Przyczyn Rozszczep wargi i podniebienia

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Rozszczep wargi lub podniebienia wpływa na jeden w 700 dzieci w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Powodem tej wady leży w normalny rozwój wad powierzchni w mother's womb.

Dokładną przyczynę takiemu skutkowi często jest nieznany.

Rozszczep wargi i podniebienia i kultur

W wielu kultur na całym świecie rozszczepem lip lub podniebienia uważa się, do reprezentowania sign of evil lub wrong zaawansowana ze strony rodziny.

Wielu rodziców w ten sposób naruszone mogą zostać poważne winy. Jest ważne, że są one poświęcą nic nie zrobili niewłaściwy powodować wady urodzenia dziecka. (1-7)

Rozszczep wargi i podniebienia Fizjologia patologiczna

Zwykle tkanek twarzy rozwijać z obu stron i bezpiecznik w środku. Ma to miejsce w ciągu pierwszych 30 do 60 dni ciąży.

Ta zasada obowiązuje dla górnej wargi i podniebienia dachu moth jak również. Pakiet lip zazwyczaj powstały przez 5-6 tygodni ciąży i podniebienia powstały przez 10 tygodni.

Podczas tej Unii lub syntezy jądrowej nie odbywają się zwykle separacją mogą tworzyć w górnej wargi i podniebienia. Rozszczep w górnej wargi i podniebienia często mogą współistnieć.

Dokładną przyczynę tego nie syntezy jądrowej jest nieznany. Ponieważ wargi i podniebienia rozwijać w różnym czasie, one mogą istnieć samodzielnie jak również.

Dziedziczone Rozszczep wargi i podniebienia

W niektórych dzieci mogą być dziedziczone warunek. W ich rodzin może istnieć wiele wystąpień podobnych Rozszczep wargi.

Rozszczep wargi i podniebienia może być tylko nieprawidłowości lub wada okołoporodowa w niektórych dzieci. W 13 do 30% niemowląt Rozszczep wargi lub podniebienia może być częścią zespół genetycznych wada okołoporodowa.

W tych dzieci mogą istnieć inne objawy i chorób genetycznych po urodzeniu. Na przykład Zespół Pierre'a Robina jest warunek rzadkich gdzie macie z małych dolnej szczęki powodujący języka spadek wstecz w ich gardła. Prowadzi to do oddychania trudności. Te dzieci mogą również mieć rozszczep podniebienia, który zazwyczaj jest niemożliwa z chirurgii.

Kto wykonuje Rozszczep wargi i podniebienia wpływ?

Rozszczep wargi lub podniebienia jest bardziej powszechnie postrzegana wśród ludzi azjatyckiego pochodzenia oraz należące do niektórych rodzin Indian amerykańskich.

Dzieci płci męskiej dotyczą częściej niż dzieci płci żeńskiej. Dzieci Afroamerykanów rzadko są naruszone.

Możliwe przyczyny Rozszczep wargi i podniebienia

Niektórzy eksperci uważają, może istnieć niedoborów żywieniowych lub efektów ubocznych z leków, które mogą prowadzić do zwiększania ryzyka Rozszczep wargi i podniebienia.

Dziedziczenie genetycznych Rozszczep wargi i podniebienia

W genetycznych dziedziczenie warunek albo nadrzędnej można przekazać na genu lub genów, które powodują rozpadlin. Naukowcy zidentyfikowały wiele genów, które mogą być odpowiedzialne.

Okaże się, że dzieci nadrzędnej z rozszczepem mają szanse 4 do 6 procent urodził się z rozpadlin. Jeśli dziecko rodzi się z rozpadlin, ale żaden element nadrzędny ma rozszczepem, ryzyko rozpadlin w biologicznych element równorzędny jest 2 do 8 procent.

Ryzyko rozpadlin w rodzeństwa biologicznych i przyszłych dzieci wzrasta o 15 do 20%, jeśli rodziców, a także dwa pierwsze dzieci miały rozpadlin.

Dzieci, które nie posiadają rodziny historii rozpadlin są zagrożone 0.14% urodził się z Rozszczep wargi lub podniebienia.

Środowiska przyczyn Rozszczep wargi i podniebienia

Przyczyny środowiska obejmują zły stan zdrowia wczesnego ciąży i narażenia na różnych toksyn podczas ciąży. Narażenia na alkoholu i tytoniu są związane ryzyko dzieci urodzonych z Rozszczep wargi lub podniebienia.

Matek, którzy biorą leków dla padaczki mogą być również na wyższe ryzyko urodzenie dziecka na dzieci z Rozszczep wargi lub podniebienia. Obejmuje to drugs like:

 • Fenytoina,
 • Fenobarbital,
 • Walproiniany,
 • dibenzoazepiny itp.

Tych, które corticosteroids, metotreksat (dla łuszczyca, zapalenie stawów lub chorób nowotworowych) lub izotretynoina (dla Trądzik) zagrożone są również.

Inne zagrożenia dla Rozszczep wargi i podniebienia

Niedobór witaminy b i kwas foliowy odżywiania matki jest inną przyczyną zwykle skojarzona Rozszczep wargi i podniebienia w nowych ur.

Rodzice, którzy są starsze niż zwykle w momencie urodzenia swojego dziecka są zagrożone ryzykiem posiadania dziecka z Rozszczep wargi i podniebienia.

Wirusowe zakażenia podczas ciąży może być również skojarzony z Rozszczep wargi i podniebienia. Matek, którzy są obese mają większe prawdopodobieństwo ich dziecko urodził się z rozszczepem.

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

 1. http://www.in.gov/isdh/Files/cleft_lip_palate.PDF
 2. http://www.gillettechildrens.org/FileUpload/cleft%20lip%20and%20palate.PDF
 3. http://www.cdph.ca.gov/programs/CBDMP/Documents/mo-CBDMP-Cleft-LIP-Cleft-palate-Facts.PDF
 4. http://practicalplasticsurgery.org/docs/Practical_23.PDF
 5. http://www.healthpoint.co.NZ/Default,18293.SM

Last Updated: Jul 18, 2012

Advertisement

Comments

 1. Edmundo Lorenzo Edmundo Lorenzo United States says:

  GRACIAS POR CONOCIMIENTOS  TAN  NECSARIOS PARA LAS  FUTURAS  MADRES Y FAMILIAS,CON MUCHA SATISFACCION  SALUDOS EDMUNDO

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post