תופעות של חום ארגמן

על-ידי ד ר Ananya מאנדאל, MD

שנית נגרם זיהום עם חיידקים - קבוצה של המתח ביתא haemolytic Streptococcus pyogenes. הסימפטומים נמשכים אחד עד ארבעה ימים יופיעו לאחר רכישת לזיהום. זה נקרא תקופת דגירה.

הזיהום נרכש בדרך כלל על-ידי נשימה טיפות מים זעירות שפורסם בעקבות שיעולים והתעטשויות אדם נגוע או ילד. הזיהום מתפשט גם על-ידי נגיעה של דלקת עור streptococcal או על-ידי שיתוף כלי אוכל, מצעים או מגבות ובגדים עם אדם נגוע.

המקומות הצפופים כמו בתי ספר, הדאגה היום הם שטחים משותפים שבהם ייתכן רכשה את הזיהום. אדם הוא זיהומיות גם במהלך תקופת דגירה שלו כאשר לא הופיעו סימפטומים קליניים.

תופעות של חום ארגמן כוללים כאב גרון, רעש וכדומה. 1-6

הסימפטומים הראשונים של שנית-כאב גרון, דלקת עור, חום גבוה

התופעות שנית להתחיל לעיתים קרובות עם כאב גרון, דלקת עור או חום. גרון streptococcal ייתכן להפוך מקרה של שנית בבסביבות 10% של המקרים.

דלקות עור המתח חיידקי נקראים האימפטיגו. מצב זה עלול להתרחש לאחר פציעה, סביב פצעים פתוחים או אפילו לאחר surgeries סביב פתיחת כירורגי.

scarlet fever rash

החולה הזה התגלה פריחה שנית על פני השטח volar של האמה עקב חיידקים Streptococcus של הקבוצה. פריחה שנית מופיע תחילה בליטות אדומות זעירות על החזה והבטן יתכן להתפשט בכל הגוף. נראה כמו כוויות שמש, זה מרגיש כמו חתיכת מחוספס שיוף, ונמשך כ- 2-5 ימים. תמונה אשראי: מלב

פריחה שנית

בראשיתה מופיע 12 ל 48 שעות לאחר קדחת. בראשיתה מתחילה כתמים אדומים. הפעל לתוך פריחה ורוד-אדום משובח עשוי להופיע כ- sunburns, להרגיש מחוספס לגעת.

בראשיתה בדרך כלל משפיעה על מתחילה האוזניים, הצוואר, החזה, המרפקים פנים הירך, המפשעה, מתפשט לשאר הגוף. בראשיתה נראה pin-נקודה אדומה בנקודה כהה על מאדימים כללי של העור. בראשיתה הופך לבן אם צד זכוכית לחוץ מעליו.

בראשיתה למשך שישה ימים ולאחר מכן מתחילה להיחלש מלמעלה כלפי מטה הגוף. זה לוקח בערך 7 עד 10 ימים פריחה להיעלם לגמרי. הוא בדרך כלל לגירודים. בראשיתה ייתכן רק סימפטום בטופס חריפים של שנית בשם scarlatina.

בראשיתה אינה משפיעה על הפנים בדרך כלל. עם זאת, הפנים מופיע אדום סמוקות. האזור סביב הפה הופך חיוור. זה האדמומיות הפנים מעניק התנאי שמה - שנית.

שנית, ראשיתה של חום

תחילת המחלה הוא פתאומי בדרך כלל עם חום. ייתכן שיש חום, כאב ראש בנוסף. הפסגות של קדחת גבוהים בדרך כלל. בראשיתה אחרי 12-48 שעות לאחר קדחת.

תופעות נוספות של חום ארגמן

תופעות נוספות של חום ארגמן כוללים:

 • הלימפה בצוואר לעתים קרובות להיות נפוח, אפילו להיות כואב.

 • יש כאן אובדן תיאבון, בחילה, הקאה, כאב על הבטן. המטופל תחושה רעה. ייתכנו כאבי שרירים קשה וכאב.

 • חולים מסוימים ייתכן סימנים אדומים בקפלי הגוף כמו המפשעה, בתי השחי שהתנהלו כמה ימים לאחר בראשיתה. מצב זה נגרם עקב הדם מנותק, אלה קרויים pastia קווים.

 • הלשון עשוי להיות מצופה בשכבת לבן בתחילה. זה ולאחר מכן מקלף, עוזב את הלשון אדום ונפוח. זהו חיפוש אופייני והוא נקרא לשון תות או לשון פטל.

 • הגרון מופיע אדום, ומוכתם, נפוח ולא צפופים עם שכבה לבנבן מעל השקדים.

 • לאחר בראשיתה נמוג שכבות העור דרך כפות הידיים, כפות עשויים לקלף במשך שישה שבועות. היא משפיעה גם על הפנים, קצות האצבעות, בהונות, בית שחי, המפשעה ועל האוזניים.

על-ידי באפריל Cashin-Garbutt, Hons תואר ראשון (Cantab)

מקורות

 1. http://www.nhs.uk/Conditions/Scarlet-fever/Pages/Symptoms.aspx
 2. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/scarletfever1.shtml
 3. http://www.patient.co.uk/doctor/Scarlet-Fever.htm
 4. http://www.swsbm.com/EclecticMed/Eclectic%20Medicine_Part_Ib.pdf
 5. http://www.usfca.edu/uploadedFiles/Destinations/Offices_and_Services/HPS/PDF_files/SCARLET%20FEVER.pdf
 6. http://www.ndhealth.gov/Disease/Documents/faqs/ScarletFever.pdf

Last Updated: Aug 15, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post