Advertisement

Co jest Urinary obszaru infekcją?

Urinary obszaru infekcja (UTI) jest bakteryjnym infekcją który wpływa jakaś część urinary obszar. Główny causitive agent jest: Escherichia Coli. Chociaż uryna zawiera fluidy, sole i jałowych produkty różnorodność, ono zazwyczaj no ma bakterie w nim. Gdy bakterie dostają w, mnożą w urynie i cynaderki lub pęcherzowego powodują UTI. Pospolity typ UTI jest pęcherzowym infekcją który także często dzwoni cystitis. Inny UTI jakby jest cynaderki infekcją i jest target53_0_ poważny, znać jako pyelonephritis. Chociaż powodują niewygodę, urinary obszaru infekcje mogą zazwyczaj szybko i łatwo taktować z krótkim kursem antybiotyki.

UTIs jest najwięcej błonia wewnątrz seksualnie i wzrasta w - aktywne kobiety cukrzykach i ludziach z komórki chorobą lub anatomicznymi potworkowatość urinary obszar.

Ponieważ bakterie mogą wchodzić do urinary obszar przez urethra, (wstępująca infekcja) biedni toaletowi przyzwyczajenia mogą predysponować infekcja, (tak jak wycierać z powrotem stać na czele dla kobiet) ale inny wskazuje czynniki jest także znacząco (brzemienność w kobietach, prostaty powiększenie w mężczyzna,) i w wiele skrzynkach jest niejasny inicjowania wydarzenie.

Podczas gdy wstępujące infekcje są ogólny regułą dla niskich urinary obszaru infekcj i cystitis to samo no mogą koniecznie być prawdziwi dla górnych urinary obszaru infekcj jakby pyelonephritis który może być hematogenous w początku.

Alergie mogą być chowanym czynnikiem w urinary obszaru infekcjach. Na przykład, alergie foods mogą denerwować pęcherzową ściany i wzrosta podatność urinary obszaru infekcje. Urinary obszaru infekcje po tym jak plciowy stosunek może także być należny alergia lateksowi kondomy, spermicides lub oralni antykoncepcyjny. W tym wypadku przeglądowe alternatywne metody kontrola urodzin z twój lekarką.

Gronkowa epidermidis jest commonest w pacjentach używa urinary cewniki. Indwelling urinary cewniki w kobietach i mężczyzna nad plasowaniem chwilowy sterczowy stent które są starsi, mogą być ważnym przyczyną UTIs. Także, ludzie doświadcza układów nerwowych nieład, ludzie które są convalescing lub nieświadomie dla długich okresów czasu czas, m narosłego ryzyko urinary obszaru infekcja dla liczby powody. Skrupulatnie aseptyczne techniki mogą zmniejszać te kojarzonych ryzyko.

Pęcherzowa ściana pokrywa z różnorodnymi mannosylated proteinami tak jak tamm-Horsfall proteiny (THP) które ingerują z oprawą bakterie uroepithelium., Gdy oprawiać jest ważnym czynnikiem w ustanawiać pathogenicity dla te organizmów, swój zakłócenie wynika w obniżonej pojemności dla inwazi tkanki. Moreover broszurowane bakterie voiding łatwo usuwają gdy. Może fizycznie zakłócać ten ochronną futrówkę, w ten sposób pozwoli bakterie najeżdżać odsłoniętego nabłonek. use urinary cewniki lub inny fizyczny uraz ()

Starsze jednostki, mężczyzna i kobiety, są prawdopodobne ukrywać bakterie w ich genitourinary systemu przy jakaś czasem. Te bakterie mogą kojarzący z objawami i tak wymagać traktowanie z antybiotykiem. Obecność bakterie w urinary obszarze starzy dorosli bez objawów lub kojarzonych konsekwencj, jest także dobrze rozpoznającym zjawiskiem który no może wymagać antybiotyki. To zazwyczaj nawiązywać do bezobjawowy bacteriuria jako. Overuse antybiotyki w kontekście bacteriuria wśród starszych osob jest dyskusyjny zagadnieniem i dotyczyć.

Kobiety są skore UTIs niż mężczyzna ponieważ w kobietach target324_0_ krótki i bliżej do odbytu w samiec jest urethra niż, i brakują bakteriostatyczne własność sterczowe sekrecje. Wśród starszych osob, UTI częstotliwość jest w z grubsza równych proporcjach w kobietach i mężczyzna.

Wspólna sprawa UTI jest wzrostem w aktywności seksualnej, tak jak krzepki plciowy stosunek z nowym partnerem, chociaż powód za to jest niejasny. Termin "miesiąca miodowego cystitis" stosował ten zjawisko.

Dalszy czytanie


Ten artykuł koncesjonuje pod Kreatywnie błonie atrybuci licencja. Ja używa materiał od Wikipedia artykułu na "Urinary obszaru infekci" Wszystkie materiał adaptowałem używać od Wikipedia jest dostępny w kategoriach Kreatywnie błonie atrybuci licencja. Wikipedia® jest rejestrowym znakiem firmowym Wikimedia Podstawa, Inc.

Last Updated: May 14, 2013

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | Nederlands | Русский | Svenska | Polski
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post