Advertisement
Advertisement

Co jest Tamoxifen?

Tamoxifen jest antagonistą estrogenu receptor w piersi tkance. Ja był standardowym dokrewnym terapią dla pozytywu wczesnego nowotworu piersi, (estrogenu) chociaż aromatase inhibitory proponowali dla postmenopausal kobiet.

Niektóre nowotwór piersi komórki wymagają estrogen rosnąć. Estrogen oprawia i aktywuje estrogenu receptor w te komórkach. Tamoxifen metabolized w mieszanki które także oprawiają estrogenu receptor ale no aktywuje go. Furthermore zapobiega estrogen od oprawy swój receptor tamoxifen. Hence blokują nowotwór piersi komórki przyrost.

Tamoxifen odkrywał środkami farmaceutycznymi i sprzedaje pod handlowymi imionami ICI Nolvadex, Istubal i Valodex. (teraz astraZeneca) Jakkolwiek lek nawet przed swój patentową ekspiracją, był i wciąż szeroko nawiązywać do swój rodzajowy imię "tamoxifen."

Tamoxifen obecnie używa dla traktowania wcześnie, posuwającego się naprzód ER+ nowotworu piersi w kobietach i. pre- i menopauzalnych (estrogenu receptoru pozytyw) Dodatkowo, ja jest pospolitym hormonu traktowaniem dla męskiego nowotworu piersi. Ja także zatwierdza FDA dla zapobiegania nowotwór piersi w kobietach przy wysokiego ryzyka rozwijać chorobę. Ja był dalszy zatwierdzony dla redukci contralateral nowotwór. (w opposite piersi)

Globalne sprzedaże tamoxifen w 2001 byli $1.024 milion.

Ponieważ ekspiracja patent w 2002, ja jest teraz szeroko - dostępny jako lek generyczny dookoła świata. Barr Labs Inc rzucali wyzwanie patentowego (które w 1992 rządzący unenforcable był) ale opóźniony przychodził zgoda z Zeneca koncesja patentu i bubla tamoxifen blisko do przy Zeneca's ceną.

Jak 2004, tamoxifen był światu wielkiego sprzedawania hormonalnym lekiem dla traktowania nowotwór piersi.

W USA, 20 mg tamoxifen pastylek koszt pod $20 na miesiąc w ilości. W UK NHS płaci £1.90 miesiąc (pacjenci otrzymywają one, uwalniają w Walia lub, £4 w Szkocja, £3 w Północnym - Ireland i). swobodnie lub dla standardowego recepturowego ładunku £7.10 w Anglia Inni kraje donoszą jednakowe ceny.

Porównawczy studia

W 2006 wielka GWIAZDOWA kliniczna nauka wnioskował że raloxifene jest równo wydajny w zmniejszać padanie nowotwór piersi, ale po tym jak średni 4-letni uzupełnienie tam  był 36% mniej macicznymi nowotworami i 29% zakrzepami w kobietach bierze raloxifene niż bierze tamoxifen w kobietach mniej, chociaż różnica no jest statystycznie znacząca.

W 2005 ATAC próba pokazywał ale żadny całkowita śmiertelności korzyść. że po średnia 68 miesięcy podąża 5 rok adjuvant traktowanie znamiennie lepiej niż tamoxifen grupa rezultaty w miarach jak choroby bezpłatny przetrwanie grupa która otrzymywał anastrozole, (Arimidex) Dane od próby sugerują że anastrozole musi być uprzywilejowanym lekarstwem dla postmenopausal kobiet z zlokalizowanym nowotworem piersi który jest estrogenu receptoru (ER) pozytywem. Inny studiują znajdują i ER negatywni pacjenci także korzystali od zmiany anastrozole. (z niektóre ryzykiem kość przełam) że, że ryzyko recydywa zmniejszał 40%

Dalszy czytanie


Ten artykuł koncesjonuje pod Kreatywnie błonie atrybuci licencja. Ja używa materiał od Wikipedia artykułu na "Tamoxifen" Wszystkie materiał adaptowałem używać od Wikipedia jest dostępny w kategoriach Kreatywnie błonie atrybuci licencja. Wikipedia® jest rejestrowym znakiem firmowym Wikimedia Podstawa, Inc.

Last Updated: Feb 24, 2013

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | Nederlands | Русский | Svenska | Polski
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post