Co jest Gastroschisis?

Dr Ananya Mandal, MD

Gastroschisis jest congenital defektem który wpływa rozwój brzuszna ściana podczas gdy dziecko r wśrodku macicy. Dziecko jest urodzony bez ich brzusznej ściany nietkniętej i operacja wymaga krótko po narodziny umieszczać jelito wśrodku podbrzusza i zamykać w górę brzusznej ściany.

Właściwości i patologia

Brzuszna ściana rozwija wcześnie dalej w brzemienności. Podczas gdy ściana rozwija jelito rusza się w pępkowego sznur, tylko rusza się z powrotem wśrodku brzusznego zagłębienia jak tylko brzuszna ściana w pełni tworzy. W gastroschisis, ten ściana w pełni no rozwija i jelito kontynuuje rozwijać na zewnątrz dziecka ciała. Dziecko jest urodzony z ich jelitem wystawiającym na wolnym powietrzu i podatnym infekcja.

Przyczyny gastroschisis

Dokładna przyczyna gastroschisis no jest jasna. Jakkolwiek warunek jest pospolity wśród młodych matek, starzeć się pod 20 rok. Kombinezon padanie gastroschisis jest niski, z 1 w 3000 noworodkach wpływających każdego roku.

Objawy

Ten warunek jest łatwy diagnozować ponieważ dziecko jest urodzony z ich jelitem wystawiającym. Jelito może być ciemny w terenach które uszkadzali kontaktem z amniotic fluidem. Pępkowy sznur jest widoczny ale zazwyczaj pchał na boku masą jelito.

Diagnoza i traktowanie

Diagnoza zasadzona może robić na klinicznym pojawieniu i egzaminie. W wiele skrzynkach warunek wykrywa podczas prenatal czeka używać ultradźwięku skanerowanie który pozwoli czas planować narodziny i dyskutować najlepszy sposób kierować warunek.,

Jak tylko dziecko jest urodzony odsłonięta kiszka natychmiast zakrywa z bezpłodnym materiałem i dziecko jest zarządzającymi fluidami używać kapinos. Tubka używa drenować daleko od żółć od żołądka i zmniejszać ryzyko buchanie podczas operaci. Dziecko zazwyczaj znieczula wśród 24 godzin narodziny i operacja wykonuje umieszczać odsłoniętego jelito plecy wśrodku brzusznego zagłębienia i pieczętować dziury w brzusznej ścianie.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.gosh.nhs.uk/medical-conditions/search-for-medical-conditions/gastroschisis/gastroschisis-information/
  2. http://www.sdhct.nhs.uk/patientcare/pil/23659.pdf?last_updated=15%252F02%252F2008
  3. http://omphalocele.net/wordpress/wp-content/uploads/2010/03/sdarticle.pdf
  4. http://www.sh.lsuhsc.edu/pediatrics/documents/Gastroschisis%20vs%20Omphalocele.pdf
  5. http://www.in.gov/isdh/files/gastroschisis.pdf
  6. http://www.pedsurg.com.pe/Gastroquisis%20embriologia%20patogenesis%20y%20epidemiologia.pdf
  7. http://fetus.ucsfmedicalcenter.org/gastroschisis/gastro-sdarticle.pdf

[Dalszy czytanie: Gastroschisis]

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post