Rak Szyjki Macicy diagnoza

Dr Ananya Mandal, MD

Rak szyjki macicy diagnozuje z pomocą ginekologa, patologa i zobrazowanie radiologa. Nowotwór może podejrzewający jeżeli, jeżeli tam  jest anormalny krwawienie po plciowego stosunku lub podczas lub tam  krwawi po przekwitania.

Raka szyjki macicy przesiewanie

Miarowi przesiewanie testy zawierają papka rozmazy i karkową komórki cytologię która pogmatwany brać próbkę komórki od wewnętrznej futrówki komórka i egzamininujący je pod mikroskopem. Te wykonują trzy corocznej n kobiety między 25, 49 i 5 corocznymi w kobietach nad 50 do 64.

Wstępni kroki diagnoza

Wstępni kroki diagnoza wymagają szczegółową historię przekwitanie plciowego stosunku historia, historia pochwowy krwawienie, ból, pochwowy rozładowanie, seksualnie - (jeżeli dosięgający) przepuszczone infekcje etc. ginekolog then egzamininują pacjenta. Po fizyczny egzamin dalszy testy radzą.

Colposcopy

Jeżeli, jeżeli początkowi rezultaty przesiewanie test są pozytywni lub tam  są objawy sugestywni rak szyjki macicy ginekolog niesie out colposcopy. Colposcopy jest wewnętrznym pochwowym egzaminem szukał jakaś anormalność w cervix.

Cienka elastyczna tubka z źródłem światła przy końcówką używa egzamininować cervix. (colposcope) Pojawienie obecność lesions i cervix zauważa.

Wraz z egzaminem, mała biopsja lub wziąć od cervix podczas procedury. To jest stosunkowo bezbolesny procedura i pacjent może sedated lub w okolicy znieczula przed wykonywać colposcopy.

Szyszkowa biopsja

Tam  są kilka różni metody biopsja. To może niosący out w szpitalu i jest mniejszościowy operacja. To wykonuje pod lokalnym anastetykiem.

Dla ten biopsi, mała, stożkowata sekcja cervix, usuwa tak, że ono może egzamininujący pod mikroskopem dla rakowe komórek. Tam  może być drobny ból i krwawienie po ten procedury.

Miednicowy egzamin pod ogólną narkozą

Pacjent nieświadomie z ogólną narkozą zrobi i podbrzusze otwiera egzamininować macicę, pochwę, odbytnicę i pęcherzowego dla rozszerzania się nowotwór. To może robić robić wielkiemu brzusznemu nacięciu lub może robić używać małych nacięcia dzwoniących laparoscopy. (laparotomy)

Badania krwi

Badania krwi przepisują sprawdzać dla wątróbki, cynaderki, szpika kostnego unieszczęśliwienie i funkcja, i nowotworem.

Skomputeryzowani tomografia (CT) obrazy cyfrowi 

To jest serie X promienie które dają szczegółowemu obrazkowi organy wśród ciała. Ja także pomaga w wykryciu rozszerzanie się nowotwór.

Obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI) obraz cyfrowy 

Ten zobrazowanie test używa silnych pola magnetyczne i radiowe fala produkować obrazki struktury wśród ciała.

Klatki piersiowej promieniowanie rentgenowskie

Klatki piersiowej X promień może sugerujący wykrywać rozszerzanie się nowotwór płuca.

Pozytywny emisi tomografii (PET) obraz cyfrowy 

To jest jednakowy MRI i wykonuje pokazywać jak nowotwór rozprzestrzeniał inni organy jak kości.

Reżyserować

Once prowadzili nowotwór testy reżyserują. Inscenizacja jest oceną jak daleko rozwijał się nowotwór. Jeżeli ja jest niskim sceną wtedy nowotwór jest prawdopodobny lokalizującym i jeżeli ja jest wysokim sceną, ono rozprzestrzeniał inni ważni organy jak płuca, wątróbka, mózg i kości. Niska scena prawdopodobny będzie ewentualny zupełny lekarstwo.

  • Scena (0) - to jest nowotworu scena i tam  są żadny rakowe komórki w cervix. Ten scena jakkolwiek komórki które są anormalne i mogą rozwijać się pełno dmuchający nowotwór.
  • Scena 1 - nowotwór wciąż lokalizuje wśrodku cervix.
  • Scena 2 - nowotwór rozprzestrzeniał na zewnątrz cervix w górną sekcję pochwa w otaczającej tkance lub.
  • Scena 3 - nowotwór rozprzestrzeniał w niską sekcję pochwa and/or w tkankę pelvis.
  • Scena 4 - nowotwór rozprzestrzeniał w odbytnicę, jelita, pęcherzowego, i płuca.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

Dalszy czytanie

Last Updated: Dec 12, 2012

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post