Leczenia wrzodów ciśnienia (bedsores)

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Wrzody ciśnienia występują u pacjentów, którzy pozostają nieruchome przez długi okres lub cierpi trwałego ciśnienia na powierzchni skóry rozciągnięciu czasu. Są to trudne do zdiagnozowania wczesnego i realne trudne było traktować.

Wrzody rozpocząć jako czerwonawy lub ciemne odbarwienia skóry, którego dotyczy luka. Faza ta nazywa się etap I wrzodu. W miarę postępów wrzodu bez wykrywania i traktowania etapy, II, III i IV może być większe zaangażowanie tym mięśni, kości i stawy jak również.

Wrzody ciśnienia, są ponadto skomplikowana przez obecność innych zaburzeń długoterminowych takich jak cukrzyca, niewydolność serca, niedożywienia itp. Leczenia wrzodów ciśnienia musi zatem traktowania tych podstawowych warunków.

Innym ważnym czynnikiem w zarządzaniu wrzody ciśnienia w zapobieganiu ponieważ ciśnienie wrzody są trudne do traktowania. Zapobieganie ciśnienia wrzody stanowi ważną częścią zarządzania wrzody ciśnienia.

Celów terapii wrzody ciśnienia

Celem terapii wrzody ciśnienie jest (1-6):

 • Usunięcie ciśnienia nad obszar(-y) podlegający usterce
 • Ochrona otaczających skóry zdrowe
 • Poprawa odporności jednostki i pozwalającym korzystnych warunkach treść, aby ułatwić fizycznych procesu gojenia.
 • Dostarczanie ból zwolnienie
 • Usuwanie i suszenia infekcji
 • Usunięcie martwych i nerwów tkanek, których dotyczy z wrzodu
 • Leczenie pacjenta do kontroli cukrzycy, wysoką cholesterolu, niedożywienia i niedokrwistość itp.

Leczenia wrzodów ciśnienia

Owrzodzenie ciśnienie jest zwalniana ciśnienia. To jest regularnie kontrolowane pod względem zmian. Ważne jest regularne zmiana umiejscowienia i kontroli innych wrażliwych witryn i bony prominences. Terapii for pain z relievers ból i antybiotyki są używane.

Sosy i promowanie korygujący

Szczególne traktowanie obejmuje opatrunków, usuwanie uszkodzonych skóry i promowanie korygujący.

Te z zakażeniami muszą antybiotyków i specjalne sulfonamidy Opatrunki do kill bakterii i pomóc w korygujący.

Nie zaleca się starszych typach opatrunku z Gazy, gaza parafiny i prosty dressing wkładki. Opatrunki określonych w przypadkach ciśnienia wrzody obejmują hydrocolloids, hydrogels, pianki, filmy, Alginiany, miękkie silikony:

 • Hydrogels – są to żele, które przechowywać ran wilgotne i pomóc w czyszczenia ran.
 • Hydrocolloids – są to Opatrunek adhezyjny, które formularze żelu nad rany i dołączone sam otaczających skórę zdrowe.
 • Pianki może służyć do wchłonięcia i zachować płynu i zachować wrzodu suchej i pomóc w korygujący.

Kremy bariery nie powinny być wykorzystywane z powierzchowne wrzody.

Inne terapie dla ciśnienia wrzody

Inne terapie obejmują stymulowania elektrycznego, który wysyła tiny wstrząsami do pobudzenia korygujący.

Zaleca się czasami chirurgiczne terapii. Obejmuje to usunięcie martwych i uszkodzenia skóry. Nazywa się debridement. Polega to na odłożenie obszary martwej tkanki. Debridement również może być dokonane przy użyciu tkanek rozpuszczenie enzymów.

Duże wrzody może być konieczne bardziej rozległe operacyjne terapii. Obszary po korygujący może również wymagać kosmetycznych terapii z szczepy skóry z innych zdrowych części ciała mają być umieszczone nad healing wrzody.

Ciśnienie wrzody często są powolne na leczenie, ze względu na dalsze niekorzystne czynniki takie jak ciśnienie lub słabego odżywienia. Witamina C (500 mg dwa razy dziennie) uważa się, do zmniejszenia powierzchni wrzodu ciśnienia i siarczan cynku (thrice codziennie mg 220) pomaga również w ran. Te są uzupełnione z poprawy żywienia ogólne.

Zapobieganie wrzody ciśnienia

Wrzody ciśnienie może rozwijać bardzo szybko szczególnie w niektórych osób. Rozwój wrzodu ciśnienie może potrwać nawet najkrótsze jako godziny Jeśli osoba jest w stanie przenieść dla nawet w bardzo krótkich terminach.

Raz rozwiniętych wrzody może szybko postępu do głębszych tkanek i może prowadzić do bólu i dłuższe pobyty szpitala.

W skrajnych przypadkach wrzody ciśnienie może stać się, zagrażające życiu. Poważnych infekcji jak krwi zatrucia lub Sepsa i infekcji kości mogą być widoczne.

Sposobem na uniknięcie wrzody ciśnienia

Wrzody ciśnienie nie będzie mógł przez regularne czujności i świadomości. Niektóre kroki w zapobieganiu ciśnienia wrzody obejmują:

 • Ciągłego przemieszczania - ciągły przepływ i re-postitioning pacjenta zwalnia presji na obszarach, które są narażone na ciśnienie wrzody. Powinny istnieć repositioning harmonogram w celu rejestrowania zmian w położeniu.  Pacjenta z wrzodu jest dokonać leżą w taki sposób, że istnieje nie nacisk na wrzodu zapobiegające jej pogorszenia. Powinny istnieć doradztwa w zakresie właściwego posiedzenia i leżącego pozycji, prawidłowej pozycji, stopa pomocy technicznej i stosowania urządzeń zapobiegających ciśnienia.
 • Materace i poduszki - mają one różne typy zapobiegające owrzodzenia ciśnienia. Low powietrza straty łóżek może służyć. One są wodoodporne lecz wchłonąć nadmiar wody. Niektóre z nich również pulsate i powrotem od czasu do czasu do redystrybucji ciśnienia. Istnieją również krakerze powietrza łóżkach. Tutaj pacjenta pływa po paciorki szklane silikonowej powlekany, które mają ogrzewane powietrze zmuszony wśród nich. One zmniejszenia tarcia, Ścinanie.
 • Skóry regularne oceny - całe skóry powinny być regularnie oceniane aby sprawdzić, czy objawy ciśnienia wrzodu rozwoju. Skale i narzędzia są używane do wykrycia wczesnych zmian. Niektóre znaki ostrzegawcze zawierają poprawki czerwony skóry, który nie zanikanie, bąble, lub uszkodzenia skóry, ciepły lub chłodnym lub twardy skóry poprawki, z lub bez spęcznianie.
 • Self care - skóry regularnych inspekcji i rutynowej zmiana postawy jest rozwijany przez pacjenta przy pomocy jego lub jej giver opieki i opieki zdrowotnej professional zapobiegające wrzody.
 • Dieta - pacjentów zaleca się zjeść zdrowe i zrównoważone diety. Niektóre dodatki mogą ustalić jeśli istnieje wada. (1-6)

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

 1. http://www.NCBI.NLM.NIH.gov/pmc/articles/PMC2912087/
 2. http://www.Nice.org.UK/nicemedia/PDF/CG029publicinfo.PDF
 3. http://www.royalfree.NHS.UK/pip_admin/docs/Pressure_sores_143.PDF
 4. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Pressure-Sores.htm
 5. http://OSP.Mans.edu.EG/tmahdy/papers_of_month/0708_Pressure_Sores.PDF
 6. http://www.ucop.edu/agrp/docs/la_ulcers.PDF

Last Updated: Aug 5, 2012

Advertisement

Comments

 1. Alfredo Alonso Alfredo Alonso Spain says:

  Gracias por la información!

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post