Arterioskleroza typ

Dr Ananya Mandal, MD

Definicje arteriosklerozy i typ opisywali w Styczniu 1954 w Amerykańskim czasopiśmie Kliniczna patologia S.M. Rabson tytułujący, "arterioskleroza: Definicje". Powiedział że atherosclerosis definiuje jako arterioskleroza z atheromatosis.

Przy teraźniejszą arteriosklerozą lub arterialnym kołowaceniem klasyfikuje w trzy lesions: -

 • Atherosclerosis - Atherosclerosis wpływa elastyczne i wielkie arterie kaszaka formacja w których jest tam.
 • Moenckeberg medial calcific miażdżyca
 • Arteriolosclerosis

Patologia

Arterioskleroz lesions zaczynają gdy intima w arterialnych ściana początkach powiększać z świadkowaniem zmienna przyczyniać sie i pisać na maszynie lipids, podżegające komórki, łącznikowe tkanki as well as depozyty, matrycowi protein, enzymów i wapni.

Gdy te lesions dorośleć, dzwonią atherosclerosis. Atherosclerosis jest kaszakiem z arteriosklerozą. To jest wielki zabójca w krajach uprzemysłowionych prowadzi setki tysięcy uderzeń i ataki serca.

Tam  są kilka subclassifications atherosclerosis wliczając jeden adoptującego Amerykańskim Kierowym skojarzeniem.

Moenckeberg calci fi c medial miażdżyca jest świadkowaniem wapnie w tunica środkach wielkie i średniej wielkości arterie. Ja rzadko zobaczy w pacjentów młodych niż 50 rok.

Ten typ wapnienie wpływa tylko ściany i no wpływa lumenu arterii unlike atherosclerosis. Moenckeberg atherosclerosis i miażdżyca możemy zdarzać się wpólnie dokąd oba lumen i ściana mogą wpływający.

Arteriolosclerosis wpływa małych arterialnych naczynia z 1 lub 2 warstwami gładkiego mięśnia komórki w ich ścian tylko dzwoniących arterioles. Jakkolwiek warunek wpływa arterioles przez cały ciała i jest pospolity wśród tamto z wysokim ciśnieniem krwi i cukrzycami mellitus. (nadciśnienie)

Arterioskleroza podtypy

Pathologically tam  są dwa podtypu arteriosklerozy: -

 • hyperplastic typ
 • hyaline typ

Subclassification arteriolosclerosis jest fi bromuscular intimal gęstnieć. Tam  jest typowo hyalinosis lub świadkowanie hyaline proteina w te lesions także. To zawiera kategorie jak: -

 • przeszczep arteriopathy lub arterialna powiązana szkoda
 • restenosis lesions które zobaczą po balonowego angioplasty lub stenting serc wieńcowi naczynia krwionośne
 • nonspeci fi c intimal gęstnieć w skroniowych arteriach z starzeniem się jak zdarza się. (arterie wokoło świątyni i czoła)

Przeszczep arteriopathy jest intimal powiększeniem bez atherosclerotic zmian widzieć w ścianach. Przeflancowywa arteriopathy afekt ampułę, małe mięśniowe arterie i żyły także. Ja powszechnie powoduje rozognienie lub więcej 3 warstwy w 1 w naczynie krwionośne ścianach. 

Zazwyczaj intima wpływa więcej niż adventitia lub środki, ale wszystkie trzy warstwy mogą wpływający. Po tym jak rozognienie tam  w końcu jest łykowatością, wapnieniem i zakrzepicą może zdarzać się.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.archivesofpathology.org/doi/pdf/10.1043/1543-2165-133.8.1309
 2. http://www.arthritistrust.org/Articles_miscellaneus_Historical/Arteriosclerosis%20A%20Vital%20Message%20to%20My%20Patients.pdf
 3. http://www.preventfirst.com/education/Arteriosclerosis.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: May 26, 2013

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post