Beyin kanseri belirtileri

Dr Ananya tarafından Mandal, md

Beyin kanseri yok iki kişi aynı belirtiler ya da işaretlerini gösterme eğilimi hatırlamak önemlidir. Ayrıca, beyin tümörleri ve kanserlerinin bazen olarak işaretler ve belirtiler çoğu olağan ve bazen diğer hastalık ile üst üste teşhis etmek zor olabilir.

Yani, önem ve beyin tümörleri tarafından kaynaklanan semptomlar ölçüde, türü, sınıfı, konumu ve tümör için bağlı dedi.

Yaygın beyin tümörü belirtileri tümör tümör veya kanser kendisini daha çevreleyen beyin dokuları üzerinde giderek artan basınç nedeniyle daha fazla.

Bazen belirtilerin akışı serebrospinal sıvı (csf) beyin etrafında tıkanıklık nedeniyle kaynaklanır. Sıvı aslında beyin ve sinir yapılarının banyoları ve akış bir tıkanıklık, inşa beyin şişmesi neden olabilir yol açar. (1, 2)

Baş ağrısı, beyin kanseri yetişkinlerde görülen sık belirtilerden biridir. Kalıcı sabah baş ağrısı genellikle kusma ile birlikte veya uyarı birey ve o ya da o profesyonel yardım aramak gerekir kusma ve bulantı sık.

Görme sorunları Bulanıklığı, çift görme, işitme bozuklukları, slurring da gibi konuşma güçlüğü de uyarı işaretleri.

Diğer ortak sorunları, denge ve duruş bakım, uyuşma ya da karıncalanma kol veya bacakları, kas TWITCHES veya jerking ve vücudun bir tarafında zayıflık içerir.

Daha az yaygın belirtiler sıradışı Uykusuzluğun, uyuşukluk, bilinçsizlik, kişiliği, ruh, konsantrasyon, bellek veya davranış değişiklikleri içerir. Bazı hastalarda beyin tümörleri epileptik uyuyor veya nöbetler olarak tezahür. (1, 2)

Çocuklarda beyin kanseri belirtileri

Çocuklarda beyin tümörleri ve kanserlerinin belirtileri değişebilir ve sık sık rapor veya anlamak zor olabilir. Beyin tümörleri belirtileri çoğu yetişkin olarak çocuklar için benzer ise artan kusma, görme, konuşma, denge ve işitme sorunları gibi bazı veliler uyarı.

Uykusuzluğun, aktivite kaybı, halsizlik, bacaklarda, felç, nöbetler ve kişilik ve davranış değişiklikleri, kırmızı bayraklar da olabilir.

Bebeklerde şişme csf beyin veya yapı nedeniyle kafa boyutunun şişme olabilir. Bu koşul ve Tanılama içinde bebek beyin patolojisi, Hidrosefali denir. (3)

Metastatik beyin tümörleri hastalarda belirtiler

Beyin kanseri belirtileri metastastic beyin tümörleri hastalarda genellikle belirtileri kanserlerin diğer sitelerdeki eşlik.

Bunlar artan falls, ateş, yorgunluk, letarji, artan önem veya yeni başlangıçlı baş ağrısı, koordinasyon ve denge kaybı dahil bellek veya bilişsel sorunlar ya da kişiliği, ruh veya davranış değişiklikleri.

Hastalar genellikle karıncalanma ağrı, uyuşma veya duyu değişiklikleri, felç, zayıflık, konuşma veya görme değişiklikleri, kusma ve mide bulantısı gelişebilir. Bu belirtilerin bir kısmı kendi birincil kanser atfedilen süre, onlar ile ilgili olası beyin metastazı alınmalı gerekir. (4)

April Cashin-Garbutt tarafından ba Hons (Cantab) düzenlenen

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi

Beyin kanseri nedir?
Beyin kanseri türleri
Beyin kanseri tanı
Beyin kanseri tedavisi

Kaynaklar:

  1. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0032635/
  2. http://www.cancer.gov/cancertopics/wyntk/Brain/page5
  3. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0032570/
  4. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0001774/

Last Updated: May 22, 2012

Advertisement

Comments

  1. ghizdavu andreea ghizdavu andreea Italy says:

    am avut anul trecut o problema cu simtome asemanatoare vreau sa stiu daca e posibil sa fie ceva grav sau nu : totul a inceput cu faptul ca nu mai puteam sa vorbesc sa leg cuvintele apoi mia amortit toata partea dreapta a corpului cap mina picior spate limba tot doar partea dreapta este posibil sa fie o problema pe bava de nervi stres sau ceva mai grav am dureri de cap mai rare dar foarte puternice ca si cum iar exploda capul va rog daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns .Va multumesc

    I had last year a problem with symptoms similar I want to know if it might be something serious or not: it all started with the fact that I could not speak I am looking words then thousand numb all the right body head hand foot back language all only the right side is likely to be a problem of nerves Bava stress or something more serious headaches have rare but very strong and as head explode please if you can help me with an answer .We thank you

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post