Przyczyn zapalenie zatok przynosowych

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Zatok są air filled hollow pustek podziemnych w czaszki. Są one obecne w cztery pary – dwóch za czoło, dwa po obu stronach Most nos, dwa behind the eyes i dwóch największych te za kości cheek.

Zatok są wyłożone błon śluzowych, które dają śluzem smaruj wnętrzem. Zatok pomóc w ocieplenie i zwilżania oddechową powietrza. Powietrza z nosa przechodzi przez małe kanały do zatok i krąży powrotem w jamie nosowej, z którego nie osiągną płuc.

Zwykle ze śluzem jest odprowadzany w jamie nosowej i zatok są wolne od śluz lub formy mikroorganizmów jak wirusów i bakterii.

Odpowiedzialność wyczyszczenie zatok tych drobnoustrojów i oddechową zanieczyszczeń leży z śluzu i tiny sierści o nazwie cilia nad z błonami śluzowymi. Te cilia są w stałej ruchu i są one przenoszone do usunięcia obcych drobnoustrojów. 1-7

Zapalenie zatok przynosowych powstaje, gdy istnieje zapalenie błon śluzowych zatok. Przyczyny infekcji wirusowej, infekcji bakteryjnych i tak dalej.

Wirusowe zakażenia za przyczynę zapalenie zatok przynosowych

Typową przyczyną takiego stan zapalny jest infekcję lub zakażenia częściej Górne drogi oddechowe.

Najczęstszą przyczyną zapalenie zatok przynosowych jest zimno wirusa lub drobiu (grypy). Wirus wpływa na nosowa i błon śluzowych sinus i prowadzi do zwiększonego śluzem formacji i stan zapalny, która blokuje nos i zatok.

Ponadto może być wtórnych infekcji bakteryjnych tych zatok, które może prowadzić do powstawania ropa i tylko pogorszyć sytuację.

Bakterii i innych infekcji za przyczynę zapalenie zatok przynosowych

Infekcji może być również bakteryjnego lub może być grzybiczych. Zakażonych zębów może być również przyczyną zatok stają się zakażone, mimo że to występuje rzadko.

Wśród bakterii przyczynami są Streptococcus zapalenie płuc (w przypadkach 20 do 43%), pałeczkami grypy (w przypadkach 22-35%).

Inne zawierają Streptococcus gatunków (3-9%), Moraxella catarrhalis (2-10%), Staphylococcus aureus (4%), anaerobes (5%) i Haemophilus gatunków (8%).

Reakcje alergiczne, które mogą prowadzić do zapalenie zatok przynosowych

Reakcje alergiczne prowadzić do stymulacji produkcji nadmiar śluzu, która blokuje kanały opróżniania śluzem do nosa i może prowadzić do zapalenie nosa i zatok.

Uczulenie nieżyt nosa, sezonowe alergię nieżyt nosa, katar sienny i astmy są wspólne warunki, które mogą prowadzić do zapalenie zatok przynosowych.

Zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do zapalenie zatok przynosowych

Zanieczyszczeń w powietrzu, dymu, chemikaliów, gospodarstw domowych detergentów, środków odkażających mogą wszystkie być wdychane i te mogą prowadzić do podrażnienia zatok i mogą powodować zapalenie i zapalenie zatok przynosowych. Palacze są zagrożone ryzykiem zapalenie zatok przynosowych.

Wady anatomiczne i zapalenie zatok przynosowych

Anatomicznych wady, które mogą prowadzić do zmniejszenia fragmenty nos jak polipów (lub guzy lub odrostów śluzówki nosa), techniczna różniła się lub zniekształcony (Przegroda nosowa (prowadzących do zmniejszenia jeden jamie nosowej i poszerzenie drugiej) i bony Odnoga lub wzrostu Kość nosowa.

Zagrożone powtarzającym się zapalenie zatok przynosowych są również dzieci z dużych adenoids. Śluzem mogą kumulować się za zwężającym obszarów. Ten stagnacji i brak ruchu śluzem prowadzi do predyspozycja do zapalenie zatok przynosowych.

Warunki, które może wprowadzić użytkownik bardziej podatna na zapalenie zatok przynosowych

Niektóre warunki nie pozwalają na normalnym przemieszczaniu się komórek cillary lub sierści tiny, które usuwają przeniesienie bakterii z zatok. Obejmuje to Mukowiscydoza – genetycznych warunek, który powoduje, że śluzem grubości, programu Sticky Notes do budowania w treści i zapobiega cillary rozliczania drobnoustrojów.

Inne warunki obejmują rzęskowe tylne brak reakcji na bodźce jak zespół immotile Cilliary lub Kartagener przez zespół.

Inne czynniki ryzyka dla zapalenie zatok przynosowych

Następujące czynniki który predysponuje do zapalenie zatok przynosowych w wiele osób:

 • Kobiety w ciąży

 • te z sucha nosowa

 • Chora

 • Po wstawieniu rur nasogastric

 • wentylacja mechaniczna dla pomocy w oddychania

 • pływanie

 • Skoki do wody

 • dużych wysokościach wspinaczka

 • obrażeń nos i policzków

Tych, którzy mają niskie funkcje odporny na przykład z HIV AIDS są o podwyższonym ryzyku wystąpienia uzyskiwanie zapalenie zatok przynosowych. Dzieci w dzień opieki są również na wyższe ryzyko.

Przeglądowi przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Źródeł

 1. http://www.NHS.UK/Conditions/Sinusitis/Pages/causes.aspx
 2. http://www.NCBI.NLM.NIH.gov/pubmedhealth/PMH0001670/
 3. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Sinusitis-and-its-Management.htm
 4. http://www.BBC.co.UK/Health/physical_health/Conditions/sinusitis1.shtml
 5. http://www.usi.edu/studenthealth/Forms/SINUS.PDF
 6. http://www.unifesp.br/dmed/climed/Liga/consensos/rinosinusiteaguda2008.PDF
 7. http://www.cumc.Columbia.edu/student/Health/PDF/R-S/Sinusitis.PDF

Last Updated: Sep 6, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post