Advertisement

Co to jest Schistosomatoza?

Schistosomatoza (znany również jako bilharzia, bilharziosis lub pomoru Ślimak) jest to pasożytnicza choroba spowodowane przez kilka gatunków firmy fluke rodzaj '' Przywra ''.

Chociaż ma niską śmiertelność, Schistosomatoza jest często przewlekłe choroby, który może uszkodzić wewnętrzne organy i u dzieci, osłabiają wzrostu i rozwoju zdolności percepcyjnych.

Klasyfikacja Schistosomatoza

Gatunki Przywra, które zarażają ludzi:

 • '' Przywra mansoni'' (ICD-10 B65.1) i '' Przywra intercalatum'' (B65.8) przyczyną Schistosomatoza jelit
 • '' Przywra '' (B65.0) powoduje, że Schistosomatoza moczu
 • '' Przywra japonicum'' (B65.2) i '' Przywra mekongi'' (B65.8) przyczyną Azji Schistosomatoza jelit

Gatunki Przywra, które mogą zainfekować inne zwierzęta:

 • S. bovis-(zwykle zainfekowaniu bydła, owiec i kóz w Afryce, części Europy Południowej i na Bliskim Wschodzie)
 • S. mattheei-(zwykle zainfekowaniu bydła, owiec i kóz w środkowo -południowa Afryka)
 • S. margrebowiei-(zwykle zainfekowaniu antylop, bawołów i Kob śniady w Południowej i centralna Afryka)
 • Odnotowano S. curassoni-(zwykle zainfekowaniu domowych przeżuwaczy w Afryce Zachodniej).
 • S. rodhaini-(zwykle zainfekowaniu gryzonie i zwierząt mięsożernych w częściach Afryki Środkowej).

Objawy Schistosomatoza

Przede wszystkim Schistosomatoza się chorób przewlekłych. Wiele zakażeń są subclinically wykazujących objawy, łagodne niedokrwistość i niedożywienia ich wspólnych obszarach endemicznych. Ostre Schistosomatoza (Katayama firmy gorączka) mogą się pojawić tygodni po początkowym zakażenia, zwłaszcza przez '' S. mansoni'' i '' S. japonicum''. Przejawy obejmują:

 • Ból brzucha
 • Kaszel
 • Biegunka
 • Eozynofilia - hrabia ogromne Eozynofil (leukocyt).
 • Gorączka
 • Zmęczenie materiału
 • Hepatosplenomegalia - rozszerzenie wątroby i śledziony.
 • Płciowych owrzodzenia - zmiany patologiczne, które zwiększają podatności na zakażenie HIV. Uszkodzenia spowodowane przez Schistosomatoza mogą nadal stanowić problem po kontroli infekcji Schistosomatoza sobie. Wczesne traktowania, szczególnie dla dzieci, która jest stosunkowo niedrogie, zapobiega tworzeniu owrzodzenia.
 • Skóry objawy: na początku zakażenia, swędzenie łagodny i grudkowatą zapalenie skóry stopy i innych części po pływania w zanieczyszczone strumieni zawierających cercariae.

Od czasu do czasu wystąpienia uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego: mózgu granulomatous choroby mogą być powodowane przez od '' S. japonicum'' jaj w mózgu i granulomatous uszkodzenia wokół od jaj kręgowego '' S. mansoni'' i '' Przywra '' infekcji może skutkować poprzeczne zapalenie rdzenia z flaccid paraplegia.

Utrzymujące się zakażenia mogą powodować reakcje granulomatous i Grégory dotknięte organy, która mogłaby spowodować w przejawy, które obejmują:

 • Colonic polyposis z bloody biegunka ('' Przywra mansoni'' głównie);
 • Nadciśnienie wrotne Wymioty fusowate i Splenomegalia ('' S. mansoni'', '' S. japonicum'');
 • Zapalenie pęcherza i ureteritis ('' Przywra '') z hematuria, który do raka pęcherza moczowego;
 • Nadciśnienie płucne ('' S. mansoni'', '' S. japonicum'', rzadziej '' Przywra '');
 • Glomerulonephritis; i uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Diagnoza raka pęcherza moczowego i śmiertelności są zazwyczaj podniesiony na dotkniętych obszarach.

Schistosomatoza Fizjologia patologiczna

Cykl życia

Schistosomes mają typowy trematode cykl kręgowce biologią, ludzi jest host ostateczne.

W ślimaki

Cykle życia wszystkich pięciu schistosomes ludzi, są zasadniczo podobne: jaj pasożytów są uwalniane do środowiska od osób zarażonych, wylęgowych przy kontakcie z wody słodkiej do wydania free-swimming miracidium. Miracidia infekować wód słodkich ślimaki przez penetrujące Ślimak pieszo. Po zakażeniu, zbliżone do witryny penetracji miracidium przekształca w sporocyst podstawowego (matka). Rozrodczą w ramach podstawowego sporocyst rozpoczyna wówczas podzielenie produkować sporocysts pomocniczy (córka), które migracji do Ślimak gruczołu trzustkowo-wątrobowego. Przy gruczołu trzustkowo-wątrobowego, komórkach rozrodczych w ramach drugorzędnych sporocyst zaczynają się podzielić ponownie, tym razem produkujących tysiące nowych pasożytów, znany jako cercariae, co po larw stanie zainfekowaniem ssaków.

Cercariae pojawiają się codziennie od hosta Ślimak w okołodobowy, zależne od temperatury otoczenia i światła. Młodzi cercariae są wysoce mobilnych, przemian gwałtowna wzrostowych przepływu i spuszczanie do utrzymania swojej pozycji w wodzie. Cercarial działalność jest szczególnie wymuszoną turbulencji wody, cienie i chemikaliów w ludzkiej skóry.

U ludzi

Penetrację skóry ludzkiej następuje po cercaria zostały dołączone do i zbadane skóry. Pasożyt secretes enzymów, które karnacji białka umożliwiające przenikanie przywozu po cenach cercarial głowy przez skórę. Jak cercaria wnika skóry przekształca do migrowania etap schistosomulum.

Nowo przekształconego schistosomulum może pozostać w skórę przez 2 dni przed znalezieniem post-capillary venule; tutaj schistosomulum podróżuje do płuc jeżeli dalsze poddawany go rozwojowej zmiany niezbędne do późniejszej migracji do wątroby. Osiem z dziesięciu dni po penetracji przez skórę, pasożyta migruje do wątroby sinusoids. '' S. japonicum'' migruje szybciej niż '' S. mansoni'' i zwykle osiąga wątroby w ciągu 8 dni penetracji. Młodego '' S. mansoni'' i '' S. japonicum'' robaki rozwijać ustne sucker po zdobyciu w wątrobie i jest w tym okresie rozpoczynającym się pasożyta paszy na krwinek czerwonych. Para prawie starsze robaki, robakiem dłużej kobiet przebywających w kanale gynaecophoric krótszy płci męskiej. Dorosłe się o długości około 10 mm. Robak par '' S. mansoni'' i '' S. japonicum'' przenieść na żyły krezkowych i odbytnicy. '' S. krwi '' schistosomula ostatecznie migracji z wątroby do Splot żylne perivesical pęcherza, ureters i nerek za pośrednictwem Splot hemorrhoidal.

Pasożyty osiągać dojrzałość w sześciu do ośmiu tygodni, w której rozpoczyna się do produkcji jaj. Dorosłych par '' S. mansoni'' zamieszkują krezkowych statki mogą dawać maksymalnie 300 jaj na dzień w czasie swojego życia reprodukcyjnego. '' S. japonicum'' może powodować jaj do 3000 dziennie. Wiele jaj przechodzą przez ścianki naczynia i dzięki ścienne jelit, przekazywane z ciała w kał. '' S. krwi '' jaj przechodzą przez ścianę ureteral lub pęcherza moczowego i w moczu. Tylko dojrzałych jaja są zdolne do przejścia do przewodu pokarmowego, poprzez wydanie Enzymy proteolityczne, ale również jako funkcja odpowiedzi immunologicznej hosta, który sprzyja owrzodzenie lokalnych tkanek. Do połowy jaja wydany przez robaka par stają się schwytanych w krezkowych żyły lub zostaną umyte wraca do wątroby, gdzie będą one stają się złożone. Robak pary mogą żyć w treści średnio cztery i pół roku, ale może przetrwać aż do lat 20.

Jaja schwytanych starsze zwykle secreting antygenów, które ujawniają energicznego odpowiedzi immunologicznej. Jaja, same nie zagrażały ciała. Jest to raczej naciek komórkowej otrzymanej od reakcji powodujący patologii klasycznie związane z Schistosomatoza.

Diagnostyka Schistosomatoza

Mikroskopowej identyfikacji jaj w stolcu lub mocz jest najbardziej praktyczne metody diagnostyczne. Egzamin stolca jest więcej wspólnych dwóch. Do pomiaru jaj w feces przedstawiające pacjentów naukowych jednostkę używaną jest epg lub jaj na gram. Kiedy podejrzenia zakażenia '' S. mansoni'' lub '' S. japonicum'' i należy wykonać badanie moczu, jeżeli podejrzewa się '' Przywra '' należy wykonać badanie stolcu.

Jaja mogą być obecne w stolcu infekcji z wszystkich gatunków '' Przywra ''. Badanie można wykonać na proste wymazu (1-2 mg materiału fecal). Ponieważ jaja mogą być przekazywane sporadycznie lub w małych ilościach, ich wykrywania zostaną rozszerzone poprzez powtarzających się badań i/lub procedurami stężenia (np. technika octanu etylowego formaliny). Ponadto do badań w terenie i badanych produkcji jaj można określić przy użyciu techniki Kato-Katz (20-50 mg materiału fecal) lub techniki Ritchie.

Jaja znajdują się w moczu infekcji z '' S. japonicum'' i '' S. intercalatum'' (zalecany czas pobierania: pomiędzy południem i 3 PM). Wykrywanie zostaną rozszerzone poprzez odwirowanie i badania osadu. Kwantyfikacja jest możliwe za pomocą filtracji przez membranę nucleopore standardową objętość moczu następuje liczby jaj na błony. Dochodzenie w sprawie '' Przywra '' powinna również obejmować miednicznego x-ray pęcherza ściana calcificaition jest wysoce charakterystyczny dla przewlekłego zakażenia.

Niedawno pole ocena powieści mikroskopu podręcznych została przeprowadzona w Ugandzie rozpoznania Schistosomatoza jelit przez zespół prowadzony przez Dr. Russell Stothard, który głowice inicjatywy formant Schistosomatoza w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Jego streszczenie raportu można znaleźć tutaj: biopsji (odbytnicy biopsji dla wszystkich gatunków) i biopsji pęcherza '' Przywra '' może wykazać jaj, gdy stolca lub mocz badań są negatywne.

Jaja '' Przywra '' są elipsoidalne z terminalu grzbietu, '' S. mansoni'' jaja są również elipsoidalne, ale z poprzecznych kręgu '' S. japonicum'' jaja są sferoidalnego z gałką małe.

Wykrywanie przeciwciał może być przydatne w obu badań klinicznych zarządzania i epidemiologiczny badań.

Zapobieganie Schistosomatoza

Zapobieganie najlepiej można to osiągnąć przez wyeliminowanie ślimaki wody mieszkania będące naturalnego zbiornik choroby. Akroleina, siarczan miedzi i niclosamide mogą być używane w tym celu. Ostatnie badania sugerują, że ludność Ślimak można kontrolować za pomocą wprowadzenia lub uzupełnienie istniejących, rak ludności; Podobnie jak w przypadku wszystkich interwencji ekologiczny, jednak ta technika musi należy podchodzić z ostrożnością.

W 1989 roku Lemat Aklilu i Legesse Wolde-Yohannes otrzymał prawo Livelihood Award za badania nad zakładem Sarcoca jako środek ochronny choroby poprzez kontrolowanie Ślimak. Równocześnie Dr Chidzere Zimbabwe badane podobne Berry Gopo w latach 80 i stwierdzono, że mogą być stosowane w formancie zakażonych ślimaki wód słodkich. W 1989 był zwrócił uwagę na swoje zaniepokojenie, że duże przedsiębiorstwa chemiczne denigrated zamiast Gopo Berry Ślimak kontroli. Reputedly Gopo owoce jagodowe z hotter Etiopii klimacie dają najlepsze wyniki. Późniejsze badania zostały przeprowadzone między 1993 r. a 1995 r. przez duński Research Network na zdrowie międzynarodowe.

Przez wiele lat od lat 50 r inżynierów zbudowany ogromna dam i nawadnianie systemów, obojętne na fakt, że mogłoby spowodować wzrost ogromne infekcji przenoszonych przez wodę z Schistosomatoza. Szczegółowe wymagania techniczne określone w różnych dokumentach UN od lat pięćdziesiątych może ograniczono ten problem. Systemy nawadniania mogą być przeznaczone do twardych dla ślimaków kolonizacji wody oraz zmniejszenie kontaktu z miejscową ludnością.

Ma to zostało cytowany jako niezapowiedzianego Paradoks znaczenie, ponieważ wytycznych dotyczących sposobu projektowania tych programów w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się choroby opublikowano lat wcześniej, ale projektanci były blissfully świadome ich.

Obróbka Schistosomatoza

Schistosomatoza jest łatwo obróbce za pomocą pojedynczej dawki drogą pokarmową prazykwantel narkotyków corocznie. Jak z innymi głównymi chorobami pasożytnicze, jest bieżących i szeroko zakrojone badania przy opracowywaniu szczepionkę Schistosomatoza, która uniemożliwi pasożyta zakończenia cyklu życia produktu u ludzi.

Światowa organizacja zdrowia opracowała wytyczne dotyczące traktowania wspólnotowego Schistosomatoza oparte na wpływ, jaki choroba posiada na dzieci w endemiczny villages:

Doświadczenia wykazały leczniczych oleju rycynowego jak ustne agenta anti-penetration w celu zapobiegania Schistosomatoza i skuteczność tego prazykwantel zależnych na pojazd używany do podawania leku (np Cremophor / oleju rycynowego).

Epidemiologia Schistosomatoza

Choroby znajduje się w tropikalnych krajów Afryki, Karaibów, wschodniej Ameryce Południowej, południowo-wschodniej Azji i na Bliskim Wschodzie. '' Przywra mansoni'' znajdują się w części Ameryki Południowej i Karaibów, Afryce i na Bliskim Wschodzie; '' S. krwi '' w Afryce i na Bliskim Wschodzie; a '' S. japonicum'' na Dalekim Wschodzie. '' S. mekongi'' i '' S. intercalatum'' występują lokalnie w Azji Południowo-Wschodniej i Środkowej Afryki Zachodniej, odpowiednio.

Choroba występuje krajom 74, mających wpływ na szacowane 200 milionów ludzi, z których po połowie na żywo w Afryce.


W tym artykule objęty jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike licencji. Wykorzystuje materiał z Wikipedii artykuł w "Schistosomatoza" dostosowany wszystkie materiały użyte z Wikipedii jest dostępny na warunkach Licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike. Wikipedia ® sam jest zarejestrowanym znakiem towarowym Wikimedia Foundation, Inc.

Last Updated: Feb 1, 2011

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post