Rak Mózgu diagnoza

Dr Ananya Mandal, MD

Raki mózgu powstają od anormalnego komórka przyrosta to prowadzi formacja masa w móżdżkowej tkance. Ten bolak lub możemy być korzystni lub zli, (rakowe) w który skrzynce rakowe jest i może rozprzestrzeniać inne części ciała bolak.

Jeżeli lekarka podejrzewa pacjent może mieć raka mózgu, nawiązywać do neurolog który jest specjalistą w móżdżkowych warunkach lub onkologu który jest ekspertem w nowotworze. W niektorych przypadkach, osoba z rakiem mózgu może nagle doświadczać napad, w który skrzynce brać prosto szpital mogą.

Przy szpitalem, lekarz uzysk szczegóły pacjent medyczna historia i zdrowie. Także egzamininują pacjenta układ nerwowego który wymaga sprawdzać ich równowagę, koordynacja, odruchy, przesłuchanie, kończyny siła wykonywać prostą arytmetykę, wzrok i ich zdolność. Badania krwi i klatki piersiowej promieniowanie rentgenowskie także wykonują jako część ogólnych zdrowie czeka.

Ten początkowa ocena wtedy podąża up z dalszy testami sprawdzać dla bolaka i pomocy planu jakaś konieczny traktowanie. Te testy zawierają:

 • Skomputeryzowany tomografia (CT) obraz cyfrowy
 • Obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI) obraz cyfrowy
 • Pozytron emisi tomografii (PET) obraz cyfrowy
 • Angiogram
  To jest specjalny typ kierowniczy promieniowanie rentgenowskie który używa kontrasta barwidło który wstrzykuje w arterie mózg, wyjawiać szczegóły żyły i arterie.
 • Biopsja
  Mała próbka tkanka wziąć od bolaka. Chirurdzy mogą uzyskiwać tkankę używać igielną biopsję. Dla ten procedury, mała dziura musztruje wewnątrz czaszka i cienka, dudniąca igła, wkłada w usuwać próbkę rak mózgu. Jeden typ używać igielna biopsja jest stereotactic biopsją, dokąd biopsja wykonuje używać komputer i przyrząd lokalizować bolaka CT lub MRI.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/Conditions/Brain-tumour/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.nhs.uk/Conditions/brain-tumour-malignant/Pages/Introduction.aspx
 3. http://www.cancer.gov/cancertopics/wyntk/brain.pdf
 4. http://neurosurgery.mgh.harvard.edu/abta/ABTA_BrainTumorPrimer.pdf
 5. http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/tutorials/braincancer/oc119104.pdf
 6. http://greyribboncrusade.org/Brain_Tumor_Guide_6.0.pdf
 7. http://www.braintumor.org/assets/docs/essentialguide.pdf
[Dalszy czytanie: Rak Mózgu]

Last Updated: Apr 2, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post