Nauka: Tylko jedna trzecia MSM może łatwo przystępować HIV usługa

Published on November 29, 2012 at 11:55 PM · No Comments

Na dużą skalę nauka homoseksualiści i inni mężczyzna które płeć z mężczyzna prowadzącymi Globalnym forum na MSM & HIV, wskazuje to tylko jedna trzecia MSM może łatwo przystępować kondomy, lubricant, HIV testowanie i HIV traktowanie. (MSM) (MSMGF) Łączący lingual online ankietę i wywiad zogniskowany dyskusje nauka sugeruje że formalnie bariery jak homofobia bawić się znaczącego rola w blokingu dostępie HIV usługa dla MSM, podczas gdy wielki pociesza z zdrowie usługodawcami i więcej społeczności zobowiązanie kojarzy z wysokimi poziomami usługa dostęp.

MSMGF'S nauka celująca utożsamiać czynników które wpływają dostęp HIV usługuje dla MSM. Online ankieta prowadząca na początku tego roku zawrzeć 5779 mężczyzna od 165 krajów.  MSMGF kolaborował z Afrykańskimi mężczyzna dla Plciowych zdrowie prowadzić wywiad zogniskowany dyskusje z 71 MSM przez pięć miast w i prawic Południowa Afryka, Kenja i Nigeria w dodatku. (AMSHeR)  

Mężczyzna które uczestniczyli w online ankiecie, tylko 35% donosił 21% donoszący łatwy dostęp, 36% donoszący łatwy dostęp i 42% donoszący łatwy dostęp lubricant, HIV testowanie, HIV traktowanie. że kondomy byli łatwo dostępny, Poziomy dostęp odróżniali się kraju poziomem dochodów z obniżonym dostępem usługa powszechnie donosić w niskiego dochodu krajach.

"Taki biedni poziomy dostęp przy globalnym poziomem są niedopuszczalni," powiedział Dr. George Ayala, dyrektor wykonawczy MSMGF. "różnicy w dostępie kraju dochodem są szczególnie znacząco notatka w nowego finansowanie modela gdy Globalni funduszy ruchy dokąd kraje grupują w zespoły poziomem dochodów. Parzysty, równy w górnych środkowego dochodu krajach, MSM wciąż niezwykle - depresja dostęp usługa. Bez celującego finansowania MSM i inny klucz populacje nowy finansowanie model mogą kontynuować marnieć poziomy dostęp dla grup afektowanych HIV."

MSMGF zespół badaniowy także prowadził analizy utożsamiać bariery i moderatory ten wpływ zdolność uzyskiwać kondomy, lubricant, HIV testowanie i HIV traktowanie MSM. (czynniki kojarzący z niskim dostępem) (czynniki kojarzący z wysokim dostępem)

Przystosowywający dla kraju dochodu, wielki dostęp kondomy, lubricants i HIV testowanie, kojarzyliśmy z homofobim, wielkiej wygody z zdrowie usługodawcami i więcej społeczności zobowiązaniem mniej. Wśród uczestników żyje z HIV, wysoki dostęp HIV traktowanie kojarzył z mniej wielkiej wygody z zdrowie usługodawcami i homofobim.  Wielki dostęp lubricants i wielki dostęp HIV testowanie także kojarzył z mniej outness i mniej negatywne konsekwencje jako rezultat być out, odpowiednio. (stopień który inny znają one orientacja seksualna)

Gdy wspólnie fałszujemy naprzód w nowego terytorium opierający się zapobieganie, ja jest jasny" powiedział Noah Metheny, dyrektor polisa przy MSMGF. "że dużo starzy wyzwania zostają," "Adresujący formalnie bariery zostaje istotny uświadamiać sobie potencjał HIV interwencje dla MSM, i ja zostać znacząco z each nową zapobiegania i traktowania opcją która zrobi dostępny. Inwestycje w rozwoju nowe interwencje muszą towarzyszący wysiłkami wzrastać dostęp."

Ilościowy dane od online ankiety uzupełniał z jakościowymi dane od wywiad zogniskowany dyskusj, pomagać umieszczać bariery i moderatory w szerokim kontekscie plciowi zdrowie żyjący doświadczenia MSM i. Wywiad zogniskowany dyskusi uczestnicy utożsamiali bariery i moderatory które byli wysoce konsekwentni z tamto zakładają w online ankiecie i wiele uczestnikach, wyjaśniali sposoby które spadają kaskadą puszek przez społeczności formalnie bariery przy, kulturalna polisą, i jednostka zrównuje blokować dostęp usługa dla MSM. i instytucjonalnymi poziomami

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | Nederlands | Русский | Svenska | Polski