Advertisement

Co jest patologią?

Dr Ananya Mandal, MD

Patologia jest gałąź pierwotnie dotyczy egzamin organy, tkanki i cieleśni fluidy nauki medyczne, po to, aby robić diagnozie choroba.

Typ patologia

Główne gałąź patologia są klinicznym patologią, anatomicznym patologią lub kombinacją dwa, nawiązywać do ogólna patologia jako.

Ogólna patologia

Ogólna patologia opisuje naukową naukę która może opisująca jak wcale abnormailty który powoduje zmiany w funkci części ciała lub strukturze. choroba W patologii przyczyny, mechanizmy i zakres choroba, mogą egzamininujący.

Wynikać zmienia w strukturze lub funkcja znaczenie choroba i część ciała także rozważa. Ogólny patolog zazwyczaj był znajomy z wszystkie aspektami laborancka analiza i trenującymi w klinicznej chemii, mikrobiologii i hematologii, na przykład, ale ich wiedza mniej wyszczególniał niż to subspecialist w jeden te pola.

Anatomiczna patologia

Ten gałąź patologia wymaga naukę opierających się na egzaminie chirurgicznie usuwać cielesne próbki cały ciało lub diagnozę choroba i czasem (autopsja). Aspekty próbka która może rozważająca zawierają swój ordynarny anatomicznego uzupełniali, pojawienie komórki i odpornościowi podpisy w komórkach markierów i chemicznych.

Kliniczna patologia

Ten gałąź dotyczy laborancką analizę krew, uryna, tkankowe próbki, i. egzamininować chorobę i diagnozować Typowo, laboratoria przetwarzają próbki i zapewniają rezultaty dotyczy krwionośnych obliczenia, krwionośnego grudkowania zdolność lub uryna elektrolity, na przykład.

Co jest patologiem?

Patologowie są lekarzami które specjalizują się w diagnozie opierających się na egzaminie tkanki usuwać od charakterystyce choroba i chorych części ciała lub biopsj próbek. Mogą także diagnozować pewnych warunki, choroby przez laboranckiej analizy i, krew, semen, ślina, karkowy fluid, opłucnowy fluid, osierdziowy fluid i ascetyczny fluid różnorodni cieleśni fluidy tak jak (wokoło płuc) (wokoło serca) (zbierający w podbrzuszu w wątrobowej chorobie).

Patologowie specjalizują się w szerokim zakresie choroby wliczając nowotworu. Tkankowe próbki obserwują pod mikroskopem i komórkowym wzorem obserwującymi pomagać ustalać jeżeli próbka jest rakowe lub rakowe (korzystny). Patologowie także zatrudniają genetycznych studia i genów markierów w ocenie różnorodne choroby.

Patologowie pracują w połączeniu z klinicystami pomagać one robić decyzjom co do odpowiednich traktowań dla różnych choroba warunków. Patologowie mogą także prowadzić poczta autopsja lub mortems prowadzić dochodzenie przyczynę śmierci. Te specjaliści dzwonią sądowi patologowie.

Przeglądający , BSc

Źródła

 1. http://www.capitalpath.com.au/media/52848/1282-capital-pathology-handbook-fa-web-pdf.pdf
 2. http://ocw.mit.edu/courses/health-sciences-and-technology/hst-035-principle-and-practice-of-human-pathology-spring-2003/lecture-notes/introduction_2003.pdf
 3. http://www.cartercenter.org/resources/pdfs/health/ephti/library/lecture_notes/health_extension_trainees/GeneralPathology.pdf
 4. http://www.rcpath.org/Resources/RCPath/Migrated%20Resources/Documents/C/careers_leafletnov08.pdf

[Dalszy czytanie: Patologia]

Last Updated: Sep 8, 2014

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | Nederlands | Русский | Svenska | Polski
Comments
 1. Joaquim Luis Joaquim Luis mz says:

  good infomation

 2. Lawan Sharif Abubakar Lawan Sharif Abubakar Nigeria says:

  an interesting inf.

 3. Deepesh Bista Deepesh Bista Nepal says:

  cases of several desease

 4. Lovely Wilson Lovely Wilson United Kingdom says:

  Tips are ok buut need more vivid explanation

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post