Rak Szyjki Macicy przyczyny

Dr Ananya Mandal, MD

Rak szyjki macicy zaczyna z zmianą w komórkowym DNA. DNA zapewnia komórki z podstawowym setem instrukcje które regulują swój przyrosta, wytrawności, podziałowej i osatatecznej śmierć. Zmiana w DNA strukturze zna jako mutacja. Jak tylko mutacja zdarza się komórki naprawiania mechanizm lub naprawia zwłoka anormalna komórka lub szkodę. W rzadkich skrzynkach ten komórka może mnożyć anormalne komórki i tworzyć. To daje wzrostowi nowotwór.

Ludzkiego brodawczaka wirus

Tam  jest jeden znacząco przyczyna rak szyjki macicy - infekcja z Ludzkiego brodawczaka wirusem (HPV). Prawie zdarzają się w kobietach które poprzednio infekowali z HPV. wszystkie skrzynki rak szyjki macicy Tam  jest nad 100 napięciami HPV.

HPV rozszerzania się przez bez zabezpieczenia plciowego stosunku. HPV infekcja jest bardzo błoniem i wpływa seksualnie - aktywne kobiety. Przynajmniej rozwija HPV infekcję wśród dwa rok zaczynać mieć miarową płeć tercja wszystkie kobiety.

Jakkolwiek, najwięcej typ HPV no powodują jakaś odczuwalnych objawów i infekcja przechodzi bez potrzeby dla traktowania. Inni typ HPV mogą powodować płciowe brodawki.

Dwa typ HPV znają mieć wysokiego ryzyko powodować raka szyjki macicy. Te zawierają HPV16 - rozliczają dla wokoło 50-55% wszystkie HPV18 i skrzynki - Tam  są 11 więcej typ HPV które wysoką szansę powodować nowotwór.

Te wirusy zawierają materiał genetycznego który może przechodzący w komórki cervix. To wtedy powoduje zmiany w DNA komórki cervix. Te komórki tak reprodukują uncontrollably, prowadzący przyrost rakowe przerzut.

Zanim nowotwór rozwija komórki w cervix przedstawienia zmianach często, znać jako karkowy intraepithelial neoplasia (CIN). To jest rakowe scena. Te no są bezpośrednie zagrożenie ale mogą rozwijać w ` dmuchającego' nowotwór w przyszłości. CIN ocenia w trzy stopnia od jeden trzy. Wysoki CIN 3 najwięcej anormalność.

Współczynniki ryzyka dla raka szyjki macicy

Oprócz HPV infekci tam  są kilka cofactors które podnoszą ryzyko rak szyjki macicy. Te zawierają:

 • seksualnie - aktywne heteroseksualne kobiety.
 • Kobiety które wieloskładnikowych partnerów seksualnych lub mieszanego męskiego partnera seksualnego.
 • Palacze - kobiety które dymią są dwa razy równie prawdopodobne dostawać raka szyjki macicy porównują palacze. To mógł być należny skutki tytoń i swój substancje chemiczne na karkowych komórkach.
 • Tamto z słabym systemem odpornościowym - to zawiera zarażony wirusem HIV pacjentów i kobiet które biorą immunosuppressants zatrzymywać ciało odrzucać darujących organy. po organowego przeszczepu
 • Oralny antykoncepcyjnych pigułek use dla 5 rok może podnosić ryzyko rak szyjki macicy.
 • Kobiety które dwa dziecka mieć dwa razy ryzyko dostawać raka szyjki macicy porównywali kobiety które no mają jakaś dzieci. To jest niejasny skojarzenie. Niektóre spekulują że hormonalne zmiany które zdarzają się podczas brzemienności mogli robić cervix podatny skutki HPV. Wieloskładnikowe brzemienność także podnoszą ryzyko rak szyjki macicy.
 • Infekcje z zakażenie wirusem hiv, Chlamydia infekcja.
 • Ujawnienie hormonalny leka diethylstilbestrol podnosi ryzyko pochwowy i rak szyjki macicy. (DES)
 • Tamto z historią rodziny rak szyjki macicy są zagrożoni dostawać ten nowotwór. Tam  jest ewentualny genetyczny ryzyko kojarzący z HLA-B7.

Tam  no był jakaś ostateczny dowód wspierać żądanie że męski obrzezanie zapobiega raka szyjki macicy w ich żeńskich partnerach seksualnych.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/Conditions/Cancer-of-the-cervix/Pages/Causes.aspx
 2. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/in_depth/cancer/cervical_cancer.shtml
 3. http://www.patient.co.uk/doctor/Cervical-Carcinoma.htm
 4. http://www.cancer.org/acs/groups/cid/documents/webcontent/003094-pdf.pdf
 5. http://www.cdc.gov/cancer/cervical/pdf/cervical_facts.pdf

Dalszy czytanie

 

Last Updated: Dec 12, 2012

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post