Historia Ketogenic dieta

Ketogenic pożywienie składa się z głównego nurtu, nonpharmacologic terapii, która została opracowana, aby odtworzyć sukces i usunąć ograniczenia stosowania mniej popularnych post w leczeniu padaczki. Choć popularna w latach dwudziestych i 30s, ona została porzucona z korzyścią dla nowych leków Leki przeciwpadaczkowe. Większość osób z padaczki pomyślnie można kontrolować ich zajęcia z powodu lekarstw. 20-30% Zakończyć się niepowodzeniem do osiągnięcia takich kontroli mimo próby szereg różnych narkotyków. Dla tej grupy, a dla dzieci w szczególności diety ponownie znalazł pewną rolę w zarządzaniu padaczki.

Post

Starożytny grecki lekarzy traktowane chorób, w tym epilepsja, zmieniając ich pacjenci żywienia. Wczesne Traktat w Hippocratic Corpus '' na Sacred choroby '', wymienia choroby; pochodzi on z. Jego autorem sprzeciwiali się przeważającą padaczki był nadprzyrodzone w pochodzenia i cure i zaproponował, że dietetyczne terapii miał podstawy racjonalne i fizyczne. w tej samej kolekcji, Autor '' epidemii '' opisuje przypadek Człowiek którego padaczki jest konserwowany tak szybko, jak znajdował się poprzez pełne abstynencji żywności i napojów. Królewskiej lekarz Erasistratos z Keos zadeklarowane, "Jeden stateczności do padaczki należy szybko bez Miłosierdzia i należy położyć na krótkie racji." Galen uważa się, że "dietetyczna łagodzących" może pozwolić sobie lekarstwo przypadków łagodny i być pomocne w innych.

Pierwszy nowoczesny badania post jako metodę leczenia padaczki został we Francji w roku 1911. Dwadzieścia padaczki pacjentów bez względu na wiek były "detoksyfikowane" przez zużycie niskokaloryczna wegetariańskie sposobu żywienia, w połączeniu z okresów postu i czyszczenie. Dwa skorzystały ogromnie, ale najbardziej udało się utrzymać przestrzeganiem nałożone limity. Dieta poprawie zdolności umysłowych pacjentów, w przeciwieństwie do ich lekarstwa, bromku potasu dulled umysłu.

W tym czasie Bernarr Macfadden, amerykański wykładnik kultury fizycznej, popularised wykorzystanie post do przywrócenia zdrowia. Jego uczniem, lekarz osteopathic Hugh Conklin, Battle Creek, zaczęły traktować jego pacjentów padaczki za zalecające postu. Conklin roku, że napady padaczkowe zostały spowodowane toksyny, secreted z Peyer poprawki w jelitach, zostały zrzucone do krwiobieg. Polecił szybkie trwałego dni 18-25 do umożliwienia tej toksyny wyłaniająca się. Conklin prawdopodobnie traktowane są setki padaczki pacjentów z jego "dietetyczna wody" i boasted stawki cure 90% u dzieci, do 50% u dorosłych. Późniejszej analizy Conklin w przypadku rekordów wykazało 20% jego pacjentów osiągane są wolne od zajęć i 50% miał pewną poprawę.

Conklin na czczo terapii został przyjęty przez neurologists w praktyce głównego nurtu. W roku 1916 Dr McMurray napisał do '' dziennika medycznych New York'' twierdząc pomyślnie traktowane padaczki pacjentów z szybkim, następuje skrobi i bezcukrowy sposobu żywienia od 1912 roku. W 1921 roku wybitny endokrynolog H. Rawle Geyelin podać jego doświadczenia Konwencji American Medical Association. Spotkała się z Conklin jego sukces pierwszej ręki i miał podjął próbę odtworzenia skutkuje 36 własnej pacjentów. Osiągnął podobne wyniki pomimo tylko o studiował pacjentów przez krótki czas. Dalsze badania w zawodach w latach 20 wskazanych zajęcia zazwyczaj zwracane po szybkim. Charles Howland, nadrzędny jednego Conklin na udane pacjentów i zamożnej prawnik firmy Nowy Jork, dał jego brat Johna Dar $ 5 000 do badania "ketoza głodu". Jako profesor pediatrycznych Johns Hopkins Hospital John Howland wykorzystywane pieniądze do finansowania działań podejmowanych przez neurolog Stanley Cobb i jego asystent William G. Lennox.

Dieta

W 1921 roku Rollin Woodyatt przeglądowi badania dotyczące żywienia i cukrzycy. Zgłosił on, że trzy związki rozpuszczalne w wodzie, β-hydroksymaślan, Acetylooctan i acetonu (określane zbiorczo jako ciała ketonowe), były produkowane przez wątroby u ludzi, w przeciwnym razie zdrowych były zginą lub jeżeli są one spożywane w bardzo niskiej węglowodanów, pełnotłuste diety. Russel Wilder, na Mayo Clinic, zbudowany na badania, termin "ketogenic diety '' do opisania diety produkowane wysokiego poziomu ketony we krwi (ketonemia) przez nadmiar tłuszczu oraz brak węglowodanów. Wilder hoped do uzyskania korzyści post w terapii pokarmie mogłoby utrzymany przez czas nieokreślony. Jego wersji próbnej na kilka padaczki pacjentów w 1921 był pierwszym użyciu ketogenic diety w działaniu za padaczkę.

Wilder jego kolegi, paediatrician Mynie Peterman, następnie sformułował klasyczne diety, w stosunku 1 g białka na kilogram masy ciała u dzieci, 10–15 g węglowodanów dziennie i reszta kalorii z systemu fat. Peterman do pracy w zawodach w latach 20 ustalone techniki indukcji i utrzymanie diety. Peterman udokumentowane pozytywne skutki (ulepszone czujność, zachowanie i uśpienia) i niekorzystnych skutków (nudności i wymioty ze względu na nadwyżkę ketoza). Dieta okazał się bardzo skuteczne w dzieci: Peterman podać w 1925 roku 95% 37 młodych pacjentów poprawiła przejęcia kontroli na diety i 60% stał się wolne zajęcia. W 1930 diecie również zostały studiował w 100 młodzieży i dorosłych. Clifford Barborka, również z Mayo Clinic, podać 56% tych pacjentów starszym poprawić na diety i 12% stał się wolne zajęcia. Chociaż dorosłych wyniki są podobne do współczesnych badań dzieci, one nie porównać także współczesne badania. Barborka stwierdziła, że dorośli byli najmniej odnosić korzyści z diety i stosowanie diety ketogenic u dorosłych nie były badane ponownie do 1999 r.

Anticonvulsants i upadek

W 1920 i lat trzydziestych XX wieku, kiedy narkotyków wyłącznie Leki przeciwpadaczkowe były Bromki uzależniona od wodzianu (1857 odkrył) i fenobarbital (ur. 1912), ketogenic diety był powszechnie używanych i studiował. Sytuacja zmieniła się w 1938 roku kiedy H. Houston Merritt i Tracy Putnam odkryła Fenytoina (Dilantin) i ukierunkowanie badań przesunięte do odkrycia nowych leków. Wraz z wprowadzeniem Walproiniany w latach siedemdziesiątych leków były dostępne do neurologists, które weszły w życie w szerokim zakresie epilepsji zespołów i rodzajów zajęcia. Stosowanie diety ketogenic, w tym czasie ograniczone do trudnych przypadków takich jak Zespół Lennoxa-Gastauta, zmniejszył się dalej.

Dieta MCT

W latach sześćdziesiątych XX wieku odkryto, że trójglicerydy (MCTs) wytwarzają więcej ketony na jednostkę energii niż normalnej diety tłuszczów (które są głównie długołańcuchowych triglicerydów). Zdobycia certyfikatów MCTs są bardziej efektywne pochłonięta i szybko są transportowane do wątroby za pośrednictwem wrotny zamiast system limfatyczny. Węglowodanów poważnego ograniczenia klasyczne diety ketogenic utrudniło rodziców do produkcji smakowicie dań, które już tolerować ich dzieci. W 1971 roku Peter Huttenlocher opracowane ketogenic diety gdzie około 60% kalorii pochodzi od ropy naftowej MCT i pozwoliło to więcej białka i maksymalnie trzy razy tyle węglowodanów jako klasyczne diety ketogenic. Oliwy, o którą został zmieszany z co najmniej dwukrotnie jego objętości mleka odtłuszczonego, schłodzone i sipped podczas jedzenia lub włączone do żywności. Testował w dwunastu dzieci i młodzież w spoglądają zajęć. Większość dzieci ulepszone zarówno przejęcia kontroli i czujność, wyniki, które były podobne do klasycznej diety ketogenic. Upset przewodu pokarmowego był o problemie, który dowodził jednym pacjenta do zrezygnowania z dietą, ale posiłków były łatwiejsze do przygotowania i lepiej przyjęty przez dzieci. The MCT diety zastąpione klasyczne diety ketogenic w wielu szpitalach, chociaż niektóre opracowane diety, które znajdowały się kombinacją dwóch.

Odrodzenie

Ketogenic diety osiągnąć krajowych środkach przekazu ekspozycji w Stanach Zjednoczonych w październiku 1994 r., kiedy NBC '' czas '' telewizyjnej zgłoszone sprawy Charlie Abrahams, syn Hollywood producenta Jim Abrahams. 2 Letnia cierpiała epilepsja, które pozostawały niekontrolowanych przez głównego nurtu i alternatywnych metod leczenia. Abrahams odkrył odwołanie do ketogenic diety w podręczniku padaczki rodziców i przedkładać Charlie Johns Hopkins Hospital, nadal oferować terapii. W pożywieniu padaczkę Charliego szybko był kontrolowany i wznowił jego rozwoju postępu. Zainspirowany Abrahams do utworzenia Fundacji Charlie wspierania badań diety i Funduszu. Wieloośrodkowych badania perspektywiczne rozpoczęła się w roku 1994, wyniki zostały przedstawione przez American Society padaczki w 1996 r. i zostały opublikowane w 1998 roku. Po wybuchu naukowego zainteresowania w diecie. W 1997 roku Abrahams produkowane film telewizyjny, ''...Pierwszy czy nr krzywdy '', wystąpili Meryl Streep, w którym młody chłopiec trudnego padaczki pomyślnie jest traktowany przez ketogenic diety.

Począwszy od 2007 r. ketogenic diety jest dostępna od około 75 ośrodków w 45 krajów. Warianty mniej restrykcyjne, takich jak zmodyfikowane diety Atkins, oddano do użytku, szczególnie wśród starszych dzieci i dorosłych. Ketogenic diecie również jest badany pod kątem obróbki różnego rodzaju zaburzeniami innych niż padaczki.

Warto przeczytać


W tym artykule objęty jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike licencji. Wykorzystuje materiał z Wikipedii artykuł w "Ketogenic diety" dostosować wszystkie materiały użyte z Wikipedii jest dostępny na warunkach Licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike. Wikipedia ® sam jest zarejestrowanym znakiem towarowym Wikimedia Foundation, Inc.

Last Updated: Feb 1, 2011

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post