Co jest Hippocampus?

Dr Ananya Mandal, MD

Hippocampus jest małym regionem mózg który tworzy część limbic system i pierwotnie kojarzy z pamięcią i przestrzenną nawigacją.

 

Anatomia i lokacja

Hippocampus lokalizuje w medial skroniowym lobe mózg pod cortical powierzchnią. Swój struktura dzieli w dwa połówki która kłamają w lewy i prawy stronach mózg. Organ wygina się z kształtem który przypomina seahorse, i swój imię czerpie od połączenia Greccy słowa "hipopotam" dla konia i "kampos" dla morza.

Historia i odkrycie

Hippocampus najpierw nawiązywać do Wenecki anatom Julius Caesar Aranzi w 1587. Opisywał mnie jako grań wzdłuż podłoga skroniowy róg lateral ventricle i upodabniał je najpierw jedwabnik i opóźniony, seahorse. W 1740s, Paryjski chirurg Jacques Croissant De Garengeot ukuwał nazwę termin "cornu Ammonis," znaczący róg Amun, antyczny Egipski bóg.

Funkcje i nieład hippocampus

Hippocampus rozdaje z formacją długookresowi wspominki i przestrzenna nawigacja. Hippocampus jest jeden pierwszy regiony mózg zostać uszkadzającym i ten prowadzi strata kojarzący z warunkiem w chorobach tak jak choroba alzhaimera pamięci disorientation i.

Hippocampus może zostać także zostać uszkadzający przez lub jako rezultat skroniowego lobe epilepsi tlenowego pozbawienia, hypoxia, infekcja lub rozognienie. Jednostki z hippocampal szkodą rozwijają amnezję i mogą być niezdolne tworzyć nowych wspominki lokacja wydarzenie lub czas, na przykład.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.caam.rice.edu/~cox/wrap/hippocampus.pdf
  2. http://www.cognitivemap.net/
  3. http://www.icn.ucl.ac.uk/nburgess/papers/Kingetal04.pdf
  4. http://www.uv.es/revispsi/articulos1.02/M6Good.pdf
  5. http://www.richardhill.com.au/HippocampusMemory.pdf

[Dalszy czytanie: Hippocampus]

Last Updated: Oct 8, 2014

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post