Schizofrenia

Schizofrenia jest psychicznie diagnozy, opisującą zaburzeń psychicznych charakteryzuje się nieprawidłowości w postrzegania i wyrażania rzeczywistości. Zakłócenia w percepcji może mieć wpływ na wszystkie anglojęzycznego, włączając w to wzroku, słuchu, smak, zapach i dotykowy, ale większość powszechnie manifestu jako hipnagogiczne akustyczny, paranoid lub dziwaczne urojeń i niezorganizowanego mowy i myśleć o znaczących dysfunkcji społecznej i zawodowej. Początkiem objawów zazwyczaj występuje w dorosłości, z około 0.4–0.6% ludności dotkniętej. Diagnoza jest oparty na doświadczeniach self-reported pacjenta i obserwowane zachowanie. Istnieje żadne badania laboratoryjne w schizofrenii.

Badania sugerują, że genetyki, wczesne środowiska, neurobiologia, psychologiczne i społeczne procesów są istotne czynniki; niektóre rekreacyjne i przepisywania leków są przyczyną lub pogłębiłyby Symptomy. Bieżących badań psychiatrycznych koncentruje się na rolę neurobiologii, ale stwierdzono nie jedną przyczynę organicznych. O wiele możliwych kombinacji symptomy to debatę na temat czy diagnostyce stanowi zaburzenia jednego lub wielu dyskretnych zespołów. Z tego powodu Eugen Bleuler jako choroba schizophrenias (liczba) podczas ukuł nazwę. Pomimo jej historia schizofrenii nie jest taka sama jak mnoga, wcześniej znana jako wielokrotność osobowość lub split personality, z którym to ma zostały błędnie mylić.

Dopaminy zwiększonej aktywności w ścieżki mesolimbic mózgu stale znajduje się w rozdwojona osób. Oparcie przetwarzania jest antipsychotic lekarstwa; tego rodzaju narkotyków działa przede wszystkim dzięki stłumieniu dopaminy działalności. Stosowane dawki są generalnie niższe niż w pierwszych dekadach ich używania. Psychoterapia i zawodowa i społeczna rehabilitacja są również ważne. W przypadkach poważniejszych - gdzie istnieje ryzyko własne i inne - nieumyślnych hospitalizacji może okazać się konieczne, chociaż szpital pobytów nie są tak częste i w okresach krótszych niż, one były w dawnych czasach.

Uważa się, że zaburzenia głównie wpływa na Poznaniu, ale także przyczynia się do przewlekłe problemy z zachowaniem i emocji. Ludzie ze schizofrenią będą prawdopodobnie miały warunków dodatkowych (współistniejących zaburzeń), w tym główne depresji i zaburzenia lękowe; okres istnienia wystąpienia nadużywanie substancji wynosi około 40%. Problemów społecznych, takich jak długotrwałego bezrobocia, ubóstwa i bezdomności, są wspólne. Ponadto średnia długość życia ludzi z zaburzenie jest 10-12 lat mniej niż bez, ze względu na zwiększoną zdrowie fizyczne problemów i wyższą stawkę samobójstwo.

Reeve
St. Alexandra 's Hospital. Ściany pomieszczenia Ward Retreat 1. Reprodukcje wykonane przez pacjenta, taki przypadek umysłowo precox [praecox?]; numer PIN lub fingernail używany do malowania magazynującego od ściany, górnym Herb Kolor lakieru buff, nakładają na czerwień ceglasta Herb farby. Obrazy symbolizują zdarzeń w ciągu ostatnich życia pacjenta i reprezentują łagodny stan umysłowy regresji. Undated, ale prawdopodobnie początku XX wieku.

Schizofrenia jednakowo występuje w samców i samic, chociaż zazwyczaj pojawia się we wcześniejszej części mężczyzn - wieku piku pojawienia się 20-28 lat dla samców i 26–32 lat za samice. Pojawienia się w dzieciństwie jest znacznie rzadszych, podobnie jak pojawienia się w środku lub podeszłym wiekiem. Występowanie istnienia schizofrenii - proporcja osób prawdopodobnie wystąpić choroby w dowolnym momencie w swoim życiu - często znajduje się na 1%. Jednakże 2002 systematycznych przeglądów wiele badań znaleziono 0,55% przewadze okres istnienia. Pomimo odebrane mądrości schizofrenii wystąpi tempie podobnym na całym świecie jego występowania zmienia się w świecie, w krajach i na poziomie lokalnym i sąsiedztwa. Jeden ze szczególnie stabilne i replikowalną została skojarzenie między mieszkających w miejskich środowiska i schizofrenia diagnostyki, nawet po za pomocą czynników, takich jak narkotyków, grupy etnicznej i rozmiar grupy społecznej kontroli dla. Schizofrenia jest wiadomo, że są główną przyczyną niepełnosprawności. W studium 1999 r. czternaście krajów aktywnego psychosis zajęła warunek trzeci większość wyłączenie po Tetraplegia i umysłowo i przed paraplegia i ślepotę.

Uważa się, że rachunki zespół schizofrenii polichlorowanych bifenyli są się rzadkie w historycznych rekordu przed po 1800 roku, chociaż wspólnego sprawozdania niewymierne, nieczytelne lub niekontrolowanego zachowanie. Nastąpiło interpretacja krótkie notatki w Ancient Egyptian Ebersa może oznaczać schizofrenii, ale inne opinie nie zasugerowali żadnego związku. Przegląd starożytnej literatury Czasy greckie i rzymskie wykazało, że chociaż psychosis została opisana, nie był nie uwzględniono warunku spełnienia kryteriów w schizofrenii. Cos psychotic przekonania i zachowań podobnych do niektórych objawów schizofrenii były zgłaszane w arabskim literaturze medycznej i psychologiczne w średniowieczu. W Kanon medycyny na przykład Awicenny opisane warunek nieco podobny objawów schizofrenii, które nazwał Junun Mufrit (poważne szaleństwo), który wyróżnił od innych rodzajów szaleństwo (Junun) takie jak mania, wścieklizna i manic depresyjny psychosis. Jednakże żaden z warunków podobnych schizofrenii odnotowano w Şerafeddin Sabuncuoğlu Imperial Surgery, głównych Islamic podręcznik medycznych XV wieku. Biorąc pod uwagę ograniczone dowody historyczne, schizofrenii (rozpowszechnione tak jak dzisiaj) może być zjawiskiem nowoczesne lub alternatywnie go mogą mieć zostały zasłonięte w pisma historyczne przez związanych z nimi pojęć takich jak melancholia lub mania.

Szczegółowe sprawozdanie sprawa w 1797 dotyczące James Tilly Matthews i sprawozdań finansowych przez Phillipe Pinel opublikowane w roku 1809, są często postrzegane jak najwcześniej przypadków schizofrenii u Literatura medyczna. Schizofrenia po raz pierwszy opisany jako odrębny zespół wpływających na młodzieży i dorosłych przez Bénédict Morel w 1853, określane jako démence précoce (dosłownie "wczesne dementia"). Termin dementia praecox został użyty w 1891 roku przez Arnold Pick do w przypadków chorobowych psychotic zaburzenia. W 1893 roku Emil Kraepelin wprowadzone szerokie rozróżnienia w klasyfikacji umysłowo między dementia praecox i zaburzenia afektywne (określane jako manic depression i tym jednobiegunowe i dwubiegunowy spadek). Kraepelin wierzył, że ten dementia praecox było przede wszystkim choroby mózgu, a szczególnie formularza otępienie, wyodrębnione z innymi formami demencji, takich jak choroba Alzheimera, które zazwyczaj występują w późniejszych. Kraepelin w klasyfikacji zdobyte powoli przyjęcia. Pojawiły się zastrzeżenia do użycie terminu "dementia" mimo przypadków odzyskiwania i niektóre obrony diagnozowania, które zastąpiło takich jak młodzi insanity.

Schizofrenia programu word - około przetłumaczyć jako "podział of the mind" i pochodzi od greckiego korzenie schizein (σχίζειν, "Aby podzielić") i phrēn, phren-(φρήν, φρεν, "mind") został ukuty przez Eugen Bleuler w 1908 i miała na celu opisania oddzielenie funkcji między osobowość, myślenia, pamięci i percepcji. Bleuler opisem podstawowych Symptomy 4 A: wpływ spłaszczone, Autyzm dziecięcy, niedowidzący stowarzyszenia pomysłów i ambiwalencja. Bleuler zrealizowane, że choroba nie była otępienie, ponieważ niektóre z jego pacjentów ulepszone zamiast pogorszyła się i co za tym idzie zamiast tego proponuje schizofrenii termin.

Schizofrenia termin jest często błędnie interpretowane oznacza, że "split personality" osób zainteresowanych. Chociaż niektórzy ludzie zdiagnozowano schizofrenii wysłuchać głosy i mogą wystąpić głosy jako odrębne osobistości, schizofrenii nie wiąże się z osobą zmiany między różne rozdwojenie osobowości. Zamieszanie wynika częściowo ze względu na znaczenie Bleuler przez określenie schizofrenii (dosłownie "split" lub "doszło do umysłu"). Pierwszy znany nadużywaniu określenia oznaczającego "split personality" został w artykule autorstwa poeta T. S. Eliot w 1933 roku.

W pierwszej połowie XX wieku schizofrenii uznano za dziedziczne wady i chorzy podlegały eugenika w wielu krajach. Setki tysięcy były sterylizowane, z lub bez zgody - większość w krajach Rzeszą, Stanów Zjednoczonych i skandynawskim. Wraz z innymi osobami z etykietą "umysłowo nienadające się" wiele zdiagnozowano schizofrenii zostali zamordowani w programie nazistowskich "Akcja T4".

Na początku lat 70 kryteria diagnostyczne w schizofrenii był przedmiotem szereg kontrowersje, które ostatecznie doprowadziły do operacyjnej kryteriów stosowanych dzisiaj. Stał jasnych po badania diagnostyczne U.S.-UK 1971, że schizofrenii diagnozowanym połączeniu w znacznie większym stopniu w Ameryce niż w Europie. Było to częściowo spowodowane luźniejszej kryteria diagnostyczne w Stanach Zjednoczonych, które użyte w instrukcji DSM-II, kontrastujących z Europy i jej ICD-9. David Rosenhan 1972 badań, opublikowanych w Dzienniku nauki, pod tytułem insane miejsc, przy czym sane stwierdziła, że diagnozę schizofrenii w Stanach Zjednoczonych była często subiektywne i niewiarygodne. Były to niektóre z czynników prowadzących do zmian nie tylko do diagnozowania schizofrenii, ale rewizja cały podręcznik DSM, powodując publikacji DSM-III w 1980 roku. Od lat siedemdziesiątych zostały zaproponowane i ocenie ponad 40 kryteria diagnostyczne w schizofrenii.

W Związku Radzieckim diagnozowania schizofrenii zastosowano również do celów politycznych. Prominentnych radziecki lekarz psychiatra Andriej Snieżniewski utworzony i wspierać dodatkowe dalsza sluggishly postępu w schizofrenii. Ten diagnozy został użyty do dyskredytuje i sprawnie uwięził politycznych dysydentów podczas zrezygnowały z prób może być niewskazane. Praktyka znalazł się mieszkańców zachodu przez szereg dysydentów ZSRR, a w 1977 psychiatryczne World potępiła ZSRR praktyki na szósty Światowego Kongresu psychiatrii. Zamiast obronę swojej teorii utajonych postaci schizofrenii, że powodem dysydentów sprzeciw wobec reżimu, Snieżniewski złamał wszystkich kontaktów z Zachodem w 1980 przez rezygnację jego honorowym pozycji za granicą.

Stygmatyzacja został określony jako poważna przeszkoda w odzyskiwaniu pacjentów ze schizofrenią. W dużych, reprezentatywnej próbki z studium 1999, 12,8% Amerykanów wierzył, że osoby posiadające Schizofrenia "najprawdopodobniej" były muszę coś robić przemocy wobec innych osób, a 48,1% powiedział, że były one "nieco prawdopodobne" do. Ponad 74% powiedział, że ludzie ze schizofrenią były "bardzo stanie" lub "nie można w ogóle" do podejmowania decyzji dotyczących ich leczenia i 70.2% powiedział to samo z decyzji dotyczących zarządzania pieniędzy. Postrzeganie przez osoby posiadające psychosis jako gwałtownej wzrósł ponad dwukrotnie w występowaniu od lat pięćdziesiątych, zgodnie z jednym meta analizę.


Warto przeczytać


Powierzając jej ich konserwację i Abstracted z informacji znalezionych w NIAMS, CDC NIH, FDA i Wikipedia (Licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike)

Last Updated: Sep 29, 2009

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post