Advertisement
Advertisement

Meditasyon ruhanilik ve din

Meditasyon olarak tanımlandığında: "kendi kendine düzenleme, dikkat, öz-soruşturma, burada hizmet ve şimdi."

Meditasyon yürüyüş ya da basit yinelenen görevleri yaparken süre icra edilebilir. Meditasyon yürüyüş "böylece birincil doğa algılamaları ve olayları, kendi amaç ya da nihai sonuç'göz ardı ederek ise süreci üzerinde dikkat odaklanarak kazanma." mutat otomatik zihinsel kategoriler yıkmak yardımcı olur

Bahai ' í Faith

Bahai ' í Faith öğretir meditasyon, zorunlu Namaz ve oruç yanında ruhsal gelişim için gereklidir. 'Abdu' l-Bahai şeklindeki alıntı:

"meditasyon fikrinizi Gizemler kapı açılması için anahtardır. Bu devlet adam kendini soyutlayan: devlet adam kendisi çekilirse tüm dışındaki nesneler; o Bu öznel ruh o ruhsal yaşam okyanusta batırılır ve things-in-themselves sırlarını açığa."

Her ne kadar inanç, Bahai 'u' lláh, kurucusu asla belirtilen herhangi bir belirli meditasyon biçimleri, bazı Bahai ' í yöntemler meditatif. Bunlardan biridir Arabic ifade Alláhu Abhá () günlük tekrarı (God is en görkemli) 95 kez abdest tarafından öncesinde. Abhá var aynı kök olarak Bahai ' (Arapça: بهاء "splendor" veya "zafer") hangi Bahai ' ís "Greatest Name of God" olarak düşünün.

Budizm

Budist meditasyon temelde iki temalar ile söz konusu: zihin dönüşümü ve kendisi ve diğer olayları araştırmak için kullanma.

Historical Buddha kendisi, Siddhartha Gautama, Bodhi ağacının altında meditasyon sırasında aydınlanma başarmış söyleniyordu.

Budist mitoloji, yirmi sekiz Budalar vardı ve hepsini meditasyon manevi ilerleme sağlamak için kullanılır. Çoğu form Budizm, her ikisi de attaining aydınlanma için gerekli olan meditasyon uygulamaları, śamatha ve vipassana, iki sınıf arasında ayrım.

Eski yöntemler dikkatini tek-anlamlı odaklanma yeteneğini geliştirmeyi amaçlayan oluşur; ikinci anlayış ve bilgelik gerçekliğin gerçek doğası görerek geliştirmeyi amaçlayan uygulamaları içerir.

Meditasyon uygulamaları iki tür arasındaki farklılaşma, her zaman ne zaman eğitim uygulamalarına olan bir shamatha yöntemi olarak başlamak için söylenebilir ama kadar bu aşamaları ve bitiş numarası üzerinden gider vipassana yöntem olarak anapanasati gibi bariz yapılan net kesim değil.

Theravada Budizmi meditasyon mindfulness ('' satı '', '' Satipatthana de '' örneğin bkz) geliştirilmesi ve konsantrasyon ('' samadhi'', '' kammatthana'' bakın), '' Nibbana'' (Nirvana) peşinde asil sekiz aşamalı asil yol parçası olarak vurgular.

Theravada Budizmi was orijinal uygulama ve bir bireysellik stilini kullanan her kişi farklı ergo böylece Nirvana yoludur. Geleneksel popüler meditasyon nefes ('anapana') ve iyilik ('' mettā'') konular.

Vipassana meditasyon tarzda bilinci başlangıçta yükselen ve düşen nefes üzerinde odaklanmıştır ve sonra (ne zaman solunum hemen hemen askıya ve aklın ve kalbin hala) ya da bazı basit sembol (mum alev), vücut parçası (başparmak veya burnun ucu) ya da kavram (bunlardan sağlanan duygusal ya da zihinsel bozukluğu uyandırmak olası değildir).

20. Yüzyılın bir özellikle etkili okul Budist meditasyon meditasyon gibi önemli uygulayıcıları olarak Ajahn Thate, Ajahn Maha Bua ve Ajahn Chah bulunan Tay orman gelenek oldu.

Japon Mahayana okullarda, Mehmet (Tien-TAI), konsantrasyon yüksek yapısal ritüel yetiştiriliyor. Özellikle Çin Chán Budizm Okulu (hangi Japon Zen ve Korece Seon okulların dallanmış), ts'o ch'an meditasyon ve koan meditasyon uygulamaları doğrudan (her biri bu okulların adlarını Sanskritçe dhyana türeyen ve kendi dillerinde "meditasyon" çeviren) gerçekliğin gerçek doğası yaşamaya Uygulayıcı olanak sağlar. Ezoterik Shingon mezhebi, Tibet Budizmi ile birçok özellikleri paylaşıyor.

Basho Japon haiku şair şiir işlemle dünya durumlarda sonsuzluğun sonsuz kendini kısa rolleri açıklayan sanatı meditasyon ilgili olarak gördüm.

Biz onun klasik eser dar yollar derin kuzeye başlamasından, Yazdıklarının etik bu amaç duygusu olsun. İçinde daha yalnız ve o Kuzey den türbe için tapınak yolculuk belki de daha derin Hac, Canterbury Tales Chaucer tasvir daha Başo puntalı şiir ve nesir ölüm üzerine yansıtır.

Tibet Budizmi (Vajrayana) için üst düzey onun uygulayıcıları tantra vurgular; Dolayısıyla diğer adını Tantrayāna Budizm.

Birçok keşişler "tanınabilir bir formda meditasyon olmadan" kendi gün üzerinden gitmek, ama zikretmek veya grup ayini katılmak muhtemeldir. Bu geleneği, gökyüzü gibi doğa aklını uyandırmak ve uygulayıcıları zihin gerçek doğasını tanıtmak için meditasyon amacı budur: yaşam ve ölüm bütün temelini değişmeyen saf farkındalık.

Kværne (1975: s.164) sahaja onun genişletilmiş tartışmada, böylece sadhana interiority ve exteriority ile ilgili olarak mandala ilişkisi ele alınmaktadır:

".. .external ayin ve iç sadhana ayırt edilemez bir bütün oluştururlar ve bu birlik mandala, eşmerkezli kareler ve yere çizilmiş çevrelerinde oluşan kutsal muhafaza şeklinde onun en hamile ifade bulur ve Buda aday Tantrik ritüel unfolding kurmak istediği olmanın o sarsılmaz uçak temsil eden bağlıdır üzerinde mandala; ve nerede bir malzeme mandala istihdam değil, usta bir zihinsel boyunca inşa etmek gelirleri [onların meditasyon."göre dil kare parantez içinde tamir; ilk örnek istihdam"onu", ikinci örnek"onun"

'' Meditasyon öğrenme hediye bu hayatta kendinizi verebilir en büyük hediye olduğunu. O için senin gerçek doğasını keşfetmek için yolculuğa taahhüt ve böylece istikrar ve güven bulmak sadece meditasyon yaşamak ve ölmek, de gerekir. Meditasyon olduğunu aydınlanma yolu.''-Sogyal Rinpoche, '' Tibetan Book yaşayan ve Dying'' böylece, meditatif süreci tek başına yeterli değildir; yolun bir parçası öyle. Diğer bir deyişle, Budizm, zihinsel ekimi ile tandem etik Geliştirme ve akıllıca bir anlayış de en yüksek hedef kazanma için gereklidir.

Bu meditatif gelenekleri Budizm (hangi tarafından 500 yıl İsa'nın kaydedilmiş Doğum predated ve İsa nın hayatı boyunca, küçük Asya ve İskenderiye'de mevcuttu) dalmış Hıristiyan inancını (Budizm ve Hıristiyanlık) bazı yönlerini gelişimini etkilemiş iddia.

Hıristiyanlık

İncil '' meditasyon '' ya da '' meditasyon '' yaklaşık yirmi kat, on beş kez Book of Mezmurlar içinde yalnız bahseder. Ne zaman İncil meditasyon bahseder, çoğu kez itaat sonraki nefeste bahseder. Joshua Kitap bir örnektir: "yasanın bu kitabı senin ağzından; yola izin vermeyin üzerinde gece ve gündüz meditasyon."

Hıristiyan gelenekleri çeşitli meditatif yöntemler var. Bunlar Lectio Divina, tespih meditasyon ve Eucharistic hayranlığı gibi manastır gelenekleri Katoliklik veya Doğu Ortodoks "Jesus Prayer" recitation içerebilir hesychast geleneğinde dahil

Hıristiyan meditasyon, dua geniş üç aşamada karakterizasyonu orta kademede olduğunu: o daha ilk düzey vokal dua daha fazla yansıma içerir, ama daha iyi yapılandırılmış tefekkür Hıristiyanlıkta çok katmanlı. Aziz Thomas Aquinas ve Teresa of Avila gibi Hıristiyanlık meditasyon önemini vurguladı.

Hıristiyan meditasyon ayrıdır ve oryantal meditasyon kozmik stilleri ile tezat. Genelde '' Hıristiyan meditasyon yönleri '' bilinen 1989 belgenin ileri Vatikan meditasyon Hıristiyan ve Doğu stilleri arasında farklar göre konumunu ayarlayın.

Tüm Katolik piskopos için bir mektup verilen belge, Hıristiyan ve Doğu meditatif yaklaşımları arasındaki farkları vurguluyor. Bu yana, hem kafa karıştırıcı hem de yanıltıcı olabilir ve temel Christocentric doğa Hıristiyan meditasyon kaybına neden Doğu yaklaşımları ile Hıristiyan meditasyon karışımı çalışılıyor tehlikeleri uyardı.

Hinduizm

En erken net meditasyon Hindu edebiyat ortasında Upanishads ve Bhagavad Gita içerir Mahabharata başvurusudur. Ne zaman "sakin ve konsantre olmak zorunda, bir kendini içinde ('ātman') kendini algılar ki" devletler Gavin sel göre önceki Brihadaranyaka Upanishad meditasyon anlamına gelir.

Raja Yoga (bazen sadece '' Yoga'' anılacaktır) altı Ortodoks ('' āstika'') Hindu felsefe, meditasyon odak biridir. '' Dhyana' ya da meditasyon, Raja Yoga yolu olarak expounded yaptığı Yoga Sutraları Patanjali tarafından sekiz ekstremitelerin yedinci olduğunu. Patanjali, manevi uygulamalar ('' sadhana'') '' samadhi' ya da keyifli iç barış için yol açan bir parçası olarak "Lord meditasyon nesne olarak" önerilir.

'Yoga' türetilmiş Sanskritçe '' yuj '' olan "Denetim" anlamına gelir, kelime "için boyunduruğu" "birleştirmek için", ve teknikleri ve çilecilik ve meditasyon disiplinleri olan manevi deneyim-e doğru yol gösterir. Yoga Yardım bir zihin ve ego aşan yani duyu ve gerçek kontrol etmek için yöntemler öz ('' atman''), '' Mokşa '' veya Kurtuluş yaşadı. Hinduizm meditasyon herhangi bir okul ya da mezhep sınırlı değildir ve Hinduizm Batı ötesinde genişletti.

Öncelikle Doğu felsefesi late 19th century, Swami Vivekananda, batıya tanıttı etkili modern savunucusu Hinduizm meditasyon şöyle açıklar:

"meditasyon stres üzerine tüm dinler tarafından koydu. Meditatif state of mind zihin bulunduğu en yüksek devlet olmayı Yogis tarafından ilan edilir. Dış nesnenin zihin eğitimi ile tanımlanan, kendini kaybeder. Eski Hintli filozof benzetme kullanmak için: kristal parçası gibi insan ruhunu olduğunu, ancak ne olursa olsun yanında renk alır. Her türlü ruh... dokunana rengini almak zorundadır. Zor yani. ««Oluşturmaktadır.,"esaret

Islam

Müslüman bir günde en az beş kez dua yükümlüdür: before sunrise, öğleden sonra günbatımı, vakti kez ve bir kez de gece. Bir hadis dua sırasında odaklanır ve Kur'an okuyarak ve Zikir yinelediler ve yaratıcısı ve yaratma arasındaki bağı güçlendirmek için ilgi çekici Tanrı üzerinde meditates. Bu gerçeği ruh kılavuzları. Bu tür meditasyon her türlü zorluklar çalışmak, yüzüne manevi huzur duygusu sosyal korumaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır ya da aile hayatı sunabilir.

Bir şablon ve ilham için kuralları, ideal olarak, tek tek ve sürekli meditasyon dönüştürme günün geri kalanı boyunca hizmet vermek için huzurlu Namazın beş günlük eylemler vardır: hatta uyku ama sürekli meditasyon başka bir aşaması olarak kabul etmektir.

Meditatif sendika iyileşme, kaliteli olması söylenir ve — çağdaş terminoloji içinde — 'yaratıcılık' artırılması. İslam Peygamberi Muhammed, tefekkür ve meditasyon uzun süreli dönemler geçirdi. O böyle bir dönemde Muhammed Allah'ın âyetlerini almaya başladı.

Stilleri veya meditasyon Müslüman gelenekleri okullar şunlardır:

  • '' Təfəkkür '' ya da '' tadabbur'', '' evren üzerine yansıması '' anlamı: Bu form yalnızca düzeyinden daha yüksek, yani Tanrı'dan sızmak bilişsel ve duygusal gelişiminin erişime izin vermek için kabul edilir. İlahi ilham alma hissi uyanır ve kalp ve akıl, böyle iç büyüme izin liberates görünüşte sıradan aslında sonsuz kalite alır. Müslüman öğretilerini hayat bir gönderme Tanrı'ya bir test olarak benimsemesi.
  • Sufi gelenek meditasyon mistik egzersizleri, bir sülale diğerine değişen bir yelpazede büyük ölçüde dayanır. Bu tür teknikler, özellikle daha cüretkar olabilir ve genellikle aşağı Çağlar, bilim adamları arasında tartışmalara bir kaynak olmuştur. Ulema bir geniş grup, takipçilerinin büyük Al-Ghazzali, örneğin, genel olarak bu tür teknikler için açık olmuştur ve özveri, başka bir tür grup, müthiş Ibn Taymiya ile hemfikir olanlar ise bir türlü reddetmek ve genellikle bu tür işlemleri gibi türler örneklerle bid'at mahkum (Arapça: بدعة) ya da sadece yenilik.

Çok sayıda Sufi gelenek yer vurgu meditatif bir yordam üzerine onun bilişsel açıdan benzer bir Budist gelenekleri içinde bulunmak iki temel yaklaşım:, yüksek yoğunluklu ve keskin odaklı içgözlem karıştığı konsantrasyon tekniği. Oveyssi Shahmaghsoudi Tasavvuf yolunda, örneğin, bu özellikle belirgin, murakabe İkincisi, '' konsantrasyon '' anlamına gelen Farsça bir terim olan Temerküz alır burada.

Jainizm

Meditasyon ilk Tirthankar Lord Rishabha Devri beri Jains tarafından üstlenilen çekirdek manevi uygulamalar olmuştur. Yirmi dört Tirthankars uygulanan aydınlanma ulaşma önce derin meditasyon. Onlar tüm resimleri veya putlara meditatif duruşlar gösterilir. Lord Mahaveer derin meditasyon Oniki yıldır uygulanan ve aydınlanma elde etti.

En eski Jain Canon (4. yüzyıl bce) kevala Jnana ulaşma önce Mahavira meditasyon açıklanmaktadır:

Tüm ev şirketi kurmak yayıp vererek, o meditasyon. Sordum, cevap verdi; o gitti ve doğru yolu aşmak değil. (312) OLARAK Bu yerlerde, onüç uzun yıllar için akıllıca Sramana vardı; o gece ve gündüz, rahatsız, kendisi şiddetle uygulamakla meditasyon. (333) OLARAK Ve meditasyon Mahavira (en küçük hareket; olmadan bazı duruş içinde azmeden) o zihinsel konsantrasyon (şeyler) yukarıda, meditasyon aşağıda yanında, arzularını ücretsiz. Ücretsiz günah ve arzu, sesleri veya renkler takılmamış meditasyon; hala bir erring ölümlü olsa (khadmastha), onun hakkında dolaştım ve asla dikkatsizce davranıyordu. (OLARAK 374-375)

Daha on iki yıl sonra austerities ve meditasyon, Mahavira, shukla dhayana, en yüksek biçimi meditasyon yaparken Kevala Jnana devlet girdi:

Saygıdeğer münzevi Mahavira, yaşamın bu şekilde oniki yıl geçti; moon Asterizm Uttaraphalguni, birlikte gölge doğuya doğru dönmüştü ve ilk sonrasında, Grimbhikagrama, Rigupalika nehrin kuzey kıyısında şehir dışına bitmişti iken yaz, dördüncü iki hafta ayın ikinci on üçüncü yıl boyunca ışık (iki hafta) Vaisakha, Suvrata, Muhurta denir onun onuncu gününde Vigaya, denir, reisi Samaga, eski bir tapınak Kuzey-doğu yönünde alanında kendini diz yüksek ve düşük, soyut meditasyon, ortasında derin meditasyon kafa ile güneşin ısı açığa birleştirilen topuklu squatting bir pozisyonda bir Sal ağaç uzakta o Nirvana, tam ve eksiksiz, engelsiz ulaşmak değil, engelsiz, sonsuz ve yüce en iyi bilgi ve sezgi, Kevala denir.

Jains kelime Samayika, meditasyon pratiği göstermek için kelime samay (zaman), türetilmiş Prakrit Dilleri Word'de kullanmak. Bir "sürekli değişen" insan, Jiva, olmanın günlük deneyimlerini aşacak ve Uygulayıcı, Atma "changeless" gerçeklikle tanımlanması için izin Samayika amaçtır. Anı zaman Geçmiş ve gelecek arasında bir nokta için alınır, Samayika tam olarak farkında, uyarı ve o an, bilinçli olmak kişinin gerçek doğasını, Atma, tüm canlılar için ortak olarak kabul edilen yaşıyor demektir. Samayik içinde yaşamak için mevcut yaşam denir. Samayika Paryushana sırasında özel bir önemi, Jains tarafından uygulanan bir özel sekiz veya on gün süre (bağlı, mezhebi) alır. Samayika ana hedefi sakinlik kalitesini telkin etmektir. Bu sürekli ruhsal uyanık olmaya teşvik eder. Samayaika tüm Jain tarikat ve topluluklar içinde uygulanmaktadır.

Uttarādhyayana Sutra ' Mahavira meditasyon çeşitli yararları açıklanır:

Acharya Mahaprajna, 10th baş Jain Swetamber Terapanth mezhebi, 1970'lerde preksha meditasyon olarak bilinen bir iyi organize meditasyon sistemi formüle edilmiştir. Bu, o eski Jain kutsal Jain meditasyon teknikleri yeniden keşfedilen.

Nefes, vücut, psişik merkezleri algı sistemi oluşur, Medyum renkler, düşünce ve tefekkür işler hangi kişisel dönüşüm süreci başlatabilir. Birkaç önemli tefekkür temalar vardır - Impermanence, Solitariness, güvenlik açığı. Ulaşan ve en derin düzeyde varlığının arındırıcı hedefliyor. Düzenli pratik, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve yaşlanma, kirlilik, virüsler, hastalıklara karşı direnmek için dayanıklılık oluşturmak için inanılır. Meditasyon pratik religion's keşişlerin günlük hayatımızın önemli bir parçasıdır.

'Kayotsarg' yöntemi var olmak çok yararlı için birçok Jains tarafından bulunamadı. Yüksek derecede öz farkındalık ile tam gevşeme sürecidir.

Tefekkür, çok eski ve önemli meditasyon tekniğidir. Uygulayıcı derinden ince gerçekler üzerinde meditates. '' Agnya vichāya' bir yedi Gerçekler - hayat ve hayat dışı, girişi, esaret, durdurma ve '' karmas'' kaldırılması ve nihai başarı Kurtuluş contemplates. '' Apaya vichāya' bir tek şımartmanızı içine yanlış anlayışlar üzerinde contemplates ve o sonunda doğru bir fikir gelişir. 'Vipaka vichāya' bir sekiz nedenleri veya temel türlerinden 'Karma' yansıtır. 'Sansathan vichāya' ın ne zaman bir evren uzayın ve ruhun yalnızlık hakkında düşünüyor.

Meditasyon teknikleri '' pindāstha-Dhyana, padāstha-Dhyana, rūpāstha-Dhyana, rūpātita-Dhyana, savīrya-Dhyana '', gibi bir dizi var vs. '' Padāstha Dhyana'de '' bir '' mantra '' odaklanır. Örneğin, Tevrat, Patrik Isaac giderek "לשוח" ('lasuach') alanında olarak açıklanan — meditasyon pratik (Genesis 24:63), bir tür tüm yorumcular tarafından anlaşılan bir terim muhtemelen dua.

Benzer şekilde, Tanach (İbranice İncil) boyunca meditasyon peygamberlere Merkez göstergeler vardır.

Yeni yaş meditasyon gibi erken hippiler tarafından uygulanan zihin yan›p sönme ve kendini bilinçli düşünce bırakmadan kendi teknikleri için kabul edilir. Bu sık sık tekrarlanan bir mantra ilahi veya bir nesne üzerinde odaklanan destekli.

Birçok yeni yaş grupları yoga burada zihin ve nefes kontrolü yüksek yoga olduğu söylenir meditasyon ile birleştirin.

Zen Yoga, meditasyon olarak her birimizin içinde var ruhsal doğa dokunmadan için bir cadde Aaron Hoopes bahsediyor.

Arasında meditasyon teknikleri "New Age" tanımlanan Sahaja Yoga, Transcendental meditasyon, doğal stres kabartma, 5Rhythms, iletim meditasyon ve teta şifa vardır.

Sihizm

Sikhism in sessiz meditasyon simran ve Nām Japō ve uygulamaları teşvik etmek. Bu kişinin dikkatini Tanrı'nın özniteliklerini üzerinde duruluyor. Sikhs vücuda; 10 'kapılar' olduğuna inanıyoruz 'kapılar', 'çakra' ya da enerji merkezleri için başka bir kelimedir. Üst çoğu enerji seviyesi onuncu kapısı ya da dasam dwar denir. Bir sürekli pratik meditasyon bu aşamasından ulaştığında iken yürüme, konuşurken, yeme, uyanık ve hatta uyku devam ediyor bir alışkanlık haline gelir. Orada farklı tat ya da lezzet bir meditator meditasyon, bir deneyimleri mutlak barış ve huzur içinde ve dışında vücut olarak bu yüce aşamasına ulaştığında.

Sih din takipçileri de meditasyon sadece olumlu duygular içinde kendini hangi eylemleri ile betimlenir kadar conjures beri aşk meditasyon Rabbin adına gelir inanıyoruz. Sikhs ilk Guru, Guru Nanak Dev Ji tüm insanlığın eşitlik vaaz ve meditasyon, ikinci olan popüler bir uygulama zamanında olma ormanlarda dolaşırken yerine bir reisi'nın yaşam önemini vurguladı. Guru, biz Kurtuluş yaşam ve ölüm tamamen normal bir aile yaşam ve aşk her insan ne olursa olsun din arasında yayılan alabildiğinden vaaz.

Sih din kirtan, aksi takdirde Tanrı'nın İlahileri şarkı olarak bilinen meditasyon Yardım en faydalı yollarından biri görülür ve çok bazı yolları içinde bir tür meditasyon olduğuna inanılıyor.

Taoizm

Taoizm dedi ki '' ı Ching'', '' Tao Te Ching'', '' Chuang Tzu'' ve '' Tao Tsang'' diğer metinler arasında açıklanan kendi ilkeleri için meditative ve dalgın geleneklerini içerir. Çigong, Neigong, iç simya, Daoyin ve Zhan zhuang ilgili okullar çok sayıda büyük, çeşitli meditasyon kadar etkisi daha sonra Çin Budizmi ve bazı Japon savaş sanatları yanı sıra, geleneksel Çin tıbbı ve Çin üzerinde fazla etkisi ile metodlarından nefes-eğitim uygulamaları, bir dizisidir. Çin savaş sanatı T'ai Chi Chuan Taoist ve Neo-Confucian meditasyon, T'ai Chi T'u tanınmış odağının almıştır ve genellikle hareket "meditasyon" olarak adlandırılır.

"'Guanzi' kompozisyon 'Neiye' 內業 (Dahilde eğitim) buharı ve meditasyon teknikleri ekimi konusunda eski alınan yazı olduğunu. Kompozisyon muhtemelen Qi Jixia Akademisi geç dördüncü yüzyılda'de bestelenen"

Özellikle Tai Chi Chuan genellikle Taoist iç savaş sanatları, düşünce ve meditasyon taşımak. Varlık, "durgunluk hareketi" sık kullanılan bir ifadeyi pasif Çigong ve oturarak Taocu meditasyon; enerjik hareketine atıfta converse ile varlık "durgunluk hareketi", zihinsel sakin ve meditasyon tai chi formundaki bir devlet.

Diğer

Jiddu Krishnamurti sesuai meditasyon

Jiddu Krishnamurti kullanılan terim "meditasyon" zihin kontrolü için tamamen farklı bir şey herhangi bir sistem veya yöntem pratik demek ya da bilinçli bir özel amaç ya da devlet ulaşmak için: "adam onun çatışmalar, kaçmak için meditasyon birçok formları icat. Bu arzu, irade ve dürtü başarı için temel ve çatışma ve gelmesi bir mücadele ima. Bu bilinçli, bilinçli çabası her zaman şartına aklın sınırları içinde olduğu ve hiçbir özgürlük budur. Bütün çaba meditasyon meditasyon reddi olduğunu. Meditasyon biten düşünce olduğunu. Ancak o zaman farklı bir boyutta olduğunu öyle."

Krishnamurti için meditasyon choiceless bilinci mevcut oldu: '' size kendiniz hakkında bilgi edinin, kendinizi seyretmek, sen yürümek, ne yemek, ne demek, Dedikodu, nefret, kıskançlık - eğer farkında olmadan meditasyon bir parçası herhangi bir seçim, kendinizi içinde tüm bu yolu izleyin."

Boncuk kullanarak meditasyon

Birçok dinlerin kendi Prayer beads var. Çoğu prayer beads ve Hıristiyan Tespihler inciler veya bir iş parçacığı tarafından birbirine boncuklar oluşur. Katolik tespih boncuklar beş on küçük boncuk kümeleriyle içeren bir dizedir. On her kümesi tarafından başka bir boncuk ayrılır. Budist juzu olabilir gibi Hindu japa mala olarak da Jainizm, 108 Boncuklar, vardır. Müslüman mishbaha 99 boncuklar vardır. Dualar ve belirli meditasyon her dinin farklı ve boncuk sayısı teolojik nedenleri vardır. Prayer beads, farklı renk, boyut ve tasarımlar gelebilir. Ancak, sürekli dua ve meditasyon merkezi amacı bir dua aracı olarak kullanan tüm dinler arasında aynıdır.

Daha fazla bilgi için


Bu makalede, Creative Commons Attribution-ShareAlike lisansıaltında lisanslıdır. It uses material from Wikipedia makale "Vikipedi den kullanılan tüm materyal adaptemeditasyon" Creative Commons Attribution-ShareAlike lisansışartları altında kullanılabilir. Wikipedia ® Wikimedia Foundation, Inc.'in kayıtlı ticari markasıdır

Last Updated: Feb 1, 2011

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Filipino | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
  1. Surya Das Surya Das India says:

    Meditation is not religion, not spirituality it’s a technology of upgrading the mind that can enrich one’s life, including one’s religious life. Spirituality is an emotion. Religion is an obligation. This statement by itself shows just how far lost this guy and most Religious people are. When you are born into this world you don't have a religion but you do have spirit.

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post