Yaralarını (bedsores) tedavisi

Dr Ananya tarafından Mandal, md

Hastalar uzun süre hareketsiz ya da sürekli bir baskı cilt bir alan üzerinde ıstırap çekmek için bir streç zaman içinde yaralarını oluşur. Bunlar tedavisinde erken ve Rootkitler zor tanılamak zordur.

Ülser, etkilenen deride kırmızı ya da koyu renk başlar. Bu evre evre olarak bilinir, ülser. Algılama ve tedavi aşamalarında II, III ve IV ülser ilerledikçe derin katılımı, kas, kemik ve eklemler de dahil olabilir.

Yaralarını, buna ek olarak, diğer uzun süreli hastalıklar şeker hastalığı, kalp yetmezliği, yetersiz beslenme vb gibi varlığı tarafından karmaşık. Yaralarını tedavi, bu nedenle bu temel koşullardan biri tedavi gerekir.

Bir başka önemli faktör yaralarını yaralarını tedavi etmek zor olduğundan önleme yönetimi. Yaralarını önlenmesi yaralarını yönetimi önemli bir parçasını oluşturur.

Yaralarını tedavi amacı

Yaralarını tedavi amacı şunlardır: (1-6):

 • Etkilenen area(s) pressure kaldırma
 • Çevredeki sağlıklı cilt koruma
 • Vücudun bağışıklık geliştirmek ve olumlu bir durum vücutta doğal iyileşme sürecini kolaylaştırmak için izin.
 • Ağrının sağlama
 • Kaldırma ve enfeksiyonları tedavi
 • Ülseri etkilenen ölü ve nekrotik dokuların çıkarılması
 • Hasta tedavi: Denetim diyabet, yüksek kan kolesterol, kötü beslenme ve anemi vs.

Yaralarını tedavi

Basınç ülser basıncı serbest kalır. Bu değişiklikler için düzenli olarak denetlenir. Normal re-positioning ve diğer kemik çikintilari ve savunmasız siteleri önemlidir. Ağrı ağrı kesiciler ve antibiyotik tedavisi kullanılmaktadır.

Sosları ve şifa teşvik

Özel tedavi sosları, zarar görmüş cilt ve iyileşme promosyon içerir.

Bu enfeksiyonları antibiyotik ve bakterileri öldürmek ve iyileşmesinde yardımcı olmak için özel anti-bakteriyel sosları gerekir.

Gazlı bez, parafin gazlı bez ve basit pansuman yastıkları soyunma eski tür tavsiye edilmez. Yaralarını durumlarda reçete sosları, hydrocolloids, hydrogels, köpükler, Filmler, alginates, yumuşak silikonlar şunlardır:

 • Hydrogels-bu yaralar nemli tutmak ve yaralar temizlik Yardımı jelleri var.
 • Hydrocolloids-bu bir jel yara oluşturur ve kendisini çevreleyen sağlıklı cilt bağlı yapışkanlı sosları vardır.
 • Köpükler, absorbe ve sıvı korumak ve ülser kuru tutun ve iyileşmesinde yardımcı olmak için kullanılabilir.

Bariyer kremler yüzeysel yaralarını kullanılmamalıdır.

Diğer tedaviler için yaralarını

Diğer tedavi şifa teşvik için küçük sarsıntıları gönderir elektrik stimülasyon içerir.

Bazen cerrahi tedavi önerilir. Bu ölü ve hasarlı cilt kaldırılmasını içerir. Bu yıkanması denir. Bu ölü doku uzak kesme alanlara göre yapılır. Yıkaması da yapılabilir enzimler çözülmesinde doku kullanma.

Büyük ülser daha geniş operatif tedavi gerekebilir. Şifa sonra alanları da kozmetik tedavi ile şifa ülser yerleştirilecek vücudun sağlıklı diğer bölgelerinden gelen deri greft gerektirebilir.

Yaralarını, basınç ya da kötü beslenme gibi sürekli olumsuz Etkenler nedeniyle iyileşmek genellikle yavaştır. C vitamini (günde 500 mg) basınç ülser yüzey alanını azaltmak için düşünce ve Çinko Sülfat (220 mg her gün üç kere) da yara iyileşmesinde yardımcı olur. Bu geliştirilmiş genel beslenme ile takviye.

Yaralarını önlenmesi

Yaralarını özellikle çok hızlı gelişebilir bazı bireylerde. Kişi bile çok kısa bir süre için taşımak mümkün ise bir basınç ülser gelişimini bir saatten daha kısa bir süre alabilir.

Bir kez gelişmiş ülser kısa bir süre içinde daha derin dokulara ilerleme ve ağrı ve uzun hastane konaklamalar için neden olabilir.

Olağanüstü durumlarda, hayatı tehdit edici yaralarını olabilir. Kan zehirlenmesi ya da sepsis ciddi enfeksiyonlar gibi ve kemik enfeksiyonları görülebilir.

Yatak yaralarını önlemek için yolu vardır

Yaralarını düzenli uyanıklık ve farkındalık tarafından engellenebilir. Yaralarını önlenmesi bazı adımları şunlardır:

 • Basınç yaralarını için açık alanlarda sürekli hareketleri - sürekli hareket ve re-postitioning hastanın rahatlatır. Orada-meli var olmak pozisyon değişiklikleri kaydetmeyi repositioning bir takvim.  Bir hasta ile bir ülser, onun kötüleşen engellemeye ülser üzerinde herhangi bir baskı olduğunu öyle yalan yapılır. Orada-meli var olmak doğru oturma ile ilgili tavsiye ve destek ve ekipmanları basınç önlemek için kullanımını yalan konumlarını, iyi duruş, ayak.
 • Minderli - Bu basınç yaraları önlemek için çeşitli türleri vardır. Düşük Hava kaybı yatak kullanılabilir. Bu su geçirmez ama fazla su emme. Bunlardan bazıları da pulsate ve basınç dağıtmak için zaman zaman salınım. Ayrıca yatak Hava Akışkan sistemi vardır. Burada hasta aralarında zorla Hava ısıtmalı silikon kaplı cam boncuklar üzerinde yüzer. Bu sürtünme ve kesme azaltın.
 • Normal cilt değerlendirmesi - tüm cilt düzenli olarak Basınç ülser gelişim belirtileri kontrol için değerlendirilmesi. Ölçekler ve araçları, erken değişiklikleri algılamak için kullanılır. Bazı gammaz işaret kırmızı yavaş yavaş değil, kabarcıklar, deri yamalari eklemek veya deri, sıcak veya soğuk ya da sert deri yamaları ile ya da ezelî şişme zarar.
 • Öz bakım - normal cilt muayene ve duruş değişikliği rutin bakım veren veya ülser önlemek için sağlık uzmanı yardımıyla hasta tarafından geliştirilmiştir.
 • Diyet - hastaların sağlıklı ve dengeli bir diyet yemek advised. Bir eksikliği ise bazı ek reçete olabilir. (1-6)

Nisan Cashin-Garbutt tarafından ba Hons (Cantab) gözden

Daha fazla bilgi için

Kaynaklar

 1. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/PMC/articles/PMC2912087/
 2. http://www.nice.org.uk/nicemedia/PDF/CG029publicinfo.PDF
 3. http://www.royalfree.NHS.uk/pip_admin/docs/Pressure_sores_143.PDF
 4. http://www.patient.co.uk/Doctor/pressure-Sores.htm
 5. http://OSP.Mans.edu.eg/tmahdy/papers_of_month/0708_Pressure_Sores.PDF
 6. http://www.ucop.edu/agrp/docs/la_ulcers.PDF

Last Updated: Aug 5, 2012

Advertisement

Comments

 1. Alfredo Alonso Alfredo Alonso Spain says:

  Gracias por la información!

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post