Advertisement

Co to jest na przeziębienie?

Przeziębienie (ostrej rhinopharyngitis wirusowe, ostre nieżyt śluzówki nosa, infekcji wirusowej Górne drogi oddechowelub chłodni) jest zakaźną, wirusowej choroby zakaźnej górnej systemu oddechowego, przede wszystkim spowodowane rhinoviruses, (picornaviruses) lub koronawirusów. Jest najczęściej zakaźnej choroby u ludzi; nie ma żadnych znanych cure, ale jest bardzo rzadko krytyczny.

Wspólnie przeziębieniach, drobiu i innych infekcji z podobne symptomy są uwzględniane w diagnozowaniu grypy polichlorowanych bifenyli choroby. Często drobiu i na przeziębienie były mylone dla siebie, nawet przez zawodowych pracowników opieki zdrowotnej, ale najbardziej zalecane działania domowej (picia mnóstwo ciepłe płynów, utrzymując ciepły, itp.) są podobne, jeżeli nie taka sama. Objawy grypy często zawierają gorączkę i są bardziej surowe niż zimna.

Przeziębienie symptomy

Typowych symptomach są kaszel, ból gardła, cieknący nos, nosowa zatłoczenia i kichanie; Czasami towarzyszy "różowe okulary", aches mięśni, zmęczenie, złym samopoczuciem, bólów głowy, słabość mięśni, niekontrolowanych shivering, utrata apetytu i rzadko ekstremalnych wyczerpania. Gorączka częściej jest objawem drobiu, innym infekcji wirusowej Górne drogi oddechowe (URTI) których objawy zasadniczo pokrywają się z zimnymi ale są bardziej surowe. Symptomy mogą być bardziej surowe niemowląt i małych dzieci (ze względu na ich układ immunologiczny nie pełni są rozwinięte), jak również osób w podeszłym wieku (ze względu na ich układ immunologiczny często osłabiony).

Osoby cierpiące na przeziębieniach często raport wrażenie chilliness nawet zimna zazwyczaj jest nie towarzyszy pomoru i chociaż dreszczami są zwykle powiązane z gorączką, wrażenia nie zawsze przyczyną mogą być rzeczywiste gorączki. Około 30-50% przeziębieniach są spowodowane przez rhinoviruses.

Witamina D

Studium 2009 stwierdziła, że poziom niski surowicy krwi witaminy d były skojarzone z wzrost wskaźników na przeziębienie. Losowy kontrolowanego badania ustaliły, że 104 post-menopausal kobiet Afroamerykanów mieszka w Nowym Jorku biorąc pod uwagę witaminy d były trzy razy mniej prawdopodobne raport zimną i symptomy grypa niż 104 placebo. Niskie dawki (800 IU/dzień) nie tylko zmniejszony zasięg zgłoszone, zniesione sezonowości zgłoszone przeziębieniach i grypy. Wyższe dawki (2 000 CTU/dzień), biorąc pod uwagę ostatni rok badania klinicznego, wykorzenić praktycznie wszystkie raporty przeziębieniach lub grypy.

Narażenie na niskich temperatur

Starożytny przekonania wciąż wspólnych dziś oświadczeń, które zimnej może być "podań" przedłuża narażenia na niskich temperatur jak warunki deszczu lub zimą, czyli gdzie choroby got jego nazwę. Chociaż wspólnym przeziębieniach sezonowych, dłuższym występujących podczas zimy, dotychczas doświadczeń udało przedstawić zaświadczenie, że krótkotrwałego działania niskich temperatur lub bezpośrednie chłodzenie zwiększa podatność na infekcję, co oznacza, że także o sezonowych wahaniach jest natomiast ze względu na zmianę zachowań takich jak zwiększone czas spędzony we wnętrzach w bliskiej odległości od innych.

W odniesieniu do związku przyczynowego zimnem wirusopodobne '' objawy '' naukowców w centrum przeziębienie Uniwersytetu Cardiff badania mierzona self-reported objawy przeziębienia uczestników badania i przekonania, że mieli zimnych, ale nie czy rzeczywisty infekcji dróg oddechowych opracowane. Stwierdzono, że znacznie większa liczba tych tematów schłodzone rozwiniętych objawy przeziębienia 4 lub 5 dni po schłodzeniu. Komisja stwierdza, że na początku przeziębienie '' objawy '' może być spowodowane przez ostre chłodzenie stopy. Niektóre wyjaśnienia zaproponowano dla symptomów, takich jak placebo, lub duszenie krwionośne nosowa przesiań, które mogłyby prowadzić do obniżenia odporności, jednak "do wyznaczania zależności symptomów pokoleń infekcje dróg oddechowych niezbędne są dalsze badania."

Inną możliwością, które pozostają do należy zbadać polega na rolę jaką białek Układ dopełniacza odgrywać w zapobieganie infekcjom trwałego. Obniżenie temperatury może spowodować spadek w tkance przepuszczalności i w rezultacie może prowadzić do zmniejszonej osocza wycieku. Wiele białek zawieszone w osoczu są uzupełnieniem białko (np. C3) służy do wyłączania, zniszczyć lub znaczników do zniszczenia zagranicznych pyłów (w tym przypadku wirusowej capsids). W ten sposób długotrwałym oddziaływaniem na zimno może ograniczać skuteczność systemu uzupełnienie i pozostawić wirusa lepsze chance ustalenia stanu infekcji.

ICAM-1, receptora Rinowirusy wiąże się zarazić komórek, jest znany jest wzrost liczby i chłonności w odpowiedzi na wiele drażniące, włączając pył i pyłku. Że zimnym klimacie w połączeniu z zróżnicowanego stopnia wilgotności może działać jako podobne "drażniące" musi być zbadany.

Przeziębienie Fizjologia patologiczna

Wirus przeziębienie jest przekazywane przede wszystkim z kontaktu ze śliną lub nosowa wydzieliny zakażoną osobę, albo bezpośrednio, w formie aerozoli generowane przez kaszel i kichanie lub skażonych powierzchni.

Objawy nie są niezbędne do wirusowej wydzielaniu lub przenoszenia, jako procent podmiotów bezobjawowe wykazują wirusów w nosowa gaziki. Ogólnie rzecz biorąc nie jest możliwe zidentyfikowanie wirusa typu poprzez symptomy, chociaż grypy odróżnia się przez jego nagłego pojawienia, gorączka i kaszel. Ogólnie rzecz biorąc przeziębieniach Rinowirusy nie powoduje szkód nosowa nabłonka. Makrofagów wyzwalać produkcji cytokinin, który w połączeniu z mediatorów wywoływały objawy. Cytokinin powodować skutków ogólnoustrojowych. Dziewięciu mediatora odgrywa główną rolę w wywoływaniu lokalnych symptomów takich jak ból gardła i nosowa podrażnienia skóry. Symptomy zazwyczaj rozpoczyna się 2-5 dni po zakażeniu początkowy jednak Inkluzje występują w zaledwie 10 godzin po. Objawy piku 2–3 dni od początku objawów, początkiem objawów drobiu jest stała i bezpośrednie. Są one czasem towarzyszy aches mięśni, zmęczenie, złym samopoczuciem, bólem głowy, słabość lub utrata apetytu. Pastylki przeciwkaszlowe i pomoru zazwyczaj wskazują grypa zamiast górnych dróg oddechowych wirusa z dodatnią wartość predykcyjna około 80%. Górnych dróg oddechowych wirusy mogą być również bardziej surowe u palących.

Zapobieganie przeziębienie

Najlepszym sposobem uniknięcia chłodni jest do mycia rąk dokładnie i regularnie; i Unikaj dotykania oczy, nos, usta i twarzy. Sulfonamidy mydła ma nadzwyczajne wpływu na zimno wirusa; to działanie mechaniczne ręcznego mycia z protokołu soap, która usuwa cząstki wirusa. Rhinoviruses może stanąć na wysokości 3 godziny poza ciałem na skórę lub obiektów.

Sanitizer na bazie alkoholu ręcznie jednak nie całkowicie wyeliminować Rinowirusy powoduje chłodni.

Żele mydła i wody ani alkoholu zapewniają ochronę pozostały od infekcji.

Przeziębienie wynika z wielu różnych wirusy, które mutować dość często podczas powielania, powodując nieustannie szczepów wirusa. Zatem pomyślne immunization jest wysoce nieprawdopodobne.

Probiotics w dzieci w wieku od 3-5 lat uznano za skuteczny w zmniejsza objawy przeziębienia, gdy ponad 6 miesięcy.

Zarządzanie przeziębienie

Przeziębienie zazwyczaj eliminuje spontanicznie w 7-10 dni, ale niektóre symptomy mogą trwać maksymalnie trzy tygodnie. Nie ma leków i ziołowe środki lecznicze udowodnić, aby skrócić czas trwania choroby. Obróbka jest objawem wsparcia zazwyczaj za pośrednictwem przeciwbólowe gorączki, bólem głowy i bólem, nosowa decongestants i pastylkach na ból gardła.

Konserwatywny

Zabiegi, które pomaga złagodzić objawy obejmują prosty przeciwbólowe takich jak ibuprofen i acetaminophen.

Dowody nie wskazują, że zimna leków są wszelkie bardziej skuteczne niż prosta przeciwbólowe. Nie zaleca się do stosowania u dzieci ze względu na nie dowodów uzupełniających tam skuteczności i potencjalne szkody.

Uzyskiwanie mnóstwo odpoczynku, pitnej płynów utrzymanie właściwego nawodnienia, gargling ciepłą wodą soli lub stosowania leków pozagiełdowym ból są uzasadnione środki konserwatywne.

Dowody na wspieranie aktywnych spożycie płynów z ostre infekcje dróg oddechowych brakuje jak jest używanie podgrzewany nawilżonym powietrzem.

Antybiotyki i antivirals

Antybiotyki tylko docelowe bakterii i w ten sposób ma korzystny wpływ na przeziębienie. Istnieją nie zatwierdzonych środków przeciwwirusowych na przeziębienie.

Alternatywne zabiegi

Wiele alternatywnych sposobów leczenia są stosowane w leczeniu przeziębienie. Brak, jednak są obsługiwane przez stałe dowodów naukowych. Niektóre alternatywne zabiegi, takich jak Jeżówka, nie wykazano żadnych oddziaływać na częstotliwość zakażenia, czas trwania infekcji lub Nasilenie symptomów na przeziębienie. Inne alternatywne sposoby postępowania, które podobnie brak stałych dowody naukowe obejmują Nagietek, imbir, czosnek i suplementów witamina C.

Podczas gdy witamina c w normalnych lub zwiększonych dawek nie zostało wykazane za korzystne dla zwykłych mieszkańców do zapobiegania lub leczenia na przeziębienie, może być korzystne dla osób narażonych na okresy poważne ćwiczeń fizycznych lub zimny środowiskach.

Przeziębienie rokowanie

Mimo że choroba ta ma generalnie łagodne oraz samoistnie ograniczających, pacjentów ze wspólnym przeziębieniach często przeszukiwania profesjonalna pomoc medyczna pozagiełdowym narkotyki i może przeoczyć szkoły lub dni pracy. Roczny koszt społecznych skumulowany przeziębienie w krajach rozwiniętych jest znaczące z punktu widzenia pieniędzy na środki zaradcze i godziny utrata produktywności.

Nie ma żadnych środków przeciwwirusowych zatwierdzone do utylizacji utwardzanie zakażenia; wszystkie leków używane są paliatywna i leczeniu objawów tylko. Zaproponowały alternatywne zabiegi takie jak witamina C, Jeżówka i cynku, ale żaden z nich nie wykazano, aby zmniejszyć czas trwania choroby ręce uznano, że skuteczne, jak to minimalizuje abonenta przenoszenie się wirusa.

Epidemiologia przeziębienie

Górne drogi oddechowe jest najbardziej powszechnych infekcyjnych chorób wśród dorosłych, którzy mają dwa do czterech infekcje dróg oddechowych corocznie. Dzieci mogą mieć sześć do dziesięciu przeziębieniach rocznie (i maksymalnie 12 przeziębieniach rocznie dla uczniów). Częstość występowania przeziębieniach w Stanach Zjednoczonych jest wyższa w spadek (jesień) i zimowych, z większość infekcji występujące od września do kwietnia. Sezonowości może być ze względu na początku roku szkolnego lub ze względu na osoby przeznaczając więcej czasu na zamkniętym pomieszczeniu (w ten sposób w bliższej bliskość ze sobą) zwiększenie szansę przenoszenie się wirusa. Norman Moore odnosi się w swojej historii lek ten James I stale cierpiał z nosowa przeziębieniach, które następnie zostały spowodowane przez polypi, zatokowego problemy lub autotoxaemia.

W XVIII wieku Benjamin Franklin rozważyć przyczyny i zapobieganie chorobom na przeziębienie. Po kilku latach charakteryzujących się badań stwierdził: "Ludzie często połowów chłodni od siebie podczas Morda razem w małych pomieszczeniach ścisłej, trenerów, itp. oraz gdy siedzisz w pobliżu i konwersacji do oddychania w drugiej strony Transpiracja." Chociaż wirusy nie miał jeszcze odkryte, Franklin hipotezy, że na przeziębienie została przekazana przez użytkowników za pośrednictwem powietrza. Polecił wykonywania, kąpieli i umiarkowanego spożycia żywności i napojów w celu uniknięcia na przeziębienie. Teoria Franklina na przekazania chłodni została potwierdzona około 150 lat później.

Jednostka przeziębienie

W Zjednoczonym Królestwie jednostki przeziębienie został ustalony w górę przez Medical Research Council w 1946 roku. Jednostka współpracowała z ochotników, którzy różnych wirusami były zakażone. Rinowirusy odkryto tam. W późnych latach pięćdziesiątych naukowców były mogli rozwijać jednego z tych zimną wirusów w hodowli tkankowej, a nie będzie wzrastać kurczaka zapłodnionych jaj, metoda stosowana do wielu innych wirusów. W latach siedemdziesiątych CCU wykazać, że działaniu interferon podczas fazy inkubacji zakażenia Rinowirusy chroni nieco przeciwko tej chorobie, ale bez podawania praktycznych można by opracować. Jednostka została zamknięta w 1989 roku, dwa lata po zakończeniu badania pastylkach glukonian cynku w celach profilaktycznych i traktowania przeziębieniach Rinowirusy, jedynym sukcesem traktowania w historii zespołu.

Przeziębienie społecznych i kulturalnych

Ekonomiczna

W Stanach Zjednoczonych na przeziębienie prowadzi do 75 wizytami lekarz 100 milionów rocznie na szacowania kosztów konserwatywnego 7.7 miliardów USD rocznie. Amerykanie spędzić 2.9 miliarda dolarów na rynku pozagiełdowego dotyczące narkotyków oraz innym mln 400 USD na przepisywania leków dla znamienne dla zwolnienia.

Więcej niż jedną trzecią pacjentów, którzy obawiali lekarza otrzymał antybiotyku recepty, co może mieć konsekwencje dla oporność na antybiotyki z nadmierne zużycie takich leków.

ViroPharma i Schering-Pług rozwijają się przeciwwirusowe, pleconaril, która picornaviruses, wirusy, które stanowią przyczynę występowania większości przeziębieniach wspólnego. Pleconaril wykazało, że były skuteczne w formie ustnej.

Pług Schering rozwija się intra-nasal formy użytkowej, które mogą mieć mniej szkodliwych skutków.

Naukowcy z University of Maryland i Uniwersytecie Wisconsin-Madison zmapowano genomu dla wszystkich szczepów znanych wirusów powodujących przeziębienie.


W tym artykule objęty jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike licencji. Wykorzystuje materiał z Wikipedii artykuł w "przeziębienie" dostosować cały materiał używany z Wikipedii jest dostępny na warunkach Licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike. Wikipedia ® sam jest zarejestrowanym znakiem towarowym Wikimedia Foundation, Inc.

Last Updated: Feb 1, 2011

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | العربية | Dansk | Nederlands | Filipino | Finnish | Ελληνικά | עִבְרִית | हिन्दी | Bahasa | Norsk | Русский | Svenska | Magyar | Polski | Română | Türkçe
Comments
The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post