Cesarskie sekci historia

Historia caesarean sekcja datuje z powrotem tak daleko jak antyczni romańscy czasy. (sekcja) Pliny starsza osoba sugerował że Julius Caesar wymieniał po antenata który był urodzony sekcją.

Podczas ten ery sekci procedura używał save dziecka od macicy matka która umierał podczas gdy dawać narodziny.

Matka Julius Caesar himself, żyjąca przez porodu, tym samym eliminuje możliwość że władca himself był urodzona sekcją.

Antyczna żydowska literatura od Maimonides sugeruje że chirurgicznie dostawa dziecko był ewentualna bez zabijać matki, ale operacja rzadko wykonywał.

Przetrwań tempa byli niscy po procedury, opłaty i infekci, ryzyko krwawienie.

Historycznie operacja zawsze wykonywał save dziecka niż matka raczej.

Pierwszy nagrywająca skrzynka matka ximpx operację był w 1580s w Siegersausen, Szwajcaria dokąd Jacob Nufer który był świniowatym gelder powie wykonywać operację na jego żonie gdy jej praca no rozwijał się. Matka ximpx operację i pójść dalej mieć pięć pomyślnych dostaw naturalnie.

Dostępność zwłoki podczas seventeenth wieka oba i rozwoju narkoza w xix wiek pomóc uwydatniać medyczne techniki wliczając sekci procedury.

Królowa Wiktoria używał chloroform jako anastetyk podczas narodziny książe Leopoldo w 1853 i to brukował sposób dla swój use w położnictwie i sekci.

Do 1870s sekci technika zostawał stosunkowo ropę naftową i praktyka no zawrzeć chirurgicznie zszywa zamykać rozpieczętowaną macicę. (ściegi)

W 1876, Eduardo Porro, profesor położnictwo przy Pavia orędował usunięcie macica po sekci jako sposób krwawi kontrolować. Po to pierwszy caesarean hysterectomy wykonywał w Stany Zjednoczone Richardson w 1881.

W 1882, jakkolwiek, niemieccy położnicy, Adolf Kehrer i Max Sänger each, rozwijać metody dla zapobiegać macicznego krwawienie zszywają zamykać ranę. używać

Srebny drut rozwijał j. Marion Sims w usa jako materiał który mógł używać dla zszywa techniki.

Sänger wykonywał jego operacje używać klasycznego pionowo nacięcie, podczas gdy Kehrer orędował niskiego horyzontalnego nacięcie który wciąż ono ćwiczy dzisiaj.

Kehrer sugerował że niski nacięcie pomaga wyzdrowienie i zmniejszać ryzyko śmierć i jego nacięcie metoda zostać popularnym w wczesnym xx wiek.

Z przybyciem sterylizaci, ręka antybiotyków, domycia, i chirurgicznie wyniki sekcja ulepszali dalej wciąż. Na przykład, Joseph Lister przedstawiał karbolową kiść w 1867 dla dezynfekować funkcjonującego teren.

W 1926, James Munro Kerr, profesor położnictwo przy Glasgow przedstawiającym poprzeczny nacięcie który wolał podłużny nacięcie i w usa procedura także popularyzował Beck i DeLee w 1920s.

Oxytocin, naturalny hormon wydzielony po narodziny syntetyzował w 1951 przy Cornell.

Hormon znajdował zmniejszać krwawienie po sekci i wciąż używa rutynowo dzisiaj.

Dzielnicowa anestezja wliczając dordzeniowej i epidural anestezi także zostać popularnymi metodami po sekci, rozwijał i. bólowych i udoskonalających uśmierzać wyniki

Źródła

 1. http://www.laboratoriosilesia.com/upfiles/sibi/GI1007846.pdf
 2. http://www.nhs.uk/conditions/Caesarean-section/Pages/Introduction.aspx
 3. http://www.nice.org.uk/nicemedia/live/13620/57163/57163.pdf
 4. http://www.wsnm.org/Images/PDFForms/Cesarean.Sections.pdf
 5. http://www.who.int/healthsystems/topics/financing/healthreport/30C-sectioncosts.pdf
 6. http://kebijakankesehatanindonesia.net/sites/default/files/file/KIA/ova/Artikel/indications%20for%20caesarean%20section.pdf
 7. http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/cesareansection.html
 8. http://bestcsectionrecovery.com/wp-content/download/C-Section_Guide_Booklet.pdf
 9. http://www.midwivesofheadwaterhills.ca/pdf/cesareanbooklet.pdf

[dalszy czytanie: Cesarskie sekcja]

Last Updated: Aug 23, 2018

Advertisement

Comments

 1. Imran Ghani Imran Ghani Saudi Arabia says:

  Believing her mom could not survive is narrow vision. They must have suturing substances. So why not.

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post