Co to jest podzielone wargi i podniebienia?

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Zwykle jako dziecko rozwija się w womb, tkanek, które ostatecznie tworzą górnej wargi i podniebienia rośnie z obu stron i bezpiecznik lub przyłączyć się w środku, nadania ostatecznej ciągłości i kształt górnej wargi i podniebienia (sklepienie jamy). Połączenie ma miejsce w czwartym i 11 tygodni ciąży.

Dla niemowląt z Rozszczep wargi lub podniebienia, połączenie nie wystąpił całkowicie pozostawiając przerwy lub rozszczepem wargi górnej pod nozdrzy i / oraz w ramach pryszczycy na dachu ust. (1-6)

Ile osób Rozszczep wargi i podniebienia wpływa na?

Prawie 1 z każdym 700 dzieci w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii jest ur. z rozszczepem w górnej wargi lub podniebienia.

120629-O-ZZ999-004

Objawy Rozszczep wargi i podniebienia

Rozszczep może występować po obu stronach tworzących otwarcia w obu nozdrzy lub mogą być obecne na jedną stronę. Jeśli obu bokach, jest nazywane dwustronnych i jeśli dotyczy jedną stronę, nazywa się i jednostronne Rozszczep wargi lub podniebienia.

W przypadkach łagodne istnieje tylko nacięcia w górnej wargi podczas gdy w odosobnionych przypadkach istnieje duże otwarcia z pakiet lip przez nos i powoduje to nos do pojawiają się krótszy, zniekształcony i szerszych.

Rozszczep w pakiet lip może być kompletne lub niepełne. W przypadkach pełną cały pakiet lip i częścią kości szczęki, który przechowuje górne zęby jest wpływ i w przypadkach niekompletne zależy tylko górnej wargi.

Rozszczep palates można rozszerzyć od przodu pryszczycy (podniebienia twardego lub twardy część dachu ujścia) do jamy gardłowej (podniebienia miękkiego lub miękko dachu usta z tyłu ujścia). (1 - 2)

Kto wykonuje Rozszczep wargi i podniebienia wpływ?

Rozszczep wargi lub podniebienia najczęściej są widoczne w osób pochodzenia azjatyckiego i niektóre Indian amerykańskich i dalsze chłopcy są częściej wpływ niż girls. Występują one rzadziej wśród Amerykanów afrykańskiego.

Rozszczep wargi i podniebienia jest przeważają typu wadą wrodzoną wpływających na twarzy. Ponad 70 procent dzieci z Rozszczep wargi mają także rozszczep podniebienia.

Przyczyn Rozszczep wargi i podniebienia

Powodem tego niekompletne Unii tkanek górnej wargi i podniebienia nie jest znany wyraźnie w większości dzieci.

Czasami może być dziedziczone warunek w przypadku gdy niektóre rodziny mają więcej niż jeden baby cierpiących na ten warunek po urodzeniu. Wydaje się być genetycznych połączenia między związku przyczynowego tego warunku w tych przypadkach.

W niektórych dzieci warunek może być jednym z jego rodzaju w całej rodziny. Niektóre dzieci z Rozszczep wargi lub podniebienia może istnieć inne wady wrodzone towarzyszących warunek. W istocie 13 procent to30 dzieci z rozpadlin mają dodatkowe wady wrodzone.

W ten sposób po dziecko rodzi się z Rozszczep wargi lub podniebienia, medycyny lub lekarza specjalisty dziecka wykonuje dokładnego zbadania zidentyfikować inne wady wrodzone, które mogą być obecne.

Zawierające sprostowanie Rozszczep wargi i podniebienia

Rozszczep wargi i podniebienia musi zostać poprawione, ponieważ mogą być one skojarzone z innymi problemami podobne do tych z słuchu, powtarzających się infekcji ucha, trudności w rozwoju mowy jako wargi i podniebienia jest ważne dla mowy, karmienia i wzrostu trudności i trudności i problemów z uzębienia. (4)

Rozszczep wargi i podniebienia najczęściej jest działaniu kosmetycznych chirurgiczne korekty. Czasami dziecka z rozszczepem głębszych może być konieczne chirurgii etapami aby całkowicie rozwiązać wady. Chirurgiczne korekty są planowane w odpowiednim wieku i rozmiary.

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

  1. http://www.in.gov/isdh/Files/cleft_lip_palate.PDF
  2. http://www.gillettechildrens.org/FileUpload/cleft%20lip%20and%20palate.PDF
  3. http://www.NLM.NIH.gov/medlineplus/cleftlipandpalate.html
  4. http://www.rch.org.au/kidsinfo/factsheets.cfm?doc_id=7759
  5. http://www.cdph.ca.gov/programs/CBDMP/Documents/mo-CBDMP-Cleft-LIP-Cleft-palate-Facts.PDF
  6. http://www.NHS.UK/Conditions/Cleft-LIP-and-palate/Pages/Introduction.aspx

Last Updated: Jul 18, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post