Circadian rytmu sen nieład

Yolanda Smith, BPharm

Circadian rytmu sen nieład są typ który pogmatwane anormalność w timing sen. sen nieład

Circadian rytm, także czasem nawiązywać do ciało zegar jako, jest naturalnym wzorem sen w ciele wliczając uczuć rozespanie i wakefulness, podczas dnia. Ja naturalnie wpływa ciało temperaturę, apetyt, hormon sekrecję i czujność jednostka która wpływa timing sen.,  

Pacjent wpływający circadian rytmu sen nieładem jest niezdolny spać i budził się przy czasami według ich circadian rytmu pracować, studiować lub stylów życia oddania, opłata. W najwięcej skrzynek, są sprawnie dostawać dosyć sen przez cały dnia jeżeli są sprawnie spać według wskazówek ich ciało zegar, ale ich dzienni oddania są z synchronizaci z ich circadian rytmem, wzrasta trudność w spadać uśpiony gdy czas spać.

Opóźniający sen fazy nieład

Opóźniający sen fazy nieład nawiązywać do gdy ciało zegar jednostka jest dwa lub więcej godziny opóźniony niż, wynikający w opóźniających uczuciach rozespanie i wakefulness pod względem zewnętrznie środowiska. co rozważa normalna

To typowo znaczy że spadają i naturalnie no budzili się do uśpiony po tym jak 1 a.m w nocy popołudnie lub późny ranek. Jakkolwiek, najwięcej ludzi z ten nieładem pracy lub nauki oddania które skracają trwanie sen, który może prowadzić spać pozbawienia i dnia rozespanie. w ranku

Lekki terapii i melatonin traktowanie może być pożytecznie w pomagać posuwać się naprzód sen fazę up to dwa godzinami, ale ja no może być ewentualny dla wszystkie jednostek posuwać się naprzód ich sen fazę normalny rozkład.

Postępowy sen fazy nieład

Postępowy sen fazy nieład nawiązywać do gdy ciało zegar jednostka jest dwa lub więcej godziny wczesny niż co rozważa normalna, powoduje one czuć śpiącego w wczesnym wieczór i obudzić wczesnego w ranku lub w nocy.

Ja pojawiać się jest mniej błonia niż opóźniająca faza, chociaż to może być ponieważ najwięcej jednostek z nieładem no doświadczają jakaś negatywnych objawów jeżeli są sprawnie układać ich aktywność pozwolić dla sen przy wczesnym czasem.

Bieg typ

Bieg sen nieład, także znać, gdy non-24 sen nieład, zdarza się gdy jednostka doświadcza rozespanie i iść spać each konsekutywny dzień opóźniony gdy ich circadian rytm jest długi niż 24 godziny.

Ten prowadzi niszczący sen cykl taki który no wyrównuje z naturalnymi zmianami w świetle, że dla niektóre okresów śpią normalnie przy nighttime podczas gdy w inny sprawnie spadać tylko będą uśpiony podczas dnia. Nieład może bardzo martwić gdy ono hamuje afektowane jednostki od utrzymywać normalne dzienne aktywność tak jak praca, nauka, związki i inni oddania. Dla ten powodu, ja łączy odosobnienie, ubóstwo i depresja.

Nieregularny kilwateru nieład

Nieregularny kilwateru nieład wymaga częstych epizody niż normalna sen, zazwyczaj przynajmniej trzy w each 24 godzina okresach który zdarzają się przy różny czasów każdego dnia. Ten typ sen nieład jest najwięcej błonia w starszych jednostkach które cierpią od demenci i także powszechnie wpływa dzieci z rozwojowymi nieład.

przesunięcie - praca sen nieład

przesunięcie - praca sen nieład jest extrinsic circadian rytmu nieładem, więc ja który znaczy jest ono powodował zewnętrznie okoliczność. Ludzie które pracują na zmianowych obracaniach podczas nocy i dzień jest prawdopodobny cierpieć od zmian ciało zegaru opłata zmieniający dosypianie deseniuje, chociaż niektóre jednostki są podatne niż inny.

Nieład może prowadzić trudność spadać uśpiony wliczając objawów dzienny rozespanie i zmniejszony występ. gdy tam  jest czas spać i chroniczny sen pozbawienie,

Dżetowego opóźnienia sen nieład

Dżetowego opóźnienia sen nieład zdarza się gdy jednostka podróżuje szybko przez kilka strefy czasowe bez pozwolić ich ciało zegar przystosowywać zewnętrznie środowisko lekkie wskazówki i. To wymaga przesunięcie w kilwateru cyklu i circadian rytmu który mogą brać czasu i przyczyny objawy rozespanie w meantime., Jakkolwiek ciało zazwyczaj przystosowywa nowa strefa czasowa wśród few dni podróżować.

Traktowanie

Traktowanie circadian rytmu sen nieład zazwyczaj wymaga techniki przystosowywać wewnętrznych ciało kilwateru i zegaru cykle tak, że są bliżej do normalna. To może zawierać:

  • Zachowanie terapia - wystrzeganie drzema, kofeina, alkohol przed pora snu
  • Jaskrawa lekka terapia - posuwać się naprzód sen lub opóźniać jeździć na rowerze
  • Ciemna terapia - blokować lekkich bodzów podczas nocy
  • Pharmacotherapy - e.g modafinil lub melatonin pomagać sen

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Sen]

Last Updated: Mar 6, 2016

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post