Gwarantować sprzęt medyczny niezawodność; Rola Medyczni włączniki

insights from industryMarina LeeLife Science and Data Center SpecialistStäubli Electrical Connectors

Wywiad z Marina Lee James Ives, prowadzący, MPsych

Zadawalam i innowacje którym robili rozwiązywać te problemy Stäubli Elektryczni włączniki. dajemy przeglądowi problemy który pokonywać muszą medyczni włączniki,

Nasz medyczni włączniki używają na różnorodność urządzeniach medycznych. Tutaj w Usa zatwierdzają FDA i klasyfikują w urządzenia medyczne kategorie, klasy, II i III. trzy ryzyka, Ja. (Food And Drug Administration)

Klasy III przyrząda kojarzą z wysokim ryzykiem i tym samym wysokich przepisy i wymagania. Zewnętrznie pacemaker jest klasy III przyrządem na przykład. Przykłady dla klasy II przyrządów byli operaci infuzi lub wyposażenia pompami.

Gdy ty możesz wyobrażać sobie, klasa II i III przyrząda wysokich wymagania dla ich składników które zawierają wysoką niezawodność, bezpieczeństwo i długie życie czas. Także włączniki w medycznej śródpolnej potrzebie być sterylizacją zgodnym jeżeli przychodzą w kontakcie z pacjentami i medycznym personelem. Wtedy spełniać odmianowych wymagania urządzenie medyczne tak jak współczynnik kształtu, woltaż i amperage muszą.

Stäubli włączniki spełniają tamte wymagania; (poprzednio znać jako kontakt) technologiczny sedno nasz włączniki jest MULTILAM kontaktu zespołami które instalują na prymki, nasadki stronie włącznik zapewniać związek lub., wysokiej jakości i bardzo rzetelnego między tamte dwa częściami

Jeden przewaga tutaj jest że niski kontaktowy opór także pozwoli bardzo małych sygnały transmitującym precyzyjnie. MULTILAM zespoły są także prawdziwymi trwałymi kontaktami. Niektóre nasz zespoły pozwalają up to milion matuje cykli/lów więc pozwolą dla życia produkt bardzo długo.

Pod względem bezpieczeństwa, najwięcej nasz włączniki są dowodem. Najwięcej nasz Medicalline produkty mogą także być kontrparą sterylizującym i potrzebujący jesteśmy szczęśliwi potwierdzać inne sterylizacj opcje jeżeli.

Jeden korzyści pracować z Stäubli elektrycznymi włącznikami jest że jesteśmy precyzja włącznika electro firmą. Jesteśmy wysoce wysokiej jakości i precyzyjni.

Amerykańską siłę roboczą klientami który z pracować w okolicy może wchodzić na górę z obyczajowym projektem opierającym się na ten precyzi inżynierii od Szwajcaria spełniać obyczajową potrzebę.

Najwięcej ludzi no mogą mówić to; produkują dostępny od ręki włączniki ale z my modyfikować włącznika możemy lub możemy wchodzić na górę z coś całkowicie nowy.

Z bespoke produkty, everything może być pochodzący w okolicy, z lokalną inżynierii drużyną, ty no musi martwić się o odległej firmie która iść fabrykować coś, i przy niektóre punktem wysyła je ty.

Zapewniamy inżynierii pracę tak, że możemy pracować wpólnie na projekcie i one może nabywać je. jeżeli ono zostać prawdopodobnym wtedy Mogą zlecać na zewnątrz inżynierię my i obchodzimy się włącznik część, ponieważ to jest nasz wiedza specjalistyczna.

Jaki typ związki produkujesz ty? Jaki zastosowań dla używali są te?

Przy Stäubli Elektrycznymi związkami projektujemy różnorodność standardowych włączniki dla medycznego pola i fabrykujemy zapewniamy obyczajowych rozwiązania opierających się na klienta odmianowych wymaganiach.

Nasz standardowy produktu pasmo zawiera gromadzić prowadzenia, adaptatory i panel góry komory które są powszechnie używany w zastosowaniach tak jak operaci i ablaci wyposażenie. 1.5mm, 2mm i 4mm,

Zapewniają związek ręka instrument generator na przykład. Inny zastosowanie jest kierowym testowanie i chwilowym kierowym przemierzać. W tym wypadku używają łączyć badać cewniki i przemierzać nasz włączniki. Także instalują na ECG kablach.

Jesteśmy jedynym wytwórcą specjalny typ włącznik pasmo dzwoniący POAG. POAG jest skrótem Niemiecki słowa ` Potenzialausgleich i stojaki dla equipotential zrównania' gruntowania lub potencjału.

POAG włączniki używają w sala operacyjnych zmniejszać ryzyko elektryczny szok medyczni profesjonaliści i pacjenci. Przynosić wszystkie wyposażenie ten sam potencjał ja usuwać przybłąkanych woltaże rozprzestrzeniać one przez wszystkie wyposażenie. Także mieliśmy skrzynki dokąd klienci używają POAG włączniki dla hałas redukci w LUB.

Inny produkt używać w urządzeniach medycznych jest nasz modularnym włącznika systemem combiTac. combiTac jest słupa włącznikiem wymieniać few który daje opci władza, sygnał, dane związki, benzynowi i rzadkopłynni, wszystko w jeden włącznika budynek mieszkalny.

Te używają w sala operacyjnych dla dostawy wideo lub anestezi jednostki, lub łączyć ręka kawałki urządzenia medyczne na przykład. combiTac także używa w automatyzujący testowanie urządzenia medyczne. W dodatku, oferujemy pasmo testowanie sondy i prowadzenia.

Dlaczego konsekwentny związek zapewnia? Co jest pływakowym górą?

Pływakowa góra jest konieczna dla słupów włączników jak nasz combiTac włącznik. W słupa włączniku prymki i nasadki strona oba więcej niż jeden kontaktowego słupa. Tam  są pewni projektów tolerancje.

Ty możesz wyobrażać sobie że czopuje stronę no mógł potencjalnie kojarzyć w parę z nasadki stroną lub ono kojarzyć w parę, tam  może być więcej frykcja. jeżeli, jeżeli słupy są instalujący sztywno w włącznika budynek mieszkalny,

Robić kontaktom z jeden stroną przynajmniej gdy pławik wspinający się, ja może przystosowywać swój pozycję i absorbować jakaś projekt tolerancje. To pozwoli dla niewidomej kotelni włącznik i także dla długiego życia czasu przez mniej odzieży kontakty.

Z zastosowaniami tak jak operacja, ja jest imperatywny że maszyna dobrze no otrzymywa, łączy i. zbyt dużo lub zbyt mało prądu Dlaczego są związki ilość badająca upewniał się je może wytrzymywać ich wymagania?

Nasz udostępnienia stosują się ISO 9001 który jest ilości zarządzania standardem który zawiera projekta, rozwoju i weryfikaci procesy dla nowych produktów.

Wykonujemy ogólnych ilość testy na nasz produktach i probierczych udostępnienia w USA, Szwajcaria, Francja i Niemcy dla odmianowych testowanie potrzeb, e.g wilgotność i wibracja testy w dodatku.

Związki kopyto_szewski projektują How long, dlaczego i ty znasz kiedy zamieniać one?

IEC, to jest Międzynarodowym Elektrotechnicznym prowizją, definiuje włącznika przy życiem gdy ono dosięga dwa razy swój początkową opór wartość. Przy Stäubli Elektrycznymi włącznikami, dalej definiujemy to woltaż kroplą. Włącznik używa rozważa kiedy woltaż kropla przy sklasyfikowanym prądem jest wysoka niż 25mV.

Podczas gdy oferujemy włączniki dla up to 1 milion matuje cykli/lów, dato che medyczny najwięcej ogranicza standardu 5000 cykle i dużo są właściwie tylko używać dla jeden matuje cyklu i rozporządzalni.

Że mówi faktyczny urządzenie medyczne może mieć cechy które mówją medyczny profesjonalista gdy utrzymanie lub zastępstwo składnik potrzebujemy. Ja jest firmą usługowa lub wytwórcą który byli jeden decydować w końcówce czy włącznik potrzebuje zastępstwo.

Jest jakaś niepotrzebny lub wspiera system z te włącznikami tam?

Nasz włączniki i kontakty instalują w urządzeniach medycznych tak jak operaci AEDs i generatory. Jeżeli tam  jest wspierającego system potrzebujący OEM urządzenie medyczne był jeden projektować je wewnątrz.

To mówić zapobiegać jakaś niepowodzenia który jest, nasz rozwiązania jest prawdziwy rzetelny i wysokiej jakości, dlaczego używają w krytycznych obszarach. Właściwie właśnie opowiadałem klient nasze przy medycznym przedstawieniem. Przemierza kable i wspominającego to wewnątrz nad 15 rok używa nasz 2mm nasadki i prymki dla chwilowego serca nigdy niepowodzenia, który był wielki słuchać.

Dlaczego odprężni są zużycie włączniki? Jaki cechy wpływają to?

Nawet jeśli włączniki używają prawidłowo matrycować metalu kontakt może być ubranym, szczególnie gdy włączniki są czopujący często i niezatamowani.  Nasz standardu MULTILAM kontaktu zespoły matrycujący są srebni i złoto. Oba materiały są bardzo odporni odzież.

Możemy także przystosowywać materialnego, matrycujący gęstość i kontaktową siłę dla zastosowań które wymagają wysoką liczbę kotelnia cykle.

Niektóre zastosowań wezwanie dla wzrosta w aktualnym omijaniu przez włącznika który wzrasta temperaturę., Dlaczego temperatura wpływa typ materiały używać dla te związków? Wśród jaki temperaturowych pasm twój włączniki pracują?

Różne części włącznik zrobią od różnych materiałów. Maksymalna pracująca temperatura zupełny włącznik zmienia i zależy na materiałach które używają dla zespołu, plastikowego budynek mieszkalny i kabel izolaci włącznika ciała, MULTILAM kontaktu.

Na przykład, nasz standardu MULTILAM kontakty pozwolą pracować temperatury up to 180 stopni Celsius. Dla wysokich temperatur specjalni materiały mogą używać. Powszechnie używany izolacja materiały są krzemem, PVC, TPE i ich maksymalna pracująca temperatura zmieniamy między 70 i 90 stopniami Celsius.

Maksymalna pracująca temperatura izolacja materiał jest zawsze niska niż jeden kruszcowi składniki, więc ja znaczy że jesteśmy daleko zdala od odhartowywa temperatury która zapewnia długookresowego stajenka kontaktu opór i siłę. metale

Dlaczego te włączniki sterylizują? Mogą autoclaved lub ręczna sterylizacja wymaga?

Najwięcej nasz medyczni kreskowi produkty tak jak 1.5mm i 2mm włączniki są parowy sterilizable i medyczni profesjonaliści mogą sterylizować one ręką lub mogą sterylizować one w autoklaw sala.

Potrzebujący jesteśmy także szczęśliwi potwierdzać jakaś inne sterylizacj opcje tak jak etO sterylizacja jeżeli.

Co i jak jesteśmy POAG nasadką ja odróżniamy się od normalnej nasadki? Jaki innowacje jest w nasadkach tam  że włączniki dołączają?

POAG włączniki odróżniają się od nasz standardowych produktów w ale raczej wyginającą się depresję przy kontaktowym punktem. że szpilka no jest perfect butli Że efektywnie pozwoli włącznika blokować ale wciąż odłączającym bez specjalnego narzędzia który jest wymaganiem IEC standard IEC60601-1.

Potencjalny zrównanie system jest odzielnie od ziemi lub pozwoli uziemiać związki indywidualni kawałki wyposażenie w sala operacyjnej wszystkie wyposażenie i pacjenta przynosić ten sam elektryczny potencjał.

to zrobi zapobiegać elektrycznego szoka, tworzy bezpiecznego operacyjnego środowisko dla i krytycznych procedur tak jak otwarta operacja serca lub neurosurgical procedur pacjent i medyczny profesjonalista dokąd lekarki monitorują różnorodnych sygnały od pacjenta i no mogą pozwalać sobie na jakaś outside hałas w monitorowanie.

Co trzyma dla Stäubli Elektrycznych włączników przyszłość?

Ostatnio zmienialiśmy nasz imię od MultiContact Stäubli Elektryczni włączniki. Stäubli był nasz firmą macierzystą dla 15 rok, więc naprawdę excited w końcu używać ten sam imię.

Stäubli jest dużym firmą. Trzy obszaru głównego: robotyka, tekstylna maszyneria i włączniki. Włącznika podział oddziela w rzadkopłynnych związki i elektrycznych włączniki.

Przyszłość firma jest wzrokiem dokąd my przedstawiamy jako zupełny mechatronics rozwiązania dostawca. Czy, czy ja jest robotyka lub tekstylnym maszynerią, lub ty potrzebujesz włącznika, elektryczny lub rzadkopłynny. Możemy zapewniać rozwiązanie dla was.

Gdzie mogą znajdować więcej informację czytelnicy?

Czytelnicy mogą odwiedzać nasz stronę internetową dla więcej informaci która jest http://ec.St ӓubli.com/

Są także mile widziany kontaktować się ja bezpośrednio z jakaś pytaniami mogą mieć.

O Marina Lee

Marina jest specjalistą dla nauki przyrodnicze i dane centrum Wprowadzać na rynek przy Stäubli Elektrycznymi włącznikami. Więcej niż siedem rok doświadczenie w włącznika przemysle wliczając pozycj przy Stäubli Elektrycznymi włącznikami i Phoenix kontaktem. (poprzedni kontakt)

Przedtem że pracował dla Texas Instruments w rozwoju biznesu. Marina trzyma B.S w i a inżynierii i zarządzaniu przedsiębiorstwem. M. S. w elektrotechnice i energii odnawialnej inżynierii od uniwersytetów w Niemcy dokąd rósł up. Teraz żyje z jej rodziną w Południowy Kalifornia.