Przyczyny Koklusz

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Koklusz lub Krztusiec zazwyczaj dotyczy niemowląt i małych dzieci ale mogą infekować młodzieży i dorosłych, jak również. (1)

Krztusiec Bordetella

Koklusz jest wysoce zakaźną chorobą powodowane przez bakterie: Krztusiec Bordetella.

Cząsteczki zakaźnego są przewożone kropelki śluz, które są dopuszczone w powietrzu z każdego napady kaszel lub kichanie zakażonym osoba.

Większość dzieci uzyskać infekcji z rodziców, starszego rodzeństwa lub innych opiekunów, którzy łagodniejsze formy choroby i są świadome ich stanu. Warunek u dzieci mogą być jednak grożący pozbawieniem życia młodzieży i dorosłych jest mniej poważne.

Bakterie dołączyć do cilia, które mają niewielki włosów jak prognozy okładzin airways szczególnie w górnej układu oddechowego.

Dołączony do cilia one uwolnienie toksyn, które uszkodzenia membrany śluzu. Prowadzi to do ostre zapalenie.

Stan zapalny jest wynikający z różnych czynników takich jak Krztusiec toksyny, nitkowatych Hemaglutynina, wymazów cytotoxin, dermonecrotic toksyny, współczynnik wymazów kolonizacji, współczynnik oporu surowicy itd.

Te prowadzą do głębszych szkody i wywoływały objawy warunek utrzymują się znacznie dłużej niż rzeczywiste istnienie infecting organizmu. (2, 3)

Zapobieganie Koklusz

Koklusz jest przeważają chorób udany szczepionki.

Dzieci są szczepione zapobiegające częstotliwość występowania stanu. Drastycznie zredukowała występowania warunek.

Częstość występowania Koklusz

W latach dziewięćdziesiątych Bordetella Krztusiec spowodowane szacowany 20 do 40 milionów przypadków Krztusiec na całym świecie i 200 000 do 400 000 zgonów każdego roku.

Przypadkach Koklusz może wzrosnąć co 3-5 lat. Powodem nagły wzrost i wzrostem liczby przypadków choroby Koklusz może być podwójny.

Po pierwsze jest noszenie wyłącza efekty szczepionki jako dziecko rośnie w latach nastoletnia. Wybuchu stanu pozostawia zatem młodzieży i dorosłych podatne na zainfekowania.

Również dzieci muszą co najmniej trzy strzały szczepionki, jaka ma być całkowicie odporne na infekcję. To pozostawia niemowląt w wieku poniżej sześciu miesięcy na ryzyko połowu infekcji. (4, 5)

Edytowane przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Dalsze czytanie

Co to jest Koklusz?
Koklusz symptomy
Koklusz diagnozy
Koklusz traktowania

Źródła:

  1. http://www.NHS.UK/Conditions/whooping-cough/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.CDC.gov/pertussis/About/causes-Transmission.html
  3. http://www.cmaj.ca/Content/172/4/509.Full
  4. http://www.mayoclinic.com/Health/whooping-cough/DS00445/DSECTION=causes
  5. http://www.CDC.gov/features/pertussis/

Last Updated: Jun 6, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post