Miażdżyca

Miażdżyca, (ath-er-o-skler-O-sis) pochodzi od greckich słów athero - kasza znaczenia lub Wklej i twardości znaczenie rozsianego - i to Tętnice of utwardzania - jest najczęstszą przyczyną choroby serca.

Dokładnie to, co powoduje, że Miażdżyca pozostaje nieznane, ale badania wskazują, że Miażdżyca jest powolne, złożonych choroba zakaźna, która może zostać uruchomiony w dzieciństwie i z wiekiem, osiąga on szybciej.

Miażdżyca powoduje, że tablica pamiątkowa poświęcona gromadzić się na wewnętrznej ściany Tętnice, które przewożą krwi tlenu bogate w całym organizmie, naczynia i jak ściany Tętnica pogrubić, droga Zion narrows krwi i to można zmniejszyć lub blokować przepływ krwi przez instytucję.

Tablica pamiątkowa budowanie jest wynikiem wysoki poziom cholesterolu, tłuszcz, wapnia i innych substancji w krwi - poziom cholesterolu we krwi wysokiej zwiększyć prawdopodobieństwo że tabliczkę będzie budował na ścianach Tętnica - proces ten rozpoczyna się w większości osób, gdy są one dzieci i nastolatków oraz pogarsza jak one się starzeć.

Zgodnie z zasadą Miażdżyca nie powoduje objawy aż Tętnica staje się zawężony lub zablokowane, gdy zdarza się to że symptomy mogą obejmować dusznicę bolesną i cramping ból nogę podczas wędrówki - gdy przepływ krwi bogate w tlenu do organów i innych części ciała jest ograniczona. atak serca, obrysu lub nawet śmierć może spowodować poważne problemy.


Chorób związanych z Miażdżyca

Miażdżyca może mieć wpływ na wszystkie Tętnica ciała, włączając Tętnice serca, mózgu, broni, nogi i miednicy i w efekcie różnych chorób mogą opracować oparte na których Tętnice ma wpływ, na przykład wieńcowej choroby, Tętnica szyjna choroby i peryferyjnych tętnicze choroby.

Wieńcowej choroby (CAD) lub choroby serca występuje wówczas, gdy tablica pamiątkowa narasta w Tętnice wieńcowa, które dostarczają bogatych w tlen krwi do serca - gdy przepływ krwi do serca jest zmniejszone lub zablokowane, może prowadzić do ból w klatce piersiowej i heart attack - CAD jest główną przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych - symptomy CAD jest krótki oddech i arytmia (impulsów nieprawidłowych).

Angina, atak serca (mięśnia sercowego), obrysu (Cerebrovascular awarii), Przemijający atak niedokrwienny (TIA) lub mini-stroke i Peryferyjnych Vascular Disease (Peripheral tętnicze choroby) są również związane z Miażdżyca.

Dusznicę bolesną jest ból w klatce piersiowej dyskomfort, który występuje, gdy mięśnia sercowego nie uzyskać wystarczającą ilość tlenu bogate krwi i może masz ochotę ciśnienia lub squeezing ból w klatce piersiowej i łopatki, ramiona, szyi, szczęki lub ponownie - ból dąży pogorszeniu z działalności i odległości przejdzie podczas odpoczynku - emocjonalnego podkreślają również można może wyzwolić ból.

Tętnica szyjna choroba występuje, gdy tablica pamiątkowa narasta w tętnicy szyjnej, które dostarczają bogatych w tlen krwi do mózgu - gdy przepływ krwi do mózgu jest zmniejszona lub zablokowane, może prowadzić do obrysu - objawia się nagle numbness, słabości i zawroty głowy.

Urządzenia peryferyjne choroby tętnicze (KONSOLA) występuje wówczas, gdy tablica pamiątkowa narasta w głównych Tętnice, które dostarczają bogatych w tlen krwi na nogi, broni i miednicy - przepływ krwi do tych części ciała jest zmniejszona lub zablokowane, może prowadzić do numbness, bólu i czasami niebezpiecznych infekcji.

Jednakże niektórzy ludzie z Miażdżyca mieć nie oznak lub symptomów i może być diagnozowana dopiero po obrysu lub atak serca.


Warto przeczytać

Last Updated: Jul 14, 2009

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post