Terapia elektrowstrząsowa pacjentów doświadczenia

Wytyczne grupa zadaniowa APA ECT sprawozdanie ustalenia, że większość pacjentów znaleźć ECT nie gorsze niż dentysta i wiele uznały za mniej stresujące niż dentysty.

Zgłaszają, że inne badania stwierdza, iż większość pacjentów dobrowolnie otrzymałby ECT ponownie w razie potrzeby.

Wytycznymi NICE ECT sprawozdanie, że niektóre osoby należy rozważyć ECT były korzystne i przyswoić traktowania, podczas gdy inne zgłoszone uczucia terroru, wstyd i niepokoju i stwierdziła, że pozytywnie szkodliwych i nadużyciem inwazji Niezależność osobista, zwłaszcza gdy podawana bez ich zgody.

Poszczególne sceny pozytywne

Kitty Dukakis, żona polityk Michael Dukakis, raporty '' Newsweek'' Artykuł głównie pozytywne skutki z terapii elektrowstrząsowej i uważa pamięci straty akceptowalnej cenie zapłacić za zwolnieniem z depresji.

Amerykański psycholog Martha Manning autobiograficzna '' Undercurrents'' przyznaje spowolnienia traktowania: "Czułam jak mogę miał został trafiony przez samochód ciężarowy na jakiś czas, ale który był stosunkowo mówiąc, nie tak bad" jak również u: "po tym, ja pomyślałem, regularne ludzie myślą to sposób cały czas? Jest tak jak Cię nie nie w na Wielki żart na całe życie."

W jego autobiograficzna książka '' Electroboy'', amerykański pisarz Andy Behrman opisuje poddawanych ECT jako metodę leczenia zaburzenie afektywne dwubiegunowe w czasie areszt: "I budzić trzydzieści minut później i think I 'm w hotelu w Acapulco. Głowie jest zdania, tak jakby mogę mieć tylko downed zamrożone Małgorzata zbyt szybko. Moje ache szczęki i kończyny. But I 'm podniecony."

Curtis Hartmann, prawnik w zachodniej Massachusetts, stwierdził: "ECT, leczenie za poważne, osłabiającego depresji, to wszystko, co coraz pracował dla mnie. Wznowić około 20 minut później, i chociaż nadal groggy z znieczulenie, działa znaczna część hellish depresji. To jest chorobową, która dla mnie, dosłownie przechwytów me from myself — chorobową, która wykonuje mnie i następnie wymusza mnie do odstania i Obejrzyj mój Gnijąca. ECT szczęście, będą było chowane Moje Potwór rozładunkowym, Moje nadziei nienaruszone".

Beverley Callard – brytyjska aktorka, najbardziej znana z roli jako Liz McDonald w Coronation Street. W jej opublikowanych ostatnio autobiografii zatytułowanej "Unbroken" she describes dzieli się swoim doświadczeniem z ECT do poważnego kryzysu, stwierdzające, że obróbka był odpowiedzialny, częściowo dla jej zdrowia.

Poszczególne sceny ujemne

Negatywne skutki ECT zostały zgłoszone przez osoby warte uwagi.

Ernest Hemingway, amerykańska pisarka, popełnił samobójstwo, wkrótce po ECT w klinice Menninger w 1961 roku. Rozpoczął się dodawali do jego biograf ", jaki jest sens ruining głowie i wymazywanie mojej pamięci, co jest moim kapitału, oraz wprowadzanie me out of business? Było to doskonały lekarstwo ale tracimy pacjenta...."

W 2005 roku "Peggy S. Salters, 60, pozwana Palmetto Baptist Medical Center w Columbia, a także trzech lekarzy odpowiedzialny za jej opieki. W wyniku intensywny kurs ambulatoryjnym ECT w 2000 straciła wszystkie chwile ostatnich 30 lat swojego życia, włączając w to wszystkie chwile jej mąż trzy dekady, obecnie zmarły, i założenia swojego troje dzieci. Pani Salters posiadanych Masters of Science w zakresie pielęgniarstwa i miał długą karierę jako pielęgniarza/pielęgniarki, ale stracił swoją wiedzę w zakresie pielęgniarstwa umiejętności i nie był w stanie do powrotu do pracy po itd."jury nagrodziła Salters $635,177 w ramach wyrównania swojej niezdolności do pracy. Orzeczenia została podtrzymana po odwołaniu.

Registered nurse Barbara C. Cody raportów w piśmie skierowanym do "Washington Post" że jej życie zawsze został zmieniony przez 13 ECTs ambulatoryjnym otrzymała w 1983 roku. "shock"terapii"całkowicie i trwale wyłączone mnie. EEGs sprawdzić, czy wstrząsy rozległe straty czy mój mózgu. 15-20 Lat mojego życia po prostu zostały usunięte; zwracane są tylko małe i sztuk. Również był z krótkoterminowych upośledzenia pamięci i poważnych niedoborów poznawczych lewej. [usuwanie Shock "terapii" miał my past, Moje wykształcenie Kolegium, Moje muzyczne umiejętności, nawet wiedząc, że moje dzieci były w rzeczywistości, moje dzieci. Mogę dzwonić ECT rzepaku duszy."

W 2007 sędzia anulowane dwóch lat nakazu sądowego, który dopuszcza nieumyślnych electroshock Simone D., psychiatrycznych pacjenta w centrum psychiatrycznego Creedmoor w stanie Nowy Jork. Chociaż Simone mówić tylko hiszpański, rzadko otrzymała dostęp do personel biegle swojego języka. Simone wcześniej 200 electroshocks. Jednakże Tarloff powiedział badaczy że Shinbach dawał Tarloff psychiatrycznych traktowania na psychicznie instrumentu początkowo w 1991 roku.

W wywiadzie '' Houston Chronicle'' w 1996 r., Melissa Holliday, były dodatkowe '' Słoneczny patrol '' i modelu dla '' Playboy'' stwierdzono ECT otrzymała w 1995 roku, "zrujnowana jej życia." pacjentka zapadła przedstawienie, "I been poprzez rzepaku i terapii electroshock jest gorsza. Jeśli jeszcze nie przejdą ją nie opisano go."

Liz Spikol, Starszy Redaktor wnoszące wkład '' Filadelfii pobrań '', pisał o jej ECT w 1996 r., "był nie tylko ECT nieskuteczne, była niewiarygodnie szkodliwe dla mojego poznawczych funkcjonowania i pamięci. Jednak czasami trudno powinna być oparta na trybie wszyscy "wiarygodnego" — naukowcy, ECT dokumenty, naukowców — są informujące czy Twoje rzeczywistości nie jest prawdziwe. Ile razy mają zostały powiedziałem że straty pamięci nie był ze względu na ECT, ale spadek? Ile razy mogę zostały kiedyś, podobnie jak wiele innych konsumentów, I musi być odczuwania to niepoprawnie? Ile razy mają osób powiedział mi się moje uczucia skutki związane z ECT zagubione lub nietypowych? Jest tak, jakby został zgwałcona i osób przechowywane powiadające mnie nie powinien być rozstroju — że nie był on to uszkodzone. "

Warto przeczytać


W tym artykule objęty jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike licencji. Wykorzystuje materiał z Wikipedii artykuł w "terapii elektrowstrząsowej" cały materiał dostosowane z Wikipedii jest dostępny na warunkach Licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike. Wikipedia ® sam jest zarejestrowanym znakiem towarowym Wikimedia Foundation, Inc.

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post