Co to jest wirusem zapalenia wątroby typu B?

Zapalenie wątroby typu b jest chorobą wywołanej wirusem zapalenia wątroby typu B (HBV) który zainfekowania wątroby hominoidae, włącznie z ludźmi i powoduje, że stan zapalny o nazwie zapalenia wątroby. Pierwotnie znany jako "wirusowego zapalenia wątroby", choroby spowodował epidemii w częściach Azji i Afryce i występuje endemicznie w Chinach. Około jedna trzecia światowej populacji, ponad 2 miliardy ludzi, został zainfekowany wirusem zapalenia wątroby typu B. Przenoszenie się wirusa zapalenia wątroby typu b jest wynikiem narażenia na zakaźną krwi lub płynach ustrojowych zawierającą krew.

Schematic of hepatitis B virus
Schemat wirusa zapalenia wątroby typu b

Począwszy od 2004 r. są szacowane 350 milionów HBV zakażonych osób na całym świecie. Zakresy występowania krajowych i regionalnych z ponad 10% w Azji poniżej 0,5% w Stanach Zjednoczonych i Europy Północnej. Drogi zakażenia obejmują pionowe przenoszenie (takie jak poprzez z tytułu urodzenia dziecka), wczesne życia poziome transmisji (bites, uszkodzeń i sanitarnych nawyków) i dorosłych transmisji poziome (seksualnej kontaktu, zażywania narkotyków dożylnej).

Podstawową metodą przekazywania odzwierciedla występowania przewlekłego zakażenia HBV na danym obszarze. Niskie powszechne występowanie obszarach takich jak kontynentalne Stany Zjednoczone oraz Europa Zachodnia nadużywania narkotyków wtrysku i płeć niechronionego są podstawowe metody, mimo że inne czynniki mogą być również ważne.

Na obszarach występowania umiarkowany, obejmujących Europę Wschodnią, Rosja i Japonii, gdzie 2–7% populacji powodującej chroniczny ubytek zdrowia jest zainfekowany, głównie rozprzestrzenia się choroby wśród dzieci. W obszarach wysokiej częstości występowania takich jak Chiny i południowo-wschodniej Azji transmisji podczas porodu jest najczęściej, chociaż w innych obszarach o wysokim endemicity takich jak Afryka, przenoszenia się w trakcie dzieciństwa jest istotnym czynnikiem. Rozpowszechnienie przewlekłego zakażenia HBV w dziedzinach o wysokim endemicity wynosi przynajmniej 8%.

Ostra choroba powoduje zapalenie wątroby, wymioty, żółtaczką i — rzadko — śmierci. Przewlekłe zapalenie wątroby typu b może być przyczyną marskość wątroby i nowotwory wątroby — śmiertelna choroba z niezbyt odpowiedzi na bieżącym chemioterapii. Zakażenia jest mieszkaniec poprzez szczepienia.

Wirus zapalenia wątroby typu b jest hepadnavirus —'' hepa'' z '' hepatotrophic'' i '' dna'' jest wirus DNA cząstki wirusa, (virion) składa się z kopercie zewnętrznej lipidów i rdzenia icosahedral nukleokapsydu składających się z białka. Nukleokapsydu otacza wirusowego DNA i polimeraza DNA, która prowadzi działalność przedwczesny. Zewnętrznej kopercie zawiera osadzone białka, które są zaangażowane w wirusowego wiązania i wprowadzenie do wrażliwych komórek. Wirus jest jednym z najmniejszą zniekształconego zwierząt wirusów o średnicy virion 42 nm, ale pleomorficznymi formularzy istnieje, włącznie z nitkowatych i sferyczne jednostek bez rdzenia. Cząstki te nie mają charakter zakaźny i składają się z lipidów i białka, który stanowi część powierzchni virion, który nazywa się powierzchni antygenu (HBsAg) i wyprodukowane w nadmiarze w cyklu życia danego wirusa.

This transmission electron micrograph (TEM) revealed the presence of hepatitis B virions. The large round virions are known as Dane particles.
To przekazywanie Elektronowa mikrofotografia (TEM) wykazały występowanie zapalenia wątroby typu b virions. Duże virions rundy są znane jako Dane cząstek. Kredyt obrazu: CDC / Dr Erskine Palmer

Najwcześniejsza rekord epidemii wywołanej wirusem zapalenia wątroby typu b został dokonany przez Lurman w 1885 roku. Epidemia ospy wystąpił w Bremie w 1883 i 1,289 stoczni pracowników zostały zaszczepione szczepionką chłonnych z innymi osobami. Po kilku tygodniach i aż osiem miesięcy później, 191 szczepionych pracowników zachorowała na z Żółtaczka były rozpoznano jako cierpiących na wszczepiennego zapalenia wątroby. Innych pracowników, którzy zostały posianym różnych partii chłonnych pozostały zdrowe. Lurman na papierze, obecnie uznawane są za klasyczny przykład badanie epidemiologiczne, dowodziło, że zanieczyszczonych chłonnych był źródłem ogniska choroby. Później liczne przypadki podobne zostały zgłoszone po wprowadzeniu w roku 1909, igieł iniekcji podskórnych, które były używane, a co ważniejsze używane do administrowania Salvarsan do obróbki Kiła. Wirus nie została odkryta do 1965 po Baruch Blumberg, następnie pracy na krajowe instytuty zdrowia (NIH), odkrył antygenu Australii (znaną później antygenu powierzchni zapalenia wątroby typu b lub HBsAg) in Bloud of australijskich Aborygenów osób. Chociaż wirus stał się podejrzanym od badań opublikowanych przez MacCallum w 1947 roku, D.S. Dane i in. odkrył cząstki wirusa w 1970 roku przez elektronowym. Przez wczesnych latach osiemdziesiątych genomu wirusa miał zostały ustawione w kolejności, a pierwszy szczepionek były testowane.

Genom

Genomu HBV składa się z DNA cykliczne, ale rzadko zdarza się, ponieważ DNA nie jest całkowicie sondy. Jeden koniec aspekt pełnej długości jest połączony z wirusowego polimeraza DNA. Genom jest nukleotydów 3020–3320 długie (na aspekt LP) i 1700–2800 nukleotydów długie (dla krótkich długości żyłowe). Sensie ujemna (niekodowania), to uzupełniające w stosunku do wirusowej mRNA. Wirusowego DNA znajdują się w jądrze wkrótce po zakażeniu komórki. DNA częściowo sondy jest przy całkowicie sondy zakończenia (+) aspekt znaczeniu tego słowa znaczeniu splocie oraz usuwania cząsteczki białka z aspekt tego słowa znaczeniu (-) i krótkie sekwencja RNA (+). Kodowanie brak podstaw są usuwane z końców aspekt tego słowa znaczeniu (-) i dołączył końce. Istnieją cztery znane geny zakodowane przez genom o nazwie C, X, P i S. Białka rdzeń jest kodowana dla przez gen C (HBcAg), a jego kodonie rozpoczęcia jest poprzedzony wyżej położonym w ramce AUG rozpoczęcia kodonie z jakich wytwarzany jest pre-core białka. HBeAg jest produkowany przez proteolityczne przetwarzania białka pre-core. Polimeraza DNA jest kodowana przez genów, które P. Gene S jest genów, które kody dla antygenu powierzchni (HBsAg). Genu HBsAg jest jedna klatka długo otwarte odczytu, ale zawiera trzy codons "Uruchom" (ATG) ramki, które genu należy podzielić na trzy sekcje, pre-S1, S2 Zaległe i S. Z powodu wielu codons początek Polipeptydy trzech różnych rozmiarów nazywane duże, środkowy i małych (pre-S1 + pre-S2 + S, pre-S2 + S lub S) są produkowane. Funkcja białko kodowane przez gen x nie jest w pełni znany.

Replikacja

Cykl istnienia wirusa zapalenia wątroby typu b jest złożona. Zapalenie wątroby typu b jest kilka znanych wirusów retroviral, które wykorzystują Odwrotna transkrypcja jako część procesu replikacji. Wirus zyski wpis w komórce przez powiązanie z nieznanych receptory na powierzchni komórki i wstawi go przez Endocytoza. Ponieważ wirus mnoży za pośrednictwem RNA przez enzym hosta, wirusowego DNA genomiki musi zostać przekazany jądro komórkowe przez hosta białka o nazwie chaperones. Częściowo podwójne osieroconych wirusowego DNA następnie umożliwiono pełni podwójną osierocone i przekształcone w covalently zamknięte cykliczne DNA (cccDNA), która służy jako szablon dla transkrypcji cztery mRNAs wirusa. Największy mRNA (który jest dłuższa niż wirusowego materiału genetycznego), jest używany do tworzenia nowych kopii genomu i białka rdzenia Kapsyd i wirusową polimeraza DNA. Te cztery zapisów wirusowego dodatkowe przetworzeniu i przejdź do formularza potomstwa virions, które są zwolnione od komórki lub wrócił do jądra i re-cycled produkować nawet więcej kopii. Długie mRNA przewożone jest następnie wróć do cytoplazmie gdzie białka p virion zsyntetyzuje zmniejszonych DNA za pośrednictwem swojej działalności przedwczesny.

Serotypów

Wirus dzieli się na cztery główne serotypów (adr, adw, Kalju, ayw) w oparciu o antygenowych determinanty antygenowe przedstawione na jego białek koperty i do ośmiu genotypów (A-H) zgodnie ze zmienności sekwencji nukleotydów ogólnej genomu. Genotypów mają różne rozmieszczenia geograficznego i są używane podczas śledzenia rozwoju i przenoszenie się wirusa. Różnice między genotypów wpływają na ciężkość choroby, kurs i prawdopodobieństwo komplikacji oraz odpowiedzi na leczenie i szczepień.

Warto przeczytać


W tym artykule objęty jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike licencji. Wykorzystuje materiał z Wikipedii artykułzapalenia wątroby typu B"dostosowany wszystkie materiały użyte z Wikipedii jest dostępny na warunkach Licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike. Wikipedia ® sam jest zarejestrowanym znakiem towarowym Wikimedia Foundation, Inc.

Last Updated: Feb 1, 2011

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post