Advertisement
Advertisement

Co to jest Rak żołądka?

Rak żołądka jest malignant tumour wynikające z nabłonka żołądka. Gruczolakorak przypada 95% żołądka nowotworów złośliwych, pozostałe 5% jest złożony z sarcomas. Chociaż jego częstotliwość ma dramatycznie spadła w ostatnich kilku dekad w świecie zachodnim, to rak nadal przyczynia się do śmiertelności całkowitej. Częstość występowania Gruczolakorak znacznie się różni w zależności od obszaru geograficznego. Częstotliwość rocznych w Japonii szacuje się na 140 przypadkach na 100 000 mieszkańców rocznie, w zachodnim świecie ten wpływ jest oszacowany na 10 na 100 000 mieszkańców. Wyższa częstotliwość występowania u samców od samic w stosunku 1.5:2.5, ubogich grup społecznych i osób powyżej 40 roku życia jest przestrzegana.

Ogólnie zakłada, że ten konserwacji żywności poprzez zamrażanie i nie przez solenie, które prowadzi do redukcji azotanów pochodnych jest ważnym czynnikiem w spadek występowania żołądka Gruczolakorak w zachodnim świecie. Inne czynniki aetiological są palenia, spożywania alkoholu i witaminy braki. Zwiększona częstotliwość występowania Gruczolakorak żołądku zauważyć u pacjentów z pernicious niedokrwistości, Przewlekły zanikowy cuchnący zapalenie błony śluzowej żołądka lub adenomatous polipów. Ponadto czynniki genetyczne również uczestniczą, szczególnie u pacjentów prezentacji z Zmiękczenie typu infiltrating rak.

Jest rzeczą powszechnie znaną pochodzi większość żołądka carcinomas w rejonie prepyloric i pyloric. Brutto wygląd Gruczolakorak służył jako podstawę do ich klasyfikacji zgodnie z propozycją Borman: polypoid fungating (B1), ulcerated (B2), ulcerated i infiltrating (B3), rozproszone infiltrating (B4). Istnieje znaczące podobieństwo między te klasyfikacje, ponieważ wiele zmian będą wyświetlane więcej niż jedną z tych funkcji. W tym czasie kliniczną diagnozą u pacjentów z skarg choroby jest powszechnie w zaawansowanym stadium i powszechnie obecne są metastases w regionalnych węzłów chłonnych lub w odległych miejscach.

Diagnostyki radiologicznej

Podwójne analizy baru kontrast jest w stanie wykryć więcej niż 95% żołądka carcinomas z wysokim specyficzności i powinny być rozważane nie tylko jako doskonałą metodą diagnostycznych, ale również jako procedurę badania kontrolnego raka żołądka w osób zagrożonych.

Uszkodzenie B1 (zadrukowania) uważa się za wadę nieprawidłowych napełniania o różnych rozmiarach z czasami widoczne łodygi. Podwójne kontrast będzie zdradzał nieregularne wypełniając wady szorstka lobulated i czasami powierzchowne owrzodzenie.

Uszkodzenie B2 jest widoczny jako krater wrzodu gwałtownie opisane powyżej 3 cm średnicy. Promieniujących zgięcia łączące się krawędzi wrzodu są stępione lub zespolone. Na podwójny kontrast baru badań nowotworów B2, znajdujących się w ścianie zewnętrznej lub niepokrewnymi może powodować obrazów o podwójnym dzwonkiem z pierścienia zewnętrznego odpowiednio opisać krawędzi nowotworu a pierścieniem wewnętrznym wskazując krawędź wrzodu.

Nowotwory B3 są zazwyczaj większe i napełniania baru będzie zdradzał nie tylko napełniania wady, ale także sztywności ścianki żołądka wykraczającego poza krater wrzodu z Zmiękczenie naciek tumoural. Kompresja radiographs ujawniają owrzodzenie z obramowaniem nieregularne i otaczających wady radiolucent. Masa mogą być lepiej widoczne niż wrzodu.

Guzy B4, nazywane scirrhous nowotworów lub plastica | linitis, diffusely są infiltrating u prepyloric antrum lub całych żołądka (Fig.2). Są one charakteryzuje się redukcji i deformacja żołądka lumen związane ze stratą pliability ściany, nodular lub ulcerated strukturze choroba.

W miejscach postoju

Przemieszczania żołądka carcinomas mogą być wykonywane przez CT i endoluminal ultrasound (EUS).

Odpowiednie badania CT może być lepiej wykonywane następujące odpowiednie distension o żołądka z powietrza lub wody jako medium kontrastu. Infuzja administracji spasmolyticum, jak również iodinated kontrastu m około 80% pacjentów. CT nadaje się najlepiej do wykrywania wątroby i Dializa metastases.

Zakłada się, że EUS T przemieszczenia zapewnia lepsze wyniki CT przemieszczania o dokładności EUS przemieszczenia n zgłoszonym do dotarcia do 75%. Overstaging głębokość inwazję EUS najczęściej jest skutkiem kompresji nowotworu i żołądka ściany o poradę echoendoscope z nadmuchany balon bądź do mistaking peritumoural zapalenie neoplastycznych naruszenie, czyli częściej występować z ulcerated formularzy.

Wczesne rakiem żołądka

Wczesne rakiem żołądka (EGC) definiuje się jako rak wyłącznie choroba i Błona podśluzowa, z lub bez udziału węzła chłonnego. Synchroniczne EGCs występują w 9% pacjentów. Ta forma Rak żołądka podaje się rzadziej w Europie i USA niż w Japonii. EGCs zostały podzielone na trzech typów i podtypów trzy na podstawie ich wygląd brutto (Fig.5).

Rodzaj: wystające typu (więcej niż 5 mm)

Typ II: Powierzchniowe typ, podzielony na trzy podtypy:

a. podwyższonych typu

b. płaskie typu; nie uprawnień w otaczających choroba

c. depresji typu; powierzchnia jest nieznacznie obniżone.

Badanie typu III: wydobyty

Wpływ inwazji submucosal jest wyższa z typów c II i III niż typu II. Na podwójny baru kontrast badania typu I zmiany patologiczne wyświetlany jako małe, gwałtownie graniczącym, wypełnianie wady podobne do funkcji w małych polipów lasy. Lasy Polip większy niż 1 cm średnicy powinny być traktowane jako możliwe EGC. Typ II uszkodzenia są charakteryzowane przez tabliczka polichlorowanych bifenyli podniesienia, poprzez śluzówki nodularity (Fig.6) lub płytkie obszarów owrzodzenia lub kombinacji tych ustaleń. Typu II EGCs są wyświetlane jako płytkie wrzodu kraterów nodularity choroba sąsiadujące i clubbing w lub syntezy promieniujących zgięcia, ze względu na tumoural przenikanie sąsiadujących zagięć. Radiographically typu II c uszkodzenia można odróżnić od typu III uszkodzeń przez cieńsze kolekcji baru w depresji typu II c w stosunku do typu III. Zazwyczaj głębiej część (typu III) znajduje się w centrum depresji otoczone płytkie części. Typ III uszkodzenia mieć głębokość, typu II c uszkodzeń mogą być porażce rozpoznawalne na urządzenia peryferyjne częścią głębszych spadek wrzodu.

Obrazowanie

Rak żołądka, zadrukowania ()
Rak żołądka, zadrukowania (b)
Rak żołądka, Fig.2 ()
Rak żołądka, Fig.2 (b)
Rak żołądka, Fig.3
Rak żołądka, Fig.4
Rak żołądka, Fig.5
Rak żołądka, Fig.6

Powyższy artykuł jest publikowany ponownie za zgodą firmy Medcyclopaedia ™, unikatową usługę GE Healthcare. Medcyclopaedia oferuje kompleksowe ujęcie ponad 18 000 tematy medyczne - interakcyjnych rozwiązań e learningu, jak również bogatej bazy danych medycznych klipy obrazów i mediów. Medcyclopaedia zapewnia natychmiastowy dostęp do rozwiązań i zasobów, które można dopasować do kilku innych stron internetowych. Prawa autorskie 2010 Medcyclopaedia tekst i obrazy. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Inne usługi sieci web z GE Healthcare:

Controversies and Consensus in Imaging and Intervention

Last Updated: Feb 9, 2010

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post