Menopauza objawy: Jestem normalnej?

W kwietniu Cashin-Garbutt

Większość ludzi skojarzone menopauza hot błysków (znany również jako hot opróżnień); Jednakże istnieje wiele innych symptomów potencjalnych, które kobieta może wystąpić w tym czasie jej życia. Większość tych objawów są całkowicie normalne i różnić się od kobiety do kobiety; więc nie przejmuj się, jeśli użytkownik lub inna osoba, którą znasz, są występują różne objawy i chronometrażu przyjaciołom kobiet w podobnym wieku.

Dr Pixie organów krępujących Channel 4 dispels niektórych mitów o menopauza.

Zmiany w strukturze okresów

Chociaż powszechnie wiadomo, menopauza obejmuje zatrzymania okresy kobiety, wiele osób są świadome, że proces ten może powodować różne symptomy. Niektóre kobiety ich okresy rozpocznie się występować częściej, na przykład co dwa lub trzy tygodnie; dla innych może istnieć dłuższe przerwy między okresami, tych luk może nawet ostatnich miesięcy.

Kolejną zmianą, która może występować jest, że menstrual przepływ może stać się jaśniejszy lub cięższe. Jest bardziej popularne, że okresy stają się cięższymi; Jednakże bardzo krwotoku może być oznaką warunek leżących u podstaw rozliczeń, a zatem warto sprawdzania z Twojego GP, jeśli jesteś na wszystkich zainteresowanych.

Gorąca i noc sweats

Prawdopodobnie najbardziej powszechnie znanych objawy menopauza są gorąca i noc sweats (błysków hot, które występują w nocy). Te ponownie różne osoby, ale generalnie wymagają ogólnie gorąco uczucie, które również mogą być uzupełnione przez sweating.

Lampy błyskowe hot ogólnie ostatnie między kilka sekund i kilka minut i może być ważności różnym.

Czy wiesz: gorąca mogą zostać także połączone wraz ze zmianą rytmu serca? Niektóre kobiety doświadczenia, jakie są znane jako palpitations, który jest przekonanie, że your heart jest pounding lub fluttering. Są one zazwyczaj nieszkodliwe.

Zmiany pochwy

Jak można się wraz z wiekiem, ściany pochwy stają się cieńsze ze względu na malejące kwoty estrogenu w ciele. Często może to prowadzić do suchości Pochwa, które można również stać się swędzący i odbijające światło. Symptomy te są nazywane zbiorczo Atrofia pochwy.

Występowanie pochwy Atrofia powoduje wzrost w miarę postępów kobieta poprzez menopauza. Objawy może stać się bardzo niewygodne i seksualnych często jest zagrożony. Pomimo tego "jedynie mniejszość (około 25% w zachodniego świata) oraz prawdopodobnie znacznie mniej w innych obszarach będzie dążyć pomocy medycznej" zgodnie z ostatnich badań opublikowanych w Climacteric.

Istnieje kilka opcji zajmujących się te symptomy. Wiele kobiet za pomocą smarów pochwy. Inne zastosowania estrogenu śmietany do pochwy; Jednakże tylko jest to odpowiednie dla kobiet, które już zostały poprzez menopauza.

Objawy moczu

Infekcji moczowych, takich jak zapalenie pęcherza, są również wspólne podczas menopauza.

Niektóre kobiety mogą również występować niektóre formy nietrzymanie moczu, takich jak stres nietrzymanie moczu. Obejmuje to wzrastająca tendencja do wycieku moczu podczas niektórych czynności, takich jak kaszel i śmieje się. Ponadto niektóre kobiety znaleźć, potrzebnych do urinate częściej.

Objawy psychiczne

Oprócz różne objawy fizykalne wiele kobiet również wystąpić symptomy psychicznego podczas menopauza.

Niektóre kobiety doświadczenia niepokoju. Nawet może prowadzić do paniki ataki, w których może poczuć przytłaczające liczby wrażeń takich jak pounding serca, sweating, faintness, nudności, pains klatki piersiowej i wstrząsając kończyn.

Innych typowych symptomach psychicznego skojarzone z menopauza są spadek w pamięci i koncentracji. Jest to ponownie ze względu na malejące poziomy estrogenu ciała, która zajmuje się zdrowego funkcjonowanie neurony w mózgu.

Wiek na początkiem objawów menopausal

Oprócz zmiany objawy kobiet doświadczenia jest również zmianę w wieku, że te symptomy rozpocząć. Badanie przez The John Hopkins University School of higieny i zdrowia publicznego znaleźć średni wiek naturalnych menopauza na lata 51.4.

Badania stwierdzono, że niektóre czynniki wydawała się być połączone do wieku na początku menopauza. One stwierdziła, że "bieżący palenia, niższe wykształcenia, są oddzielone/wdową/rozwiedziony, nonemployment i historii choroby serca były wszystkie niezależnie skojarzone z wcześniejszych naturalnych menopauza." Natomiast ich stwierdziła, że "parzystości, wcześniejsze zastosowanie doustne środki antykoncepcyjne i japoński wyścigu/przynależność rasowa" były skojarzone z późniejszym pojawienia się naturalne menopauza.

Ale niezależnie od menopauza objawy generuje at you i niezależnie od wieku występuje, ważne jest, aby pamiętać, że po menopauza 's life. W rzeczywistości wielu kobiet post-menopausal cieszyć się wielkim poczucie wolności. One nie musi się martwić o kontroli narodzin, są wolne od PMS i skurczami i ich sytuację rodzinną ogólnie umożliwienie im znaleźć więcej czasu dla siebie.

Dla dalszych informacji:

Dwie kobiety opisania ich Menopausal symptomy i rozwiązań. Źródło: NHS

Źródła:

http://www.NHS.UK/Conditions/Menopause/Pages/Symptoms.aspx

http://www.BBC.co.UK/Health/physical_health/Conditions/Menopause.shtml#symptoms_of_menopause

http://www.BHF.org.UK/Heart-Health/Conditions/Abnormal-Heart-Rhythms.aspx

Sturdee i Panay: „zalecenia dotyczące zarządzania okresie menopauzy Atrofia pochwy w CLIMACTERIC 2010: http://www.imsociety.org/downloads/world_menopause_day_2010/recommendations_english.pdf

http://www.NHS.UK/Conditions/Incontinence-urinary/Pages/treatmentoptions.aspx

http://www.Mind.org.uk/help/diagnoses_and_conditions/Anxiety

Złota, Bromberger et al.: "Czynniki związane z wieku w naturalnych menopauza w wieloetniczne próbki" The John Hopkins University School of higieny i zdrowia publicznego w American Journal epidemiologii: http://aje.oxfordjournals.org/content/153/9/865.full.pdf+html

Last Updated: May 14, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post