Co jest Linolowym kwasem?

Linolowy kwas (LA) jest nieprzepojonym omega-6 tłustym kwasem. Ja jest bezbarwnym cieczem przy temperaturą pokojowa. W fizjologicznej literaturze, ja dzwoni 18:2 (n-6). Chemically, linolowy kwas jest carboxylic kwasem z 18 węgli łańcuchem i dwoistymi więziami dwa "cis"; pierwszy dwoista więź lokalizuje przy szóstego węglem od omegi końcówki.

Linolowy kwas (LA) jest polyunsaturated tłustym kwasem używać w biosyntezie arachidonic kwas (AA) i niektóre prostaglandins tak. Ja znajduje w lipids komórek błony. Ja jest obfity w wiele jarzynowych olejach, zawierający nad połówką makowy ziarno, krokosz, słonecznik i kukurydzani oleje. (ciężarem)

Linolowy kwas jest członkiem grupa istotni tłuści kwasy dzwoniący omega-6 tłuści kwasy które są istotnymi żywienioniowymi wymaganiami dla wszystkie ssaków. Inna grupa istotni tłuści kwasy jest omega-3 Linolenic kwas tłustymi kwasami, na przykład. Omega-6 niedostatku objawy zawierają suchego włosy, włosianą stratę i biedy zdyszanego gojenie.

Metabolizm i eicosanoids

Pierwszy krok w metabolizmu Linolowy kwas (LA) wykonuje Δ-6-desaturase który nawraca los angeles w Linolenic kwas (GLA).,

Tam  jest dowód sugeruje i musi zdobywać je przez piersi mleka. że niemowlaki brakują Δ-6-desaturase ich swój, Studia pokazują że mleko karmiący dzieci wysokie koncentracje niż karmiący dzieci GLA, podczas gdy karmiący dzieci wynosili koncentracje los angeles.

GLA nawraca Linolenic kwas (DGLA) który z kolei nawraca Arachidonic kwas (AA)., Jeden ewentualni przeznaczenia AA jest przekształcać w grupę metabolity dzwoniący eicosanoids, klasa paracrine hormony. Trzy typ eicosanoids są prostaglandins, thromboxanes i leukotrienes. Eicosanoids tylko miewa skłonność być podżegający i. Na przykład, Thrombaxane i LeukotrieneB4 jesteśmy proaggretory i vasoconstrictive eicosanoids. Inny znacząco kliniczny skutek jest że utleniający metaboliczni produkty linolenic kwas tak jak 9--hydroxyoctadecanoic kwas i 13 hydroxyoctadecanoic kwas także pokazywaliśmy aktywować TRPV1 capsaicin receptor przez to i można bawić się głównego rola w hyperalgesia i allodynia.

Narosły nabór omega 3 tłustego kwasu z zmniejszaniem w omedze 6 tłustych kwasów pokazywał attenuate rozognienie należnego obniżona produkcja te eicosanoids.

Jeden nauka monitoruje dwa grupy ocalały miokardialny infarction wnioskował że, "że "koncentracja linolenic kwas wzrastał 68%, w eksperymentalnej grupie, i linolowy kwas zmniejszający 7% wyraźnie obniżonego tempo recydywa, inni sercowi wydarzenia i całkowita śmiertelność… ocalały pierwszy miokardialny infarction, wyznaczający Śródziemnomorska linolenic zjadliwa bogata dieta.

Ewentualni rola w chorobie

Nowotworu zapobieganie

Nauka w myszach pokazywał że żywienioniowy nabór Odmieniany Linolowy kwas (CLA) może pomagać zapobiegać nowotwór w myszach. Nauka patrzejąca odmianowy izomer los angeles i studiująca swój skutek na nowotworze nakłaniającym dimethylbenz antracenem. (a) Nauka sugerował znaczącego skutek CLA nabór na redukci karcinogeneza.

Torbielowa łykowatość

Ponieważ dzieci z torbielową łykowatością cierpią od Istotnego Tłustego kwasu niedostatku należnego malabsorption, ja hypothesized że wysokie dawki los angeles można pomagać w ich przyroscie. Nauka patrzejąca dwa grupy niemowlaki z torbielową łykowatością na dietach z dwa różnymi poziomami los angeles. Ja pokazywał że dodatkowy los angeles, naprawdę, pozytywnego skutek na przyroscie niemowlaki z torbielową łykowatością między 6 i 9 miesiącami wiek, szczególnie.

Dermatitis

Dermatitis jest jeden pierwszy znaki Istotny Tłustego kwasu niedostatek w istotach ludzkich i zwierzętach. Do 1955, jeden szeroko stosować traktowania dla atopic egzemy był wysokim dawką GLA.

Dalszy czytanie


Ten artykuł koncesjonuje pod Kreatywnie błonie atrybuci licencja. Ja używa materiał od Wikipedia artykułu na "Linolowym kwasie" Wszystkie materiał adaptowałem używać od Wikipedia jest dostępny w kategoriach Kreatywnie błonie atrybuci licencja. Wikipedia® jest rejestrowym znakiem firmowym Wikimedia Podstawa, Inc.

Last Updated: Sep 16, 2014

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | Nederlands | Русский | Svenska | Polski
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post