Menopoz belirtileri: normal yaşıyorum?

April Cashin-Garbutt tarafından

İnsanların çoğu Menopoz (da sıcak basması); sıcak basması ile ilişkilendirme Ancak bir kadının hayatında bu dönemde karşılaşabilirsiniz birçok diğer olası belirtileri vardır. Bu belirtiler çoğu tamamen normal ve gelen kadın değişir; Yani sen, ya da kimse hani, farklı belirtiler ve zamanlara bir benzer yaştaki kadın arkadaşlar yaşıyorsanız endişelenmeyin.

Dr Pixie Channel 4's utanç verici organları menopoz hakkında bazı mitler dispels.

Nokta deseni değişiklikleri

Menopoz bir kadının dönemleri durdurma içerir yaygın olarak bilinir, ancak birçok kişi bu süreci çeşitli belirtiler neden olabilir farkında değiller. Bazı kadınlar için kendi dönemlerini daha sık, örneğin her iki ya da üç hafta oluşmaya başlayacak; Oysa dönemleri arasında uzun boşluklar diğerleri için olabilir, bu boşluklar bile son ay olabilir.

Aybaşı akışını daha hafif hale gelebilir meydana gelebilecek başka bir değişiklik olduğunu ya da daha ağır. O dönemlerde daha ağır hale yaygındır; Ancak çok ağır kanama bir temel koşulu bir işareti is olabilir ve bu nedenle onu hiç endişeniz varsa, gp ile kontrol değer.

Sıcak basması ve gece terlemeleri

Belki de en yaygın olarak bilinen menopoz belirtileri olan sıcak yanıp söner ve (geceleri oluşan sıcak basması) gece terlemeleri. Bu tekrar, kişiden kişiye değişir ama genellikle terleme olarak da eşlik genel olarak sıcak bir duygu içerir.

Sıcak yanıp genellikle birkaç saniye ile birkaç dakika arasında geçen ve değişen şiddeti olabilir.

Bunu biliyor muydunuz: sıcak yanıp da nabız değişikliği ile ilişkili olabilir? Bazı kadınlar, ne çarpıntı, Kalp vurma ya da çırpınan bir duygu olduğu bilinen deneyim. Bunlar genellikle zararsızdır.

Vajina değişiklikler

Eski büyüdükçe, vajina duvarlarının ince bir azalan vücutta östrojen miktarı nedeniyle olur. Bu genellikle aynı zamanda kaşıntılı olur ve rahatsızlık neden vajina kuruluk için yol açabilir. Bu belirtiler, topluca vajinal Atrofi bilinir.

Vajinal atrofi ve yaygınlığı ile menopoz bir kadının ilerledikçe artış eğilimindedir. Belirtiler çok rahatsız olabilir ve cinsel aktivite sıklıkla tehlikeye düşer. Buna rağmen "sadece bir azınlık (yaklaşık % 25 Batı dünyasında) ve diğer alanlarda büyük olasılıkla önemli ölçüde daha az tıbbi yardım, son bir araştırmaya göre çalışacaklar" yarar içinde Yayınlandı.

Bu belirtilerle başa çıkmak için çeşitli seçenekler vardır. Birçok kadın vajinal kaydırıcılar kullanın. Diğerleri için vajina östrojen kremi uygulayın; Ancak, bu sadece menopoz ile zaten olan kadınlar için uygundur.

Üriner semptomlar

Gibi sistit, idrar yolu enfeksiyonları da menopoz sırasında yaygındır.

Bazı kadınlar, inkontinans, stres inkontinans gibi bazı formu da karşılaşabilirsiniz. Bu artan bir eğilim öksürük ve gülerek gibi belirli etkinlikler sırasında idrar sızıntısı içerir. Ayrıca, bazı kadınlar daha sık idrara çıkma gerektiğini öğrenin.

Zihinsel belirtiler

Çeşitli fiziksel belirtilerin yanı sıra, pek çok kadın menopoz sırasında da ruhsal belirtilerle karşılaşırsınız.

Bazı kadınlar, anksiyete deneyim. Bu bile bir sansasyon pounding kalp, terleme, faintness, mide bulantısı, göğüs ağrıları gibi sayısı ezici ve bacaklarda sallayarak hissedebilirsiniz panik atak için yol açabilir.

Menopoz ile ilişkili diğer yaygın ruhsal belirtiler, hafıza ve konsantrasyon azalma vardır. Bu yeniden azalan beyindeki sinir hücrelerinin sağlıklı işleyişi de dahil olduğu vücut östrojen düzeyleri kaynaklanmaktadır.

Menopoz belirtileri bir başlangıcı üzerinde yaş

Belirtiler kadınların deneyim değişimi ek olarak, orada da bir değişim çağında bu belirtiler başlar. John Hopkins University School of hijyen ve kamu sağlığı bir çalışmada, 51.4 yıl doğal menopoz medyan yaş bulundu.

Çalışmada Ayrıca, bazı faktörler menopoz başlangıcı yaşında bağlantılı olabilir görünüyordu bulundu. Buldukları "geçerli yasaktır, düşük eğitim kazanma, ayrılmış/dul/boşanmış, nonemployment ve kalp hastalığı geçmişini tüm bağımsız önceki doğal menopoz ile ilişkili olduğunu." Buna karşılık, "parite, oral kontraseptifler ve Japon ırk/etnik önceden kullanımı" doğal menopoz sonrası başlangıçlı ile ilişkili buldular.

Ancak ne olursa olsun belirtiler menopoz size atar ve ne olursa olsun yaş, menopozdan sonra hayat olduğunu hatırlamak önemlidir. Aslında, pek çok jinekolik kadın büyük bir özgürlük duygusu tadını çıkarın. Artık doğum kontrolü hakkında endişelenmenize gerek yok, onlar pms ücretsiz ve krampları ve onların aile şartlar genellikle onları kendileri için daha çok zaman bulmak izin.

Daha fazla bilgi için:

İki kadın da menopoz semptomları ve çözümleri açıklanmaktadır. Kaynak: USS

Kaynaklar:

http://www.NHS.uk/Conditions/Menopause/pages/symptoms.aspx

http://www.bbc.co.uk/Health/physical_health/Conditions/Menopause.shtml#symptoms_of_menopause

http://www.BHF.org.uk/heart-health/Conditions/abnormal-Heart-Rhythms.aspx

Sturdee ve Panay: "önerileri de yarar 2010: http://www.imsociety.org/downloads/world_menopause_day_2010/recommendations_english.pdf Postmenopozal vajinal Atrofi yönetimi

http://www.NHS.uk/Conditions/Incontinence-urinary/pages/treatmentoptions.aspx

http://www.mind.org.uk/help/diagnoses_and_conditions/anxiety

Altın, Bromberger vd: "Faktörleri ilişkili ile yaş, doğal menopoz içinde bir çok ırklı örnek" John Hopkins University School of hijyen ve halk sağlığı American Journal of Epidemiology: http://aje.oxfordjournals.org/content/153/9/865.full.pdf+html

Last Updated: May 14, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post