-ShareAlike lisansışartları altında kullanılabilir. Wikipedia ® Wikimedia Foundation, Inc.'in kayıtlı ticari markasıdır

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post