Chroniczna zmęczenie syndromu historia

Dr Ananya Mandal, MD

Donosi choroba ten napad, znaczący "małą febrę." opis chroniczny zmęczenie syndrom iść z powrotem tak daleko jak 1750 gdy Sir Richard Manningham donosił syndrom dzwoniącego febricula, Papiery publikujący medycznymi czasopismami tak jak The Lancet i British Medical Journal także odnosić sie prawdopodobieństwo który cierpieli od warunku dziejowe postacie tak jak Florence Nightingale i Charles Darwin który przypomina syndrom.

Inny przykład choroba która wyraźnie przypominał donosił w 1934, co teraz dzwonimy chroniczny zmęczenie syndrom gdy tam  był wybuch choroba przy Los Angeles okręgu administracyjnego szpitalem. Choroba którą nawiązywać do at the time jak głownie afektowanym personel szpitala członkom, "atypical heine-medinie", ponieważ ono zakładał być typ polio.

W 1955, inny taki wybuch zdarzał się przy Królewskim Bezpłatnym szpitalem w Londyn, dokąd, znowu głownie wpływał personelu szpitala i blisko przypominał chronicznego zmęczenie syndrom ono. Ten czas dać dwa imionom, Królewskiej Bezpłatnej chorobie i korzystnemu myalgic encephalomyelitis warunkowi. W 1969, korzystny myalgic encephalomyelitis był zawrzeć w Międzynarodowym gatunkowaniu choroby jako choroba układ nerwowy. (ICD)

Terminu "chroniczny zmęczenie syndrom" najpierw (EBV) no wydawali się powodować EBV ale." W 1988 termin definiował w publikaci: "Chroniczny zmęczenie syndrom: pracująca skrzynki definicja," i zamieniający termin "chroniczny epstein-Barr wirusa syndrom". Ten nowa definicja publikował po USA centrum kontroli i prewencji chorób badacze egzamininujących pacjentów od innego wybuchu który zdarzał się przy Jeziornym Tahoe, Nevada w w połowie 1980s.

W 2006 CDC wspinał się krajową edukacyjną kampanię podnosić świadomość o chronicznym zmęczenie syndromu wśród opieka zdrowotna profesjonalistów i populaci ogólnej.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.supportme.co.uk/mecfsguide/history1.htm
  2. http://www.cdc.gov/cfs/pdf/cfs-toolkit.pdf
  3. http://www.cfids-cab.org/MESA/me_overview.pdf
  4. http://www.nice.org.uk/nicemedia/live/11824/36191/36191.pdf
  5. http://www.ncf-net.org/patents/pdf/Fukuda_Definition.pdf
  6. http://www.laskerfoundation.org/media/pdf/factsheet23cfs.pdf
  7. http://www.cfids.org/special/pharma.pdf
  8. http://www.iacfsme.org/portals/0/pdf/primerfinal3.pdf
  9. http://www.nhs.uk/conditions/Chronic-fatigue-syndrome/Pages/Introduction.aspx

[Dalszy czytanie: Chroniczny zmęczenie syndrom]

Last Updated: Feb 5, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post