Ateroskleroz

Ateroskleroz, (ath-er-o-skler-O-sis) ve sağlamlaştırma ve arterler Yunanca kelime athero - anlamı lapası veya yapıştırma ve skleroz anlamı sertlik - gelir - kalp hastalığı en sık nedenidir.

Tam olarak ne ateroskleroz nedenleri bilinmeyen kalır, ancak araştırma gösteriyor, çocukluk ve kişi yaş olarak başlayabilir yavaş, karmaşık hastalığı ateroskleroz ise, daha hızlı gelişir.

ATHEROSCLEROSIS arterlerin, oksijen açısından zengin kanı vücuda taşıyan kan damarlarının iç duvarlarında birikir plak neden olur ve arter duvarlarında kalınlaştırmak gibi kan daraltır ve bu yolu azaltmak veya vücut yoluyla kan akışını engellemek.

Plak inşa kolesterol, yağ, kalsiyum ve diğer maddelerin kandaki yüksek düzeyde sonucu - plak arter duvarlarında inşa edecek - bu sürecin ne zaman onlar çocuk veya genç insanların çoğunluğu başlar ve onlar yaşlandıkça kötüleşir olasılığını yüksek kan kolesterol düzeylerini artırmak.

Kadar bir arter daralmış veya engellenen zamanlar bu belirtiler angina ve yürüyüş - oksijen açısından zengin organlar ve vücudun diğer bölümlerine kan akışını küçüldüğünde zaman bacak ağrısı kramp dahil olabilir olur olur kural olarak belirtiler ateroskleroz neden olmaz. kalp krizi, felç veya hatta ölüm gibi ciddi sorunlara yol açabilir.


Ateroskleroz ile ilişkili hastalıklar

Ateroskleroz arterler kalp, beyin, kollar, bacaklar ve pelvis dahil olmak üzere vücuttaki herhangi bir arter etkileyebilir ve sonuç olarak, farklı hastalıkları hangi arterlerin etkilenir, koroner arter hastalığı, karotid arter hastalığı ve periferik arter hastalığı gibi temel gelişebilir.

Olan oksijen açısından zengin kanı kalp - tedarik zaman kalp kan akımı azalır ya da engellenen, göğüs ağrısı için yol açabilir ve ölüm önde gelen nedenidir ABD'de kalp krizi - cad - Aritmiler (düzensiz kalp atışı) ve nefes darlığı cad belirtileri nelerdir Koroner arterlerde plak kurar koroner arter hastalığı (cad) ya da kalp hastalığı oluşur.

Angina, kalp krizi (miyokard infarktüsü), kontur (Serebrovasküler kaza), geçici iskemik saldırı (TIA) veya mini-stroke ve Periferik vasküler hastalık (periferik arter hastalığı) da ateroskleroz için bağlantılı.

Anjin göğüs ağrısı veya kalp kası yeterli oksijen açısından zengin kan almaz ve basınç ya da göğüs ve omuz, kol, boyun, çene de sıkma bir ağrı gibi hissedebilirsiniz oluşan rahatsızlık veya geri - ağrı ile etkinliğini daha da kötüye eğilimi ve ne zaman dinlenme - duygusal stres de ağrı tetikleyebilir goes uzağa.

Olan oksijen açısından zengin kan beyin - tedarik zaman beyne kan akımı azalır ya da engellenen, kontur için yol açabilir - belirtiler ani uyuşma, güçsüzlük ve baş dönmesi içerir karotis arterlerde plak kurar karotid arter hastalığı ortaya çıkar.

Periferik arter hastalığı (pad) oluşur ne zaman oksijen açısından zengin kan bacaklar, kollar ve pelvis - tedarik ana arterlerde plak kurar bölümleri vücudun kan akımı azalır ya da bloke bu uyuşukluk, ağrı ve bazen tehlikeli enfeksiyonlara sebep olabilir.

Ancak, bazı insanlar ile ateroskleroz hiçbir belirti veya belirtiler var ve sonra kadar bir kalp krizi veya felç tanısı değil.


Daha fazla bilgi için

Last Updated: Jul 14, 2009

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post