Advertisement

Rozporządzenie Tłuszcze trans

International

Międzynarodowy handel żywnością jest standaryzowany w Kodeksie żywnościowym. Uwodornionych olejach i tłuszczach wchodzą w zakres Codex Stan 19. Pasty tłuszczowej produkty mleczne nie są objęte przez Codex Stan 256-2007. W Codex Alimentarius, tłuszcze trans aby być oznaczone jako takie jest zdefiniowany jako geometryczne izomery jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe o braku peroksydazą przez co najmniej jedną błękitu grupy (- CH2 - CH2-) węgiel węgiel wiązań podwójnych w konfiguracji trans. Definicja ta nie obejmuje w szczególności zdrowe "trans tłuszczów (kwasu vaccenic i CLA) które są obecne zwłaszcza ludzi mleko, przetwory mleczne i wołowiny.

Australia

Australijski rząd federalny wskazuje, że chce ona aktywnie podejmować polityki ograniczania Tłuszcze trans z szybkim pożywienia. Minister zdrowia byłej Federalnej pomocniczy, Christopher Pyne, zadawane fast food rynków zbytu do zmniejszenia ich użycia tłuszczowych trans. W celu zmniejszenia zapotrzebowania na tłuszcze trans i tłuszczów nasyconych proponowanych został plan projektu z harmonogramem, wrzesień 2007.

Obecnie rozplanowanie prawa żywnościowego Australii nie wymagają Tłuszcze trans należy wykazać odrębnie od całkowitej zawartości tłuszczu. Jednakże margaryny w Australii było wolne od Tłuszcze trans od 1996 roku.

Z działań wymienionych powyżej Australii wybrała ściśle zdefiniować Tłuszcze trans jako fat zawierające obligacja trans. W tym sensie jest odwrócenia Australii z Kodeksu (chociaż po uzgodnieniu Kodeks definicję Tłuszcze trans), także z regulowanym definicje wykonywane w Stanach Zjednoczonych i EU Państwa Członkowskie przepisów. Mając na uwadze powyższe niniejszego Aktu żywności Australii i Nowej Zelandii jest położenie mleka ludzkiego jak RTF (3-6%) w trans tłuszczu i jako takie nie do przyjęcia dla ludzi. Zarówno naukowo i politycznego punktu widzenia, to pozycja izolowana niejawnie biorąc pod uwagę mleka ludzkiego swój stan jako niezdrowy. Jak pozycje akt wołowego mięsa oraz przetworów mlecznych jest zupełnie inny wątek.

Kanada

W listopadzie 2004 r. ruchu dzień opozycji znalezienia zakaz podobne do Danii został wprowadzony przez Jack Layton New Democratic Party i przepuszczana przez Izby Gmin przez przytłaczające 193-73 głosów. Podobnie jak wszystkie ruchy Commons on służył jako wyrażenia poglądów House, ale nie jest wiążąca dla rządu i ma mocy zgodnie z prawem.

Od grudnia 2005 r. Health Canada wymaga by oznakowania żywności wykaz ilości Tłuszcze trans w sekcji faktów żywienia dla większości środków spożywczych. Produktów posiadających mniej niż 0,2 grama Tłuszcze trans na porcję może być oznaczony jako jako wolne od Tłuszcze trans. Te etykietowania dodatków nie są powszechnie znane, ale jak świadomość ich rozwija, rozwija się kontrowersje nad etykietowania zgodne z prawdą. W Kanadzie trans ilości tłuszczu na etykietach zawierają naturalnie występujące Tłuszcze trans ze źródeł zwierząt.

W czerwcu 2006 roku task force współprzewodniczyć Health Canada i serca i obrysu Fundacji Kanady zalecane limitu w wysokości 5% Tłuszcze trans (o całkowita zawartość tłuszczu), wszystkie produkty sprzedawane konsumentom w Kanadzie (2% w przypadku wanną margarines i strony widzące). a Food & konsumentów produktów Kanada ma pogratulował grupy roboczej w raporcie, chociaż nie zaleca, opóźnianie wprowadzenia w życie do 2010 r. miało wcześniej popierane.

Dziesięć miesięcy po przedstawieniu ich sprawozdania serca i obrysu Fundacji Kanady oraz zdrowia publicznego Toronto wydane zarzutu rządowi Kanady: "do bezzwłocznych działań na zalecenia grupy roboczej i wyeliminowanie szkodliwych trans tłuszcz z Kanady podaż."

Dnia 20 czerwca 2007 r. rząd federalny ogłosiła swój zamiar regulowania Tłuszcze trans do czerwca 2006 r. standardowych chyba że przemysł spożywczy dobrowolnie przestrzegać tych limitów w ciągu dwóch lat.

1 Stycznia 2008 r. Calgary stał się pierwszym miastem w Kanadzie zakazu Tłuszcze trans z restauracji i szybko pokarmowym. Tłuszcze trans w olejach gotowania nie może przekraczać 2% całkowitej zawartości tłuszczu. Jednakże zastąpienia regionów lokalnej służby zdrowia z płytą służby zdrowia Alberta w 2009 r. tymczasowo wyeliminował wszystkich stosowanie zakazu.

Skuteczne 30 września 2009 roku, Kolumbia Brytyjska stał się pierwszym prowincji Kanady nakazujące zalecenie czerwca 2006 w zakładach provincially regulowanych usług żywieniowych.

Dania

Dania stała się pierwszym państwem, wprowadzenie przepisów ściśle regulujących sprzedaż potrawach zawierające tłuszcze trans w marcu 2003 roku ruch skuteczne zakazy częściowo uwodornionych olejach. Limit wynosi 2% tłuszczów i olejów przeznaczonych do spożycia przez ludzi. Należy zauważyć, że ograniczenie to jest "składniki" raczej niż produkty końcowe. To podejście regulacyjne dokonała Dania jedynym krajem, w którym istnieje możliwość jedzą "znacznie mniej" niż 1 g tłuszczów wytwarzanych metodami przemysłowymi trans codziennie, nawet w przypadku diety w tym spożywcze. Hipotezy, że Rząd duński wysiłki mające na celu zmniejszenie spożycia tłuszczu trans 6 g do 1 g dziennie ponad 20 lat jest związany z 50% spadek liczby ofiar śmiertelnych w z Niedokrwienne choroby serca.

Szwajcaria

Szwajcaria stosowana przez Danię trans tłuszczów zakazu i wdrożenia swoich własnych rozpoczynającego się w kwietniu 2008.

Unia Europejska

Na życzenie Europejski Urząd bezpieczeństwa żywności wyprodukowanej opinii naukowej w kwasów tłuszczowych.

Wielka Brytania

W październiku 2005 r. Agencja norm żywnościowych (FSA) zwrócił się o etykiecie lepszych w Wielkiej Brytanii. W wydaniu 29 lipca 2006 '' British Medical Journal'' od redakcji skrót na etykiecie lepszych. W styczniu 2007 brytyjski konsorcjum detalicznych ogłosił, że większych sprzedawców UK, włączając w to Asda, buty, Co-op, Islandia, znaki i Spencer, Sainsbury, Tesco, Waitrose zamiar zaprzestać dodawanie kwasów tłuszczowych do ich własnych produktów do końca 2007.

Sainsbury stał się pierwszy UK głównych detalisty do zakazu wszystkich Tłuszcze trans z własnych pożywienia marki.

Dnia 13 grudnia 2007 r. Food Standards Agency wydane komunikatów prasowych stwierdzające, że dobrowolne środki mające na celu zmniejszenie Tłuszcze trans w żywności spowodowało już bezpiecznych poziomów dawki konsumentów.

Stany Zjednoczone

Przed 2006 konsumentom w Stanach Zjednoczonych nie może bezpośrednio określić obecność (lub ilości) Tłuszcze trans w produkty spożywcze. Te informacje można tylko wywnioskować z listy składników, zwłaszcza z częściowo uwodornionych składników. Zgodnie z FDA i średnia American zużywa 5.8 gramów Tłuszcze trans dziennie (2,6% kalorii.)

Dnia 11 lipca 2003 r. Food and Drug Administration (FDA) wydane rozporządzenie wymagające producentom Tłuszcze trans listy w panelu Nutrition Facts żywności i niektóre suplementów pokarmowych. Nowe zasady etykietowania został obowiązkowe szachownicy, nawet dla firm, które skierowało petycje rozszerzeń, 1 stycznia 2008 r. Jednakże w odróżnieniu od w w wielu innych krajach, trans tłuszczu, średnio mniej niż 0,5 grama na służbie można wymienione jako Tłuszcze trans 0 gramów na etykiecie żywności. Zgodnie z badań opublikowanych w Dzienniku porządku publicznego i wprowadzania do obrotu, bez wykładnię przypisu dolnego lub dodatkowe informacje o zalecanych wartości dziennych wielu konsumentów nie wiadomo, jak szukać w rozumieniu Tłuszcze trans zawartości na panelu Nutrition Facts. Błędnie w rzeczywistości bez uprzedniego informacji o Tłuszcze trans i jego skutków negatywnych zdrowia, konsumentów, w tym na ryzyko chorób serca, może interpretuje składników pokarmowych informacje na temat panelu. FDA nie zatwierdzały składników pokarmowych roszczeń treści takie jak "wolna Tłuszcze trans" lub "tłuszcze trans niski", ponieważ nie można określić "zalecana wartość dzienna". Niemniej jednak Agencja jest planowania badania konsumentów do oceny konsumenta takich roszczeń i być może rozważyć rozporządzenie na używanie w paczkowanych środków spożywczych. Jednakże nie jest wymagane do listy Tłuszcze trans na opakowaniach żywności instytucjonalnych; w ten sposób luzem nabywcy takich jak szkoły, szpitale i kawiarni będą mogli ocenić zawartość tłuszczu trans przesyłek handlowych żywności. FDA definiuje Tłuszcze trans zawierające jeden lub więcej powiązania "trans", który nie są sprzężone systemu. Jest to ważna kwestia, co odróżnia Tłuszcze trans syntetycznych-sprzężone z naturalnie kwasy tłuszczowe z wiązań podwójnych sprzężone trans, takich jak CLA.

Krytycy planu, w tym FDA klasyfikatora Dr. Carlos Camargo, wyraziły obawy, że 0,5 grama na dawkę progową jest zbyt wysoka aby odnosić się do żywności jako wolne od Tłuszcze trans. Jest to spowodowane osoby je wielu porcji produktu lub je wiele produktów w ciągu dnia nadal może zużywać znaczne kwoty Tłuszcze trans. Mimo to FDA szacuje, że do 2009 r., trans tłuszczu etykietowanie będzie pozwoliły od 600 do 1200 przypadków choroby niedokrwiennej serca i ofiar śmiertelnych w 250-500 każdego roku. Świadczenie to oczekuje się w wyniku konsumentom wybór alternatywnych środków spożywczych niższe Tłuszcze trans, jak również producenci zmniejszenie kwoty trans tłuszczów w ich produktach.

American Medical Association obsługuje wszystkie Państwa i Federalnej wysiłki mające na celu zakazanie używania Tłuszcze trans sztuczne U.S. restauracje i piekarni.

Amerykańskie Towarzystwo zdrowia publicznego przyjęte nowej deklaracji zasad dotyczących Tłuszcze trans w 2007 roku. Nowe wytyczne, prawo ograniczenia kwasów tłuszczowych Trans w dostaw żywności, zaleca się że rząd wymagają żywienia faktów etykietowanie Tłuszcze trans na wszystkie produkty spożywcze handlowych. One również wzywać federalne, Państwa i samorządów lokalnych do zakazu i monitora za pomocą trans tłuszczów w restauracji. Ponadto APHA zaleca, aby zakazu sprzedaży i dostępności środków spożywczych zawierających duże ilości Tłuszcze trans w publicznych urządzeń łącznie z uniwersytetami, więzienia i dzień opieki itp. Hrabstwie Montgomery zatwierdzone do wprowadzenia zakazu częściowo uwodornionych olejach, stając się pierwszym powiat w kraju do ograniczenia Tłuszcze trans.

Nowym Jorku rozpoczęła kampanię w 2005 r. w celu zmniejszenia zużycia Tłuszcze trans, stwierdzając, że choroby serca jest główną przyczyną zgonów miejsce zamieszkania. Ta wykorzystała publicznej edukacji kampanii (patrz pamflet tłuszczowych trans) oraz wniosek o właścicieli restauracji do wyeliminowania Tłuszcze trans z ich ofert dobrowolnie. Znajdowanie, że dobrowolny program nie zakończyła się pomyślnie, Nowym Jorku Board of Health w 2006 r. żądanego komentarze publiczne na propozycję zakazu Tłuszcze trans sztuczne w restauracji. Zarząd głosowało zakaz Tłuszcze trans w restauracji żywności w dniu 5 grudnia 2006. Nowy Jork był pierwszym dużym miastem U.S. ściśle ograniczyć Tłuszcze trans w restauracji. Restauracje zostały wyłączone z za pomocą większości smażenia oraz rozprzestrzeniania się tłuszcze zawierające tłuszcze trans sztuczne powyżej 0,5 g w służbie 1 lipca 2007 r. i zostały dopełnione spełnili na ten sam cel we wszystkich swoich środków spożywczych do dnia 1 lipca 2008.

Philadelphia niedawno przekazano zakaz trans tłuszczów. Rada Miejska w Philadelphia jednomyślnie zagłosowali za do zakazu 8 lutego 2007 roku, który podpisał ustawę 15 lutego 2007 Street burmistrz John F.. Do dnia 1 września 2007 r. Haarlemu musi zaprzestać smażenie żywności w Tłuszcze trans. Rok później, tłuszcze trans nie musi używane jako składnik handlowych kuchni. Prawo nie ma zastosowania do paczkowanych środków spożywczych sprzedawanych w mieście. 10 Października 2007 r. Rada Miejska Philadelphia zatwierdzone wykorzystania trans tłuszczów małe piekarnie całym mieście.

Albany County of New York przekazany do wprowadzenia zakazu Tłuszcze trans. Zakaz została przyjęta po jednomyślnego głosowania przez prawodawcę hrabstwa dnia 14 maja 2007 r. Podjęto decyzję po decyzji, Nowym Jorku, ale żaden plan został już włączony do miejsca. Prawodawcy otrzymał list z Rick J. Sampson, prezes i Dyrektor Generalny Stowarzyszenia restauracja stanu New York, wzywając je "opóźnienie wszelkie działania w tej kwestii, aż do całkowitego wpływu zakazu Nowym Jorku jest znana."

San Francisco oficjalnie zwróciła swojej restauracji zaprzestać stosowania Tłuszcze trans w styczniu 2008 roku. Dobrowolny program udzieli Kalkomania miasta do restauracji, zgodność i stosowanie dla Kalkomania. Prawodawcy powiedzieć, że następnym krokiem będzie zakaz obowiązkowej.

Chicago uważa również zakaz olejów zawierające tłuszcze trans dla dużych łańcucha restauracje i rozliczenia na częściowy zakaz olejów i księgowania wymagania dotyczące restauracji.

W dniu 19 grudnia 2006 r. Massachusetts przedstawiciela Państwa Peter Koutoujian złożone pierwsze ustawodawstwo poziomu Państwa, który byłby zakaz restauracje z przygotowywania żywności z trans tłuszczów. Nie upłynął jeszcze statewide prawodawstwa. Jednakże miasta Boston zakaz sprzedaży środków spożywczych zawierających tłuszcze trans sztuczne na więcej niż 0,5 grama na służbie, który jest podobny do rozporządzenia Nowym Jorku; istnieją pewne wyjątki dla etykietowana pakowanej żywności i organizacji charytatywnych bake sprzedaży.

Maryland i Vermont brałby pod uwagę statewide zakazy Tłuszcze trans od marca 2007.

King County Washington przekazany zakaz Tłuszcze trans sztuczne skutecznego 1 lutego 2009.

25 Lipca 2008 r. California stał się pierwsze Państwo do wprowadzenia zakazu Tłuszcze trans w restauracjach skutecznego 1 stycznia 2010 r. California restauracje są zakazane używanie oleju, skrócenie, i margaryny zawierających sztuczne trans tłuszczów stron widzących lub do smażenia, z wyjątkiem głębokiego smażenia donuts. Donuts i innych towarów pieczone będą zabronione od zawierające tłuszcze trans sztuczne od dnia 1 stycznia 2011 r.

Warto przeczytać


W tym artykule objęty jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike licencji. Wykorzystuje materiał z Wikipedii artykuł w "tłuszcze Trans" dostosować cały materiał używany z Wikipedii jest dostępny na warunkach Licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike. Wikipedia ® sam jest zarejestrowanym znakiem towarowym Wikimedia Foundation, Inc.

Last Updated: Feb 1, 2011

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post