Nerkowych diagnozy rak komórki

Dokładne diagnozowanie mogą być trudne do ustalenia biorąc pod uwagę fakt, że na wczesnym etapie rakiem nerek są bezobjawowe. Jednakże pierwsze kroki podjęte w celu zdiagnozowania tego warunku przestrzegają oznaki i objawy i Anamneza (szczegółową analizę medycznych poprzedniego stanu zdrowia).

Nowotworów komórek nerkowych są zazwyczaj klasyfikowane w skali od 1 do 4. Klasa 1 nerkowych komórki nowotworów ma jądra komórkowe, które różnią się bardzo niewiele z jądra komórkowe normalnej nerek.

Tych chorób nowotworowych zwykle rośnie i rozprzestrzeniać się powoli i mają tendencję do dobrego programu Outlook (prognozy). Inne oddalone grupy zaszeregowania 4 nerkowych komórki Rak jądra wyglądają bardzo różne jądra komórkowe normalnej nerek i mają gorsze prognozy.

Komórki typu i klasy czasami są użyteczne przy prognozowaniu szacunkowej prognozy, raka etap jest zdecydowanie najlepiej predykcyjne przetrwania. Tymczasowego wyjaśniono w tymczasowym rakiem nerek.

Brutto i mikroskopowe wyglądu komórki nerkowych carcinomas jest bardzo zróżnicowana. Poniżej opisano rak typowa komórka jasne, który jest najczęściej używanym typem.

Rak mogą stanowić niebiesko obszary w przypadku gdy zostały wykrwawione krwionośne i lamblias zawierających płyny nawilżającego. Jednostka guz zawiera duże naczynia mające ściany składający się z komórek oskrzeli.

Często brutto badanie wykaże żółtawą, multilobulated guz w kora nerkowych, który często zawiera stref martwicy, podpajęczynówkowy i scarring.

Mikroskopia światła pokazuje komórek nowotworowych kable, Brodawki, tubules lub gniazd i nietypowe, wielokątne i dużych. Ponadto komórki, które tworzą nerkowych rak może być jasne, granulowany, wyczyść mieszanych i granulowanego lub sarcomatoid lub wrzeciona wpisz.

Ostatnie badania doprowadziły do uwagę ściśle związanych z typem komórek oskrzeli oraz agresywności warunek. Ponieważ te komórki kumulowania glikogen i lipidy, ich cytoplazmie pojawiają się "Wyczyść", jąder pozostają w orodku komórki i Błona komórkowa jest oczywiste.

Niektóre komórki mogą być mniejsze, w cytoplazmie Eozynofilowe zapalenie, przypominający normalne komórki rurowe. Stroma spada, ale również vascularized. Guz kompresuje otaczających parenchyma, produkujących pseudocapsule.

Jasne komórek są uznawane za least likely to rozprzestrzeniania i odpowiedzi zwykle bardziej przychylnie do leczenia. Jednak większość guzów zawiera mieszankę komórek. Uważa się, że najbardziej agresywnych etapu rakiem nerek tę, w której guz jest mieszany, zawierających komórki jasne i granulowany.

Wydzieliny substancji Wazoaktywny (np. Układ renina) może spowodować nadciśnienie tętnicze i uwolnienie Erytropoetyna mogą powodować erythrocytosis (zwiększona produkcja krwinki czerwone)

Diagnozy 30% rak rozprzestrzenił się do tego nerek Żyły nerkowe, i 5-10% prowadzono w Żyła główna Dolna.

Przez oznaki i objawy - ale niestety nie wczesnego nerek nowotworów zazwyczaj powodują żadnych oznak lub symptomów, ale dużych plików może.

Anamneza - szczegółowego przeglądu medycznych poprzedniego stanu zdrowia.

Fizycznego badania - badania fizyczne mogą być użyteczne w dostarczaniu informacji o oznakach rakiem nerek. Podczas egzaminu fizyczne lekarz sprawdza ogólne znaki zdrowia i badań pomoru i wysokie ciśnienie krwi. Palpitation brzucha mogą ujawniły obecności masie lub rozszerzenia organy. Doktor sprawdza również ogólne znaki zdrowia i badań pomoru i wysokie ciśnienie krwi.

Jeśli pacjenta objawy sugerujące rakiem nerek, lekarz mogą wykonać co najmniej jedną z następujących procedur:

Laboratorium badania - badania Lab nie są zwykle używane do diagnozowania rakiem nerek, ale czasami może dać pierwszy wskazówka może występować problem nerek.

Aby zobaczyć, ogólnej ochrony zdrowia danej osoby i ułatwia jeśli raka może rozprzestrzeniać się na inne obszary również są realizowane. Mogą pomóc stwierdzić, czy osoba jest zdrowy do operacji.

Badania laboratoryjne mogą dostarczyć informacji, czy występują objawy raka lub, jeżeli jego obecność jest potwierdzona, można wyświetlić jeśli raka rozprzestrzenił się. Badania moczu takich jak moczu cytologia i analizy moczu i badania krwi pełnej krwi licznik i surowicy wapnia) może wykazują nieprawidłowości w nerkach funkcjonowania.

Badanie moczu (badania moczu) - te zestawu testów Sprawdź, czy kilka wskaźników raka takich jak krew, cukier, białka i bakterii.

Morfologia krwi - Morfologia krwi można wykryć ustalenia czasami postrzegane z rakiem nerek komórki.

Badania chemii krwi - Chemia krwi, których badania są zwykle wykonywane u ludzi, którzy mogą mieć rakiem nerek, gdyż może mieć wpływ na poziom niektórych chemikaliów we krwi.

Imaging badania - Imaging badań za pomocą promieni rentgenowskich, pola magnetyczne lub substancje radioaktywne do tworzenia obrazów wewnątrz ciała. programie Imaging testów daje lekarzy rozsądną kwotę pewność że nerki masa jest (lub nie) oskrzeli.

W przeciwieństwie do większości innych chorób nowotworowych Lekarze często można diagnozować Rak nerki dość z pewnością bez konieczności korzystania z biopsji. U niektórych pacjentów jednak biopsji mogą być potrzebne bez wątpienia.

Obrazowania badań są wiarygodne źródło informacji dla lekarzy, ponieważ zapewniają one jasne obrazy narządów i tkanek ciała.

Główne obrazowania badań przeprowadzonych w celu ustalenia ich rak są brzucha skanowanie CT, badanie ultrasound brzucha i nerek, Angiografia nerkowych, MRI skanowania lub Pielografia (IVP).

Obliczone Tomografia (CT) skanowanie, Obrazowanie rezonansu magnetycznego (MRI) skanowanie, Infuzja pyelograms i ultrasound mogą być bardzo pomocne w określeniu przyczyn większości rodzajów nerek nowotwory, chociaż pacjentów rzadko potrzebują wszystkich tych testów.

Computed tomography(CT) - badanie obrazujące przypomina o badanie promieni rentgenowskich i tworzy szczegółowe dane przekrojowe obrazu ciała. Zamiast podejmowania obrazów, takich jak regularne promieni rentgenowskich, tomografu zostanie wiele obrazów obracana wokół można natomiast leżą na stole.

Obrazy pacjenta nerki Pokazuj, jeśli jest guz nerek lub nie. Jest podobny do badania promieni rentgenowskich w którym jest używany agenta kontrast i diagnozy jest wykonywane na podstawie zdjęć wykonanych przed wstrzykuje się czynnika kontrastu w porównaniu do zdjęć wykonywanych po administrowana przez agenta kontrastu.

Jamy brzusznej skanowania CT polega na wyraźne zdjęć pacjenta nerek, pokazując, jeśli jest guz nerek lub nie.CT skanowanie jest jednym z najbardziej przydatne próby znajdowania i obserwując diodę masa wewnątrz sieci nerek. Jest także użyteczne przy sprawdzaniu czy rak rozprzestrzeniło się na narządy i tkanki, poza nerek. Skanowanie CT zapewni dokładne informacje o rozmiar, kształt i położenie guza i ułatwiają znajdowanie rozszerzonej węzłów chłonnych, które mogą zawierać raka.

Obrazowanie rezonansu magnetycznego (MRI) - CT jak skanowanie, Obrazowanie rezonansu magnetycznego (MRI) skanowanie zapewnia szczegółowe obrazy tkanek miękkich w ciele. Jednak zamiast promieni Roentgena MRI skanowania za pomocą fal radiowych i silne magnesy. Energia z fal radiowych jest pochłaniana przez tkanki i następnie ujawniło pod rozpoznawalną wzorca na specjalnym monitorze.

Może odbywać się w przypadkach gdy CT skanowanie nie są praktyczne, na przykład jeżeli osoba ma alergię na barwnika kontrast CT. Również można przeprowadzić skanowanie MRI, jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że komórki rakowe pociąga za sobą poważne żyła w brzuch (niższej vena cava), ponieważ zapewniają one lepiej przedstawiał krwionośne niż CT skanowania.

Ale MRI są nieco bardziej niewygodne niż CT skanowania. Po pierwsze, trwa dłużej — często maksymalnie godzinę. Po drugie musisz znajdować się wewnątrz rurki wąskie, który jest ograniczenie i mogą zafałszować osób klaustrofobia (płyty fear pomieszczeniami zamkniętymi).

Ultrasound lub Uprawa doniczkowa - Ultrasound obrazów jest bezpieczne, noninvasive i krótkie badań, które mogą wykryć guzy. UltraSound obrazów jest techniką medycznych, używający wysokiej częstotliwości dźwięku fal do utworzenia obrazu wewnątrz ciała na ekranie komputera specjalne.

Do niniejszego badania małych, jak mikrofon przyrządu o nazwie przetwornika umieszcza się na skórę w pobliżu nerek.

UltraSound mogą być pomocne w stwierdzeniu, czy nerek masa jest ciałem stałym lub wypełnione z płynem.

Desenie echa produkowane przez większość guzów nerek wyglądają różni się od tych, normalna nerek tkanki.

Jeśli podejrzewa się nerkowych rak, lekarz zbada nerek, ureters i pęcherza.

Obraz utworzony przez ultrasound rzeczywiście jest utworzona przez Echos of fale dźwiękowe na powierzchni organów ale mas tkanki odbiegających od normy i organów odzwierciedlają fale dźwiękowe różny sposób i dlatego ultrasound może być przydatne w diagnozowaniu nerkowych rak.

W razie potrzeby biopsji nerek tego testu może służyć do kierowania igły biopsji na masę uzyskanie próbki.

Jeśli została już krokowego, rozwoju choroby muszą ściśle przestrzegane. Testów, które mogą dostarczyć informacji na temat zmiany stanu są skanowania PET, klatki piersiowej promieni rentgenowskich, biopsji i skanowanie kości.

Pozyton emisyjna tomografia komputerowa (skanowanie PET) - to jest techniką przetwarzania obrazów bardzo wyspecjalizowany dostarcza użytecznych informacji o lokalizacji guza i odległość, na jaką rozprzestrzenił się komórki rakowe.

Skanowanie Pet używa radioaktywnych glukozy (znany jako fluorodeoxyglucose lub FDG) do lokalizowania raka, ponieważ komórek oskrzeli wchłonąć większej ilości tej substancji niż normalna tkanek.

Badanie to może być przydatne Zobacz jeśli raka mógł przenieść się do węzłów chłonnych niedaleko nerek. Skanowanie dla zwierząt domowych może być również przydatne, jeśli Twój lekarz myśli raka mogła się rozprzestrzenić, ale nie wiedzieć, gdzie.

Pielografia (IVP) - lekarz injects barwnika w duchu w ramię. Barwnika podróżuje z krwiobieg w nerkach i następnie przechodzi do ureters i pęcherza moczowego. Barwnika czyni je widoczny na promieni rentgenowskich. IVP może być przydatne w znalezieniu nieprawidłowości moczowych, takich jak nowotwory, ale nie może być konieczne IVP, jeśli zostały już miały CT lub MRI.

Angiografia - takich jak IVP tego typu x-ray używa również barwnika kontrastu. Angiografia nerkowych mogą być wymagane w celu zbadania krwionośne nerek.

Badanie wiąże się przy użyciu agenta kontrast który wstrzykuje się nerkowa i który jest pochłaniana przez komórek oskrzeli.

Tego czynnika kontrast jest pochłaniana przez komórek oskrzeli i wyświetlane na angiogram.

Ponieważ Angiografia konspekt krwionośne, które dostarczają guz nerek, mogą pomóc chirurgii planu chirurg u niektórych pacjentów, którzy potrzebują krwionośne mapowane przed operacją.

Angiografia można również pomocy w diagnozowaniu nowotworów nerkowych ponieważ krwionośne mają zazwyczaj gościnnie ze niniejszego badania.

Pielografia (IPV) mogą ujawniły obecności masy odbiegających od normy, które mogą się rozwijać w nerkach. Aby uzyskać jasny obraz moczowych, substancja barwnik jest administrowana w duchu ramię pacjenta.

Inne badania opisany w niniejszym dokumencie, takie jak zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej i kości skanowania, są częściej używane w celu ustalenia, jeśli komórki rakowe rozprzestrzenił się (metastasized) do innych części ciała

Piersiowej - klatki piersiowej, którą promieni rentgenowskich mogą określić, jeśli komórki rakowe rozprzestrzenił się do innych organów za pomocą dużej energii promieniowania elektromagnetycznego.

Kość skanowania - skanowanie kość może wykazać, czy komórki rakowe rozprzestrzenił się do tkanki kostnej lub nie.

Biopsja - Biopsję nie są często używane do diagnozowania nowotwory nerek. Obrazowanie badania dostarczają zazwyczaj wystarczających informacji. Jednak biopsji czasami pozwala uzyskać małych próbek komórek z podejrzanych obszaru obrazowania wyniki badań nie są wystarczająco jednoznaczne, aby uzasadniało to usunięcie nerek.

Biopsja można przeprowadzić również potwierdzić Diagnoza raka, jeśli zdrowia danej osoby jest zbyt niska chirurgicznej i rozważane są inne formy leczenia lokalnych (takich jak Ablacja, tętnicze embolization lub Krioterapia).

W wielu przypadkach biopsji jest najbardziej dokładne procedury, którą może potwierdzić, czy guz lub nadmiernego wzrostu jest złośliwe tkanek lub nie.

Procedura ta polega na usunięcie próbki tkanki z nieprawidłowego guz masy. On przeprowadzanego na dwa różne sposoby, albo poprzez dążenie igła cienkiej albo przez igiełkowe biopsji.

Fine igła wdychania - procedura ta polega na pobranie próbki tkanki guz za pomocą cienkich igły dołączonych do strzykawki. Igła cienkiej wdychania jest wykonywane tylko wtedy, gdy guz można łatwo dojechać. U pacjentów rakiem nerek cienkiej igła wdychania jest najczęściej używane procedurę usuwania próbki tkanek.

Core igła biopsji - procedura ta jest wykonywana zgodnie z lokalnymi znieczulenia i pociąga za sobą usunięcia małego cylindra guz tkanek.

Klasa Fuhrman - The Fuhrman klasy jest określana przez spojrzenie na komórki Rak nerki (podjęte podczas biopsji lub podczas chirurgii) pod mikroskopem.

Jest używana przez wiele lekarzy jako sposób opisywania sposobu agresywna komórki rakowe będzie prawdopodobnie. Klasa opiera się na temat ściśle komórek Rak jądra (część komórki, w której przechowywany jest DNA) wyglądają jak tych, normalna nerek komórek.

Przezskórna biopsji - biopsji przez skórę mogą być wykonywane przez radiolog przy użyciu ultrasound lub tomografia komputerowa do pobierania próbek guz w zakresie diagnostyki.

Jednak to nie jest rutynowo wykonywane ponieważ gdy typowy niesamowitych funkcji rak, możliwość niepoprawnie negatywny wynik wraz z ryzykiem medyczne komplikacje dla pacjenta stał się niekorzystna z punktu widzenia ryzyka i korzyści.

Nie jest to całkiem dokładne, istnieją nowe zabiegi doświadczalnych.

Warto przeczytać


W tym artykule objęty jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike licencji. Wykorzystuje materiał z Wikipedii artykuł w "rak" dostosowany wszystkie materiały użyte z Wikipedii jest dostępny na warunkach Licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike. Wikipedia ® sam jest zarejestrowanym znakiem towarowym Wikimedia Foundation, Inc.

Last Updated: Feb 1, 2011

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post