מהי צהבת B?

צהבת מסוג b היא מחלה שנגרמו על-ידי וירוס צהבת B (HBV), פוגע בכבד של hominoidae, כולל בני אדם, וגורמת דלקת הנקראת צהבת. במקור המכונה "צהבת סרום", המחלה גרמה מגיפות בחלקים באסיה ובאפריקה, הוא אנדמי בסין. כשליש מאוכלוסיית העולם, יותר מ- 2 מיליארד אנשים, יש כבר נגוע בווירוס צהבת מסוג B. שידור של צהבת b וירוס נובעת חשיפה דם זיהומיות או נוזלי גוף המכיל דם.

Schematic of hepatitis B virus
תרשים סכמטי של צהבת b וירוסים

נכון לשנת 2004, קיימים 350 מיליון משוער HBV נגוע אנשים ברחבי העולם. השכיחות ואזוריות טווחים מעל 10% אסיה תחת 0.5% ב ארצות הברית ו בצפון אירופה. מסלולים של זיהום לכלול שידור אנכי (כגון דרך הלידה), בתחילת החיים אופקי (עקיצות lesions, הרגלי הסניטריים), וחלוקה למבוגרים שידור אופקי (במגע מיני, השתמש מזריקי סמים).

השיטה העיקרית של השידור משקפת את השכיחות של דלקת כרונית של HBV באזור נתון. באזורים השכיחות נמוכה כגון ארצות הברית ואירופה המערבית הקונטיננטלי, שימוש בסמים הזרקת סקס לא מוגן הם שיטות עיקריות, אף גורמים אחרים גם עשוי להיות חשוב.

באזורים השכיחות מתון, הכוללים במזרח אירופה, רוסיה, יפן, שבו 7-2% מאוכלוסיית נגוע באופן כרוני, המחלה התפשטה בעיקר בקרב ילדים. באזורים השכיחות גבוהה כגון סין, דרום מזרח אסיה, השידור במהלך הלידה הוא הנפוץ ביותר, אף בתחומים אחרים של endemicity גבוהה כגון אפריקה, שידור בילדות הוא גורם משמעותי. מהי השכיחות של דלקת כרונית של HBV באזורים של endemicity גבוהה הוא לפחות 8%.

מחלה אקוטית גורמת לדלקת, הקאות, צהבת, — לעתים רחוקות — מוות. B צהבת כרוני עלול לגרום בסופו של דבר שחמת הכבד, סרטן הכבד — מחלה קטלנית עם עני בתגובה כימותרפיה הנוכחי. הזיהום הוא למנוע זאת על-ידי החיסון.

וירוס צהבת b הוא hepadnavirus — "hepa ' ' hepatotrophic ', ' ה-dna ' כי זה וירוס ה-DNA החלקיק וירוס, (virion) מורכבת מעטפת חיצונית ליפיד וחיבר ליבה icosahedral nucleocapsid חלבונים. Nucleocapsid יקיף את ה-DNA ויראלי, פולימראז DNA בעל פעילות רוורס טרנסקריפטאז. המעטפה החיצונית מכילה חלבונים מוטבע בו מעורבים כריכת ויראלי, והכניסה, תאים רגישים. הווירוס הוא אחד של המעטפת הקטן ביותר נגיפים עם קוטר virion של 42 nm, אך pleomorphic טפסים קיימים, כולל גופים filamentous, כדורי חסר גרעין. חלקיקים אלה הם לא זיהומיות, מורכבים של ליפיד ושל חלבון המהווה חלק של המשטח של virion, אשר נקרא אנטיגן פני שטח (HBsAg), מיוצר עודף במהלך מחזור החיים של הווירוס.

This transmission electron micrograph (TEM) revealed the presence of hepatitis B virions. The large round virions are known as Dane particles.
מיקרוסקופ אלקטרונים שידור (TEM) זה חשף את הנוכחות של צהבת b virions. Virions עגולים גדולים נקראים חלקיקים דיין. אשראי תמונה: CDC / ד ר Erskine פאלמר

הרשומה המוקדם ביותר של המגיפה נגרם על-ידי וירוס צהבת b בוצע על-ידי Lurman בשנת 1885. התפרצות של אבעבועות שחורות אירעה בברמן ב- 1883, עובדים מספנה 1,289 היו חיסון נגד המחלה עם הלימפה מאנשים אחרים. לאחר מספר שבועות, עד שמונה חודשים מאוחר יותר, 191 העובדים vaccinated חלתה עם צהבת, היו המאובחנים הסובלים מדלקת הכבד של סרום. עובדים אחרים אשר לחסן עם אצוות שונים הלימפה נשאר בריא. הנייר של Lurman, נחשב כיום מהווה דוגמה קלאסית של לימוד epidemiological, הוכיח הלימפה מזוהמים היה מקור ההתפרצות. מאוחר יותר, התפרצויות דומים רבים דווחו על-ידי בעקבות היכרות, בשנת 1909, של מחטים hypodermic אשר היו בשימוש, ולהשתמש וחשוב, לניהול Salvarsan לטיפול עגבת. הווירוס לא נתגלה עד 1965 כאשר בלומברג ברוך, לאחר מכן עבודה ב נבחרת מוסדות של בריאות (פיאסה), גילה את אנטיגן אוסטרליה (מאוחר יותר ידוע אנטיגן פני שטח של צהבת מסוג b או HBsAg) בדם אוסטרלי אנשים המאורית. למרות שהיה היה חשד וירוס מאז המחקר לאור MacCallum בשנת 1947, ד. ש. דיין ואחרים שגילו החלקיק וירוס בשנת 1970 מיקרוסקופיית אלקטרונים. על-ידי שנות ה-80 היה כבר וסודרו את הגנום של הווירוס, נבדקו חיסונים הראשון.

הגנום

הגנום של HBV מעגלית ה-dna, אך היא יוצאת דופן בגלל ה DNA אינה stranded כפול במלואו. קצה אחד של סטרנד אורך מלא מקושר פולימראז DNA ויראלי. הגנום הוא 3020–3320 nucleotides ארוך (עבור סטרנד באורך מלא), 1700–2800 nucleotides ארוך (עבור האורך קצר-סטרנד). במובן השלילי, (ללא קידוד), הוא משלימים ל- mRNA ויראלי. ה DNA ויראלי מצוי הגרעין מיד לאחר זיהום של התא. ה DNA חלקית כפול-stranded מעובד stranded כפול במלואו על-ידי השלמה של (+) חוש סטרנד, הסרה של מולקולה חלבון מ סטרנד חוש (-), רצף קצר של RNA מ- (+) לחוש סטרנד. בסיסים-קידוד מוסרים מן הקצוות של סטרנד חוש (-) וענה הקצוות הם. ישנם ארבעה גנים ידוע מקודד על ידי הגנום, המכונה C, X, P ו- s. החלבון הליבה מקודד עבור מאת ג'ין C (HBcAg), ולפניו codon ההתחלה שלו הוא codon במעלה של התחלה אוג במסגרת שממנו מופק החלבון pre-core. HBeAg מופק על-ידי עיבוד proteolytic של חלבונים pre-core. פולימראז DNA מקודד על ידי ג'ין שעמ' ג'ין s היא גנטית אשר קודי עבור אנטיגן פני שטח (HBsAg). ג'ין HBsAg הוא מסגרת קריאה פתוחה ארוכה אחת, אך מכיל שלוש ניוון קודונים "התחל" (ATG) מסגרת, אשר לחלק את ג'ין שלושה מקטעים טרום-S1, pre-S2, ס. עקב ניוון קודונים התחלה מרובות, polypeptides של שלושה גדלים שונים נקרא גדול, האמצעי, והוא קטן (pre-S1 + טרום-S2 + S, pre-S2 + S או S) מיוצרים. הפונקציה של החלבון מקודד עבור מאת ג'ין x אינה מובנת במלואה.

שכפול

מחזור החיים של צהבת b וירוסים הוא מורכב. צהבת מסוג b הוא אחד וירוסים ללא retroviral מוכרים כמה להשתמש שעתוק לאחור כחלק תהליך השכפול שלו. הווירוס מקבל ערך בתא על-ידי האיגוד קולטן לא ידוע על פני התא ומזין אותו על-ידי אנדוציטוזה. מאחר הווירוס מכפיל דרך RNA שבוצעו על-ידי אנזים המחשב המארח, ה-DNA של גנומית ויראלי יש שיש להעביר אל גרעין התא על-ידי חלבונים המארח הנקרא מלווים. ה DNA ויראלי נטושים כפול חלקית לאחר מכן נעשה כפול במלואו תיתקעו ו להיהפך סגורה covalently מעגלית DNA (cccDNA) אשר משמש כתבנית עבור שעתוק בארבעה mRNAs ויראלית. MRNA הגדול, (שהוא ארוך יותר גנום ויראלי), משמש כדי ליצור עותקים חדשים של הגנום החלבון ליבה capsid ולהפוך את פולימראז DNA ויראלי. אלה transcripts ויראלי ארבעה עוברים עיבוד נוסף ועבור אל טופס progeny virions יצא מהתא או חזר לגרעין ומותאמים re-cycled כדי לייצר עותקים אף יותר. MRNA ארוכה לאחר מכן מועברים בחזרה אל ציטופלזמה שבו החלבון p virion משלב DNA דרך פעילותה רוורס טרנסקריפטאז.

Serotypes

הווירוס מחולק לתוך ארבע הגדולות serotypes (adr, adw, ayr, ayw) מבוסס על epitopes antigenic המוצגות על חלבונים מעטפה שלו, לתוך genotypes שמונה (A-H) לדברי נוקלאוטיד הכולל וריאציה רצף של הגנום. Genotypes יש התפלגות גיאוגרפיים נפרדים, נעשה מעקב התפתחות ושידור של הווירוס. ההבדלים בין genotypes משפיעים על חומרת המחלה, קורס, הסבירות של סיבוכים, בתגובה לטיפול ואולי אף לחיסון.

לקריאה נוספת


מאמר זה מוענק תחת רישיון ייחוס-שיתוף זהה גירסאות מלאי יצירתי. היא משתמשת בחומר מתוך ויקיפדיה מאמר ב- "צהבת B" כל החומר הותאם בשימוש מתוך ויקיפדיה זמין תחת תנאי רישיון ייחוס-שיתוף זהה גירסאות מלאי יצירתי. ® ויקיפדיה עצמה הינו סימן מסחרי רשום של קרן ויקימדיה, inc.

Last Updated: Feb 1, 2011

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post