Co jest trądzikiem?

Dr Ananya Mandal, MD

Trądzik lub krosty jesteśmy skóry warunkiem który zazwyczaj wpływa nastolatków lub nastolatków ale możemy wpływać jednostki przy jakaś wiekiem. Ja prowadzi punkty i gotuje się nad skórą twarz, czoło, szyja, plecy i klatka piersiowa.

Punkty mogą rozciągać się od zaskórników i whiteheads które są łagodni i bezbolesni surowi czyraki lub pustules które roznamiętniają i wypełniają z intensywnym bólem.

Dojrzewająca chłopiec z trądzikiem na jego czole.
Dojrzewająca chłopiec z trądzikiem na jego czole.

Dlaczego trądzik zdarza się?

Trądzik jest najprawdopodobniejszy powodować opłatę zmiany w hormonów poziomach podczas dojrzałości płciowej. To jest powód niż inne grupy wiekowe. dlaczego ono wpływa nastolatków bardziej

Tamto z wazeliniarską skórą są podatni rozwija trądzik. Gruczoły w skórze przy dojrzałością płciową uwalniają wazeliniarską substancję znać jako sebum. Ten sebum jest gęsty i może blokować małych pores w skórze przez którego r hairs. Te dzwonią włosiani follicles.

Ten prowadzi formacja zaskórniki i whiteheads. Te włosiani follicles mogą dostawać infekującymi z bakteriami prowadzić trądzik. gdy blokują

Co wpływa?

Trądzik jest dziedziczny i zobaczy biegać w rodzinach. Hormonalne zmiany podczas dojrzałości płciowej i podczas menstrual cyklu brzemienności lub mogą podnosić ryzyko dostawać trądzika.

Dieta lub aktywność seksualna no odnosić sie trądzik. Trądzik jest bardzo pospolity w nastolatkach i młodzi dorosli i prawie 80% ludzie między 1 i 30 mogą dostawać trądzika przy niektóre punktem.

Wśród dziewczyn ja powszechnie zobaczy między wiekami 16 i 19 rok. - widzii między wiekami wśród chłopiec i 14 i 17 ono jest powszechnie -

Objawy mogą przychodzić, iść ulepszać z wiekiem i wydawać się. Tylko wokoło 5% kobiety i 1% mężczyzna trądzika nad wiekiem 25.

Diagnoza i traktowanie

Utrzymujący skórę czysty i nafciany bezpłatny jest znacząco krokiem w zapobieganiu i taktować trądzika. Afektowani tereny as well as tereny które są skorzy trądzik potrzeba myjącą dwa razy dzień z łagodnym cleanser lub mydłem. Skóra no musi szorująca. To może denerwować cienkie odgórne warstwy skóra prowadzi rozognienie.

Tam  są śmietanki, płukanki i maści które mogą używać dla trądzika. kilka, To no jest uleczalny warunek i jak tylko objawy pójść, są prawdopodobni wracać. Trądzik który wpływa klatkę piersiową i plecy może potrzebować taktującym z antybiotykami i przepisywać silnymi śmietankami.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Acne/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.fda.gov/downloads/ForConsumers/ConsumerUpdates/UCM197220.pdf
  3. http://www.cumc.columbia.edu/student/health/pdf/A/Acne.pdf
  4. http://www.dermatology.svhm.org.au/sec%20school/acne.pdf
  5. http://uhs.berkeley.edu/home/healthtopics/PDF%20Handouts/acne.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Oct 7, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post