Cerebralny Palsy

Dr Ananya Mandal, MD

Cerebralny palsy jest terminem który obejmuje kilka neurologicznych warunki które wpływają dziecka koordynaci i ruchu. Ja głownie zdarza się opłatę uszkadzać mózg którym przed, podczas narodziny lub po zdarzać się może, wkrótce.

Przyczyny cerebralny palsy

Znać możliwe przyczyny cerebralny palsy zawierają infekcję w wczesnym brzemienności, trudnego lub przedwczesnego narodziny, krwawiący wśród dziecko anormalnego móżdżkowego rozwoju dziecko lub mózg.

Komplikacje podczas pracy są ważnym czynnikiem wewnątrz tylko mniejszość skrzynki, wokoło jeden w 10. Ważna przyczyna zostaje tlenowego głodzenie dziecko mózg podczas brzemienności lub dostawy. Tam  można być genetyczni problemy które mogą przyczyniać się cerebralny palsy. zbyt

Najwięcej wspólnej sprawy cerebralny palsy jest coś który uszkadza mózg podczas gdy dziecko rozwija wśród macicy. To może znajdujący w 80 procentach tamto wpływający i zawierać genetycznych problemy, potworkowatość i. rubella lub toksoplazmoza móżdżkowa, macierzyńska infekcja tak jak

Infekcje gdy dziecko jest młody (szczególnie zapalenie mózgu lub meningitis) mogą także prowadzić cerebralny palsy. W wiele skrzynkach, żadny przyczyna może dokładnie określać i cerebralnemu palsy powodują opłatę powikłana interakcja czynniki.

Objawy cerebralny palsy

Tam  są różni stopnie nadszarpnięcie w cerebralnym palsy. Objawy zmieniają według dotkliwości uszkodzenie mózgu. Podczas gdy niektóre dzieci mogą mieć trudność w odprowadzenia i spełniania dziennika zadaniach, inny mogą dogłębnie wymagać życiową opiekę i obezwładniający. 

Dzieci mogą mieć innych kojarzonych neurologicznych i móżdżkowych problemy tak jak:

 • epilepsja
 • uczenie szykany
 • umysłowy opóźnianie
 • ślepota
 • głuchota
 • nadwyrężona mowa
 • opóźniający przyrost
 • szpotawy kręgosłup
 • urinary incontinence
 • dryblować i drooling lub slackness usta

Typ cerebralny palsy

Opiera się na typ ruchu nieład, cerebralny palsy może klasyfikujący jako spastyczny typ z, athetoid typ z narosłą aktywnością, ataxic typ z stratą porządna mięśniowa koordynacja i mieszający typ przerywanym narosłym brzmieniem i patologicznymi odruchami. (hiperkinezje)

Na podstawie paraliżu i straty funkcja kończyny, cerebralny palsy może klasyfikujący jako monoplegic, diplegic, hemiplegic, triplegic. quadriplegic i dwoisty hemiplegia (jeden kończyna) (dwa kończyny) (jeden ręka i noga to samo strona) (trzy kończyny) (cztery kończyny)

Gatunkowanie może także zgadzać się timing prenatal, uszkodzenie mózgu, natal lub postnatal przed narodziny jak lub, (najwięcej błonia) (podczas narodziny) (po narodziny).

Współczynniki ryzyka i rozpowszechnianie

Ja oszacowywa że 1 w każdy 400 dzieciach w UK wpływa cerebralnym palsy. Przynajmniej 1.800 dzieci od wszystkie ogólnospołecznych tło grup etnicza i diagnozują z warunkiem każdego roku.

Prognoza cerebralny palsy i traktowanie

Cerebralny palsy żadny lekarstwo ale no jest zazwyczaj progresywnie pogarsza się warunkiem. Tam  jest surowy nadszarpnięcie w dziennych żywych aktywność dziecko gdy on lub ona r up.

Tam  jest pasmo traktowania które mogą pomagać uśmierzać objawy i wzrastać dziecka sens niezależność i poczucie własnej wartości. Te zawierają fizjoterapię, okupacyjną terapię i lekarstwo, uśmierzać mięśni spazmy i kołowacenie.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/Cerebral-palsy/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/cerebralpalsy1.shtml
 3. http://www.patient.co.uk/doctor/cerebral-palsy.htm
 4. http://pediatrics.uchicago.edu/chiefs/ClinicCurriculum/documents/RomantsevaCP.pdf
 5. http://www.cdc.gov/ncbddd/cp/facts.html

Dalszy czytanie

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post