Nowy raport wyjawia rozpowszechnianie odnosić sie przedawkowanie śmierć w Kentucky

Nowy raport od Kentucky urazu zapobiegania Badawczego centrum i wyjawia rozpowszechnianie kojarzących z leka przedawkowaniem w Bluegrass stanie ładunki i. (KIPRC) "leka przedawkowania śmierć," raport ", hospitalizacje i Przeciwawaryjny dział", ", Odwiedzamy w Kentucky", analizujemy i dokumentujemy ogromną opłatę drogowa na wspólnoty narodów populaci ", 2000-2012, przedawkowanie chorobliwość i śmiertelność wśród Kentucky mieszkanów społeczną i pieniężną. KIPRC, lokalizować w UK szkole wyższa zdrowie publiczne, jest bona fide agentem dla Kentucky działu dla zdrowie publiczne.

Raport zawiera punkty ośmielenie i koncern. Dobre wieści jest że, kombinezon, przedawkowanie śmierć i przeciwawaryjnego działu wizyty, zrównywać daleko i wkład leków przedawkowania zmniejszający 2011, 2012 od, recepturowi opioids i benzodiazepines. Tam  byli 6.496 przedawkowanie przeciwawaryjnego działu (ED) wizyt i 1.031 przedawkowania śmierć porównujący z w 2012, 6.492 i 1.022 w 2011, odpowiednio. Farmaceutyczni opioids zostawali początkową przyczynę przedawkowanie śmierć w stanie. Benzodiazepines zostawali początkowych leki wymagających w ale zmniejszających 9 procentów od wysokości 939 wizyt w Kentucky leka przedawkowania ED osiadłych wizytach i hospitalizacjach w 2012, 2011, 856 wizytach w 2012. Intent jaźni ‐ krzywda był głównym powodem dla hospitalizacj należnych przedawkowanie, jednakowym rok 2000-201. Casey, Carroll, Nicholas, Powell i Johnson okręgi administracyjni wysokie przedawkowania ED wizyty w czasu okresie 2008, 2012.

Podczas gdy wkład recepturowi opioids i benzodiazepines leków przedawkowania od, 2011, 2012 zmniejszał, był urwisty wzrost w heroiny zaangażowaniu w tam  przedawkowanie śmierć, inpatient hospitalizacjach i ED wizytach nad ten sam okresem. Heroina przyczyniająca się 129 Kentucky leka przedawkowania osiadłych śmierć w 2012, 207 procentów wzrost od 42 wymagać śmierć nagrywać w 2011. Tam  był także 174 procentów wzrost dla inpatient hospitalizacj i 197 procentów wzrost dla ED wizyt odnosić sie heroina.

Kolec w nadużywaniu narkotyków i przedawkowaniach wymaga heroiny no jest unikalny Kentucky. Według zdrowie psychiczne usługa administraci i uzależnienia liczba heroina użytkownicy wzrastał 80 procentami od 2007 2012. Podobnie centrum kontroli i prewencji chorób donosi 55 procentów wzrost w odnosić sie przedawkowanie śmierć od 2000 2010. Wiele eksperci podejrzewają związek między narosłym heroiny use i ubywanie opiata medycznym recepturowym nadużyciem.

Opłata wysiłki lubi lek na receptę monitorowanie programy, ja zostać rosnąco trudnym uzyskiwać lek na receptę, podczas gdy heroina zostać tanią i dostępną. Lek aptekarki i prescribers wymagają donosić KASPER i używać system utożsamiać liczbę i zmniejszać pacjenci wspierać ich narkomanię lub uzyskiwać wieloskładnikowe recepty które jest "doktorskim zakupy", w Kentucky. (Kentucky Wszystkie rozkładu Recepturowy Elektroniczny reportaż) Identyfikacja taki pacjenci może także udogadniać ich skierowanie nałogu traktowania zasoby.

KIPRC raport także wyjawia że wpływ przedawkowanie na Kentucky jest rosnąco kosztowny. Analiza pokazywał z Medicare wystawia rachunek dla $41,3 milion i Medicaid wystawia rachunek dla $34,1 milion. że suma ładunki dla leka przedawkowania hospitalizacj wzrastali 7 procentami, $129,3 milion w 2012, Kentucky leka przedawkowania ED wizyty osiadli ładunki wzrastali 5 procentów, $15,3 milion.

Terry Bunn, PhD, dyrektor KIPRC, mówi że raport podkreśla fundamentalną ważność całościowi podejścia nadużywanie narkotyków i traktowanie w stanie.

"multipronged strategia zmniejszać leków przedawkowania w wspólnocie narodów Kentucky wymaga podstawowych elementy zdrowie publiczne model który zawiera inwigilację całościowych tropić leków przedawkowania i, identyfikacja współczynniki ryzyka które wynikają w leków przedawkowaniach, rozwoju interwencje i rozlewnej adopci leka przedawkowania zapobiegania interwencje, zapobiegać leków przedawkowania," ona powiedział.

Wysoka liczba farmaceutyczny opioid i heroin śmierć w Kentucky ilustruje potrzebę dla naloxone, opiata antidotum, być dostępna dla administraci pierwszy rodzina substancja zwyrodnialec, odpowiadającymi i przyjaciele i po to, aby zmniejszać przedawkowanie śmierć. Intranasal administracja naloxone podczas opiata przedawkowania kredytował z ratować niezliczonych życia.

Bunn mówi zmniejszać nadzwyczajną opłatę drogowa nadużywanie narkotyków na jednostkach, rodzinach i społecznościach i znamiennie narosły finansowanie i pojemność dla usługa przez stan uzależnienia i zdrowia psychicznego traktowania po to, aby. że raport odbija narastającą potrzebę dla ulepszającej edukaci lekarzi na nadużywaniu narkotyków, traktowanie, lepszy egzekwowanie prawa i adiudykacja,

Ona także punkty potrzeba ustanawiać receptę, nielegalnego narkotyka nadużycie system obserwacji który zawiera lekarza badającego, toksykologii i traktowanie łatwości dane. dla stanu całościowych/

Ja jest wielki ale bardziej potrzebuje uzyskiwać nawet szerokiego zrozumienie obrazka, jaśniejszego i. "że przy KIPRC możemy zapewniać info na trzy ważnych datasets, leka nadużycie w Kentucky i przedawkowania"

Źródło: Uniwersytet Kentucky

Advertisement