Brać się do opiek zdrowotnych wyzwania w odmienianie świacie: wywiad z profesorem Jeremy Nicholson

Professor Jeremy NicholsonTHOUGHT LEADERS SERIES...insight from the world’s leading experts

Wywiad prowadzący Kwietniem cashin-Garbutt, MA (Cantab)

Co i jak jesteśmy exposome odmienianie interakcje ludzcy geny, drobnoustrojowi geny, dieta, styl życia i środowisko, wszystko przyczyniamy się przesuwać wzory choroba?

Jednostki gdy, gdy i populacje nasz ryzyko dostawać choroby ustalają częsciowo genetycznie i częsciowo od środowiska którym w żyjemy. Ważna część ten środowisko który pośredniczy między światem zewnętrznym i inside światem nasz bodies jest microbiome.

Nasz żyłki wypełniają z pluskwami. Tam  jest do kilo pluskwy wśrodku ciebie, z kolekcją wokoło 10 milion geny. Ciało ludzkie wokoło 10 trylionów komórek, i microbiome jest wokoło 100 trylionów organizmami żyje wśrodku ciebie przy jakaś jeden czasem.

"exposome" jest pojęciem który wymaga główkowanie o wszystkie rzeczach od środowiska które dostają w twój ciało. Ja odnosić sie twój dieta i drobnoustroje w twój żyłce - drobnoustrojowi metabolity., które przetwarzają dietę i robią molekułom ich swój Tak jest wymierzonym sumą środowiskowi ujawnienia "exposome".

Także potrzebujemy brać leki substancje chemiczne te ujawnienia plus twój geny w konto, wpólnie, ustalamy twój choroby ryzyko jako jednostka. bierzemy że wystawiamy środowisko w

Exposome jest wszystkie różnymi ujawnieniami które wywierają wpływ na funkci twój ciało. Genom geny które ty, jest naprawdę właśnie instrukcjami.

Geny są właśnie setem instrukcje dla budować organizmu w pewnym sposobie i ustalają programem nie tylko geny genom, które są dostępni ono przez drobnoustrojowego sygnalizować od żyłki i diety. jak ten organizm buduje bieg ja

Ostatecznie, nasz ryzyko dostawać chorobę jest wysoce zależny na wszystko tamte interakcje. Inna rzecz która komplikuje o to jest, więc ujawnienia diety różnica, leki, etc. które zdarzają się w dzieciach, bardzo różnych skutki ten sam źródło ujawnienia które zdarzają się w dorosłym życiu, jest coś w rodzaju przypusczającego interakci między, w ten sposób tam  twój genami i twój środowiskiem który rozwija się przez cały życia, zmienia ryzyko dla choroby i ryzyko dla dostawać choroby w przyszłości przy jakaś sceną życie. że interakcje zmieniają przez cały życia

Szczególnie, prawdopodobnie znacząco ujawnienia znacząco interakcje, są tamto w pierwszych kilka rok życie, dokąd twój ciało programuje dla mnóstwo opóźnionej biologii którą doświadczać iść ono.

Ja jest ciekawy zauważać że microbiome bierze wokoło 3 roku rozwijać bardzo szybko., ponieważ dzieci są urodzeni bez drobnoustrojów i drobnoustroje rozwijają bardzo, W rzeczywistości, tam  są tryliony bakterie wśród few dni dziecko jest urodzony, i ono bierze wokoło 3 roku dostajesz ekologię w dziecku który jest jednakowy to dorosły, zanim ty i w ten sposób cokolwiek który niepokoi ten rozwój ekologia w wczesnym życiu może być zupełnie wpływowy dla współczynników ryzyka opóźnionych dalej.

clip_image002_0006

Microbiome w zdrowie ludzkie dlaczego, dlaczego znacząco jest i nieład żyłki microbiome kojarzą z wieloskładnikowymi zakaźnymi chorobami?

Ja jest nami tylko ostatnio zaczynał rozumieć jak, jak kompleks microbiome jest i znacząco ono jest my. Mnóstwo bakterie które żyją wśrodku my no są bez wahania culturable więc mikrobiolog, tylko znali troszeczkę o biologii drobnoustroje historycznie, ponieważ ty po prostu kopać dużo pluskwy out i właściwie robić one rosnąć no możesz. Powód dla to jest że te drobnoustroje żyją w, potrzebują each inny, wszystkie praca wpólnie i. środowisku wewnątrz, różnych gatunkach i nich który innych drobnoustroje

Nowożytny genomics i technologie który oryginalnie rozwijali dla Ludzkiego genomu projekta możemy także używać dla microbiome uporządkowywać. Wokoło być może 15 lub 10 rok ludzi temu zaczynał używać nowożytną uporządkowywa technologię jeśli chodzi więc iść w szczegół, co był w ten drobnoustrojowej społeczności znajdować out co był tam.

Teraz znamy że tam  są prawdopodobnie 2, 3.000 gatunku w ludzkiej żyłce. Ja zmienia między różnymi ludźmi, ale tamte 2, 3.000 no są ten sam gatunków w różnych ludzkich jednostkach, w ten sposób tam  można być pluskwy które są w was który no jest w ja i wice versa.

Jeżeli ty myśleć o to pod względem genetycznej różnorodności, istot ludzkich, ciebie i I, mówi, jest 99,99% jednakowym genetycznie. Nasz microbiomes są prawdopodobnie less niż 5% jednakowego genetycznie. I drobnoustroje, że czynnościowy variability jest ogromny między jednostkami także. gdy, ponieważ zadziwiającą mikrobiologiczną genetyczną różnorodność wśród my wykonują mnóstwo biologiczne funkcje dla istoty ludzkiej więc je znaczy to

Dawać ci pomysłowi co znaczę funkcją: tam  są biologiczni drogi przemian mnóstwo które kontrolują nasz ciało, one jest pod gospodarz genetyczną kontrola. Na przykład enzymatyczna sekwencja dla łamać puszka cukier, glikoza puszek w małych kawałki które mogą używać dla energetycznego metabolizmu, jest pod ludzką genetyczną kontrola.

tam  są udziały inni kawałki które są biochemicznym maszynerią w ciele który no jest właściwie pod ludzką genetyczną kontrola. W rzeczywistości, zupełnie mnóstwo cholesterolu metabolizm, na przykład. Ludzie opowiadali cholesterol dużo dobry cholesterol, zły cholesterol, ale w rzeczywistości różni metabolity, prowadzą steryd metabolizm, etc., te wysoce odnosić sie. jeżeli wy różne sekwencyjne chemiczne zamiany i cholesterolu metabolizm patrzejemy cholesterol drogę przemian zamiany od wszystkie

Coś jak 90% wszystkie zamiany w tamte drogach przemian częsciowo ustala sygnalizacyjnymi molekułami. Jeżeli ty lubisz, niektóre fundamentalne części nasz swój maszyneria kontrolują drobnoustrojową aktywnością. Drobnoustroje robią mieszankom które jak jest, one wyłaczają nasz drogi przemian z przerwami, i ja tylko ostatnio rozumie właśnie jak głęboko jest ten łączliwość, i to jest podstawa co dzwonią symbioza biolożki.

Symbioza jest wokoło 2 lub więcej organizmu który physiologically łączą wpólnie, i wykonują funkcje dla each inny, wynikający ostatecznie w sytuaci, krańcowi przykłady które ximpx bez each inny no mogą organizmy. symbioza dokąd jeden no może robić bez inny

Istoty ludzkie mogą ximpx, właśnie wokoło, bez ich drobnoustrojów ale no robią bardzo dobrze wcale, i w rzeczywistości polegają na ich żyłka drobnoustrojach wykonuje mnóstwo biochemiczne funkcje wszystkie zwierzęta z żyłką, jako rezultat których eksponują "genom redukcję."

Genom redukcja jest właściwie redukcją w twój swój liczbie geny ponieważ you've dostać ktoś inny robić pracie dla was. To jest zupełnie ciekawy pomysł, ponieważ ja znaczy, one potrzebuje drobnoustroje robić one uzupełnia kontrolować ich drogi przemian stosownie. że istoty ludzkie są właściwie niezupełne jako organizm

Dawać wy przykładowi e.g nigdy dostają odsłoniętymi drobnoustroje więc normalna powierzchnia żyłka dzwoniąca villus powierzchnia żyłka w tamte szczurach nigdy, kiedykolwiek rozwijają. Sectioning szczurami i utrzymywać one w bezpłatnym środowisku, jeżeli ty zrobiłeś gnotobiotic zwierzęta, (bezpłatnych)

Żyłka dostawał udziały i udziały bardzo powikłani nawierzchniowego terenu wzrastający wgłobienia i villi, małe projekcje. Rozwój wszystko ten anatomia jest zależny na drobnoustrojowy sygnalizować, więc ja jest nadzwyczajnym rzeczą mówić że twój żyłki struktura nawet no szyfruje twój swój genomem.

Ja właściwie wymaga drobnoustrojowych genomy robić mię pracować. To jest właśnie jeden raczej prześwietny przykład genom redukcja, ale ważna rzecz jest różnorodnością drobnoustroje.

Jeżeli ty możesz wyobrażać sobie że twój biologia częsciowo ono kontroluje drobnoustrojami, twój drobnoustroje są różni niż kopalnia, nasz biologia jest różna ponieważ nasz drobnoustroje są różni, i tym samym sposób sposób sposób parzysty, równy który odpowiadamy leki który oddziałamy wzajemnie z exposome, jest zależny na różnicach które ostatecznie zaliczkowe różnicy w nasz drobnoustrojach. oddziałamy wzajemnie z chorobami

Tylko naprawdę zaczynaliśmy rozumieć właśnie jak głęboko jest w ten związek ostatnich 5, 10 rok. Jeżeli ty możesz przynosić mnie i rzeczy jak zrozumienie z powrotem istoty ludzkie, jak leki pracują w ciele, leki mogą detoxified drobnoustrojami więc mogą robić one mniej substanci toksycznej, lub toksyczny mogą robić drobnoustrojami, w ten sposób tam  są niektóre prześwietnymi przykładami.

Amfetaminy metabolized żyłka drobnoustrojami. Digoxin kierowy lek, metabolized drobnoustrojami, twój różnymi drobnoustrojowymi skład zmianami więc prawdopodobieństwem choroby zdarza się w tobie. jak leki pracują w was

Gdy ty myśleć o to od populacja pozioma populaci choroby ryzyko zmieniają częsciowo opłatę zachowanie ludzie, co jedzą i jak ćwiczą, ale także przez ich drobnoustrojów ale przy jednostka pozioma leka terapią zmienia drobnoustrojami także.

Gdy przychodzimy uosobiona opieka zdrowotna, właśnie mieć ludzką genomic część ono no jest dobry dosyć, ponieważ ono no wyjaśnia mnóstwo różnicy którą physiologically między jednostkami, które optymalizować i rozumieć terapie dla jednostek potrzebujemy.

Microbiome iść być znacząco w przyszłości i sposób który oddziałamy wzajemnie przez microbiome środowisko i ciało ludzkie, także w uosobionej opiece zdrowotnej ale ponieważ ono pomaga my rozumieć choroby ryzyko, iść musieć rozumieć microbiome dostawać ten grzywnę - nastrajać leczniczy zarządzanie który potrzebować w przyszłości iść.

clip_image004_0005

Dlaczego ten złożoność wywiera wpływ pharmacogenomics?

Pharmacogenomics miał few sukcesy dawać wysiłkowi wymagającym pieniądze i. Ty możesz pewny nawarstwiać ludzi w różne genetyczne klasy choroba, nowotwór piersi jest dobrym przykładem, dokąd tam  są wokoło 10 różnych genetycznych rozmaitość które wykrywać możesz ty, i niektóre są bardziej lub mniej wyczuleni pewni leki.

Jeżeli ty znasz o genetycznych tło somebody, ty możesz zaczynać mówić czy szczególny lek jest prawdopodobny być dobry dla ten osoby. Tam  byli niektóre sukcesy tam.

Punkt jest wśród odmianowego genetycznego gatunkowania, nawet, tam  jest wciąż zupełnie różnorodność cierpliwy odpowiedź terapia i różnica. Niektóre ludzie odpowiadają lepiej niż inny, i ten ekstra różnica musi robić z rzeczami jak twój fizjologiczna różnica, twój drobnoustrojowa różnica, twój styl życia różnica.

Jeżeli ty stawiasz genetyczną informację wraz z drobnoustrojowymi i metabolicznymi fenotypami, poniekąd ty możesz mierzyć, ty zaczynasz zakrywać wszystko bazy i ty kończysz up mieć target1065_0_ głębokiego zrozumienie który potrzebujesz dla uosobionej opieki zdrowotnej ty. ludzka biologia

Jaki systemy i nowe technologie rozwijali pomagać my rozumieć złożoność ludzkie choroby?

Genomics był ogromnie znacząco rozumie podstawę choroba, w pomagać ja ale fact sprawa jest że najwięcej ludzi w światowym kostka do gry genetyczne przyczyny; umierają środowiskowe przyczyny; umierają głodzenie; umierają zaraźliwa choroba.

Potrzebujemy technologie które iść poza geny, i więc ludzie patrzeje proteiny które są maszynami które zrobią na genetycznych instrukcjach biegać ciało, rozwijali technologie, i tam  są technologie dla patrzeć metabolizm który jest molekuły walutą ciało energetyczna równowaga awaria jedzenie ekskrecja ekskrecja metaboliczni produkty i budynek, i których no potrzebujemy.,

Each tamte różni tereny wymaga różne technologie, więc each poziom "," genetyczny proteina metaboliczny, wymaga różnego typ technologia badać różnicy w ludzkiej biologii. co dzwonimy "biomolecular organizacja"

Geny dają wam potencjałowi co można zdarzać się w związku z środowiskowym bodzem, lub stressor. Proteiny są maszynami które wykonują różnicę w genach i metabolity są produktami które mówją wam co właściwie zdarza się w ciele. Ponieważ wzory odbijają fundamentalne aktywność chemia wśród ciała, ono często mówi ci dlaczego tam  jest problem także.

Niektóre znacząco technologie rozwijać ostatnio muszą robić z metabolicznymi analizami które pozwolą was robić tysiącom, tysiącom metabolity i, które daje ci głębokiemu wglądowi w ludzką biologię., szybko i dokładnie

clip_image006_0006

W jaki sposobach nasz zrozumienie wciąż ogranicza?

Co rzucają wyzwanie obok nam jest liczbą poziomy biologiczna interakcja i zrozumienie co znaczy dla istoty ludzkiej ono. Myśleć to jak drobnoustroje bawić się melodię, substanci chemicznej melodia. Drobnoustroje robią molekułom które wyłaczają z przerwami receptory w nasz kontrola drogach przemian i bodies.,

Inny wyzwanie rozumie wszystko te różni drobnoustroje, wszystko opowiadający each inny i opowiadający my, i co kontrolują całkowitego sygnalizacyjnego proces. Właśnie po prostu no rozumiemy to mimo to. Gdy rozumiemy że, i ostatecznie, then będziemy sprawnie zaczynać robić interwencjom w mnie.

Jeżeli ty wyobrażasz sobie że szczególna metaboliczna droga przemian w ciele ludzkim kontroluje molekułą która zrobi drobnoustrojem który może wyłaczać z przerwami, być może droga przemian w ciele, ono z ciebie może zmieniać ryzyko czynnika, nowotworu lub coś jak to. jeżeli ty wyłaczasz Myśleć taki rzeczy istniejemy.

Jeżeli ty którego robił drobnoustrój którego mogliśmy molekuła i wy, opracowywał sposób wyłaczać z ten drobnoustrojowej metabolit produkci, tak zmieniać aktywność i wtedy potencjalnie zmieniać choroby ryzyko w ciele ludzkim wtedy. mogłeś rozumieć

to jest duży nagroda w przyszłości. Ja jest całym nowym sposobem myślenia o terapii dla ciała ludzkiego myśleć kontrolować drobnoustrojową aktywność która istnieje wśród my jako sposób kontrolować nasz bodies, i być może wyrównywał interweniować w choroba procesach lub zapobiegać chorobę przetwarza zdarzać się wcale.

Chociaż nasz zrozumienie wciąż wysoce ogranicza przez złożoności wartość która długoterminowy iść być krytyczny, zrozumienie ponieważ ono zmienia sposób który patrzejemy medycynę i sposób która rozwijamy terapie w przyszłości.

clip_image008_0003

Co są głównymi wyzwaniami w uosobionej medycynie i zdrowie publiczne do teraz?

Zrozumienie istna ludzka biologiczna złożoność w sposobie który robić coś o nim możesz ty. Opowiadamy o dużo mówimy "klinicznym actionability", który jest zdolnością brać pewnych kawałki naukowa wiedza o systemu lub osobie dla ciebie, i być sprawnie postępować na mnie tak, że lekarka która patrzeje ten informację, "znam co robić następnie."

W momencie gdy udziały i udziały technologie opisywać ludzką biologię w jeszcze bardziej szczegółu ten szczegół, ale najwięcej no jest prawdziwy pomocniczo lekarka. No zna dlaczego używać to robić decyzi. Duzi wyzwania uosobiona opieka zdrowotna są przekładem wiedza biologiczna złożoność w actionable drogę przemian który używać może lekarka.

Ten sam rzecz stosuje zdrowie publiczne dokąd jesteśmy zainteresowani w zrozumieniu podstawowe przyczyny choroba i zmieniamy w choroba wzorach, i znowu jest o opisywać ludzką biologię w wielkim szczególe przy populacja poziomem ale raczej przy jednostka poziomem ono, niż., czy są genetyczni lub środowiskowi,

Mogliśmy także mówić że zdrowia publicznego badanie istnieje informować przyszłościową opieki zdrowotnej polisę. Wyzwanie tutaj dostaje biologiczną wiedzę i wtedy wyraża je w sposobie że ja może być pożytecznie w kierunku opieki zdrowotnej polisy i dla dawać rada ludzie jeśli chodzi dlaczego biegać ich życia także praktycznie.

clip_image010_0000

Dlaczego możemy pokonywać wyzwania tak jak antybiotyczna oporu, otyłości i badania lekarskiego nieczynność?

Edukacja jest jeden częścią ono. Powodu we've dostawać antybiotycznego opór jest ponieważ nadużywaliśmy antybiotyki. Masywny overuse antybiotyki w rolnictwie dla wzrastającego przyrosta w bydle etc. prowadził środowiskowy basen antimicrobial opór.

Ludzie no rozumieli długookresowych konsekwencj antimicrobial use dla rolnictwa. Gdy rezultata we've dostać ten problem związany z ochroną środowiska z drobnoustrojowym oporem.

Lekarki przepisują antybiotyki, i ludzie często no biorą pełnego kursu antybiotyki ponieważ chcą save niektóre dla opóźnionego jeśli dostają chorymi znowu, ale oczywiście jest niszczyć wszystko pluskwy recepta wrogie pluskwy, i żadny które opuszczają będą pozostali ponieważ są odporni ten lek.

Kończyliśmy up w naprawdę bardzo poważnej sytuaci z antimicrobials i wśród następnej dekady prawdopodobnie będą drobnoustroje które wyłaniają się to są odporni wszystkie znać antybiotyki, i te mogli powodować ogromnych problemy dla systemu opieki zdrowotnej. tam 

Już zaczynamy widzieć mnie: 1 w 7 zdobywać infekcje w UK jest treatable, i każdy osoba która dostaje zakaźną komplikację w szpitalu miewa skłonność wzrastać ich pobyt w szpitalu 30%.

Jeżeli ty pracujesz to, to jest finansowo ogromny. Jaki we've dostać zdarzającym się teraz jest wzrastającymi liczbami odporne pluskwy out tam  z nowymi klasami wyłania się leka opór, i więc ten problem iść dostawać złym i złym, taki że jeśli coś zrobi o nim w następnych 20 lub 30 rok, my iść z powrotem xix wiek opieka zdrowotna, dokąd większość populacja umierał zaraźliwe choroby i nie starość.

To jest naprawdę zupełnie egzystencjalny zagadnienie dla nowożytnego społeczeństwa, i w rzeczywistości są niektóre ciekawi kąty jeden tam  mógł brać na to robić z microbiome który iść wracałem, ale ten sam rzecz poniekąd stosuje otyłość.,

Dlaczego są ludzie otyli? Dobrze, jedzą zbyt dużo i no ćwiczą dosyć. Ja jest naprawdę standardem, prości pharmacodynamics jako sprawa fact. Dlaczego jedzą zbyt dużo i no ćwiczą dosyć? Ponieważ no kształcą stosownie znać że to m ogromnych wpływy na ich zdrowie długich - termin, i tam  miewa skłonność być skojarzeniami między niskim socioeconomic statusem, otyłość, naprawdę niski edukacyjny poziom i otyłość.

Ja no jest mówić wcale. że biedni ludzie są głupi, Ja jest ponieważ co miewa skłonność zdarzać się jest że ludzie informują o opiece zdrowotnej według ich socioeconomic pozioma, i także ich zdolność zmieniać ich dietę ustala ich socioeconomic poziomem także.

Ty znajdujesz w jakaś nauce na otyłości który korelują z otyłością i rzeczami jak to socioeconomic statusowi, parzysty, równy pensja. Znowu, we've dostać próbować i myśleć o rozwiązaniach właśnie no pracują dla bogatych ludzi ale także pracuje dla biednych ludzi zbyt.

Co ciekawe, oczywiście, jest otyłości epidemia że widziimy teraz częsciowo odnosić sie zmiany w microbiome który przynosi my z powrotem antybiotyczny use znowu., Drobnoustroje kontrolują znaczącą kwotę kaloryczny przeniesienie od diety ciało.

Zupełnie iść w odbudowywać microbiome mnóstwo twój kalorie. Tam  są 2 części ja. Być może 10% twój proteina w twój diecie właściwie odnosić sie budować drobnoustroje który uzupełniać tamto musisz żywy inside ty i ty. ponieważ obracają

Inna część proteina w twój diecie iść odbudowywać żyłki ścianę, ponieważ twój żyłki ściana obraca każdy few dni także, tak, że jest poniekąd na negatyw stronie kaloryczna równowaga, jeżeli ty lubisz, że drobnoustroje pochłaniali kalorie ponieważ potrzebują budować ich swój komórki.

Na innej ręce, także wykonują trawiennych i fermentaci funkcje które robią więcej kaloriom dostępne, w ciele w żyłce, i w ten sposób potencjalnie zmienia ciężaru zysk jednostka na dawać diecie. zmieniać, tym samym który drobnoustroje są wy zmiana tam  równowaga sił między negatywem i pozytywnymi uses kalorie Rozumieć microbiome jest także znacząco rozumieć otyłość w naprawdę zupełnie powikłanych sposobach także.

Fizyczna nieczynność jest produktem nasz nowożytny styl życia: we've dostawać samochody, galanteryjnych TVs, my lubimy siedzieć wokoło przed one. Mnóstwo ludzie sedentarne pracy, dokąd siedzą przed komputerami całodniowymi. To jest konsekwencja nowoczesne życie, i ludzie ewentualni o zdrowym stylu życia i żywienioniowych wyborach potrzebują kształcącym równie dużo jak.

Zadawalam może dawać przeglądowi MRC-NIHR obywatela Phenome Centre ty? Co phenotyping główni cele centrum odnośnie metabolicznego?

Ja przychodził od Olimpijskiego testowanie centrum który był ustawianiem w 2012 patrzeć substancje nadużycie w atletach.  Ja był dużym analytical łatwością który patrzał kilkaset różne substancje który brać uwydatniać można atlety themselves.

W 2011, wcześnie 2012 opowiadał dużo o Olimpijskim spadku i usprawiedliwiał Pierwszorzędny minister, dlaczego, co wydawaliśmy miliardy funty na olimpiadach, i my dostać z go. Ludzie normalnie opowiadali pływackich basenów, bawją się, stadia i podróży infrastrukturę.

Przy ten czasu profesorem Elliott, głowa epidemiologia przy imperiałem i Ja, napisaliśmy paniusia Sally Davies i powiedzieliśmy, główny lekarz dla Anglia, "Dobrze, we've dostać doskonałego pomysł dla Olimpijskiego spadku.

Supposing przy końcówką olimpiady bierzemy Olimpijskiego testowanie repurpose i łatwości ja dla krajowej łatwości dla metabolicznej analizy dla populacj." Byliśmy w bardzo szczęśliwej, bardzo aktualnej sytuaci w robić propozyci która nadawał się polityka MRC NIHR i rząd.,

Wtedy pytaliśmy pisać dotaci propozyci 75 stron, niektóre ono dla uzasadnienia oceną środowiska, którą, i nam nagradzali 10 milion funty NIHR i MRC, i także podnosiliśmy wokoło 11 milion funtów od przemysłu ruszać się Olimpijskiej testowanie łatwości w imperiał i tworzyć krajowej łatwości dla na dużą skalę phenotyping który jest, czym jest obywatela Phenome Centre.

Ja jest pierwszym tego rodzaju w świacie i ja jest jedynym laboratorium w świacie który może robić phenotyping przy ten skala. Tam  są mnóstwo metaboliczni laboratoria dookoła świata ale tam  są nikt one które mogą robić setki tysięcy próbek rok, ponieważ Olimpijska testowanie łatwość budował dla poziom analizy, ponieważ ty robisz podstawowy leka testowanie w ludziach. Jeżeli ty dostajesz ten mylnego ty jesteś po całym gazety!

Budowaliśmy prawdziwą wysokiej jakości kontrola, wysoki przepustowości laboratorium jako I wspominająca otyłość wczesna., który pozwoli my ekranizować wielkie epidemiological kohorty i populacje szukali metaboliczne cechy kojarzyć z chorob ryzyko,

Pytania poniekąd są: co są metabolicznymi cechami które mówją was o genu środowiska interakcjach które skraplali otyłość? otyłość Dlaczego dieta wywiera wpływ na twój metabolizmu przy populacja poziomem? Są markiery tam  ty możesz wykrywać które przepowiadają nowotwór w jednostkach opierać się na metabolicznych profilach? Są markiery tam  ty możesz dostawać które przepowiadają uderzenia lub choroby sercowo-naczyniowej?

Obywatela Phenome Centre jest fantastycznym laboratorium, i ono budował na przemysłowej skala, i jesteśmy bardzo szczęsliwi mieć je przy imperiałem tutaj. Obecnie wymagam w tworzyć międzynarodową sieć phenome centra, ponieważ teraz gdy budowaliśmy nasze, udziały inni kraje chcą jeden także. Tam  iść być ones w Ameryka, w Japonia, Chiny. Tam  jest już jeden w Singapur łączył imperiał i jeden w Birmingham właśnie otwierał zbyt.

W kolejnych kilka rok tam  będzie krajowi phenome centra które wszystkie use ten sam technologia który, i harmonizować nasz dane i więc będziemy sprawnie robić pierwszy na globalnym atlancie metaboliczna choroba dookoła świata dzielić nasz dane ewentualny i technologię, który tylko zrobi robić na dużą skalę phenotyping studiom. tak, że możemy wszystkie części i wymiany informacja nasz populaci choroby wzory,

Inna część to jest ten sam technologią może używać robić pacjenta profiluje także, więc możemy używać je dla uosobionej opieki zdrowotnej. Klinicznego Phenome Centre także w imperiale który funduje Krajowym instytutem zdrowia badanie, NIHR, i wtedy tutaj właśnie no patrzejemy populacje.,

Ja będzie indywidualnymi odpowiedziami lek terapia także, przez skutków na metabolitach tak, że możemy nagrywać tak, że znamy czy somebody dostaje metabolically lepiej lub zły gdy będą pod lek terapią.

clip_image012

Dlaczego znacząco są przy MRC-NIHR obywatela Phenome Centre technologie tak jak NMR w badaniu?

Dla metaboliczny phenotyping tam  są tylko 2 analytical technologii który są znacząco: jądrowa rezonans magnetyczny spektroskopia i masowy spectrometry. Oba te narzędzia, te technologie, mogą mierzyć setki lub tysiące metabolity w jakaś próbce w ten sam analytical bieg.

Pracują w innych sposobach zupełnie. Mszalny spectrometry pracuje na cząsteczkowym ciężarze molekuły masy one, jak, jak duży są i łamają up, jak rozpadają się.

NMR spojrzenia przy fundamentalnymi magnesowymi łączliwość własność między atomowymi jądrami które są osobliwie indywidualne molekuły., Są uzupełniający each inny. Ekranizujemy każdy próbkę dostają w Krajowym Phenome Centre i nasz Klinicznym Phenome Centre NMR spektroskopią w pierwszy przykładzie.

NMR daje my dobremu szerokiemu profilowi być może 1.000 różnych metabolitów które są teraźniejsi w próbkach. Dostajemy dane, to jesteśmy właściwie jak odcisk palca który jest bardzo pożytecznie., W rzeczach lubi krwionośnego osocze, my może mierzyć wszystko osoczy lipoproteins quantitatively od NMR spektroskopii.

NMR jest ostateczna technologia dla pomiarowych lipoproteins, i HDL versus LDL równowaga mówi ciebie dużo o twój kierowej choroby ryzyko, wieńcowej arterii chorobie etc., Z natury, NMR niesie pożytecznie biologicznych dane.

tam  są udziały różni typ masowy spectrometry. Używamy kilka różnych typ w masowym spektrometrze według typ molekuła ciekawimy. Teraz z masowym spectrometry robić trochę więcej pracie musisz ty.

Ty musisz nie tylko ustawiać dobrze próbkę używać niektóre chromatograficznego proces, i wtedy mierzy molekuły pojedynczo masowy spektrometr i mówi co są, ale ty możesz mierzyć one sensitively z masy spec, i ty możesz mierzyć więcej one masy spec niż ty możesz z NMR - być może up to 25.000 metabolitów.

Co myśleć przyszłościowych chwyty dla uosobionej medycyny i operaci dookoła świata ty?

Operacja jest o uosobionej opiece zdrowotnej ty możesz dostawać normalnie, ponieważ ja jest jeden chirurgiem ciie ciebie up, więc ja jest jeden na jednego dosłownie fizycznym interakcją. Oczywiście, próbujemy rewolucjonizować operację przy użyciu technologii jak iknife który mierzy chemię dym, tworzy, w ten sposób, gdy chirurg ciie, tak, że prawie instantaneously zna chirurg co ciie przez zasadzonego na chemicznym składzie dym. i może analizujący używać masowego spektrometr

Tam  jest readout który podstawowy robi matematycznie analizie dymna chemia w związku z bazą danych dokąd już annotated dymna chemia. jeżeli ty lubisz, To jest fantastyczny dla personalizacja operacja ponieważ ono daje chirurgowi więcej wiedzie o lokalnej biologii ten pacjent pomagać w czasie rzeczywistym z chirurgicznie procedurą.

Oczywiście, z uosobioną medycyną, metabolicznymi phenotyping technologiami daje ci dużo więcej szczegółu o indywidualnej różnicie w biologii tamte pacjenci ogólny then., gdy ty patrzejesz być może rodzaje chemoterapia lub inne medyczne interwencje raczej niż chirurgicznie ones,

Tworzyliśmy pojęcie few rok temu nazwany "Pharmacometabonomics," który jest metabolicznym odpowiednikiem pharmacogenomics "Dobrze ",", dokąd używamy interventional metabolicznego podpis i matematycznie modela ono mówić, "ty będziesz ten osobą poniekąd metabolically, tym samym znamy z doświadczenia że ty jesteś w ten szczególnej kategorii która narkotyzuje będzie dobra dla ciebie lub bad dla ciebie. ", then możemy potencjalnie znajdować" Już demonstrowaliśmy to z przeciwrakowymi lekami ty możesz przepowiadać skuteczność i toksyczność leki w istotach ludzkich opierać się na osocze metabolicznych profilach.

W momencie gdy teraz próbuje dostawać w próby kliniczne dla wszystkie te rzeczy będziemy w ten fazie, dokąd we've, więc naprawdę oceniamy quantitatively ile ulepszenia w opiece zdrowotnej dostajemy obok rozmieszczeniu te technologie. dostać wszystkie te naukowe obserwacje i nas teraz próbuje tworzyć podróży próby kliniczne,

Oczywiście, musimy kosztować one w związku z opieki drogą przemian także, więc po to, aby dostawać ulepszającą uosobioną opiekę zdrowotną i uprawomocniać je w systemach opieki zdrowotnej stosownie, właściwie skracać ich podróże i. ulepszać osob zdrowie musimy

Musimy save pieniądze w systemu opieki zdrowotnej który bardzo troczy dla gotówki, w ten sposób tam  jesteśmy 2 sposobami save pieniądze w systemu opieki zdrowotnej, naprawdę. Bardzo podstawowy jest ja, 1, wydaje mniej czasu w szpitalu i iść tam  less często, 2. gdy ty jesteś tam,

W momencie gdy ja bierze 3, 4 lub 5 wizyty szpital dla problemów sortowaliśmy out. Co polubiliśmy ja być jest 1, 2. wizytami szpital lub, 1 lub 2 i wtedy ratujesz ogromną ilość czasu w administraci, etc. ty,

Wtedy jest nami inna rzecz może, właściwie ciebie polepszać w krótkim okresie, polepsza dla pacjenta, ale, ale, jeżeli twój szpitalna podróż bierze 5 dni, ulepszać traktowanie i ulepszać go od skracać podróż punkt w ten sposób ono tylko bierze 3 dnia i ty dostajesz to robić uosobionej opiece zdrowotnej.

Bardziej rozumiesz pacjentów problemy ty bardziej jest clinically actionable ja, i ty możesz, efektywnie z nadzieją ulepszasz szansy lub coś jak to ich przetrwanie lub nowotwór, w tym samym czasie interweniować szybko i save pieniądze, który pomaga pacjenta odzyskiwać szybkiego, jeżeli ja jest niebezpiecznym chorobą, ponieważ ono skraca podróż.

Jeżeli ty możesz dostawać wszystkie składniki wyrównujesz, then cecha uosobiona opieka zdrowotna będzie fantastyczna, ale ono tylko iść pracować dla pewnych choroba terenów. Ja no pracuje dla everything, i jeden rzeczy którym robić at the moment próbujemy jest rozumieć co, czego iść pracować dla i ono no iść pracować dla.

Pewny jest oczywistym terenem w ten sposób nowotwór technologie które rozwijaliśmy na przykład, my myśleć w uosobionych nowotwór terapiach w przyszłości. ponieważ nowotwór jest biologically, zupełnie różnorodny, genetycznie i physiologically, które są o mierzyć różnorodność i różnica w pacjentach iść być bardzo pożytecznie,

We've dostać mnóstwo pracę wciąż robić. Widziimy światło przy końcówką tunel, i jaki we've dostać robić z nadzieją jest wyłania się od tunelu przed globalnym nagrzaniem lub wielokrotność antybiotyczny opór dostaje my, ponieważ tamto wyłaniają się up.

Co myśleć przyszłościowych chwyty dla antybiotycznego oporu ty?

Weaponizing microbiome może być sposobem wokoło antimicrobial oporu, ponieważ jeżeli naprawdę rozumieliśmy nasz drobnoustroje dobrze dosyć mogliśmy programować one i konstruować one niszczyć patogeny. To próbujący wynajdowć nowych antybiotyki i próbujący robić ten zawsze był target3036_0_ wydajny rozwiązanie niż każdy 15 rok, ale długą długą drogę!

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

http://www.imperial.ac.uk/phenome-centre

 1. Holmes, E, Kinross, J, Gibson, G, Burcelin, R, Jia, W., Pettersson, S i Nicholson. R., J.K. Leczniczych modulacj gospodarz metaboliczne interakcje, Sci Transl Med 4, 137rv136. (2012)
 2. Nicholson, J, Holmes, E, Kinross, J, Burcelin, R, Gibson, G, Jia, W. i Pettersson. K., S żyłki microbiota metabolicznych interakcj., nauka 336, 1262-1267. (2012)
 3. Nicholson, J, Holmes, E, Kinross, J, Darzi. K. M., A W., Takats, Z i Lindon., J.C. Metabolicznych phenotyping w klinicznych i chirurgicznie środowiskach, natura 491, 384-392. (2012)
 4. Chce, E, Masson, P, Michopoulos, F, Wilson, I.D, Theodoridis, G, pionowanie, R, Shockcor, J, Loftus, N, Holmes, E i Nicholson. J. S., J.K. Globalnych metabolicznych profilować zwierzęce i ludzkie tkanki przez UPLC-MS, Nat Protoc 8, 17-32. (2013)
 5. Balog, J, sasi-Szabo, L, Kinross, J, Lewis, M, Muirhead, L, Veselkov, K, Mirnezami, R, Dezso, Damjanovich, L, Darzi, A, Nicholson, J i Takats. R. J., b. K., Z Intraoperative tkankowych identyfikacj. używać błyskawicznej evaporative jonizaci masowego spectrometry, Sci Transl Med 5, 194ra193. (2013)
 6. Zheng, X., Zhao, A, Xie, G, Chi, Y, Zhao, L, Li, H, Wang, C, Bao, Y, Jia, W., Luther, M, Su, M, Nicholson, J i Jia. K., W. Nakłaniających nerkowych toksyczność pośredniczymy żyłki microbiota, Sci Transl Med 5, 172ra122. (2013)
 7. Merrifield, C. A, Lewis, M, Claus, S, Pearce, J, Cloarec, O, Duncker, S, Heinzmann, S, dumy, M, Kochhar, S, Rezzi, S, Mercenier, A, Nicholson, J, Bailey, M i Holmes. C. P. T. S. E. K., E. Odzwyczaja dietę nakłaniamy podtrzymującego metabolicznego fenotypu przesunięcie w świni i oddziaływanie gospodarza odpowiedzi Bifidobacterium lactis NCC2818, żyłka 62, 842-851. (2013)
 8. Elliott, P, Posma, J, Chan, Q, Perez, I., Wijeyesekera, A, Bictash, M, Ebbels, T, Ueshima, H, Zhao, L, Samochód dostawczy Uzbrajać w rogi, L, Daviglus, M, Stamler, J, Holmes, E i Nicholson. M. M., J.K. Urinary metabolicznych podpisów ludzki adiposity, Sci Transl Med 7, 285ra262. (2015)
 9. O'Keefe, S.J., Li, J.V., Lahti, L., Ou, J., Carbonero, F., Mohammed, K., Posma, J.M., Kinross, J., Wahl Grubiański, E., E., Vipperla, K., Naidoo, V., Mtshali, L., Tims, S., Puylaert, P.G., deLany, J., Krasinskas, A., Benefiel, A.C., Kaseb, H.O., newton, K., Nicholson, J.K., De Vos, W.M, Gaskins, H, Zoetendal, sadło, włókno i nowotworów ryzyko w. R., E.G., amerykanach afrykańskiego pochodzenia i wiejskich afrykanach, Nat Commun 6, 6342. (2015)
 10. Phetcharaburanin, J, fusy, H, Marchesi, J, Nicholson, J, Holmes, E, Seyfried, F i Li. R. K., J.V. Systemowych charakterystyk Otyły fenotyp w Zucker szczura modelu Definiuje Metaboliczne cioski Energetyczny metabolizm i drobnoustrojowe interakcje, J Proteome Res. (2016)

O profesorze Jeremy K. NicholsonProfesor Jeremy Nicholson

 • Profesor Biologiczna chemia
 • Głowa dział operacja, nowotwór i Interventional medycyna,
 • Dyrektor MRC-NIHR obywatela Phenome Centre
 • Dyrektor Centre dla żyłki i Trawiennych zdrowie (instytut Globalna zdrowie innowacja)
 • Fakultet medycyna, Cesarska szkoła wyższa Londyn

Profesor Nicholson uzyskiwał jego BSc od Liverpool Uniwersytet, jego PhD i zastosowaniach energetyczna rozszczepiająca radiologiczna mikroanaliza w cząsteczkowej toksykologii i nieorganicznych biochemiach. i zastosowaniu analytical elektron mikroskopia w biochemiach pracuje na od Londyńskiego Uniwersyteta (1977) (1980) Po tym jak kilka akademiccy spotkania przy Londyńskim uniwersytetem on mianowali profesor Biologiczna chemia (szkoła apteka i Birkbeck szkoła wyższa, Londyn, 1981-1991) (1992).

Ruszał się Cesarska szkoła wyższa Londyn, głowa Biologiczna chemia, głowa dział Biomolecular medycyna i głowa jako profesor następnie dział operacja, nowotwór i Interventional medycyna w 2009 w 1998, (2006) dokąd biega serie programy badań w uwarstwionej medycynie, cząsteczkowym phenotyping i cząsteczkowej system biologii.

W 2012 Nicholson zostać dyrektor światu pierwszy obywatela Phenome Centre specjalizowanie w na dużą skalę cząsteczkowy phenotyping i także kieruje Cesarski Biomedyczny centrum badań Nawarstwiającego medycyna program Klinicznego Phenome Centre i. Nicholson jest autorem nad 700 przeglądających artykułów naukowych, artykuły i patenty na wiele inni/zastosowaniu i rozwoju spektroskopowi, chemometric i. metaboliczny systemu niepowodzenie, szerocy skojarzeń studia i pharmaocometabonomics dochodzenie nowatorscy podejścia  Nicholson jest kumpel Królewski społeczeństwo chemia i jest konsultantem Królewska szkoła wyższa patologowie Brytyjski Toksykologiczny społeczeństwo Królewski społeczeństwo biologia kilka farmaceutyczne, opieka zdrowotna firmy/.

Jest założycielskim dyrektorem Metabometrix, imperiał szkoły wyższa wiru firmy specjalizowanie w cząsteczkowy phenotyping, kliniczni diagnostycy i toksykologiczny przesiewanie. (wcielający 2001) Nicholson badanie rozpoznawał kilka nagrodami wliczając: Królewski społeczeństwo chemii srebro i Złoto medali dla Analytical chemii; (RSC) (1992) (1997) chromatograficznego społeczeństwa Jubileuszowy srebrny medal (1994); pfizer nagroda dla Chemicznej i Leczniczej technologii (2002); rsc medal dla Chemicznej biologii (2003); rsc Interdyscyplinarna nagroda RSC Theophilus Redwood Lectureship (2008) (2008); pfizer Globalna Badawcza nagroda dla chemii (2006); nih gwiazdy w nowotworze i odżywianie Wybitnym wykładowcy Budapest nagroda Warren wykładowca dla Biomedycznego, Vanderbilt uniwersytet (2010) (2010) (2015).

Jest Reuters ISI Wysoce cytującym badaczem (2014, 2015, farmakologia, toksykologia i WoS H wskaźnik, = 108).  Profesor Nicholson wybierał jako kumpel UK akademia nauki medyczne w 2010, wybierająca życie Honorowy członek USA społeczeństwo toksykologia w 2013 i Honorowy życie członek Międzynarodowy Metabolomics społeczeństwo w 2013.

Trzyma honorowe profesury przy 12 uniwersytetami (wliczając Mayo klinika, usa, uniwersytet Nowe południowe walie, Chińska akademia nauki, Wuhan, Dalian, Pekin i Szanghaj Jiao Tong uniwersytet, Tsinghua uniwersytet, Nanyang Technologiczny Uniwersytecki Singapur. W 2014 Wybierał jako Albert Einstein profesor Chińska akademia nauki.

Advertisement