Reflux choroby diagnoza: wywiad z profesorem Peter Dettmar, dyrektor RD Biomed Ograniczał

Published on December 23, 2013 at 10:07 AM · No Comments

Przeprowadza wywiad poprowadzonego Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Peter w.Dettmar artykułu wizerunek

Zadawalam mógł ty zaczyna dawać wprowadzeniu reflux choroby?

Ogólny mówjący, reflux był ważnym chronicznym zagadnieniem dla ostatnich 40 lub 50 rok prawdopodobnie. Gdy ty patrzejesz globalnej populaci, w zależności od który kraju opowiadamy wokoło, wokoło 20%, 40% jednostki reflux chorobę wśród ich populacj.

Żołądek zawiera żołądkowego sok który składać się z kwas, żółć kwas, pepsyna i jedzenie, oczywiście., (refluxate) - markier iść opisywać w więcej szczególe - Tam  są inni rzeczy w żołądku tak jak śluz i dwuwęglan ale naprawdę agresywni czynniki są kwasem, żółci kwasem i pepsyną.

Gdy opisujemy gastroesophageal reflux, naprawdę opisujemy reflux w niską część oesophagus który więcej klasyczni objawy tak jak zgaga i regurgitation.

Peptest 1

W ostatnich 20 rok, zostać świadomymi oesophageal reflux który jest reflux przechodzi przez górnego oesophageal zwieracza i w który iść sposób poza oesophagus drogi oddechowe i gardło. Tam  jest także ryzyko ono przechodzi w płuca. Ten reflux różnego objawu profil charakteryzującego objawami tak jak chrapliwość, bolesny gardło, głosów nieład, chroniczny kasłanie i parzysty, równy astma. Ja oszacowywa że prawdopodobnie między 20% i 30% ludzie ten typ reflux.

Niektóre ludzie m oba. Gdy ty patrzejesz dane, prawdopodobnie wokoło 30% ludzie z reflux m oba klasyczni objawy as well as te oesophageal objawy. Inny ciekawy fact o reflux chorobie jest że klasyczni objawy tak jak zgaga, normalnie manifestują przy nocą podczas gdy osoba kłama w supinum pozyci. Z oesophageal reflux, jakkolwiek reflux może zdarzać się w pionowych pozycjach, więc osoba może mieć reflux wydarzenie gdy są up i odprowadzenia wokoło.

Kombinezon, możemy oszacowywać ten 40% lub być może wyrównywaliśmy 50% świat populacja i to zawiera od młodych dzieci stary pokolenie, m niektóre formę reflux przy niektóre czasem.

Także, ja jest chronicznym warunkiem. Niektóre ludzie mogą mieć dziennego reflux, niektóre tygodnik, niektóre miesięcznik, i niektóre mogą tylko mieć występowanie few czasy rok, ale ja jest wciąż chronicznym warunkiem.

Dlaczego reflux choroby obecnie diagnozują?

Gdy pacjent podejrzewa mieć reflux chorobę, w pierwszy przykładzie, iść ich początkowej opieki lekarz lub ich GP. jeżeli są w UK, Opisują ich objawy i ocena opiera się bardzo mocno na cierpliwej historii.

Jakkolwiek, właściwie pokazywać często zdarzają się, dwa rzeczy. czy mają reflux Po pierwsze, w UK i wiele krajach często polecają kurs proton pompy inhibitory (PPIs) bez ostatecznej diagnostycznej procedury, aktualni wytyczna; w wiele skrzynkach to no jest właściwie dobry pomysł.

Powód jest to musi unikający ponieważ ludzie muszą tylko naprawdę brać PPIs właśnie ponieważ reflux podejrzewa. jeżeli potwierdzającą zjadliwą reflux diagnozę, Używać PPIs dla więcej niż cztery tygodni może robić mu zupełnie ciężki przychodzić z leka jak tylko ty jesteś na nim.

Drugi rzecz która zdarza się jest że pacjenci wysyłają dla jeden lub więcej serie bardzo najeźdźczy diagnostyczni testy; główny jeden jest endoskopią. W ten scenariuszu pacjent nawiązywać do drugorzędna opieka i ja jest wysoce prawdopodobny że mieli endoskopię wymagać tubki jest orally wkładający i przechodzi w oesophagus.

Inny najeźdźczy test który znowu wymaga tubki nasally wkłada, jest 24 godzina ambita sondy pH monitorowanie, ale z ten testem dobrze zestrzelają w oesophagus tubk przepustki dokąd ono siedzi właśnie nad żołądek dla 24 godzin. Także, ja nagrywa twój twarz i nos. Ja jest prawdziwym błonia testem używać szukał pH zmiany nad 24 godzina okresami. W innych słowach, ja mierzy reflux patrzeć zmiany w kwaśności wśrodku oesophagus należnego reflux.

Wtedy jest nowy test dzwoniący 24 godziny pH impedance testa który buduje na jeden właśnie opisującym tam. To zazwyczaj wymaga podwójne pH sondy, jeden i inny, mierzyć pH w twój oesophagus mierzyć pH w twój drogi oddechowe. Jakkolwiek, mierzy wzrost żołądkowy refluxate więc je, może właściwie widzieć co ja jeżeli reflux przychodzi up od żołądka właśnie dolna część twój oesophagus jest także sposobny robić, czy lub ono przychodzi dobrze up w twój drogi oddechowe.

W dodatku, tam  jest coś dzwoniący o dużej zdolności manometry który znowu wymaga używać tubki egzamininować reflux i także łykający zachowanie., To jest także najeźdźczy.

tam  jest także radio pH system monitorujący dzwoniący Bravo i coś dzwoniący Restech który jest przygardłowym pH testem., (minimalnie najeźdźczy) Jakkolwiek, wszystko te są najeźdźczymi testami i mnóstwo pacjentami, oczywiście, są niewygodny z mieć te rodzaje testy i mogą odmawiać mieć one.

Inni najeźdźczy testy niosą out uszatymi nosa i gardła specjalistami, (ENT) dokąd mnóstwo pacjenci z reflux objawami zobaczą. W tym wypadku, włókno światłowodowe transnasal laryngoskopia wykonuje w której troszkę umieszcza w górę nosa tubka z kamerą dołączającą tak, że wokalnie akordy i możemy egzamininujący. Chociaż ten procedura no jest równie najeźdźcza jak niektóre inny, ono jest wciąż niemiły dla pacjenta.

Co skłaniał RDBiomed tworzyć najeźdźczego reflux test?

Pracuję na reflux chorobie od 1981. W tamte dniach, histamina receptoru antagoniści tak jak cimetidine i ranitidine wszczynali i byli pierwszy zjadliwym stłumieniem agentów na rynku. Protonowi pompowi inhibitory nawet no wszczynali przy ten czasem, ale produkt dzwoniący Gaviscon który wymagali z wczesnymi fazami rozwój podczas Mię. był dostępny

Próbowaliśmy rozumieć co był reflux i my wszystkie wierzący że kwas był przyczyną wszystkie problemy. Ja prawdopodobnie no był do początek 90's który zdarzał się my ono że pepsyna teraźniejsza w żołądkowym refluxate można być jeden kauzalni czynniki reflux choroby objawy i zrobiłem mnóstwo podstawowemu badaniu w pepsynę.

Wtedy, w 1997 zaczynaliśmy pepsyny reflux klinicznego program rozwoju mieć spojrzenie przy pepsyną w więcej szczególe w reflux. W 2004, zaczynaliśmy pracować na programie rozwoju dla Peptest, nasz teraźniejszy pepsyna diagnostyk, ponieważ ja zostać jasnym że mogliśmy właściwie używać pepsynę jako markier reflux. Pepsyna tylko znajduje w żołądku, w ten sposób gardło usta płuca, jeżeli znajdujemy je na zewnątrz żołądka w tak jak oesophagus, then znamy ono refluxed.

Zaczynaliśmy używać pepsynę jako markier reflux i zaczynaliśmy uświadamiać sobie potencjał ono jako najeźdźczy test. Pytamy pacjentów zapewniać śliny, sputum próbkę który analizować właśnie plują w inkasową tubkę dla my,/więc ono jest całkowicie najeźdźczy. Badaliśmy tysiące pacjenci w ten sposobie i nie jeden pacjent kiedykolwiek odmawiał zapewniać próbkę w ten sposobie.

Uświadamialiśmy sobie zupełnie wcześnie na to poważna sprawa z tradycyjnymi najeźdźczymi diagnostycznymi testami był zgodnością. To był szczególnie prawdziwy wśród dziecko populacj i starszych osob które no byli naprawdę wygodne z procesem mieć tubki wkładać dla długich okresów czasu czas.,

Nieść dalej z życiem jak zwykle, sen, etc., tam  one jest z tubką nagrywającą ich nos i iść zestrzelać wszystkie sposób ich żołądek, w ten sposób właściwie, no jedzą normalnie i no zachowywają się normalnie. że chociaż ty możesz mówić pacjentów które tubki dla 24 godzin na miejscu, inna wada z tradycyjnymi testami jest i je normalnie normalnie

To może często wpływać kwotę reflux i może prowadzić ryzyko dostawać negatywnych rezultaty z powrotem pacjenta doświadczenia ponieważ pacjenci no zachowywają się w sposobie jeżeli no mieli tubki na miejscu; tak w niektorych przypadkach no są możliwie odmianowi lub wyczuleni dla reflux choroby rezultaty.

Tym samym, decydowaliśmy tworzyć najeźdźczego test że teraz. mierzy pepsynę jako markier reflux w ślinie, sputum/i prowadził my na rozwijać Lateral Spływowego przyrząd Ja jest bardzo jednakowy ciążowy test, naprawdę. Ty właściwie bierzesz śliny próbkę i ty przygotowywasz je w pewnym sposobie i dodajesz małą ilość Lateral Spływowy przyrząd dobrze. Jeżeli pepsyna jest teraźniejsza w próbce przyrząd produkuje pozytywnego wynika potwierdza diagnozę reflux.

Gdy opisująca wczesna zgodność jest zagadnieniem z najeźdźczymi testami, wrażliwością as well as jeden innym dużym zagadnieniem, w zależności od kraju wykonujesz test wewnątrz ty, jesteś kosztem koszt możesz być bardzo wysoki dla najeźdźczych diagnostycznych testów.

W UK, na przykład, te najeźdźczy testy kosztują setki funty. Także, ja może wciąż brać zupełnie długiego czas otrzymywać diagnostycznego test dla ludzi chociaż czekanie lista jest krótka niż ono używał być, ponieważ wciąż stawiający na czekanie liście otrzymywać spotkanie który może brać kilka miesiące. muszą, Ja jest znacząco rozważać że endoskopii kliniki są wartościowym zasoby dla wykrycia wiele nowotwory w ten sposób jakaś sposób że czasy oczekiwania mogą zmniejszający są zasadniczy dla NHS. usuwać niepotrzebne procedury od rozkładu

Jest powód to dlaczego GPs często stawiający pacjenci na protonie pompują inhibitory ty wspominałeś?

Tak. Co często jest stawiać pacjenta dalej protonowy pompowy inhibitor until mogą dostawać drugorzędnego test robią. I w ten sposób pacjent stawia na protonowym pompowym inhibitorze nawet jeśli stosownie no diagnozowali dla reflux choroby, podczas gdy czekają widzieć jeżeli są pozytywni lub nie i, oczywiście, mnóstwo tamte testy determinują wracali negatyw. Jeżeli robią endoskopii, prawdopodobnie 50% właściwie no pokazuje cokolwiek.

Także, pacjenci które byli na zjadliwym stłumieniu terapii dla few miesięcy, dostają coś dzwoniącą nadkwasotę. jeśli i kiedy przychodzą z one, Ponieważ inhibitory zapobiegają kwas, mogą powodować zjadliwego odskok tak, że pacjenci mogą potencjalnie kończyć up z więcej kwasem niż one w pierwszy miejscu. W ten sposób, pacjenci które właściwie no mieli reflux w pierwszy miejscu, nagle rozwijają je ponieważ they've dostać nadmiara kwas.

Zadawalam może wyjaśniać ty jak Peptest TM pracuje?

Peptest mierzy obecność pepsyna w klinicznej próbce ślina lub sputum, zazwyczaj. Wszystkie pacjent pyta robić jest pluć bardzo małą próbkę, 1 ml próbka jest świetnie, w tubkę która zawiera prawdziwą niską koncentrację citric kwas - ono 0,01 M citric kwas w inkasowej tubce. To jest utrzymywać pepsynę niewywrotna przy prawą kwaśnością ponieważ ja jest bardzo agresywnym enzymem który inaczej ono niszczy zanim szansę analizować je. Instrukcje below ilustrują jak prosty próbki kolekci proces jest.

Peptest 2

Peptest 3

Bierzemy połówkę ml kliniczna próbka od nas i tubki przy 4000 rpm wirówka ja, więc ono jest bardzo, niski centrifugation. Wirówka ja dla pięć minut i to dajemy my co dzwonimy supernatant, jasną warstwę i wyrko gruzy, przy dnem wirówki tubka.

Bierzemy out 80 microliters jasna supernatant warstwa i dodajemy je 240 microliters migraci odbojnica, (specjalna odbojnica pewny pH który używa w Lateral przepływu przyrządu technologii pomagać próbce płynąć przez systemu). Wtedy mieszamy to dla 10 sekund usuwamy 80 microliters mikstura która teraz dodaje je Lateral Spływowy przyrząd dobrze i - Peptest,

Peptest 4

Rozwijaliśmy Peptest z dwa unikalnymi monoclonal pepsyna niwecznikami które posiadają my. Rozwijaliśmy one i więc jesteśmy jedynymi ludźmi które one. w świacie Jeden niweczniki używamy wykrywać pepsynę i inny używa chwytać pepsynę.

Lateral Spływowy przyrząd projektuje w taki sposób, że, pod próbki well siedzi niwecznika który wykrywa pepsynę -, dokąd ty dodajesz kliniczną próbkę to znaczy niwecznik ono dołącza pepsyna wśród próbki. Także dołączają niwecznik błękitni lateksowi koraliki które efektywnie przylepiają etykietkę pepsynę.

Test

Próbka wtedy niesie przez przyrządu przesiedleńczą odbojnicą i detekcyjny niwecznik niesie je zdobycza niwecznik który impregnuje przy linią lub test linią przyrząd "T"., jeżeli pepsyna jest teraźniejsza, Błękitni lateksowi koraliki i pepsyna trzymamy przy T linią zdobycza niwecznikiem i powodować niebieską linię pojawiać się wskazującymi że pepsyna jest teraźniejsza. Więcej pepsyna jest teraźniejszy błękitny lateks chwyta i tak intensywna niebieska linia.

Nadmierny błękitny lateks przechodzi dalej kontrolna linia, dokąd drugorzędny niwecznik używa demonstrować że lateral spływowy system pracował. W ten sposób, jeżeli kiedykolwiek dostać Lateral Spływowego przyrząd dokąd kontrolna linia no zaświecał up błękita, then przyrząd no pracował i powtarzaliśmy test. Ale w wszystkie rzetelności która nigdy zdarza się, w tysiącach badaliśmy, ponieważ ono projektował no zdarzać się.

Jeżeli ty kończysz up z linią as well as kontrolną linią która jest błękitna, ty znasz która jest błękitny "T" że pepsyna jest teraźniejsza w próbce.

Peptest 5

Także rozwijaliśmy co dzwonimy Lateral Spływowy przyrządu czytelnik tak, że możemy czytać z natężenia niebieskie linie w nanograms na ml pepsyna. To znaczy raport może wytwarzający, czy ono był dla lekarek lub pacjentów które zapewniają niektóre pomysł poziom teraźniejszy w próbce pepsyna,

Niektóre lekarki tylko chcą znać czy pepsyna jest teraźniejsza lub nie, ale inny ones w badaniu, szczególnie, chcą znać co ponieważ, być może mogą chcieć stawiać pacjenta na traktowanie reżimu i retest one przy opóźnioną datą widzieć jeżeli poziomy zmniejszali. Także, jeżeli iść wykonywać antego - reflux operację, ja znaczy one będzie sprawnie porównywać pre- i chirurgicznie czytanie widzieć jeżeli pepsyna poziomy zmniejszali lub znikali.

wizerunek

Peptest TM odróżnia między różnymi typ reflux lub dalszy testy wymagają na identyfikaci obecność pepsyna?

Co mówi ja ty jesteś że pacjent pepsyny teraźniejszość i więc ono wskazuje że pacjent reflux. Co mówi ci typ reflux są ich objawu profilem. Niektóre przedstawiać z zgagą i regurgitation i niektóre przedstawiać z więcej drogi oddechowe typ objaw tak jak chroniczny kasłanie, astma lub chrapliwość która jest, co naprawdę odróżnia typ reflux. Peptest mówi ci że reflux jest teraźniejszy.

Ale tam  jest inny ciekawy czynnik który można pomagać odpowiadać twój pytanie. Kwas, który sugeruje powodować reflux choroby objawy, jest właściwie tylko niszczycielski do pH 3, 4. lub. Podczas gdy, znamy że pepsyna no denaturuje until ty dostajesz pH 6,5, 7,0 lub. W ten sposób, pepsyna może wciąż być teraźniejsza i potencjalnie powodować szkodę. podczas gdy kwas znika, Tym samym mieć zjadliwego reflux mógł osoba, słaby kwas lub niekwaśny reflux i pepsyna jesteśmy bardzo dobrym wskaźnikiem wszystkie różni typ reflux ponieważ ono no dezaktywuje przy depresją pH.

W ten sposób, streszczać, zjadliwy reflux normalnie opisuje reflux pH 4, słabego zjadliwego reflux i niekwaśnego reflux do, pH 4, 7, przy pH nad 7. To jest bardzo znacząco znać ponieważ tam  są mnóstwo pacjenci na proton pompy inhibitorach które wciąż objawy i powód jest ponieważ proton pompy inhibitory projektował taktować zjadliwego reflux który jest głownie reflux w niskiej części oesophagus ale no projektowali taktować drogi oddechowe typ reflux, więc różny traktowanie reżim potrzebuje.,

Dlaczego ścisły jest Peptest TM porównujący aktualne diagnostyczne procedury?

Tam  są kilka kliniczni studia iść dalej at the moment właściwie demonstrować swój dokładność. Niedawna nauka, (UEGW) opisujący Peptest jak mieć która przedstawiał przy Zlanym Europejskim Gastroenterology tygodniem w Berlińskim, wrażliwość 95% i specyficzność 89%.

Ty znajdujesz że tamte postacie są porównywalne, jeśli nie wysoki, niż jakikolwiek inne specyficzność dla najeźdźczych testów i wrażliwość. Ja sugerował że Peptest może zostać wartość pieniądza w stosunku do złota dla testa dla diagnozować reflux chorobę ponieważ ono jest najeźdźczy, ja jest tani, i ono jest wysoce odmianowy, podczas gdy inny są najeźdźczy, drodzy i mniej specyfików.

Jest ekonomiczne skuteczny Peptest?

Pracowaliśmy z różnorodnymi grupami i najwięcej ten praca która pomaga sporo. właściwie ono robi w Zjednoczone Królestwo, Jesteśmy w trakcie opowiadać Kliniczne Zleca grupy i stawiamy badania przypadków wpólnie demonstrować korzyści Peptest i jak Peptest może używać. Tam  przedstawiający są różnorodni modele demonstruje savings poniekąd, jeżeli. Peptest przynosił NHS

Także pracujemy z Akademicką zdrowie nauki siecią (AHSN) która był ustawianiem rzędem w kilka ostatnich miesięcy przez wszystkie regiony w Anglia., Zasadniczy rola AHSN jest patrzeć sposoby robić państwowej służby zdrowia skuteczna przedstawiać innowacje i obniżać koszt opieka nad pacjentem.

Robiliśmy niektóre modelaci i patrzeliśmy znaczącej kohorty reflux pacjenci który znamy no odpowiadamy proton pompy inhibitory które pójść dalej mieć endoskopię. Jeżeli przedstawialiśmy Peptest zamiast endoskopii w Yorkshire i Humber regionie właśnie model sugeruje nas mógł save NHS wokoło £2.5M, na annum. Jeżeli przedstawialiśmy mnie przez NHS Anglia, mogliśmy potencjalnie save NHS w regionie £21.5M na annum który zupełnie ekscytuje.,

Postacie przytaczać above są dla małej proporci pacjenci które mogli korzystać od używać Peptest. Jeżeli pracujemy na podstawie który polubili mieć Peptest przedstawiającego w początkową opiekę wszystkie klinicyści lub przynajmniej niektóre klinicyści jakkolwiek, i mieć je jako linii podejście i używają jako przesiewania narzędzie, then ja oszacowywa że savings mogli być rzędem wielkości wysokim.

W ten sposób, tam, są niektóre duzi postacie i niektóre duzi savings. Jakkolwiek, robić to mieć całą kulturalną zmianę musiałeś, ty, ponieważ zamiast używać protonów pompowych inhibitory jako pierwszy kreskowy traktowania podejście robić Peptest musiałeś, ty. zanim ty nawet znasz jeżeli ty rozdajesz z reflux,

Co myśleć przyszłościowych chwyty dla reflux choroby diagnozy ty?

Tam  są łatwi sposoby, szybcy sposoby, tani sposoby i najeźdźczy sposoby diagnozować reflux. W ten sposób znaczył ja że pacjenci diagnozują dużo szybko i tym samym dost na dużo szybko traktowanie reżimu lub stylu życia reżimu.

Także, tam  są pacjenci które mogą przedstawiać z objawami wierzą są należni reflux, ale w faktycznym fact no są. Peptest może być negatywny, one tylko dostawał jednakowych objawy. ponieważ właściwie no dostawali reflux Ty wtedy znasz że tamte objawy potrzebują patrzejącym i taktuje w innym sposobie.

Na przykład, mogą mieć alergie, mogą mieć, potrzebują taktującym w innym sposobie rozognienie w żołądku i więc. karmową alergię, który nic robić z reflux i

W ten sposób przyszłość reflux choroba jest że będziemy sprawnie używać Peptest diagnozować pacjentów szybko i precyzyjnie niż my jest at the moment.

Także cierpliwy invasiveness procedura i jesteśmy znacząco. Patrzeje wymagaliśmy w nauce jak pacjenci spostrzegają ich reflux chorobę i one dostają. jak spostrzegają diagnozę i traktowanie

Serie wywiada nieśli out z pacjentami które najpierw uczęszczali początkową opiekę, i wtedy pójść dobrze sposób przez drugorzędnej opieki i procedury nieśli out i dyskutowali. jak długo ono wziąć dostawać diagnozę Ja bierze, jest bardzo niewygodnym, as well as. długiego czas, wiele miesiące lub rok W ten sposób znamy od te pacjentów które przeprowadzali wywiad woleli mieć najeźdźczego szybkiego test. - i to, znowu, zrobił niezależnie od my -

Co są RD Biomed planami dla przyszłości?

Nasz plan dla przyszłości jest przedłużyć nasz pracę międzynarodowo. Do tej pory przedstawialiśmy Peptest wewnątrz 18 krajów więc zaczynaliśmy eksportować i iść przez wszystkie wykonawczych procedur w pewnych krajach.

Duży cel dla my jest usa, dokąd potrzebujemy dostawać rejestrację przez FDA. W momencie gdy, MHRA rejestrację i jesteśmy CE zaznaczającym dato che UK, i Europa ale my no jesteśmy w usa mimo to. Nasz plany dla przyszłości są ustanawiać Peptest wśród NHS i umiędzynarodawiać Peptest w więcej wydajnym sposobie dużo niż robimy at the moment.

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

O Peter Dettmar

Peter w.Dettmar DUŻY wizerunekProfesor Peter Dettmar jest poprzednim globalnym badanie i rozwój dyrektorem - Gastrointestinals dla Reckitt Benckiser opieki zdrowotnej Ograniczającej z rozległym doświadczeniem w biegać nad trzydzieści rok doświadczenia przemysły i rozwój produktu próby kliniczne i programy środka farmaceutycznego i opieki zdrowotnej. (UK)

Honorową profesurę z szkołą Farmaceutyczny nauka uniwersytet Nottingham i był przy Centre, UK dodatku kierownikiem badań, profesorem i, dział Otolaryngology, kilwateru Lasowy Uniwersytecki Baptystyczny centrum medyczne, Salem, usa. głosu i łykania dla nieład

PhD. w farmakologii od uniwersyteta Bradford, UK i jest, doglądał więcej niż 70 pomyślnych ph.D studentships i pisał zwany nowator dalej nad 40 patentami, lub pisze nad 480 naukowym i klinicznymi publikacjami.

Specjalne zainteresowanie w reflux chorobie (IBS) (IBD) i ustanawiał zawody międzynarodowi sieci które są sednem badać w te terenach., pepsyna, mucosal ochrona, bioadhesion, H. odźwierniki, odżywianie, żywienioniowi włókna/czynnościowi foods, Gniewliwej kiszki syndrom, Podżegająca kiszki choroba, polimery, biopolymers,/, komórki biologia badawcze i kliniczne

Organizował, daje mnogiego obywatela warsztaty wliczając serii spotkania na reflux chorobie i sympozjony na ludzkiej pepsynie i obywatela i konferencje międzynarodowa i zawody międzynarodowi wykłada.

Także ustanawiał Technostics Ograniczającego i RD Biomed Ograniczał dwa nowatorską opiekę zdrowotną i diagnostyczne firmy opierających się przy Grodowym wzgórze szpitalem w Cottingham Wschodni Yorkshire, UK.

Read in | English | Español | Français | Deutsch | Português | Italiano | 日本語 | 한국어 | 简体中文 | 繁體中文 | Nederlands | Русский | Svenska | Polski