Advertisement

Co jest Paliatywnym opieką?

Paliatywna opieka jest jakaś formą opieka medyczna lub traktowanie raczej niż uganianie która koncentrują na zmniejszać dotkliwość choroba objawy zatrzymywać, opóźniać, odwracać lub zapewniać lekarstwo, progresję choroba. (od Łacińskiego palliare" peleryna ",)

Cel jest zapobiegać cierpienie, uśmierzać i ulepszać jakość życia dla ludzi stawia czoło poważną, powikłaną chorobę.

Hospicjum paliatywna opieka no jest zależna na prognozie i oferuje w połączeniu z wszystkie innymi formami leczenie kuracyjnymi i odpowiednimi.

Odróżnienie zrobi między ogólną paliatywną opieką i "hospicjum opieką" która dostarcza paliatywną opiekę tamto przy końcówką życie; w Stany Zjednoczone, dwa aspekta opieka dzielą jednakową filozofię ale odróżniają się w ich płatniczych systemach lokaci usługa i.

Gdzie indziej, na przykład w Zjednoczone Królestwo no jest funkcjonujący, ten odróżnienie: w dodatku do specjalizującymi się hospicjumami, opierać się paliatywne opiek drużyny zapewniają opiekę tamto z ogranicza chorobą przy jakaś sceną choroba.

Termin "paliatywna opieka" ogólny nawiązywać do jakaś opieka która załagadza objawy, czy tak czy nie tam  jest nadzieja lekarstwo innymi środkami; tak, niedawny WHO oświadczenie dzwoni paliatywną opiekę "podejście który ulepsza jakość życia pacjenci i ich rodziny stawia czoło problemy kojarzących z zagrażający życiu chorobą."

Paliatywni traktowania mogą także używać załagadzać efekty ubocznych kuracyjni traktowania tak jak uśmierzać mdłość kojarzącą z chemoterapią.

Termin "paliatywna opieka" rosnąco używa odnośnie chorob inny niż nowotwór tak jak płucni nieład, nerkowa choroba, chroniczna niewydolność serca, HIV/AIDS i postępowi neurologiczni warunki chroniczni, postępowi. W dodatku wartko r pole pediatryczna paliatywna opieka wyraźnie pokazywał potrzebę dla usługa przygotowywać specyficznie dla dzieci z poważną chorobą.

Chociaż pojęcie paliatywna opieka no jest nowy, najwięcej lekarzów tradycjonalnie koncentrowali na próbować leczyć pacjentów.

Traktowania dla kojenia objawy byli przeglądać równie niebezpieczni i widzią jak zapraszającego nałóg i innych niechcianych efekty uboczni.

Ostrość na pacjenta jakości życia wzrastał ogromnie podczas past dwadzieścia rok. W Stany Zjednoczone dzisiaj, 55% szpitale z więcej niż 100 łóżkami oferują opieka program, i prawie jedna piąta społeczność szpitale opieka programy.

Niedawno zagospodarowany stosunkowo jest pojęciem oddana opieki zdrowotnej drużyna która zupełnie przygotowywa w kierunku paliatywnego traktowania: opieki drużyna.

Tam  jest często zamieszanie między terminu hospicjumem paliatywną opieką i. W Stany Zjednoczone, hospicjum usługa i paliatywni opieka programy dzielą jednakowych cele providing objaw ulgę i bólu zarządzanie.

Hospicjum paliatywna opieka jest odpowiednia dla anyone z poważną, powikłaną chorobą, czy oczekują odzyskiwać w pełni, żyć z chroniczną chorobą dla rozszerzonego czasu lub doświadczać choroby progresję. W kontrascie terminu hospicjum stosuje opieka zarządzająca w kierunku końcówki życie. chociaż hospicjum opieka jest także paliatywna,

Dalszy czytanie


Ten artykuł koncesjonuje pod Kreatywnie błonie atrybuci licencja. Ja używa materiał od Wikipedia artykułu na "Paliatywnej opiece" Wszystkie materiał adaptowałem używać od Wikipedia jest dostępny w kategoriach Kreatywnie błonie atrybuci licencja. Wikipedia® jest rejestrowym znakiem firmowym Wikimedia Podstawa, Inc.

Last Updated: Sep 15, 2014

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | Nederlands | Русский | Svenska | Polski
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post